Pozytywny [MRUCZKI] vs. dabartek [BRO] 168,55% antyobrona

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Pozytywny [MRUCZKI] vs. dabartek [BRO] 168,55% antyobrona

    Po dość cięzkim dniu miałem zamiar iść spać, wchodzę na konto, żeby puścić FS-ika, a tu widzę ktoś się pokusił na stojący na planecie Deuter i pomimo sporej obrony postanowił polecieć. Szybkie sprawdzenie ile potrzebuje LL-ek dostawić, żeby Szanownego Kolegę zdjąć a LL-ki się wróciły :) Okazało się, że wystarczyło jedyne 20 000 antymaterii, wiem wiele osób jest przeciwnikami tego, ale skoro jest to czemu nie skorzystać ? Wymienić niecałe 10 zł na złom pod dom dający około 20k pkt :) No więc czekanie do końca, kolega czuł, że coś się swięci, skanował, ale niestety oprócz palącej się gwiazdki na matce nie było innych objaw, że jestem na koncie. Lot opóźniony, skan puszczony w miarę poprawnie jeden na 40s przed dolotem drugi na 2s przed dolotem, więc miałem 38s na postawienie obronki i jak widać wyszło, szkoda tylko, że nie siadł moonik.

    Pozdrawiam cały sojusz BRO obyście i Wy tak się bronili :) Ponadto pozdrawiam sojusz GEN w którym gra wielu znajomych ze starych uni :) a atakerowi szO mam nadzieje ze bedzie :)

    A poniżej starcie - złomik oczywiście cały zabezpieczony i już się topi :)


    Dnia 22-02-2016 --:--:-- następujące floty spotkały się w walce:


    Agresor Pozytywny [MRUCZKI]
    ________________________________________________

    Duży transporter 100
    Okręt wojenny 178
    Pancernik 42
    Lekki myśliwiec 446
    Krążownik 279
    Sonda szpiegowska 2
    _________________________________________

    Obrońca dabartek [BRO]
    ________________________________________________

    Mały transporter 22
    Duży transporter 89
    Lekki myśliwiec 35
    Ciężki myśliwiec 12
    Krążownik 5
    Sonda szpiegowska 108
    Bombowiec 3
    Satelita słoneczny 155
    Pancernik 15
    Wyrzutnia rakiet 500
    Lekkie działo laserowe 2.562
    Ciężkie działo laserowe 2
    Działo Gaussa 5
    Wyrzutnia plazmy 20
    Mała powłoka ochronna 1
    _________________________________________


    Po bitwie...

    Agresor Pozytywny [MRUCZKI]
    ________________________________________________

    Duży transporter 0 ( -100 )
    Okręt wojenny 4 ( -174 )
    Pancernik 12 ( -30 )
    Lekki myśliwiec 0 ( -446 )
    Krążownik 0 ( -279 )
    Sonda szpiegowska 0 ( -2 )
    _________________________________________

    Obrońca dabartek [BRO]
    ________________________________________________

    Mały transporter 10 ( -12 )
    Duży transporter 43 ( -46 )
    Lekki myśliwiec 14 ( -21 )
    Ciężki myśliwiec 6 ( -6 )
    Krążownik 4 ( -1 )
    Sonda szpiegowska 39 ( -69 )
    Bombowiec 3 ( -0 )
    Satelita słoneczny 65 ( -90 )
    Pancernik 15 ( -0 )
    Wyrzutnia rakiet 201 ( -299 )
    Lekkie działo laserowe 1.028 ( -1.534 )
    Ciężkie działo laserowe 1 ( -1 )
    Działo Gaussa 5 ( -0 )
    Wyrzutnia plazmy 20 ( -0 )
    Mała powłoka ochronna 1 ( -0 )
    _________________________________________


    Bitwa zakończyła się remisem.

    Agresor stracił łącznie 24.067.000 jednostek.
    Obrońca stracił łącznie 4.741.000 jednostek.
    Na polu zniszczeń unosi się 11.666.900 metalu i 5.188.400 kryształu.

    Szansa na powstanie księżyca 20%.
    Złom zebrany przez obrońcę/obrońców.


    Podsumowanie zysków/strat:

    Podsumowanie agresor
    Metal: -16.248.000
    Kryształ: -6.811.000
    Deuter: -1.008.000
    agresor stracił łącznie 24.067.000 jednostek.

    Podsumowanie obrońca
    Metal: 8.342.900
    Kryształ: 3.818.400
    Deuter: -47.000
    obrońca zyskał łącznie 12.114.300 jednostek.


