Napęd grawitonowy

    • Napęd grawitonowy

      Napęd grawitonowy to kolejny napęd w naszych badaniach.
      Każdy poziom dawałby o 50% większą prędkość wszystkich statków z poziomu na poziom.
      Co do kosztu to są dwie opcje:
      albo to, że każdy poziom będzie drogi czyli 300 mln metalu 200 mln krisu i 250 mln deuteru za każdy poziom do tego jeszcze wymagany na każdy level 1 poziom grawitonów, ale zaczynając od 2 lvl, czyli 1 lvl napędu wymagałby 2 lvl grawitonów, 2 lvl napędu wymagałby 3 lvl grawitonów, itd.

      Druga opcja, że koszt będzie oparty na napędzie nadprzestrzennym, czyli o tyle więcej będzie kosztował o ile zwiększa nasze profity, czyli 20% większe koszta od nadprzestrzennego.

      Osobiście jestem za pierwszą opcją, ale do przedyskutowania.
      Co sądzicie o tym pomyśle?
    • Nawet dość ciekawy pomysł. Chciałbym tylko się upewnić co dokładnie masz na myśli.

      Załóżmy prędkość dla OW, 10 lvl nadprzestrzennego i 1 lvl grawitonowego

      a) tak jest teraz
      10 000 + 10*30%*10 000 = 40 000
      b) zwiększa prędkość o 50% wartości podstawowej
      10 000 + 10*30%*10 000 + 1*50%*10 000 = 45 000
      c) zwiększa o 50% prędkość podstawową
      10 000 + 1*50%* 10 000 = 15 000
      15 000 + 10*30%* 15 000 = 60 000

      Obecnie przy 17 lvl nadprzestrzennego OW mają prędkość 61 000.

      b) czy c) ?
    • Witam
      Wszystkie pomysły powodujące przyśpieszenie flot są dla mnie złe,więc i Twój pomysł mi się nie podoba:)
      Czemu tak mało osób się wypowiada,powodów jest kilka ,ale moim zdaniem podstawowym powodem jest fakt że pomysły idą w złym kierunku ,albo mało wnoszą do gry, albo wręcz nic nie wnoszą,albo przyspieszają flotę co podkreślę raz jeszcze jest złe.
      Jedną z większych bolączek zwłaszcza na starszych uniach są przerośnięte floty ,które spalają zbyt dużo deuteru i w tym kierunku miedzy innymi powinny iść pomysły graczy. Nasi wielcy oficjele zapowiadali ,że wprowadzone doki kosmiczne nie będą w przyszłości służyły tylko do odzyskiwania utraconej w bitwie floty, do czego więc będą nam jeszcze służyły.
      Tu mamy pole do popisu ,moim zdaniem doki dostaną dodatkową przystawkę ,która będzie przerabiać 1000 pancy na 1 super-pancernik który będzie miał siłę rażenia 1000 pancy a deuteru będzie palił tyle co 1 szt zwykłego pancernika i tak przerabiać będzie można wszystkie statki,łącznie z transportowcami,taki super-transportowiec będzie przewoził tyle towaru co 1000 zwykłych itp itd.
      Nie wiem tylko co będzie robić moja super-sonda szpiegowska może poda wszystkie informacje o skanowanym przeciwniku zanim ją wyślę:)
      Może ktoś już gdzieś wpadł na taki pomysł ,nie wiem nie widziałem,nie słyszałem,ale jeśli tak to poproszę o podanie kto i gdzie zgłoszę go do zbanowania za wykradanie moich jeszcze nie wymyślonych pomysłów.


      Pozdrawiam ja:)