uni Libra - dyskusja ogólna

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Witam Wszystkich serdecznie :)
    Nawiążę do kolejnej "burzy mózgów" odnośnie AM. Nikomu nie przyszło na myśl, że są ludzie którzy mają po prostu taki kaprys by wydać 200, 300, 1000 zł na AM? Nie każdy jest magazynierem z kredytem typu "chwilówka" czy panią sprzątaczką na 1/2 etatu i mężem alkoholikiem... To tak jakby krytykować osobę w fajnym aucie sportowym... Przecież zawsze można kupić daewoo tico za 500 zł a też jezdzi... a na bank rozwali się na pierwszym lepszym zakręcie. Nie chce oceniać czy to zawiść, zazdrość czy po prostu próba podbudowania własnego ego ( przecież jestem lepszy bo nie kupuję AM i jestem pro-graczem ) szkoda tylko, że portfel pusty... :E
  • ciosnozem napisał(a):

    Witam Wszystkich serdecznie :)
    Nawiążę do kolejnej "burzy mózgów" odnośnie AM. Nikomu nie przyszło na myśl, że są ludzie którzy mają po prostu taki kaprys by wydać 200, 300, 1000 zł na AM? Nie każdy jest magazynierem z kredytem typu "chwilówka" czy panią sprzątaczką na 1/2 etatu i mężem alkoholikiem... To tak jakby krytykować osobę w fajnym aucie sportowym... Przecież zawsze można kupić daewoo tico za 500 zł a też jezdzi... a na bank rozwali się na pierwszym lepszym zakręcie. Nie chce oceniać czy to zawiść, zazdrość czy po prostu próba podbudowania własnego ego ( przecież jestem lepszy bo nie kupuję AM i jestem pro-graczem ) szkoda tylko, że portfel pusty...:E
    To, że ktoś nie kupuje AM nie oznacza, że go nie stać. Po prostu nie każdy jest tak napalony na surowce. Sporo ludzi nawet nie gra w ogame. Bo co? Bo ich nie stać na komputer? Jeden wyda 300 złotych na antymaterię i będzie dzisiaj w top 100 a noobek z układu obok pójdzie dzisiaj wieczorem na kolację za taką kwotę albo kupi sobie skina w CS'ie. Także Twój wywód jest z dupy.

    Na potrzeby dyskusji załóżmy jednak, że masz rację, że ci którzy nie kupują i płaczą na forum robią to bo ich nie stać. Nie wiem jakiej jesteś postury człowiekiem ale wyobraź sobie sytuację, że teraz państwo polskie stwierdza, że unieważnia kodeks karny i wprowadza prawo silniejszego. Więc rozbój, gwałt i zabójstwo są ok, pod warunkiem, że sprawca zapłaci państwu odpowiednią sumę pieniędzy. Jeśli jesteś chuchrem, które nie ma nawet dostępu do broni to możesz sobie co najwyżej ponarzekać na forum, a gość który pakuje na siłowni powie ci, że jesteś zawistnym polaczkiem :D Wyobrażam sobie Twoją frustrację.

    Porównanie może nieco mocne, ale dosyć jasne: były pewne zasady na początku, m.in. taka, że surowce w grze pozyskuje się z określonych źródeł i to jakie mamy zasoby w realu jest bez znaczenia, bo gra jest oddzielnym światem. No i te zasady się zmieniły w taki sposób, że osoby bez odpowiedniego potfela są w nieco gorszej pozycji niż te, które już się w życiu czegoś dorobiły. Spora część graczy to ludzie, którzy dopiero zaczną zarabiać
    pieniądze (uczniowie, studenci) i ich frustracja jest zrozumiała.

    Ta przewaga z AM to i tak iluzja bo za 2-3 tygodnie można będzie spokojnie sfarmić to za co teraz niektórzy płacą po kilkaset złotych. A nawet więcej. Potem farmi i złomuje się za darmo, a nabywcy AM mogą jedynie dalej kupować. Gdyby połączyć AM z aktywną grą.... No ale tak się dziwnie składa, że większość z tych kupujących AM potem przygasa.

    Post był edytowany 4 razy, ostatnio przez @Piciu ().

  • Dziwi mnie po prostu fakt, że się na ten temat tak zażarcie dyskutuje. Kupowanie AM w głupiej grze można porównać do prawie każdego aspektu życia... w którym kluczową rolę odgrywają pieniądze. Mnie nie interesuje ile kto ma kasy na koncie i jakim jest graczem, nie oceniam ludzi po ilości zakupionej AM. Jest to indywidualna sprawa każdego z osobna. Nie staje w obronie AM graczy tylko moim skromnym zdaniem mieszanie z błotem takich ludzi jest nie na miejscu. Ot cała filozofia. Szanuję każdego i jego własne zdanie.


    /edit literówka...

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ciosnozem ().

