Elektrownia Fuzyjna - rozwinięcie obecnego budynku

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Elektrownia Fuzyjna - rozwinięcie obecnego budynku

      witam wpadłem na dość nietuzinkowy pomysł otóż
      mamy elektrownie fuzyjna i powiedzcie mi kto ją buduje ? no chyba na początku moze z 2 poz aby wyrównac poziom energii na planecie ale nawet jak sie ma -50 energii to to za bardzo nie odgrywa roli przy produkcji ale mniejsza z tym

      mozna by dodac w panelu produkcji TYLKO dla elektrowni fuzyjnej minusowy procent czyli od -100 do 100% przy 100 procentach elektrownia działa normalnie produkuje energie i zrzera deuter natomiast przy ujemnej dzieja się czary i zamiast tworzyc energie tworzy deuter w odwrotnej kolejności oraz zrzera energie czyli mówiac prosciej jest to odwrócenie produkcji o 180 stopni dla elektrowni fuzyjnej

      co do opisu napewno cos sie wymysli ja niejestem dobry przy tworzeniu opisów

      PS. co wy na taki pomysł myślicie ze by wypalił ?
    • Witam
      Na pytanie kto buduje elektrownie fuzyjne odpowiem prosto -ja.
      Elektrownie fuzyjne są opłacalne na wyższych poziomach, a na pewno przy eko x 2, jak ktoś gra co dwa miesiące na nowym unii to jest to faktycznie nieopłacalne.
      El.fuzyjna poziom 21 daje 57.702 energii ,gdzie zwykła elektrownia musiałaby być postawiona na poziom 44,przy badaniach energetycznej na 19 poziomie
      Zabiera mi 3.105 przy produkcji 50.835 +2.593 więc straty są małe.
      Zalety-nie zabiera cennych pól na planetkach,koszt budowy mniejszy niż stawianie odpowiednika na poziom 44.
      Tylko nie mówcie mi o stawianiu tysięcy satelit słonecznych na które prędzej czy później ktoś się skusi.
      Podsumowanie el.fuzyjne to bardzo dobre rozwiązanie dla górników ,dla flotowców ceniących każdą kroplę deuteru mniej opłacalne,a gdyby zastosować jeszcze Twój pomysł to w ogóle byłaby bajka,
      a i flotowcy mieliby z tego pożytek.
      Pozdrawiam ja:)
    • Też tak myślałem,ale jak na paru planetach straciłem satki to przestałem głupoty gadać,jak napisałem że prędzej czy później ktoś się połasi to nie pisałem bo tak mi się wydaje tylko pisałem z doświadczenia.
      Atakier nie leci tylko na satki ale zawsze jest też trochę innego złomu,lub leci na ryzyko jak się nie uda to chociaż satki zezłomuje,wielkość obrony nie ma znaczenia przy obecnych flotach.Dodatkowo jak na planetkach jest sporo satelit to atakier mniej chętnie zawraca jak już leci ,dlaczego bo rozwali trochę obronę a i trochę za satki się zwróci.Wiem bo sam tak robiłem.
      Co do pól to mniej zabiera niż słoneczna a stawianie tysięcy satelin słonecznych to głupota i mówię tu o rozwiniętych kontach ,a nie co rusz zmienianych świerzynkach.

      Pozdrawiam ja:)
    • Mirmir napisał(a):



      Co do pól to mniej zabiera niż słoneczna a stawianie tysięcy satelin słonecznych to głupota i mówię tu o rozwiniętych kontach ,

      Pozdrawiam ja:)
      Co do pól, przyznam sie mam słabe eko ale nawet ja zaczynam liczyć na palcach brakujące miejsca pod zabudowe, zacząłem nawet w przód elektrownie słoneczną wyburzać, satelity nie zabierają ich wgl ;P

      Mirmir napisał(a):

      Dodatkowo jak na planetkach jest sporo satelit to atakier mniej chętnie zawraca jak już leci ,dlaczego bo rozwali trochę obronę a i trochę za satki się zwróci.Wiem bo sam tak robiłem.
      Pogratulować ambicji atakierowi który leci porozwalać satki :thumbsup: (nw cz to jest zgodne z regulaminem,prosze o oświecenie)