    Powered by Konwerter RW OGotcha 4.1.3
    Uriel - On
    Terazed - off
    Ganimed - off
  • Wpakuj wiecej anty bo slabo wyszlo.
    Nie ma jak pozdrawiac ludzi ze starych unii,
    ktorzy nie wiedzą co to anty.
    Nie ma jak skazić tą piękną gre takim gównem, obrońcy nie życze przetopu ,
    Bony lamo - wiecej rozwagi :]

    Xalynth [N-A] OFF 99 ST
    Cygnus [N-A] TOP 1 OFF 141 ST
    Izar [N-A] OFF 30 ST
    Quaror [N-A]
    OFF 68 ST
    Dorado [TOR]
    ON 48 ST
  • A ja pozdrawiam ludzie nie znajacych do konca akcji, agresor podzielil ladnie flote, skanowal srednio co 3 min, ale siedzial z telefonu.

    Anty w tej akcji zostalo jedynie uzyte na handlarza i skrocenie czasu budowy. Skoro sa takie opcje dostepne to korzystam tak sam jak Wy ze wspomagaczy na przyrost kopalni, oficerow, czy handlarza. Dla mnie zawsze to bylo smieszne ze ludzie sie burza o antyobrone, podczas gdy kazdy z nas z antymaterii korzysta.

    Wiecej obiektywizmu :)
    Uriel - On
    Terazed - off
    Ganimed - off
  • Bony trafiony pod moim nickiem to się wypowiem :P

    Może i zrobili taką opcję jak anty obrona, może skorzystałbym jakby leciało na mnie parę DT i skasowałbym kogoś na 2-3% ale stawianie LDL pod taki atak jest i zawsze będzie [ciach], a już najbardziej podoba mi sie wstawianie tego do ST i opisywanie "akcji"

    Bony, SZO :)
    Moderator Indestructible:
    Upominam za wulgaryzm.
  • dabartek napisał(a):

    Pozdrawiam cały sojusz BRO obyście i Wy tak się bronili

    po prostu niewierze. gość chwali sie antyobroną na forum i jeszcze namawia na to innych ... po prostu niewierze

    dabartek napisał(a):

    Anty w tej akcji zostalo jedynie uzyte na handlarza i skrocenie czasu budowy. Skoro sa takie opcje dostepne to korzystam tak sam jak Wy ze wspomagaczy na przyrost kopalni, oficerow, czy handlarza. Dla mnie zawsze to bylo smieszne ze ludzie sie burza o antyobrone, podczas gdy kazdy z nas z antymaterii korzysta.

    właśnie dlatego gardzi sie takimi graczami jak ty ponieważ antyobrona nie daje szansy atakującemu uniknąć jej. co z tego że gra daje taką mozliwość? masz mozliwosc tez leciec z kims acs i zawrócic przed dolotem (najlepiej jeszcze umowić sie z obrońcą o podzial zlomu). to zrobisz to czy sie jednak bedziesz zastanawiał?
    antyobrona jest glupotą GF ale dzięki niej mozna odróżnić graczy z zasadami (jeden mały plus). jakbyś miał w ogole jakiś honor to byś tego nie wrzucał ... a ty sie jeszcze chwalisz ... porażka

    i jeszcze te porownania do pozostalych dodatkow za anty ... wszyscy wiemy że geolodzy, technokraci i przeniesione planety również rozbijają atakujących bez cienia szansy na przewidzenie
  • Dokłądnie o tym mówię , zerowa klasa gracza.
    Proponuję zabronić wrzucania "ST" wykonanych za antyobronę,
    ale póki gameoforge ma płacone za takie akcje, dopóty bedziemy je tu oglądać ;]

    Xalynth [N-A] OFF 99 ST
    Cygnus [N-A] TOP 1 OFF 141 ST
    Izar [N-A] OFF 30 ST
    Quaror [N-A]
    OFF 68 ST
    Dorado [TOR]
    ON 48 ST
  • Zerowa klasa gracza ? A co mialem napisac zawroc kolego jestem ? Wymienilem banke deuteru na 2000 ldl, ktore daly mi 12 baniek metalu 5 baniek krysztalu i szanse na moona. To sa uroki tej gry, wejdzie uni EPIC nie bedzie anty, a skoro jest to kozystam i korzystac bede.
    Uriel - On
    Terazed - off
    Ganimed - off
  • Nie przejmuj się dabartek tymi pultającymi się. Skorzystałeś z legalnej opcji gry. A jak ktoś nie wie, że może natknąć się na antyobronę, to niech nie atakuje.

