Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Zależy czy grasz wydając duża ilość $ na anty czy nie... a wiemy że ty nie żałujesz :whistling:
      na początku uni jest chaos... i odskakują ci co wydają dużo $$$. Jak umiejętnie cisną to ciężko ich dogonić osobom co grają bez tego typu dopalaczy i niestety bez ACS ich się nie utrze nosa... taka prawda.
      Pozdrowionka dla znajomych :thumbsup:
    • turysta napisał(a):

      Kiedy powstanie uni z 4galami i dlaczego nie ma takiej opcji wyboru w ankietach ?
      Nie oplacalne bo mniej anty poszlo by na przenosiny i prawdopodobnie boosty do wydobycia, czy jakis inny powod ?

      tez jestem ciekawy dlaczego nie ma.. rok temu smoki czy art (juz nie pamietam) obiecal w tym temacie ze uwzgledni taka propozycje przy nastepnym uni.. niestety takie nie powstalo.. gdy wspomnialem o tej obietnicy to tlumaczyl sie bardzo glupio oraz potraktowal mnie jak debila.. a gdy napisalem pare slow prawdy to mi bana wlepili !!!
    • new_mateuszgg napisał(a):

      turysta napisał(a):

      Kiedy powstanie uni z 4galami i dlaczego nie ma takiej opcji wyboru w ankietach ?
      Nie oplacalne bo mniej anty poszlo by na przenosiny i prawdopodobnie boosty do wydobycia, czy jakis inny powod ?
      gdy wspomnialem o tej obietnicy to tlumaczyl sie bardzo glupio oraz potraktowal mnie jak debila..
      a coś Ty myślał..... norma.
    • Zdecydowanie powinno być co 3-4 odsłony takie ekstremalnie flotowe uni, z 4 galami, wysokimi prędkościami flot, wysokim procentem pz z floty i obrony. Problem w tym, że głosują ludzie o bardzo zróżnicowanych upodobaniach (w tym również górnicy, którzy głosują za spokojnymi parametrami), a efektem tego jest jakiś kompromisowy wynik, który najczęściej nikogo nie zadowala.
      Si vis pacem, para bellum
    • Mamy kilka takich uni przecież. Koledze chodzi o zmianę typologiczną ankietowania, a nie pochwalenie się jakiego typu uni się lubi. To ma kilka pozytywnych aspektów przy zachowaniu kondycji popytu na grę.

      Wiem, że to tylko moje beblanie, ale ja to widzę tak:

      3 typy uniwersów + 2 podtypy prędkości i pozostałych parametrów = 6 stale funkcjonujących uniwersów (rok do następnej kolejki).

      Pokaż spoiler

      eko 3, flota 7, złom 70%

      eko 4, flota 4, złom 40%

      eko 7, flota 1, złom 30%
      - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      eko 5, flota 9, złom 60%

      eko 5, flota 5, złom 50%

      eko 9, flota 1, złom 20%
      _________________________kolejny rok

      eko 3, flota 7, złom 70%

      eko 4, flota 4, złom 40%

      eko 7, flota 1, złom 30%
      - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      eko 5, flota 9, złom 60%

      eko 5, flota 5, złom 50%

      eko 9, flota 1, złom 20%
      _________________________kolejny rok + fuzja powyższych

      eko 3, flota 7, złom 70%

      eko 4, flota 4, złom 40%

      eko 7, flota 1, złom 30%
      - - - - - - - - - - - - - - - - - -
      eko 5, flota 9, złom 60%

      eko 5, flota 5, złom 50%

      eko 9, flota 1, złom 20%
      _________________________kolejny rok + fuzja powyższych


      W ten sposób stale dostępnych byłoby 12 uniwersów. Dynamika rankingów oparta na relacji nowych serwerów, które po roku przechodziłyby fuzję z jednym stałym serwerem. Zdaję sobie sprawę, że byłby problem z ilością galaktyk oraz idlerami z urlopem i bez, jednak można to pomnożyć. W gruncie rzeczy chodzi mi tylko o to, że każdy kolejny nowy serwer pasuje pod fuzję z przynajmniej jednym wymierającym. To nie jest skomplikowany mechanizm. Ba! Przy cyklicznych fuzjach oszczędziłby to irytacji graczy, którzy przemyśleli wybór parametrów serwera, oraz skalibrowali pod nie swoje struktury.
    • Nie wiem czy jest jakikolwiek sens różnicować prędkość eko, zamiast podnieść ją do sztywnych x7 i ewentualnie później podnosić (gdy kopalnie znów zaczną się budować miesiącami). Prędkość floty zmienia rozgrywkę w sposób znaczny, prędkość eko... no cóż, ewentualnie magazyny zapełnią się szybciej - na dobrze zabunkrowanym x1 czasami logowałem się raz na tydzień (u66 po fuzji kilka lat temu). Dopiero gdy zszarzałem, zainteresowały się mną gwiazdy. Myślę, że zdecydowanej większości graczy przyjemnie się gra na szybszym ekonomicznie uniwersum, co potwierdzają ankiety, gdzie prędkość eko rośnie zawsze.

