Konkurs: Typer piłkarski - Euro France 2016 - dyskusje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Konkurs: Typer piłkarski - Euro France 2016 - dyskusje

      Dla zachowania czystości w temacie głównym wszelkie opinie, zapytania i dyskusje odnośnie konkursu:



      Proszę zamieszczać w tym temacie.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Cezarcfc ().

    • Ja czuję, że Francja za dużo nie ugra. Ćwierćfinał pewno osiągną, może półfinał jak ściany pomogą. Z grupy A pewno razem z nimi awansują Szwajcarzy. Trzecie miejsce to walka między Rumunią i Albanią.

      W grupie B ciekawie wygląda Anglia - są gracze bardzo doświadczeni jak Hary, Rooney czy nawet Milner, ale sporą część tej kadry stanowią obiecujący młodzi zawodnicy: Rasford, Dier, Alli, a nawet nadal 22-letni Kane, który w dwa sezony PL władował niemal 50 bramek. W nich widzę faworyta tej grupy. Na drugie miejsce typuję dość solidny zespół Słowacji. Kluczowy będzie tutaj pierwszy mecz z Walią, jeśli dadzą rady to powinno być dobrze. Walia ostatnio w słabej formie, dostali oklep od Szwecji, przegrali z Ukrainą, Holandią czy Bośnią. Rosja - 22 zawodników z krajowej ligi plus grający w Bundeslidze Rosjanin o typowym dla swojego kraju nazwisku Neustädter. Ciężko ocenić.

      Grupa C, czyli my. O ile kadrowo jest ok, to myślę, że dla nas najważniejsza będzie psychologia. Jak w pierwszym meczu damy rady Irlandii Płn., to nawiążemy walkę z Niemcami i wszystko jest możliwe. Pozostaje Ukraina - niebywale mocne skrzydła, ale poza tym słabo - przeciętny napastnik, bardzo słaby bramkarz. Układ grupy wg mnie - Niemcy, Polska, Ukraina, Irlandia Płn.

      Grupa D, najciekawsza! Mamy aktualnych mistrzów, Hiszpanów. U nich mocny tył, mocno przebudowany przód. Zobaczymy jak to zadziała, jestem nastawiony sceptycznie. Potem Turcy, zespół zawsze dobrze radzący sobie w turniejach (III miejsce w 2002, półfinał w 2008). Czesi, mój wielki faworyt w 2004 roku, teraz już nie taki rewelacyjny. Poza tym pogrążeni w konflikcie na linii kibice-związek Chorwaci, którym spokój od własnych problemów może pomóc. Myślę, że tutaj może się potoczyć różnie, stawiam odważnie - Turcja, Hiszpania, Chorwacja, Czechy.

      Grupa E, tutaj bardzo ciekawy zespół Belgii, który już na poprzednich MŚ zaszedł daleko. Taki ich złoty wiek. Poza tym najwięksi farciarze świata czyli Włosi. Zespół co zawsze fartem jakoś wyjdzie z grupy, a potem idzie im już tylko lepiej. Do tego Szwecja ze Zlatanem, który im starszy tym lepszy i przeciętna Irlandia na dokładkę. Układ wg mnie w kolejności w jakiej wymieniałem.

      No i na koniec grupa F, chyba najsłabsza. Portugalia, która poza CR7 słabiutka. A, że Krystyna nie jest w formie widzieliśmy w finale LM, kiedy w sumie snuł się po boisku. Do tego Austria - znakomite eliminacje, pierwszy awans na jakiś turniej od hohoho (chyba od 1998). Ostatnie ich mecze nie napawają optymizmem - porażki ze Szwajcarią, Holandia oraz Turcją. Mamy także Islandię, która po mocnej grze w eliminacjach łapie w towarzyskich meczach co chwilę oklep - od października 2015 ich bilans wygląda 3-1-7, bramki 19-22. I zostają Węgrzy - głodni sukcesu po 30 latach bez wielkiego turnieju i 44 latach bez wyjścia z grupy. Tutaj przewiduje taki układ zespołów - Portugalia, Austria, Węgry, Islandia.