  • Wydaje mi się, że nieco za bardzo uwypuklasz "krzywdę" jaka spotyka osoby krytykowane za zakup AM. Ja tam nikogo nie oceniam jako CZŁOWIEKA po fakcie ile kasy pakuje w tą grę. Może być świetnym człowiekiem. Ale mam o nim jak najgorsze zdanie jako GRACZU, który psuje rozgrywkę mieszając do niej "osiągnięcia" z rl, od którego przecież staramy się uciec grając w grę o planetach, statkach kosmicznych itd ;)
  • @Piciu napisał(a):

    Wydaje mi się, że nieco za bardzo uwypuklasz "krzywdę" jaka spotyka osoby krytykowane za zakup AM. Ja tam nikogo nie oceniam jako CZŁOWIEKA po fakcie ile kasy pakuje w tą grę. Może być świetnym człowiekiem. Ale mam o nim jak najgorsze zdanie jako GRACZU, który psuje rozgrywkę mieszając do niej "osiągnięcia" z rl, od którego przecież staramy się uciec grając w grę o planetach, statkach kosmicznych itd ;)


    [ciach]
    Tylko jednocześnie ten okrutny, zły i podły gracz psujący rozgrywkę Ci ją funduje :P .
    Wylewanie żali i tak się mija z celem. Gameforge tego nie zmieni. A i tak lepiej chyba wydać te pieniądze już z dwojga złego na Ogame niż na fajki czy alkohol :P.


    Moderator kruszynka:
    Usunięto zdublowany cytat :)
    kertoip company
    przekręty to nasza specjalność.
  • Cicho mieli nie wiedzieć :P!
    A fajki i tak kupiłem.
    A co by nie było offtopu.
    Przyznaję się bez bicia, kupiłem wczoraj anty za 20 złoty i nie uważam, zeby to był wielki grzech :P.
    Prawda jest taka, że ktoś będzie chciał to w miesiąc przegoni tych którzy wydali 10 albo i więcej razy ode mnie.
    A przyjemność chyba nawet większa, że się bez wspomagaczy dało radę.
    Tylko po mojemu, to mało takich już co, ani razu Antymaterii nie kupili ;)
    kertoip company
    przekręty to nasza specjalność.
  • Też jestem przeciwko kupowaniu anty, bo psuje to jak dla mnie całą przyjemność z gry, lecz wracając do gry po 3 latach, nie jest mi smutno wydać te 20 czy 40 zł na lepszy start, raz na rok przecież nic się nie stanie jak 40 zł człowiek straci :D Powodzenia w grze przyjaciele, niedługo odrobimy to, co topki wyjechały, w grze liczą się umiejętności, a nie pieniądze ;) Pamiętajcie, prawdziwa wojna będzie na Epic Blue, tam, każdy z nas będzie musiał pokazać swoje prawdziwe umiejętności, bez antymaterii, komandorów, ekpedycji itd. :D
  • Almera napisał(a):

    Masz rację - konfiguracja bardzo przyjemna. Taki kompromis pomiędzy umileniem życia flociarzom a ekonomom.

    Dziwi tylko ta liczba kont: 2865. Część z nich to oczywiście multi. Ilu zatem graczy się tu zarejestrowało? Może jakieś 1500. To chyba już schyłek OGame.

    Ferie + sesja. Pewnie sporo osób jeszcze dobije. No ale fakt, to już nie to co kiedyś, że kilka godzin po starcie było 12k osób...
  • Wszystko było by pięknie gdyby za anty nie można byłoby kupować surowców bo cała reszta wspomagaczy a jest ich naprawdę i tak bardzo dużo jest dla mnie do zaakceptowania.
    A problemem jest to że robisz komuś kontrę bo jest leszczem a on w ostatniej chwili kupuje surkę i stawia obrone i wygrywa starcie.
    PONAD 400 ST ogame.pl
    PONAD 150 HoF ogame.org
    .LK. Forever


    "W życiu nie ma nic gorszego niż przeciętność"

  • Odchodząc od burzliwej i interesującej dyskusji.

    Jak do cholery skasować/zaznaczyć wszystkie wiadomości w zakładce komunikacja?

    Ten interface sprawia, że mam codziennie niezłego mindfucka.
    [OFF] Libra - TOP6
    [OFF] Polaris - TOP5

    [OFF] Rhea - TOP1
    [OFF] Uriel - TOP40

    Kiedyś: min.: U1, U4, Rigiel, Deimos, Merkur i kilka innych.
  • Witam :) Wróciłem do zabawy po ponad 6 latach. Wczoraj tak sobie pomyślałem żeby sprawdzić czy OGame jeszcze żyje, a dziś wchodząc na stronę główną zauważyłem że nowe uni wystartowało 2 dni temu :) Widzę że troszkę się pozmieniało, ale chyba dam radę ogarnąć. No i 48 godzin straty na starcie może się uda jakoś nadrobić.