      Lwica jest boska :)
    • Zgadzam się z tym, że wyższy speed eko ma wływ tylko na wyższe wydobycie, ale wyższe poziomy badań mieniają też dynamikę gry i cały jej charakter. Generalnie tak jak wcześniej wypowiadałem się o wolnych uni - szczerze żałuję że nie ostał się ani jeden serwer x1/x1. Mój poprzedni komentarz nic nie zmienia. Twój niestety też. Ale kto wie co wyniknie z tej burzy mózgów. Pewna jest tylko śmierć, podatki i to że nowe serwery nadal będą tworzone w doczesny sposób :)
    • No dobra, ale nie zapominajmy, że gra jest teoretycznie nieskończona.
      Poziomy i tak po jakimś czasie będą się robiły w przenośni, długo.
      Nieuniknione jest zatem podwyższenie prędkości eko, tak żeby zachęcić gracza do zbierania na cokolwiek.
      Zauważyłem także jedną analogię, że im większa prędkość eko tym szybciej zbudujemy statki, co za tym idzie szybciej także zaczniemy latać na bardziej konkretne cele.
      Ta hipoteza oznacza, że wyższa prędkość eko sprzyja również flociarzom. Co do prędkości floty to preferencje głównie wynikają z możliwości jej pilnowania.
      Wiadomo, że na x5 flota, statki tak szybko lecą, że czasem ledwo zostawimy na parę minut flotę i już jej nie ma. Rozwiązaniem mogłoby tutaj być tworzenie uni ze stałą prędkością floty, tak wiem, że wszystkim się to nie spodoba, ale w czasach gdy prędkości floty były standardowe(x1), większość z tymi co grałem nie narzekali za specjalnie na powolne tempo takiej gry.
      Dałoby to także furtkę do przyszłych fuzji. Nie trzeba byłoby mieć dylematów tak jak teraz z czym połączyć, a w zasadzie różnych prędkości floty chyba jeszcze połączonych nie było.
      Z czasem ludzie przyzwyczaili by się do tego, a taką optymalną prędkością byłoby np. x2 flota. Nie jest to imho ani za szybko ani za wolno, chociaż na pewno nie obędzie się bez fali krytyki.
      Taka jest moja opinia na temat tych prędkości. Podsumowując, ujednolicić prędkość floty do x2, a eko to już wolna wola.
    • na wyższym tempie łatwiej komuś odebrać FSa jak ktoś nie pilnuje,
      większa adrenalina jak stateczki latają 1x bo nie zawsze się udaje, jak masz 5x to nie możesz iść do WC załatwić dłuższą potrzebę bo masz po flocie.

      Dlatego ja jestem za 1x, trzeba więcej się wykazać, kulkę ściągnąć, wyliczyć itp.
      Jak masz 5x to orka na całego...
      Pozdrowionka dla znajomych :thumbsup:
    • trzeba więcej się wykazać
      a jak robisz komuś kontrę, albo jakąś bardziej zorganizowaną akcję, to gdzie "trzeba się bardziej wykazać"? Na x1 czy na x5. Bo patrzycie tylko na część związaną z bfsami, zapominając o innych aspektach gry.
      This seems like a good time for a drink, and a cold calculated speech with sinister overtones. A speech about politics, about order, brotherhood, power. But speeches are for campaigning.
      Now is the time for action.
    • DUDEUSZ napisał(a):

      trzeba więcej się wykazać
      a jak robisz komuś kontrę, albo jakąś bardziej zorganizowaną akcję, to gdzie "trzeba się bardziej wykazać"? Na x1 czy na x5. Bo patrzycie tylko na część związaną z bfsami, zapominając o innych aspektach gry.
      Wykazac sie trzeba na wiekszym speed floty bo masz o wiele mniej czasu na policzenie ataku i zorganizowanie calej akcji. A na malych speed floty na luzie policzysz wszystko na spokojnie, ogarniesz flote i zostaje tylko czekac na odpowiedni moment by wyslac statki.
    • Mari napisał(a):

      Z czasem ludzie przyzwyczaili by się do tego, a taką optymalną prędkością byłoby np. x2 flota. Nie jest to imho ani za szybko ani za wolno, chociaż na pewno nie obędzie się bez fali krytyki.
      X2 flota? Wymusza to na graczach ostre pilnowanie się. Ktoś mnie zawoła, nie mogę wstać od komputera i komuś przez pół godziny pomóc, nie mogę zagrać sobie partyjki szachów, nie klikając w międzyczasie na OGame, a choćby zjedzenie obiadu wymaga FS. Kolejną sprawą jest moonkilling. Czas absolutnego bezpieczeństwa zmniejsza się z niecałych 7 do niecałych 3,5 godziny. Jestem przeciwny, żeby wszystkich do tego zmuszać.


      ale cios antynazista napisał(a):

      jak już 2wie prędkości szybką i wolną
      Ze trzy chociaż. Klasyczne x1, umiarkowane x2 i agresywne x5 (x6, x7)

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      X2 flota? Wymusza to na graczach ostre pilnowanie się. Ktoś mnie zawoła, nie mogę wstać od komputera i komuś przez pół godziny pomóc, nie mogę zagrać sobie partyjki szachów, nie klikając w międzyczasie na OGame, a choćby zjedzenie obiadu wymaga FS. Kolejną sprawą jest moonkilling. Czas absolutnego bezpieczeństwa zmniejsza się z niecałych 7 do niecałych 3,5 godziny. Jestem przeciwny, żeby wszystkich do tego zmuszać.
      Nie jest tak zle jak opisujesz. Gram na x2 od poczatku swojej przygody z ogame i wierz mi, ze mozna sie normalnie wyspac i korzystac z zycia. Warunkiem jest tylko duzy rozrzut planet po calym uni i absolutny brak schematycznej gry.
    • Każdy kto ma wszystkie planety w jednym układzie zostanie w odpowiednim momencie farmą, niezależnie od prędkości eko i flot.

      buleon napisał(a):

      Czyli generalnie jest trudniej, a i tak pewności nie masz. A ekonom nie może wrzucić sobie wszystkich planet w układ lub dwa, żeby korzystać z dobrodziejstw tej szybkości, tylko musi ganiać po całym uni...
      s(p)ort to zdrowie