      Kto wygra? W półfinałach widzę Turcję, Anglię, Niemców i Francuzów (tak wyszło z mojej mini rozpiski :P). Czarny koń? Wspomniana Turcja, do tego może Austria i Belgia. Tylko czy vicelidera rankingu FIFA można nazwać czarnym koniem? ;)
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Co, do Polski znam ich od lat jak karzdy, z was :) ja sądzę że nawet nasza wspaniała drużyna nawet nie wyjdzie z grupy swojej, swoją drużynę biorę z dystanesem gdyż znam ich poczynania z ubiegłych lat, iż grają lepiej ale bez szału pierwszy. Mecz ich z irlandią obstawiam dwa wyniki jeden w najgorszym wariancie a drugi w lepszym, pierwszy wariant tyczy się oczywiście przegranej 1:0 z irlandią północną A W NAJLEPSZYM wariancie Polska wygrywa 1:0 lub remisując nie więcej chyba że zaszaleją i będzie 2 :0 dla nas, ale powarznie nie oczekuje od naszych orłów cudów podejrzewam że będzie to Polskie san marino ale chciał bym się mylić życzę naszym chłopaką jak najlepiej ale sami muszą z siebie dać, wszystko.
      Uni Draco] [/color] off :)


      Uni orion on :)
      Uni 66 on :) top354

      speedtest.net/my-result/3485047818 Typ Mobilny :)

      Orion Best ACS 385% + 371% + 492%=1248% ;) Solo 200% +345 % + 195% +305%+116% +256% + 266%+ 259%+265+280% +395%+522% łącznie =3404% solo jak na ten czas :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mroczny85 ().

    • Za nami już 2 kolejki mistrzostw i muszę z żalem przyznać, że tak nudnego EURO to jeszcze nie widziałem. Na palcach jednej ręki można policzyć mecze, które przyjemnie się oglądało przez pełne 90 minut. Zazwyczaj wygląda to tak, że przez 80 minut jedna drużyna "próbuje" prowadzić atak pozycyjny, a druga muruje bramkę. Co gorsza w wielu meczach wygląda to tak jakby obie drużyny murowały bramkę, licząc tylko na jakiś stały fragment gry lub kontrę. Dopiero w ostatnich 10 minutach przegrywająca drużyna zaczyna odważniej atakować, co przekłada się na stosunkowo dużą ilość bramek zdobytych po 80 minucie spotkania. Wpływ na to ma pewnie system rozgrywek. Świadomość, że nawet trzecie miejsce może dać awans z grupy, sprawia, że zespoły nie chcą jeszcze stawiać wszystkiego na jedną kartę, licząc na tą trzecią kolejkę.
    • A mi się tam nawet takie defensywne EURO podoba :P
      Najbardziej jak na razie zaimponowali mi.... Włosi. W meczu ze Szwecją cała pierwsza połowa praktycznie chodzenia po boisku, początek drugiej niewiele lepiej, przychodzi minuta 80 Włosi biorą się za robotą i moment strzelają bramkę - po prostu kwintesencja gry taktycznej. Z Belgią też zagrali bardzo dobrze i mimo braku wielkich nazwisk widać że stanową drużynę.
      Portugalia w zasadzie "zawodzi zgodnie z oczekiwaniami" naiwnymi byli ci co liczyli że ta drużyna coś ugra. Dużo większym zawodem są na ten moment Francuzi - mieli być faworytami EURO a kompletnie na takich nie wyglądają mecząc się niemiłosiernie w obu meczach.

      A że system rozgrywek jest słaby to nie trzeba chyba mówić. W Europie nie ma 24 drużyn które zapewniłby odpowiedni poziom - stara 16 to była jednak liczba optymalna, a tak prawdziwy turniej rozpocznie się dopiero od 1/8.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • Podliczenie 2 kolejki gotowe:



      Klasyfikacja po 2 kolejkach na dole:



      Portugalia jest fatalnym dostarczycielem punktów ;P

      [headline][/headline]

      Minimum 1/4? NIe powiedziałbym aby Polska była w gronie 8 najlepszch drużyn Europy. Choć szanse na 1/4 mają całkiem spore - w 1/8 z tego co patrzyłem Szwajcaria albo Rumunia, obie drużyny w miarę do ogrania. W 1/4 koniec zabawy - Hiszpania ;)
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cezarcfc ().

    • Wygląda to tak, że na przeciwnika z samego topu możemy trafić dopiero w finale, tylko najpierw trzeba tam dojść. Po drodze szykuje nam się Szwajcaria, potem (zakładając, że awansujemy) zapewne Chorwacja, a później w najgorszym wypadku Belgia/Portugalia. Faworytem nie będziemy raczej w żadnym meczu (tylko ze Szwajcarią 50/50), ale patrząc na drugą połowę drabinki, to my mamy prawdziwą autostradę do finału. Pytanie tylko, czy uda się z niej skorzystać. Szanse na to wynoszą może z 10%, ale jednak są.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • A niektórym wydawało się tak abstrakcyjne, gdy pisałem w regulamin typera, co by było gdyby Polska zagrała w finale/półfinale ;P
      Teraz o dziwo jakieś szanse na to są - bardzo niewielkie - max 5 % na finał z 15 % na półfinał, ale zawsze jakieś. Już ze Szwajcarią będzie bardzo ciężki mecz, bo ewidentnie Polacy mają problemy ze strzelaniem goli a uczynienie tego Szwajcarom będzie dużo trudniejsze niż Irlandczykom czy Ukraińcom.
      Hiszpanie wczoraj udowodnili, że przestali być drużyną, która mogłaby zawalczyć o wygraną dodatkowo załatwili sobie tą porażka istną ścieżkę zdrowia kolejno Włosi, Niemcy, Francuzi pierwszy potencjalnie łatwiejszy mecz mają ... w finale. Generalnie cała 2 połówka to jeden wielki kocioł z którego zwycięsko wyjdą pewnie Niemcy może Włosi. Z drugiej polówki autostradę do finału mają Belgowie, Portugalia nawet jak wygra grupę, (co wcale pewne nie jest) to nic wielkiego nie ugra, bo jest zwyczajnie zbyty słaba.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cezarcfc ().

