Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • -- Riddick -- napisał(a):

      Albo bardzo nudna i monotonna.

      No nie zgodzę się. Takie uniwersum tj. 0.5x byłoby ciekawe dla flociarzy którzy potrafią kombinować i poświęcają czas na wyłapanie floty, tak jak to było swojego czasu ;)
      Na chwilę obecną wszyscy się rozleniwili, chcą wyższych prędkości by czas dolotu na "spontana" był możliwie jak najkrótszy. Wiele tytanów to zwykłe nieodbrany fs a nie wyliczenie.

      Z całą pewnością takie uni znalazłoby swoich fanów jak i wrogów. Ja tak jak pisałem wyżej, z chęcia bym się zarejestrował.
    • Uni 39 i 40 - oba miały debris z obrony, oba były przyzwoicie zaludnione do czasu, aż otworzyli speed u50. Moim zdaniem debris z obrony to dobry pomysł, ale oczywiście nie przy wyższych ustawieniach prędkości flot. Moim zdaniem ciekawą konfiguracją byłoby:
      - x 0,75 floty, x 1,5 eko
      - ACS (chociaż nie jestem jego zwolennikiem)
      - 9 galaktyk
      - +25 pola
      - 30% debrisu z floty
      - 30% debrisu z obrony

      Do tego wreszcie przydałoby się kołowe ustawienie układów słonecznych i galaktyk zamiast dotychczasowego - liniowego, a co za tym idzie zapętlenie ich. Ale na to nie ma co liczyć :)
    • Jesli powstanie universum 0.5 zarowno dla eko jak i dla predkosci flot to istnieje spore prawdopodobinstwo, ze uswietnie to universum moja zacna osoba i pokaze Wam jak sie gra w OGame. Bedziecie mieli okazje sie czegos nauczyc.
      0.5 albo mnie tam nie bedzie. To moje ultimatum. A to dlatego, ze lubie spac. Duzo spac.
    • Dodatkowa anty w zasadzie by się przydała bo zawsze to ten handlarz czy dwa do przodu, zależy ile dadzą, a anty i tak ktoś kupi, żeby chociażby mieć chwilową przewagę na początku i kupić dopalacz, który jest i tak dość dobrym rozwiązaniem, nie mówiąc już o kupowaniu surowców, które na dłuższą metę drogo wychodzi. Teraz pozwolę sobie na mały offtop. Gra powinna być tak skonstruowana, że tylko małe dodatki nie zmieniające gry powinny być dostępne za prawdziwe pieniądzę, a tutaj można skrócić badanie, budynek cokolwiek za anty czy też kupić surowce co jest dużą ingerencją w grę. Gra zmierza w złym kierunku po prostu takie jest moje zdanie i nie tylko moje, bo wiele osób ma podobny pogląd co ja, wiem Art, że nie masz na to wpływu, ale tak wygląda sytuacja.
    • Mari napisał(a):

      a tutaj można skrócić badanie, budynek cokolwiek za anty czy też kupić surowce co jest dużą ingerencją w grę. Gra zmierza w złym kierunku po prostu takie jest moje zdanie i nie tylko moje, bo wiele osób ma podobny pogląd co ja, wiem Art, że nie masz na to wpływu, ale tak wygląda sytuacja.


      Mi bardziej przeszkadza stosowane kary dla oszustów a raczej ich brak.
      Można zrobić push na kilkanaście miliardów i dostać za to tydzień bana z urlopem.
      Gdy było więcej graczy, taki delikwent od razu dostawał kasację i szukał nowego konta.
      Teraz daje mu się szansę na powrót do gry bo GF liczy, że może przeniesie planetę - kupi anty - wpłyną złotówki, zbuduje teleport za anty w ciągu 10 sekund - kupi anty - wpłyną złotówki.

      Paradoksalnie później ktoś tak zezłomuje 10 graczy, 2óch się odbuduje, a pozostałych 8 da urlop lub przestanie się logować.

      Zobaczcie,ilu jest nowych graczy na starych uniwersach ?
      W większości gracze z top 2500 to idlerzy albo logujący się raz na kilka dni. Dostają złomy albo nie chce im się grać bo do TOPki się nie dostaną.
      Na nowych uni też przeludnienia nie ma. Ciągle te same nicki, a po miesiącu "oddam lub wymienię konto".