    Doświadczenie zaś uczy, że najbardziej pultają się ci, którzy gardzą legalnymi opcjami gry. Za to lubią korzystać z tych niedozwolonych: multikonta, pushe, nielegalne oprogramowanie.

    Graty obrony. A agresorowi - odbudowy.
  • aeh ... zerowa klasa gracza ...
    czy ja wiem czy taka zerowa ? ... też trzeba mieć nerwy na wodzy aby za późno nie wrzucić tego do budowyy i nie zakończyć za późno czy za wcześnie.
    Gracz skanował 2-3s przed atakiem ? ... toć to chyba podchodzi o łamanie zasad gry. no ale ttego nikt nie wyczyytuje.
    szkoda, że najwięcej najczęściej i najgłośniej krzyczą gracze, którzy sami używają antymaterii.
    Skoro ludzie chcą zabronienia wsttawiania takich RW czy też nałożenia blokady na budowę obrony za antymaterię, to ja zgłaszam swoje zdanie aby nałożyć blokadę kupowania surowców za antymaterię do czasu przekroczenia magicznego progu 500k pkt ...
    a czemuż nie ? ... większość z wypowiadających się tudzież chociażby cała Smietanka sojuszu Elite swój piękny start zawdzięcza dzięki antymatterii.
    bo ćóż chyba jednym z nielicznych wypowiadających się olszynek sobie powoli dryfował w górę wodospadu topki.
    najlepiej jakby skończyło się kupowanie surowców, Przyspiesz/zakończ za antymaterię. Gdyby mogła służyć co najwżej do Handlarzy, czy wszelkiego rodzaju oficerów.
    skończy się płacz o to kto co zbudował za antyymaterię ile antymatterii w to wsadził i iile to kosztowało.
    atakierowi sz.o ... nie ma strat któirych nie moożna odrobiić. wystarczą tylko chęci a na spokojnie wszystko się odbuduje.
    nie pierwsza i zarazem nie ostatnia akcja takiego typu.
    jedni lubią kupować na starcie surowce za antymaterie, inni wolą ją w późniejszym czasie wykorzystać do takiego celu.
  • Nie rozumiem tu pogardy dla obrońcy. Antymateria jest i będzie częścią gry i nie wierzę, że forumowicze wypowiadający się jakie to jest be nie korzystają z niej choćby w formie oficerów lub przyspieszeń stoczni/budynków do czego oczywiście nikt się nie przyzna, ale jawnego użycia anty w obronie już się nie uznaje. Na tym etapie gry anty-obrona to norma i nie wiele kosztuje. Ale to bardziej chyba zazdrość zżera, że ktoś sobie może na to pozwolić. A co do skilla to obronić się efektywnie i złom zebrać rzeczywiście nie jest trudno, ale byle lamka nie ukryje umiejętnie swojej aktywności tu też trzeba dobrze zagrać. Sam zrobiłem 6500% w obronie z użyciem anty - no i co z tego? To jest gra i trzeba korzystać ze wszystkich możliwości jakie daje, satysfakcja była i mnóstwo frajdy :E

    Gratki obrony nie ma co się przejmować gadaniem, życzę kolejnych łupów może następnym razem bez użycia anty co by się publika zbytnio nie poruszyła :]
    Atakującemu więcej rozwagi i SzO
  • pozamiatany napisał(a):

