Nowa Struktura Budowlana: Hangar

    • Nowa Struktura Budowlana: Hangar

      Witam przedstawiam pomysł na który wpadłem dzisiaj (wszystko to świerzy pomysł także oczekuje poprawek od was ludziska)

      Nazwa struktury: Hangar
      Budowla zabiera nie zabiera pól jest rozszerzeniem stoczni
      Poziom maksymalny: ograniczony stocznią
      Co poziom surowce wzrastają x2 (dwukrotnie) [1,2,4,8,16,32, ...]
      Koszt na poziom 1:
      Metal:10.000
      Kryształ: 4.000
      Deuter: 500

      Koszt na poziom 12 :
      Metal:20.480.000
      Kryształ: 4.096.000
      Deuter: 1.024.000

      Co takiego można otrzymać budując owy budynek?
      Budynek ten pozwala na zaparkowanie floty nie trzeba jej wysyłać na fs'y.
      Lecz nie bądźmy złudzeni tym faktem, nie wszystko piękne co się świeci, jeżeli twój poziom technologii szpiegowskiej przekracza o (dajmy) 5-6 poziomów poziom tech. szpiegowskiej przeciwnika to w raporcie pokazuje się hangar oraz jaka flota w nim stacjonuje / jest zaparkowana. W ten sposób jesteś w stanie przewidzieć czy opłaca się lecieć na przeciwnika czy też nie.
      Wylot zaparkowanej floty zależny jest od wielkości statku przypuśćmy że szwadron* (50 lub 100 jednostek) wylatuje z hangaru o czasie dla lekkich myśliwców 20-30 sekund dla niszczycieli 5 minut i czasy pomiędzy dla innych statków

      Pojemność hangaru?
      poziom 1:
      5000 jednostek (wyliczenie: 5*[poziom]*[poziom]*1000)
      poziom 12
      720.000 jednostek

      rozłożenie zużywania jednostek powierzchni przez statki (tylko proponowane wydaje mi się aby zwiększyć je ;] )
      1 Sonda = 1 Jedn.
      1 Satelita = 1 Jedn.
      1 MT = 1 Jedn.
      1 LM = 1 Jedn.
      1 DT = 2 Jedn.
      1 CM = 2 Jedn.
      1 REC = 3 Jedn.
      1 KOL = 3 Jedn.
      1 KR = 5 Jedn.
      1 OW = 6 Jedn.
      1 Panc = 8 Jedn.
      1 BOMB = 8 Jedn.
      1 Niszczara = 10 Jedn.

      jeszcze jedna sprawa możliwe jest kradnięcie zaparkowanych statków '_'
      podczas ataku losowana jest szansa na wykradnięcie statków z hangaru oraz ilości tych statków (wartości trzeba jeszcze przemyśleć aby niebyły zbyt nieopłacalne lub zbyt opłacalne ;) )
    • jak to jest iż ludzie co prawie nic nie wiedzą chcą wprowadzać jakieś "ulepszenia"
      chłopcze od kiedy grasz w ogame? bo jak widać po polsku pisać nie umiesz

      naprawdę nie mogłem grzecznie bo wkurza mnie to zadufanie w sobie
      ludziom brakuje obecnie takiej wiedzy o sobie a mianowicie - nic nie wiem to fajnie mogę się czegoś nauczyć
      Wolność własność sprawiedliwość czerwonym śmierć


      miejscem obecnej socjalistycznej "klasy" politycznej jest więzienie
    • pomysł nie mój, i także jestem przeciwko, ale odnośnie tego co napisał sta111siu.

      dlaczego 0 argumentów?

      ANI 1 argumentu nie widzę(a to że jesteś przeciwko można jedynie wywnioskować po pojechaniu autora tematu).

