Uni Spica - brak PZ po starciu oraz systematyczne bugi

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Uni Spica - brak PZ po starciu oraz systematyczne bugi

    Witam!

    Jak wiadomo na uniwersach o prędkości x5 często występują lagi oraz bugi z brakiem PZ.
    Lagi w eko jakoś bardzo nie dają w kość, przy flocie można dostać białej gorączki a bug z brakiem PZ powoduje, że odechciewa się w to grać bo nagrodą za ustrzelenie ST jest utrata części floty i wielka strata w surowcach. Niestety nigdy te straty nie są rekompensowane tylko olewane przez administratorów.

    Pytanie moje jest do administracji.
    Jakie zostały podjęte kroki w celu wyeliminowania tych lagów i czy w ogóle zostały jakieś podjęte?
    Czy dajecie 100% pewności braku bugu z brakiem PZ po starciu albo chociaż 100% pewności na zwrot poniesionych strat z tego tytułu?

    Temat ten ma na celu uświadomienie graczy czy w ogolę warto zaczynać nową przygodę czy trzymać się od tego uni z daleka.
    Negatywna odpowiedź na chociaż jedno pytanie będzie twardym i ostatecznym dowodem na dojenie graczy ze strony GM. Bo jaki sens jest dawać graczom speed x6 jeżeli nie dopracowało się błędów z x5? Mile widziane będą dowody potwierdzające ewentualne zmiany zapobiegawcze.
  • Panie plujący jadem, proponuję przeczytać to z chłodną głową albo odstawić alkohol.

    Nie naskakuje na administrację, tylko pytam ich czy nastąpiły jakieś zmiany. W końcu mogą chyba nam udzielić takiej informacji. Temat ma na celu uświadomienie graczy i poinformowanie czy warto zacząć grę na tym serwerze.
  • Momento, ale Spica to wychodzi dopiero za 3 dni to jakie tam bugi mogą aktualnie występować? Jeśli to jest jakieś odniesienie do starych sytuacji (o ile pamiętam ostatni x5 to Quantum...) to nie przypominam sobie, aby były zgłoszenia dotycząca braku PZ po bitwie. No ok, że jest lag i powstaje po czasie, ale żeby wcięło? Co do samych lagów serwera to Team.pl może to tylko zgłosić wyżej, nie mamy żadnej fizycznej możliwości zrobienia czegokolwiek z tym faktem. Zgłaszamy problem do developerów, ponaglamy, przypominamy, ale więcej nie jesteśmy w stanie zrobić.
    OGame Tech
  • Dziuba rozumiem, że jesteś tylko moderatorem forum, ale wypadałoby mieć przynajmniej podstawową wiedzę o grze bo czytając twojego posta jesteś dosłownie zielony w tym co dzieje się w grze.

    Wystarczy przejrzeć ST uni z prędkością x5 flot żeby zauważyć, że problem był i nadal jest. Z lagami i z 2 RW po jednym wlocie i brakiem PZ.
    Widzę, że moje pytania również sprawiły ci trudność, więc wytłumaczę łopatologicznie. Pytam administracje czy gameforge wprowadziło jakieś zmiany zapobiegające lagowaniu i bugowaniu przy speed x5, że wprowadza x6. Nie pytam co zrobiła administracja PL z tym bo oni jedynie mogą takie problemy zgłosić i na tym kończy się ich rola.
    Nie znalazłem żadnej informacji na forum więc pytam administrację ponieważ oni mają wiedzę i dostęp z pierwszej ręki do takich informacji. Do nikogo z nich nie mam pretensji bo widzę, że chyba niektórzy tak to odbierają.

    Uni x5:

    Nusakan - flota i eko
    Oberon - flota
    Quaoar - flota
    Eridanus - flota i eko
    Libra - flota
    Quantum - flota i eko
  • Dziękuję za wyróżnienie co do bycia tylko moderatorem!
    od końca:
    Oberon ma flotę x3
    Quaoar flota x2
    Libra flota x2
    Eridanus i Nusakan faktycznie, zapomniałem o tych nowszych :)

    To teraz lecąc dalej: występuje pewien bug, natomiast nie jest on w żadnym stopniu związany ze zniknięciem PZ czy prędkością uni, nie ma co ślepo wierzyć we wszystko co ktoś napisze.
    Po co więc GF ma wprowadzać coś na temat zapobiegania bugów przy speed x5 czy większym skoro nie stwierdzono żadnego buga zależnego od prędkości floty? Występują lagi, serwery są w miarę możliwości przygotowywane ale jak w każdej grze przez parę dni może taki stan rzeczy się utrzymywać.
    P.S. wspominam tutaj o prędkości flot bo to już nawet nie wiem jak prędkość eko miałaby wpływać na jakieś bugi związane z PZ :)
    OGame Tech
  • Tak w tych 3 jest eko x5 a nie flota. W każdej ankiecie o parametry była informacja w nawiasie przy prędkości x5 floty czy też eko - "możliwe lagi". Jako, że spica będzie niebywale szybka to jeżeli nie zostały zrobione żadne poprawki to zjawisko te wystąpi częściej.

    Postaw się teraz na miejscu gracza, który poświęca czas i pieniądze(czasami niemałe) i po udanym ataku znika mu 20% floty bo nie ma PZ. Rozumiem, że błędy się zdarzają, ale ten jest wciąż występujący i nienaprawiony. Nawet jeżeli szansa na niego jest mniejsza niż 1% to, że tak powiem jest to do czasu jak czarna dziura podczas ekspedycji.

    No dobrze, błąd się zdarzył, ale w dzisiejszych czasach, żeby nie można było tego sprawdzić i wyrównać straty to już jest olewanie klienta i tak naprawdę może stracić swój czas i pieniądze przez nie swój błąd.
  • Z tego co mi wiadomo ten błąd występuje już sporadycznie, niestety nie wszystkie błędy da się łatwo wychwycić, zreprodukować a co za tym idzie naprawić. Jest on znany od dawien dawna i gdybyśmy tylko umieli go odtworzyć...niestety nie jesteśmy w stanie.
    OGame Tech