Aukcje handlarza

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Aukcje handlarza

      Witam. Za pomocą licytatora można wylicytować różne przedmioty. Brakuje natomiast możliwości ich sprzedaży. Są pewne przedmioty z których ja nie korzystam np. Newtron a na aukcjach są one licytowane często za spora ilość surowców. Z drugiej strony chętnie zalicytowalbym od innych detroid czy też dopalacze surowców. Proponuje wprowadzenie licytacji przedmiotów od graczy. W celu zabezpieczenia zamierzonego przesyłania surowców między graczami (push) należało by ustawić wartości maksymalne danych przedmiotów, gracz wystawiający przedmiot powinien mieć możliwość wybrania jakiego rodzaju surowiec chcę jako zapłatę, 1 aukcja co godzinę lub wystawienie kilku przedmiotów jednocześnie gdzie gracz sam ustala ile czasu trwa aukcja, min 1 h max 24 h.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yoda ().

    • Ja bym to widział tak.
      Jeżeli mamy jakiś przedmiot, którego nie potrzebujemy i chcemy się go pozbyć, oddajemy go Licytatorowi. Po oddaniu przedmiot znika z naszego ekwipunku. Ten w losowym momencie, powiedzmy w ciągu 72 godzin, czyli w ciągu 3 następnych dni wystawia go, jako wygraną w którejś kolejnej aukcji. Gracze, którzy licytują nie wiedzą, czy dany przedmiot należy do jakiegoś gracza, czy też jest to któryś kolejny booster z puli Licytatora. Jeżeli nie będzie chętnych na zakup, to przedmiot wraca do nas, jeżeli zaś zostanie kupiony, to gracz dostaje surowce, za które został sprzedany. W informacji o przeprowadzonej transakcji sprzedaży, którą dostanie, będzie mógł zdecydować, czy chce dostać to w metalu (cała kwota sprzedaży), w krysztale (dwie trzecie tej kwoty), czy w deuterze (jedna trzecia ceny, za którą ktoś go nabył).

      W ten sposób eliminujemy ewentualne nadużycia czy próby pushu.
      Gracz nie ma wpływu na to kiedy i za jaką cenę jego dopalacz zostanie sprzedany.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Jak Ty to zefir obliczyles?
      Niech by 500 aktywnych graczy na uni wystawilo w 1 dzien.Np mam 100 niepotrzebnych newtonow? Jak chcesz to zmiescic w 72h?
      Pomysl genialny i zwiekszyl by fun.
      Zdarzaja sie sytuacje gdzie gracz jest w trakcie zloma i oddaje calosc na licytatora.Sam tak kiedys oddalem 5kkk surki.Mila niespodzianka by bylo takiego bonusa wylapac.
      Moze to byc kilka/nascie/dziesiat aukcji na raz.Napewno by to troszke poruszylo towarzystwo.
      Co do surowki nie byla by wysylana a przelewana automatycznie od wygranego.
    • Nero nie liczyłem tego - te 72h podałem przykładowo. Prawidłowy czas myślę, że trzeba by ustalić metodą testów.

      Poza tym, znając GF, pewnie szybko rozwinęli by ten pomysł, że za darmo można wystawić tylko jeden przedmiot w danym czasie. Kolejna wystawiona w tym samym czasie rzecz kosztowałby np. 500 jednostek antymaterii jako opłata za pracę Licytatora. Trzeca 1500 anty. Czwarta - 6000. Itd. W ten sposób ograniczyli by ilość sprzedawanych przez danego gracza boosterów.

      Można by też wprowadzić informację zwrotną typu "Licytator przeprasza, ale został zasypany ofertami sprzedaży i nie da rady przyjąć kolejnych, aby przeprowadzić licytację w najbliższym czasie. Prosi abyś spróbował zgłosić się do niego ponownie jutro. Może też dopisać Cię na końcu kolejki oczekujących, ale nie gwarantuje, kiedy sprzeda Twoją rzecz. To może potrwać tydzień a nawet dłużej.".
      Gracz decydowałby, czy zaczeka, czy spróbuje innym razem.


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • już bardziej opłacalne było by wymiana przedmiotów z EQ na antymaterie
      braz 100-200 AM
      srebro 500-750 AM
      złoto 1000 AM

      ewentualnie za surowce
      brąz 1 - 50.000
      srebro 2 - 100.000
      złoto 3 - 150.000
      oczywiście w metalu lub w przeliczenu na inne surowce (przelicznik 3/2/1)
      mozna sprzedac tylko przedmioty z aukcji aby nie było czegos takiego jak kupno za aM i sprzedarz za surowce

      wszystko jest przykładowe także podlega całkowitej reedycji ;)