      A że troche odbiegliśmy od tematu to pomysł nie najgorszy, chociaż z tego co rozumiem przy minusowej produkcji energi nie wydobywały nam sie inne surowce, mam racje?
    • Witam
      cyt
      Pogratulować ambicji atakierowi który leci porozwalać satki (nw cz to jest zgodne z regulaminem,prosze o oświecenie)

      czytaj ze zrozumieniem, nie chce mi się z Tobą dłużej dyskutować bo widzę i tak guzik zrozumiesz.
      Co do tego ,że przy minusowej produkcji energii nie będą się wydobywały inne surowce też nie masz racji bo energia będzie z innych źródeł ,chodzi o dywersyfikację el.fuzyjnej.
      Nie pozdrawiam ja:)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mirmir ().

    • cięŻko zrozumieć coś z tego twojego bełkotu kolego, gram na x5 i jeszcze nie spotkałem się z agresorem który po moim info że jestem nie zawrócił ataku, widzę że mojego argumentu na temat brakującego miejsca nie skomentowałes, :/

      Mirmir napisał(a):



      Co do tego ,że przy minusowej produkcji energii nie będą się wydobywały inne surowce też nie masz racji bo energia będzie z innych źródeł
      i to zdanie mnie dobiło, zaprzeczyłeś sam sobie, jakich źródeł? Skoro produkcja energii jest na minusie, skąd weźmiemy brakujacą energię?
    • i gadaj tu z takim
      U ciebie zawracają a u mnie nie zawsze ,ciężko to zrozumieć, inna jest specyfika gry na uni x2 inna na x5 ,u mnie wiedzą że i tak nikt nie da rady się podstawić na zawrotce nawet jak spokojnie do mnie doleci, na speed x5 pewnie ma większe wątpliwości co do tego.Z tego powodu szukałem innego rozwiązania niż budowanie wciąż nowych satek,fuzyjne zajmują połowę mniej miejsca niż słoneczne
      Brakujące pola mam planetki od 250 do 320 pól jedynie matka ma 226 pól i mam bardzo dobre eco jak na speed x2,ale też zaczyna brakować miejsca i dlatego zastępuje el.słoneczne fuzujnymi daje mi to
      ponad 20 wolnych pól jak na razie wystarczy w zupełności.
      Co do pomysłu założyciela tematu też nie czytasz ze zrozumieniem chodzi mu że po co takie coś jak el.fuzyjna nikt z niej nie korzysta ,może zmienić jej zastosowanie zdywersyfikować produkcję
      dla mnie będzie produkować energię ,dla kogoś innego komu szkoda deuteru będzie produkować deuter właśnie, a energię ma z innych źródeł .Skumał?
      Bełkotliwie Pozdrawiam ja:)
    • Czytałem, umiesz korzystać z kalkulatora i bawić się liczbami- to cenię. Ja używam fuzyjnej na planetach na 15poz, gdzie pomimo mniejszej ilości pól można osiągnąć eko w stylu 44/37/43 zasilane w całości przez fuzję :) Aktualnie buduje tak wszystkie planety(poza 1). Skoro energetyczną wypada podbić, żeby to miało sens to czemu nie robić tego w wielkim stylu na każdej planecie.
      Również Pozdrawiam
      Uniwersum 1 - top 15 - OFF
      Quantum - top 25 - Semi Afk
      Spica - top 7- ON
      Thanatos // Akira
    • jak miala by wygladac zmiana pracy fuzyjnej oczywiscie czciokna wybrana przypadkiem XD

      wiem że niektórzy grają na fuzyjnej dlatego nie proponuję zmiany tylko w 1 stronę proponuję dodatkowe zastosowanie
      akurat na tej planecie nic niema z fuzyjnej ale co tam ;)

      aha oczywiscie przeliczenie trzeba było by zrobić inne bo nie było by to miarodajne xD rozwiązanie