    aeh ... zerowa klasa gracza ...
    czy ja wiem czy taka zerowa ? ... też trzeba mieć nerwy na wodzy aby za późno nie wrzucić tego do budowyy i nie zakończyć za późno czy za wcześnie.
    Gracz skanował 2-3s przed atakiem ? ... toć to chyba podchodzi o łamanie zasad gry. no ale ttego nikt nie wyczyytuje.
    szkoda, że najwięcej najczęściej i najgłośniej krzyczą gracze, którzy sami używają antymaterii.
    Skoro ludzie chcą zabronienia wsttawiania takich RW czy też nałożenia blokady na budowę obrony za antymaterię, to ja zgłaszam swoje zdanie aby nałożyć blokadę kupowania surowców za antymaterię do czasu przekroczenia magicznego progu 500k pkt ...
    a czemuż nie ? ... większość z wypowiadających się tudzież chociażby cała Smietanka sojuszu Elite swój piękny start zawdzięcza dzięki antymatterii.
    bo ćóż chyba jednym z nielicznych wypowiadających się olszynek sobie powoli dryfował w górę wodospadu topki.
    najlepiej jakby skończyło się kupowanie surowców, Przyspiesz/zakończ za antymaterię. Gdyby mogła służyć co najwżej do Handlarzy, czy wszelkiego rodzaju oficerów.
    skończy się płacz o to kto co zbudował za antyymaterię ile antymatterii w to wsadził i iile to kosztowało.
    atakierowi sz.o ... nie ma strat któirych nie moożna odrobiić. wystarczą tylko chęci a na spokojnie wszystko się odbuduje.
    nie pierwsza i zarazem nie ostatnia akcja takiego typu.
    jedni lubią kupować na starcie surowce za antymaterie, inni wolą ją w późniejszym czasie wykorzystać do takiego celu.
    Taaaaak, faktycznie emocje sięgnęły zenitu ... To było normalnie tak skomplikowane, że każdy gość z wypełnionym portfelem potrafiłby to zrobić ;) Z tym skanowaniem to w ogóle mnie rozbawiłeś, najlepiej to go zgłoś do GO ... skoro się nie znasz to lepiej zamilcz ;p Nie chodzi nawet o to kto ile wkłada anty w tą grę ( mnie to się zdarza naprawdę rzadko ) uważam że jest to marny wydatek. Ogólnie to weź kiedyś rozbij się na antyobronie i zobaczysz jakie to uczucie ;) Z tego co pisał obrońca, to agresor widać że podchodził do tego poważnie, ale jak można uniknąć antyobrony?? Ja zazwyczaj jeżeli ktoś na mnie leci pisze zwykłe słowo "jestem". A najlepsze jest to, że obrońca zrobił z tego taką szopkę, człowieku takim syfem nie warto się szczycić, bo jest to lamerstwo ;)

    Almera napisał(a):


    Nie przejmuj się dabartek tymi pultającymi się. Skorzystałeś z legalnej opcji gry. A jak ktoś nie wie, że może natknąć się na antyobronę, to niech nie atakuje.

    Doświadczenie zaś uczy, że najbardziej pultają się ci, którzy gardzą legalnymi opcjami gry. Za to lubią korzystać z tych niedozwolonych: multikonta, pushe, nielegalne oprogramowanie.

    Graty obrony. A agresorowi - odbudowy.
    Niektórzy mają jakąś godność, a może nawet i honor i nie stawiają takiego czegoś. Almera Twoje porównanie jest tutaj zbędne i w sumie mało trafne ... Graczy łamiących prawo temperuje się w postaci banów ;) A takiego gówna to nie ruszysz, ani nic z tym nie zrobisz.

    Agresorowi wielkie SzO ! Obrońcy wtopy i pustego portfela, to może skończy z głupim nawykiem ...
    "Dopóki walczysz, nie jesteś przegranym."


    " Nie ma takich upadków, po których nie można się podnieść "

    ">

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez PogromcaLosiow ().

  • PogromcaLosiow napisał(a):

    Niektórzy mają jakąś godność, a może nawet i honor i nie stawiają takiego czegoś.

    Odmawiasz broniącemu się prawa do bronienia się? Zaiste, ciekawe pojmowanie godności i honoru.

    PogromcaLosiow napisał(a):

    Graczy łamiących prawo temperuje się w postaci banów ;)

    Dobrze, że użyłeś przymrużenia oka.

    PogromcaLosiow napisał(a):

    A takiego gówna to nie ruszysz, ani nic z tym nie zrobisz.

    Zrobisz. Nie ma aktywności, to dolatujesz. Jest aktywność, to zawracasz. Takie są zasady.
  • Gracz skanował 2-3s przed atakiem ? ... toć to chyba podchodzi o łamanie zasad gry. no ale ttego nikt nie wyczyytuje.



    Kisne XD skąd ty takie fanaberie bierzesz XD

    Zrobisz. Nie ma aktywności, to dolatujesz. Jest aktywność, to zawracasz. Takie są zasady.


    Chłopie... latałeś kiedyś flotą? Zsyłka transporterów się nie liczy. Widzę,że nie, to podpowiem:
    To nie działa tak jak mówisz.

    nie wierzę, że forumowicze wypowiadający się jakie to jest be nie korzystają z niej choćby w formie oficerów lub przyspieszeń stoczni/budynków do czego oczywiście nikt się nie przyzna, ale jawnego użycia anty w obronie już się nie uznaje.

    no to uwierz:D nie korzystam z żadnych oficerów i przyspieszeń. Poza tym oficerzy nie złomują flot chyba ? ;)

    Doświadczenie zaś uczy, że najbardziej pultają się ci, którzy gardzą legalnymi opcjami gry. Za to lubią korzystać z tych niedozwolonych: multikonta, pushe, nielegalne oprogramowanie.


