Misja "Stacjonuj"

    • Misja "Stacjonuj"

      Na szczęście zdążyłem poprawić pomysł zanim go tu wstawiłem, bo bym się ośmieszył. :D

      Otóż moim zdaniem powinno się dać misji Stacjonuj dodatkowy wariant, np. na III etapie wysyłania floty w "odprawie" pod "zużyciem deuteru", który można sobie po wybraniu tejże misji zaznaczyć w razie potrzeby. Teraz najważniejsze:
      Jego zaznaczenie spowodowałoby zmniejszenie zużycia deuteru o po
      łowę, w zamian uniemożliwiając cofnięcie tejże floty.

      Osobiście potrzebowałbym tej opcji do robienia oszczędniejszych fs-ów z surowcami, co mi się czasem zdarza, zwłaszcza jak na coś zbieram i mój bunkier zaczyna być coraz bardziej opłacalny.
      Wypada jeszcze wyjaśnić pierwsze zdanie - początkowo chciałem zasugerować ogólne zmniejszenie zużycia paliwa dla tej misji, ale to oczywiście musiałoby poskutkować uniemożliwieniem powrotów (co mi z początku umknęło), które czasem są potrzebne. Projekt w aktualnej wersji pozwala na obie możliwości.

      Czekam na ocenę, ciekaw jestem też argumentów przeciwników (jeśli się tacy znajdą :XP: ).
    • Witam
      Nie bardzo rozumie o co chodzi w tym projekcie
      Misja stacjonuj
      Zabiera paliwo na dolot i powrot w razie zawrocenia
      Po osiagnieciu celu bez zawracania polowa deuteru jest odzyskiwana
      Po co przy starcie , pozbawiac sie mozliwosci zawrocenia floty ??? ilosc zuzytego deuteru na lot nic sie nie zmniejszy
      Przy starcie jedynie potrzeba bedzie polowa deuteru co dotychczas
      Bez sensu
      Chyba ze przy starcie masz za malo deuteru i wystarczy go tylko na lot w jedna strone
      Fatalne
      Flota doleci i wyladuje bez paliwa i masz zloma bo nie ma na czym odleciec

      Chyba ze chodzi ci o taka mozliwosc , flota na lot w obydwie strony potrzebuje np 200.000 deuteru .jezeli doleci 100 .000 jest odzyskiwane
      Bez mozliwosci zawrocenia flota zuzyje tylko 50.000 na lot w jedna strone

      Pozdrawiam
      "KOCHAM ŻYCIE KTÓREGO NIE NAWIDZE, NIENAWIDZE ŻYCIA KTÓRE KOCHAM"
    • Pomysł przedstawiony troszkę epicko wystarczyło napisać że " zmniejszenie o połowę zużycie deksu w jedna stronę opcja braku zawrotki" chyba o to tu chodzi :D .
      Co do samej żeczy pomysł nie przemyślany do końca w skutkach ;) mianowicie nie pomyślał pomysłodawca o tym jak ktoś by się pomylił lub nawet specjalnie puścił taki FS na planetę ? To z pobliża sąsiedzi juz by lecieli na podstawkę na zezłomowane takiej misji bo nie masz możliwości zawrotki złom 100% lub gdzieś na bunkier z małą prędkością to ACS z gs-ów nawet przez gale juz by leciał na złomowanie .
      Jeśli pomysłodawcą napisze że tylko z moonów to go ubiegnę :D że Moona można zdiąć i widać floty z misja stacjonujących na planetę