      Dodatki za anty mi nawet nie przeszkadzają.
      Chociaż porównując je do tysiąca, w którego często gram, to tak jakby za SMSa za 3,66 kupić dodatkowe asy lub podejrzeć karty przeciwnika.
      Dobra zabawa dla płacących graczy i zysk dla prowadzącego ten biznes.
      Ale po miesiącu projekt by upadł bo nikt normalny by już tam nie chciał grać.
    • a według mnie, ta anty czy będzie czy nie, to niewiele zmieni. Uni wymrze, bo Ci co od początku będą w top będą grać. A reszta? daruje sobie, jak już zobaczą, że nie ma szans na topkę. i po raz kolejny po miesiącu zaczną grę na kolejnym- nowym uni. To jest pisane każdemu światu, że on powoli wymiera. Bo dlaczego Xan. ma na początku 8-9 k aktywnych graczy a teraz zostaje ich pewnie już ledwo z 5...? Bo pozostali nie widzą światełka w tunelu dającego sukces. A każdy człowiek pragnie sukcesu i do niego dąży, a jeśli się nie udaje, nie ma nadziei. Poddajemy się, rezygnujemy. Tak wydaje się mi.. ;)
    • Nie każdy szuka topki...
      Ja zrezygnowałem z konta z 50kk pkt i zacząłem od zera na Q dla zabawy i mam większą frajdę z tego niż ze starego konta gdzie same badania były warte 3x więcej niż moje obecne konto ;)

      Chętnie bym pograł na uni x0,5 - dla czystej zabawy, w końcu byloby uni gdzie umiejętności, a nie loty na spontana miały by największe znaczenie.
      82 mST - 33.722 % ~ || Uni Quantum - przed UF [OFF] || ~ 21 ST - 86.987 %

      Uni Quantum - 297 badań [ON]


    • 0,5 nie będzie normalnym uniwersum :)

      dlaczego speedy są już be? bo się pewnie przejadły, gra polega przede wszystkim na spontanach a nie planowanych akcjach... wielu graczy korzysta z ufsa co też zabija dynamikę rozgrywki.

      połóweczka będzie bardzo fajnym rozwiązaniem
    • Tak sobie myślę, że chyba GF powróci do robienia uni co dwa miechy bo miech już dawno minął a wieści mało, może chcieli sprawdzić jak to się przekłada na zyski i specjalnie otwierali w cudzysłowie co chwilę uni.
      Jeżeli zrobią prędkość 0.5 to raczej nie zagram, za wolne dla mnie już i tak zazdroszczę trochę tym co grają na speedzie, że praktycznie jak mają wolny czas mogą farmić ile wlezie ale dla kogoś kto ma naukę czy pracę gra bez ufsa na takim speedzie raczej by nie miała sensu.
    • jako, że to uni Z proponowałbym standardową konfigurację i brak anty na tym uni (ewentualnie oficerowie w ramach kompromisu GF-gracze)


      czyli prędkość x1 eko i flota
      ACS
      brak złomu z obrony
      30% zlomu z floty
      9x499
      brak skracaczy, dopalaczy, M.O.O.N.S., itp

      nie mówię już o starym design ogame bo to totalnie nie przejdzie.
    • Mind_war napisał(a):

      Co za agresja
      Granie na nowych uni po wprowadzeniu surowców za kase nie ma sensu.


      Tu sie zgodze :/ w takim momencie ktos z groszem przy duszy jest w stanie duzo szybciej sie rozwinac aczkolwiek mysle ze w pozniejszym stadium to i tak by sie wyrownalo :)

      a co do Zgardy... coz standardowa konfiguracja mnie nie zachwyca ale trzeba czekac dalej na speed uni :)
    • Jeśli się grę traktuje jak coś ważnego a nie tylko dodatek do życia to tak później jest, że musimy wydawać masę pieniędzy na coś co nam tak naprawdę daje tylko chwilową przyjemność dlatego od pewnego czasu nie kupuje anty i choćbym miał za życia nie osiągnąć żadnego top to wolę sobie grać dla przyjemności niż dla rankingów.
      To tyle odnośnie antymaterii.
      Teraz sprawa agresji, czasem trzeba coś dosadnie powiedzieć, żeby ludzie zrozumieli tak naprawdę, że każde uni ma sens, bo są chętni na daną konfiguracje. Mieliście już speed uni tak, więc powinien nadejść czas na standardową konfiguracje. Wiem, że ciężko się pogodzić z tym, że jest dużo chętnych na speed uni a na standardową mało, ale w gruncie rzeczy ktoś tam zawsze będzie grał.