    A skąd masz takie informacje?
    HYPERION OFF

    LIBRA OFF
  • Almera napisał(a):

    PogromcaLosiow napisał(a):

    Niektórzy mają jakąś godność, a może nawet i honor i nie stawiają takiego czegoś.

    Odmawiasz broniącemu się prawa do bronienia się? Zaiste, ciekawe pojmowanie godności i honoru.

    PogromcaLosiow napisał(a):

    Graczy łamiących prawo temperuje się w postaci banów ;)

    Dobrze, że użyłeś przymrużenia oka.

    PogromcaLosiow napisał(a):

    A takiego gówna to nie ruszysz, ani nic z tym nie zrobisz.

    Zrobisz. Nie ma aktywności, to dolatujesz. Jest aktywność, to zawracasz. Takie są zasady.

    Osoby które nie czytają ze zrozumieniem proszone są o nie wypowiadanie się na forum :)
    Cały szum jest o to że obrońca pochwalił się ST zrobionym na antyobronie, a nie o to ze użył anty. Nie jest to nie zgodne z zasadami gry, ale społeczność ogame uważa takie chwalenie sie ST za dno. To jak jakby wrzucić ST z próby moonowej na 20%... próg się zgadza więc w sumie można, ale nie wypada ;)
    SzO bony i lecimy z tymi próbami :D
    Kupie Deuter

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Tori Black ().

  • dobra ludzie dajcie już spokój xd toż to tydzień budowy tylko ;p każdy ma swoje zdanie na temat anty obrony, legalna choć bolesna, kupiona flota za anty sama nie lata, a kupiona obrona i niszczenie 2 tygodni ciezkiej pracy boli, ale taka jest kara za granie a nie pracowanie, lot na * normalna sprawa 90% steków tak powstaje. Zakończmy lament niech obrońca ma swoje 5 minut ;)
  • Jay napisał(a):

    Gracz skanował 2-3s przed atakiem ? ... toć to chyba podchodzi o łamanie zasad gry. no ale ttego nikt nie wyczyytuje.

    Kisne XD skąd ty takie fanaberie bierzesz XD

    Może nie pamiętasz, ale swego czasu istniał zapis w regulaminie gry, iż zabronione jest skanowanie na mniej niż 6 sekund przed atakiem. Było to zabezpieczenie przed próbą wywołania u obrońcy laga.
    No ale młody stażem jesteś, to możesz nie pamiętać.

    Jay napisał(a):

    Zrobisz. Nie ma aktywności, to dolatujesz. Jest aktywność, to zawracasz. Takie są zasady.


    Chłopie... latałeś kiedyś flotą? Zsyłka transporterów się nie liczy. Widzę,że nie, to podpowiem:
    To nie działa tak jak mówisz.

    Od czasu jak wprowadzono możliwość skracania budowy działa to dokładnie tak. Ten, który w to nie wierzy może stracić flotę. Co w tym temacie aż dosadnie widać. Zaklinaj zatem dalej rzeczywistość.

    Jay napisał(a):

    Doświadczenie zaś uczy, że najbardziej pultają się ci, którzy gardzą legalnymi opcjami gry. Za to lubią korzystać z tych niedozwolonych: multikonta, pushe, nielegalne oprogramowanie.


    A skąd masz takie informacje?

    Ze świata OGame.
  • Bony napisał(a):

    dobra ludzie dajcie już spokój xd toż to tydzień budowy tylko ;p każdy ma swoje zdanie na temat anty obrony, legalna choć bolesna, kupiona flota za anty sama nie lata, a kupiona obrona i niszczenie 2 tygodni ciezkiej pracy boli, ale taka jest kara za granie a nie pracowanie, lot na * normalna sprawa 90% steków tak powstaje. Zakończmy lament niech obrońca ma swoje 5 minut ;)
    Bony a Ty jeszcze po tylu latach latasz statkami. To już nie te ogame jak kiedyś ,
    jak widać jak złapiesz nawet kogoś na fale to i tak może Cię ...... zjechać .
    A po co sygnaturka?

    Uni 34