Relokacja planet bez antymaterii - dzięki grawitonom i tech. nadprzestrz.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Relokacja planet bez antymaterii - dzięki grawitonom i tech. nadprzestrz.

      Cześć,

      wpadłem na pomysł wykorzystania wyższych poziomów rozwoju grawitonów i technologii nadprzestrzennej do relokacji planet. Dotąd opcja dostępna jedynie za antymaterię. Po opanowaniu technologii grawitonów na 2 poziom możliwa byłaby relokacja planet bez potrzeby wydania antymaterii. Ponadto potrzebna może być odpowiednio wysoko rozwinięta technologia nadprzestrzenna. I tu są dwa pomysły: albo musi ona jednorazowo osiągnąć np. poziom 15, albo do każdej kolejnej przeprowadzki będzie potrzebne opanowanie kolejnego poziomu, np. pierwsza przeprowadzka - wymagany poziom 12, druga - 13, itd.

      Żeby nie było za łatwo, jedną relokację będzie można przeprowadzić np. raz na miesiąc. Wyższe poziomy grawitonów lub/i technologii nadprzestrzennej mogą skrócić ten czas oczekiwania, np. każdy kolejny o połowę albo 1/3.

      Do samej przeprowadzki potrzebna byłaby dawka deuteru w jakiejś odpowiednio olbrzymiej ilości, zależnej od rozmiaru planety (ewentualnie, co wydaje mi się jednak gorszym pomysłem, zgromadzenie na danej planecie odpowiedniej ilości energii z satelitów), np. 100.000.000 deuteru za przeprowadzkę planety o wielkości 200 pól (czyli 500.000 za każde pole planety). Gram na uni o prędkości eko x 4 więc myślę większymi liczbami, ale pewnie na uni o normalnej prędkości ta ilość deuteru powinna być mniejsza. Ta ilość mogłaby być też zależna od odległości, na jaką tę planetę przenosimy.

      Przy takiej przeprowadzce obowiązywały by nadal ograniczenia takie jak przy przeprowadzce za anty – np. nieczynny przez dobę teleporter, o ile dobrze pamiętam.

      Myślę, że taka opcja powinna być dostępna nie tylko za pieniądze. Czasem po długim czasie gry ktoś może powoli dochodzić do wniosku, że głupio rozmieścił planety (albo chce wypróbować inną strategię ich rozmieszczenia) i jedyną opcją jest teraz albo porzucenie rozbudowywanej miesiącami planety i zasiedlenie nowej, albo kupienie antymaterii.

      Pozdr, Ultra Kopytko.
    • Nie no, widzę, że do gry wprowadzają może 0,1% pomysłów. Ale z kupowania antymaterii i tak ludzie nie zrezygnują. Właściwie prawie wszystko można zrobić w grze bez antymaterii i być w wysokim top, a jednak anty jest kupowana i nie sądzę żeby ludzie, którzy dotąd ją kupowali przestali ją kupować. Jak ktoś ma kasę i mu się spieszy to kupi anty, czy to na geologa, czy na relokację planet.