    • Istnieje jeden scenariusz, w którym Belgowie także trafiają do cięższej połówki. Jednak żeby tak się stało muszą zaistnieć jednocześnie 3 warunki:
      - Belgia musi przegrać ze Szwecją
      - Irlandia nie może wygrać z Włochami
      - Portugalia nie może przegrać z Węgrami

      Wówczas Belgia trafiłaby w 1/8 na Francję, w każdym innym przypadku Belgia trafia do łatwiejszej połówki drabinki.
    • Podliczenie 3 kolejki gotowe:



      Klasyfikacja po 3 kolejkach na dole:



      Generalnie nieprzewidywalnie było :D

      Włosi zagrali po włosku, Portugalczycy nastrzelali niby goli ale ten mecz to taka trochę parodia była nie pasująca do tych Mistrzostw.... Bo generalnie pod względem liczby goli na mecz wygląd to ciekawie 1.92 po fazie grupowej, na poprzednim Euro średnia całego turnieju wyniosła 2,45. A w fazie pucharowej nie spodziewałbym się większej liczby goli - raczej sporej ilość rozstrzygnięć w serii jedenastek.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • Mamy ćwierćfinał! Cieszy mnie szczególnie postawa w tym turnieju Fabiańskiego, Pazdana, Jędrzejczyka i Błaszczykowskiego. O Fabiańskim mówiono, że gra wprawdzie bardzo dobrze, ale nigdy nie wybronił nam meczu. Po meczu towarzyskim z Holandią obawiano się, że linia obrony za sprawą Pazdana i Jędrzejczyka ma być naszą najsłabszą formacją, tymczasem póki co wpuściliśmy tylko jednego gola. Swoją droga konkurs na gola turnieju jest już chyba rozstrzygnięty. Błaszczykowskiemu wypominano, że nie gra w klubie i na turnieju może być kompletnie bez formy. Do kompletu brakuje to jeszcze tylko jakiegoś błysku w wykonaniu Mączyńskiego bo póki co gra bardzo poprawnie, ale nic poza tym. Tymczasem miał on udział we wszystkich 3 bramkach, które strzeliliśmy we Francji. Oprócz tego haruje mocno w defensywie. Martwi mnie jedynie postawa napastników. Widać, że obydwaj nie są w optymalnej formie. Milik spartolił kolejną setkę, a Lewandowski szarpie, walczy z obrońcami, cofa się po piłkę i próbuje rozgrywać, ale mimo wszystko mamy z tego niewiele korzyści. Mamy też niestety bardzo krótką ławkę. Nie dziwie się, że Nawałka nie robi zmian, bo patrząc na ławkę rezerwowych naprawdę nie miał kogo wpuścić.

      Co do pozostałych 2 meczy 1/8 to szkoda gadać. Po meczu Szwecja - Włochy, myślałem że nudniejszego meczu już na tym turnieju nie będzie, jednak pomyliłem się. Najpierw było starcie wyspiarskie Walia - Irlandia Płn. Takiej padaki to nawet w naszej ekstraklapie nie grają. Całe szczęście, że Irlandczycy wcisnęli sobie swojaka bo nie wiem jak bym wytrzymał ewentualną dogrywkę. Później na dokładkę był mecz Chorwacja - Portugalia. To wprost niewiarygodne, ale ten mecz był jeszcze słabszy niż spotkanie wyspiarzy. Chorwaci przez 120 minut nie potrafili pocelować ani razu w światło bramki, Portugalia pierwszy celny strzał na bramkę oddała w 117 minucie. Jeśli już dochodziło do jakichś strzałów to lądowały one przeważnie 5 metrów od bramki. O ile jeszcze można było przypuszczać, że mecz drwali z Walii z drwalami z Irlandii Płn. raczej nie porwie to po meczu Chorwatów z Portugalią spodziewałem się znacznie więcej.
    • EURO rządzi się swoimi prawami jak widać. Zaskakuje. I dobrze!