      Skoro znasz ogame, proszę wyjaśnij autorowi tematu DLACZEGO jego pomysł jest zły. ponieważ twój post zawiera, powtarzam ZERO argumentów.
    • Pomysl nie do przyjecia
      1. Zbyt mocno faworyzuje grajacych flota ( na nowo otwartych i otwieranych Unii )
      2.Prawie nikt nie zobaczy w Hangarze flot topowych graczy
      3.Predkosc statkow zalezy od napedow ( pproponujesz stale czasy przelotu )
      4. Gdzie ten budynek by mial byc na Moonie czy planecie ?
      5. Po co komus Hangar kto ma flote liczaca ponad 1 mln jednostek ? ( stare unii i speed unii )

      Pomyslodawca chyba nie ma zielonego pojecia o grze
      Satki mimo ze zaliczaja sie do floty , nie lataja ( zajmuja 1 miejsce w Hangarze he he he )

      Moja rada
      Naucz sie grac , pograj min 3 lata , a potem proponuj pomysly , tylko nie takie jak ten
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Widocznie nie przeczytałeś całego tematu tylko zerknąłeś a harnaga cos ze szpiegowską itd. a to mu dojade. w 2 poscie troszke przeczytałeś ale wszystko co podałem to szkic który wpadł mi do głowy jakies hmmm... 10min przed tym co napisałem w temacie.
      zamiast NEGOWAĆ pomysły może COŚ byście wnieśli do tematu i podali np. "to nie pasuje jest OP trzeba by ZMIENIĆ np. na tak."

      odpowiedzi:
      1. nie tylko nie tylko dla graczy bunkrów także sie przyda mozna schowac cenne stateczki ;) nawet te nie latające (satelity)
      dlatego takie ceny chociaż mozna by je zwiekszyc do 50.000/20.000/5.000 (ale w twoim rozumowaniu nadal będzie to faworyzujące (osoby które trzymają na swoim nawet jak mówią głupoty)
      2. no prawie nikt napewno nie ci którzy nie myślą
      jedikn.fora.pl/pomoc-dla-nowyc…-obrona-przed-nim,51.html
      jak niechce ci sie czytać "Mozna na krótka mete podniesc swój poziom, wysylajac wiecej sond" Stracisz je bo stracisz ale masz pz zrobiony aby wysłać recki przed flotą atakującą do tego wiesz co ma w hangarze ;)
      tyle w tym punkcie.
      3.jakie czasy przelotu ... to są czasy wylotu statku na orbite ... aby były dostępne w trakcie walki. Pomyślałem że niema co dawać czasów dla każdej jednostki Gdyż niema to sensu nawet przy 1s wyotu dla 1000 sztuk to 1000 sekund ... dlatego przystałem na szwadrony jak zwał tak zwał (po 100 sztuk np.)
      tak samo liczony byłby wlot do hangaru(a nie klikasz i juz masz wszsytko w hangarze).
      4.myślałem o planecie chociaż lepszy byłby moon(nie FAWORYZOWAŁO BY FLOCIAZY LOL)
      5.no w sumie to prawda ale czy wszystko chcesz chować w hangarze ? no nie tak samo jak czasami nie wyszystko wysyłasz na fs'a (przynajmniej w moim przypadku


      podsumowując wiekszość z argumentów byla jak gó...o o ściane a reszta to niedopowiedzenie (dlatego pisałem że to taki jakby szkic czy cos w tym stylu jeszcze do poprawy wszystko może iść

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez thesxw ().

    • Z punktu widzenia topki:
      Mam 3X więcej pkt badań niż reszta uni, zatem i szpiegowską mam wyżej niż reszta uni. Mam same planety na 13stkach, zatem Hængar mi się przyda, bo ochroni mi satelity. Do tego przyda mi się fakt, że głąby wierzące w bunkry zaczną również wierzyć w Hangar, zostawiając mi więcej "łupu" nie zwykle.
      Podsumowując: dla mnie bajka. Dla reszty uni nietrafiony żart pokroju Fuzyjnej, Depozytu lub Kryjówek.
      Jestem na nie :)