      Anglicy nawet przegrywając nie umieli sobie stworzyć żadnej klarownej sytuacji. Do tego trener bez pomysłu na drużynę i jej grę. Piekny sen Islandii trwa i z Francuzami też nie są na przegranej pozycji? Tyle że Francuzi może podejdą do tego może trochę bardziej skoncentrowani aniżeli Anglicy.

      Piękna droga Włochów po mistrzostwo. Mistrzów Europy już odprawili, teraz czas na mistrzów Świata. Zapowiada się super mecz.
      A potem (ewentualnie) trafiają na gospodarzy albo rewelację turnieju :D

      Walia-Belgia - jak dla mnie nie do przewidzenia. Niby Belgowie lepsi, ale nie wiadomo co z siebie jeszcze mogą wycisnąć Walijczycy.

      No i Polska-Portugalia... napisze tylko że idę po 12h w pracy prosto na mecz :D
      offline
    • Podliczenie 4 kolejki gotowe:



      Klasyfikacja po 4 kolejkach na dole:



      [headline][/headline]

      Anglicy po raz kolejny umoczyli mecz który mieli spokojnie wygrać.... chyba niestety za mojego życia nic Anglia na wielkiej imprezie już nie ugra chyba, że sama ją zorganizuje.
      Włosi zagrali jak na Włochów przystało i w sumie ich awans nie był zagrożony ani przez chwilę nawet mimo ataków Hiszpanów. Dość mocno mnie przed meczem dziwło czemu bukmacherzy (a także większość typujących u nas na forum) stawiali na Hiszpanie chyba to bardziej efekt przyzwyczajenia bo obecnie ta drużyna jest cieniem tej choćby sprzed 4-8 lat a i na titi takę nikt juz we współczesnej piłce się nie nabierze.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • W przypadku spotkań mogących zakończyć się dogrywką i rzutami karnymi typujemy wynik do końca dogrywki (120 min + ewentualny czas doliczony).


      Cez z tego co mi wyliczyłeś mam 10 pkt.
      A mi wychodzi tak:

      18:00 Walia 2-1 Irlandia Płn. ==> 1 pkt
      15:00 Francja 2-1 Irlandia ==> 3 pkt
      18:00 Niemcy 2-1 Słowacja ==> 1 pkt
      18:00 Włochy 2-1 Hiszpania ==> 1 pkt
      21:00 Anglia 0-2 Islandia ==> 1pkt
      15:00 Szwajcaria 1-2 Polska ==> 6 pkt

      Co daje 13 pkt a nie 10 :wrr: :wrr:
    • Gootek napisał(a):

      A mi wychodzi tak:

      18:00 Walia 2-1 Irlandia Płn. ==> 1 pkt
      15:00 Francja 2-1 Irlandia ==> 3 pkt
      18:00 Niemcy 2-1 Słowacja ==> 1 pkt
      18:00 Włochy 2-1 Hiszpania ==> 1 pkt
      21:00 Anglia 0-2 Islandia ==> 1pkt
      15:00 Szwajcaria 1-2 Polska ==> 6 pkt

      Co daje 13 pkt a nie 10 :wrr: :wrr:

      Nie mogę spać, więc odpowiem za ceza :)

      To Twoje typy z przypisanymi ilościami punktów:
      sobota, 25 czerwca
      18:00 Walia 2-1 Irlandia Płn. -> 2pkt. (bo było 1:0, więć różnica bramek się zgadza)
      21:00 Chorwacja 1-2 Portugalia -> 2pkt.

      niedziela, 26 czerwca
      15:00 Francja 2-1 Irlandia -> 3pkt.
      18:00 Niemcy 2-1 Słowacja -> 1pkt.
      21:00 Węgry 2-1 Belgia -> 0pkt.

      poniedziałek, 27 czerwca
      18:00 Włochy 2-1 Hiszpania -> 1pkt.
      21:00 Anglia 0-2 Islandia -> 1pkt.

      Mecz punktowany x2

      sobota, 25 czerwca
      15:00 Szwajcaria 1-2 Polska -> 0pkt. (bo wynik meczu to 1:1 a nie 1:2 ;>)

      Zatem wszystko się zgadza, masz 10 punktów.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Coś Gootek pomieszałeś jest dokładnie tak jak Ogrzasty napisał. :)
      Wyniki liczą się do końca dogrywki czyli w meczu Polski ze Szwajcarią był remis i za niego przyznawane są punkty, kto wygrywa w rzutach karnych w typerze nie ma żadnego znaczenia (bukmacherzy np biorą pod uwagę tylko wynik z podstawowego czasu gry) . Zresztą nawet do wszelkich statystyk takie mecze trafiają jako remisy.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego