Nowe uni - nowe możliwe opcje

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Ja również popieram spowolnienie GSów jedynie z misją "niszcz". Nadal pozwala to na stosunkowo szybkie farmienie bunkrów, a w nocy można spać spokojnie bez sprawdzania rano ile moonów spadło. :juzpotobie:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez TNT ().

    • i ja również popieram spowolnienie gsów z misją niszcz :)
      dajcie wtedy speed x8, 80% złomu, 7 gal, i te gsy x1 :E
      a ja i tak ufsem będę jechał po jakimś czasie xD

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Fear ().

    • Fear napisał(a):

      i ja również popieram spowolnienie gsów z misją niszcz :)
      dajcie wtedy speed x8, 80% złomu, 7 gal, i te gsy x1 :E
      a ja i tak ufsem będę jechał po jakimś czasie xD

      Aż w końcu zabiorę Ci wszystkie planety wysyłając Kolonizator wraz z Gwiazdą Śmierci. :kwiat:
    • Sitr Falki napisał(a):

      Jeśli nie jest możliwe obniżenie prędkości GSów to może zwyczajnie wyłączyć opcję niszczenia moonów?
      Z tego co się dowiedziałem, to nie jest możliwe obniżenie prędkości dla wybranego typu statków. Co do wyłączenia misji zniszcz - jest to opcja ciekawa, ma szansę wprowadzenia, o ile spodoba się kierownictwu ;)

      Mari napisał(a):

      Czy będą jeszcze kiedykolwiek tworzone uni o zwykłej konfiguracji bez ulepszeń, na speedzie x1?
      Przy takim sporym zamieszaniu związanym z konfiguracjami, nie widzę przeszkód, żeby takowe się pojawiło.

      @Podsumowując: Utrzymujemy się nadal w konfiguracji o podwyższonych prędkościach (tutaj trzymałbym się opcji max x4; x5 osiągalne tylko w zależności od dobrego nastroju kierownictwa :P), z możliwym brakiem ACS, no i wyłączonymi misjami NISZCZ.
      Opcja "UFS" najlepiej jakby została, więc odpada zmiana w mechanizmie urlopów.

      Coś jeszcze? ^^

      Community Manager
    • no to teraz nie wiem jak reszta ale ja poproszę o uni...
      x5 flot
      60-70% złom
      bez opcji niszcz
      7 gal

      i będzie się działo ;)
      dawno x5 nie było ;)

      a jak reszta osób sądzi? :]

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Fear ().

    • Też sądzę że uni z prędkością x1 i ewentualnie brak ACS miałoby zainteresowanie biorąc pod uwagę że dawno takiego nie było.
      ***Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje***

      TOP1 UNI47

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez JOKER7 ().

    • no i co za półroku na takim x1 będziecie chcieli uf bo już nie będzie graczy aktywnych? :P
      statystyki mówią same za siebie :P
      tylko farmy na x1 chcą grać :E

      lepiej chyba na x5 poczekać 1h na reki niż na x1 poczekać 5h :E
      na x5 puszczasz gsy masz czas coś zrobić a na x1 puszczasz gsy, a następnego dnia "o gsy doleciały" xD
      ja pamiętam początki quantum, serwer ledwo wyrabiał, czasami było truudno się zalogować, ponad 10k graczy, masa graczy, trudno o miejsca do kolonizacji :D to było coś :D

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Fear ().

    • Nie do końca rozumiem akcji "brak opcji niszcz" - fs doskonały stacjonowania z moona na moona?
      Nie wiem jak się odnieśliście do mojej poprzedniej propozycji apropos kombinacji z gwiazdką - teraz mam konkret,
      absolutny brak widocznej aktywności w podglądzie galaktyki

      Może zmniejszenie liczby galaktyk do 6ciu?
    • Fear napisał(a):

      no i co za półroku na takim x1 będziecie chcieli uf bo już nie będzie graczy aktywnych? :P
      statystyki mówią same za siebie :P
      tylko farmy na x1 chcą grać :E

      lepiej chyba na x5 poczekać 1h na reki niż na x1 poczekać 5h :E
      na x5 puszczasz gsy masz czas coś zrobić a na x1 puszczasz gsy, a następnego dnia "o gsy doleciały" xD
      ja pamiętam początki quantum, serwer ledwo wyrabiał, czasami było truudno się zalogować, ponad 10k graczy, masa graczy, trudno o miejsca do kolonizacji :D to było coś :D


      Wg mnie na x1 grają najlepsi gracze, ale nie będę się wypowiadał bo wg kolegi wszyscy na x1 to farmy.
    • Jak przedmówca powiedział x1 uni to klasyk , i porównywanie ludzi co w grę grają 5-6 lat lub dłużej do farm jest lekko nie na miejscu lub świadczy o doświadczeniu w grze ( wszystko na już i szybko ) czyli klasyczne płakanie dzieci z gimnazjów:).
    • zacząłem grać od początku uni 4 i mówię wam jak jest :P grali wszyscy na x1 bo było tylko x1 :P

      a jak ludzie dostali speedy to popularność x1 spadała :P teraz już praktycznie nowe unie x1 umierają po roku i płacz że chcą uf :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Fear ().

    • Zasada jest prosta:

      x1 - trudniej gra się flotą, łatwiej broni
      x5 - gra flotą jak agresor jest prostsza, trudniej się broni

      Ja wolę móc pójść spać na 10h bez urlopu i kombinowania co by zrobić by jednak nie potracić kulek itd.
    • Propozycja na nowe uni dla graczy grających flotą i górników oraz aby jednak surowce miały jakąś wartość a nie wszystko x5 jest taka .

      Prędkość uni wszystkiego x1
      1/Złom 60%-80% z floty LUB ZAMIENNIE 30%-40% z floty i obrony - obrona górników nie będzie tak skuteczna
      2/Dawno nie było uni bez ACS więc może by warto było spróbować ? Nie zgodzę się że TOP 1 flot jest nie do zezłomowania ponieważ jak jakiś gracz z niższego top będzie chciał to zrobić to jest w stanie to uczynić przynajmniej ja umiałbym to zrobić .
      3/25 pól dodatkowych to jest dobry punkt który warto aby był.
      4/ Ilość galaktyk nie ma tak dużego wpływu ale 7 gal sprawia łatwiejszą grę na graczy flotowych mogłoby to zrekompensować brak ACS.

      Takie są moje propozycje wiadomo że i tak decydują o wszystkim Niemcy.

      Uni x2/x4/x5 powstało w ostatnim okresie dosyć dużo ja wiem że teraz Wszyscy chcą mieć wszystko na już transportowce w 5 godzin pancerniki w 5 dni a gs w 3 tygodnie ale w ten sposób się wypalcie. Idąc waszym tokiem to zaraz będzie uni x10 - powodzenia życzę w takiej grze.
      ***Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, zapewne nic nie daje***

      TOP1 UNI47
    • @Art

      Uni bez ACS to jest dramat. Umrze śmiercią naturalną jak Kassio. Darujmy sobie takie testy, bo nie ma to sensu.

      Układ moim zdaniem idealny to x4 flo, x6-8 eco, ACS, brak opcji niszcz. GSy będą statkami farmiącymi i wszyscy zadowoleni. UFSow nie bedzie i chyba pierwszy raz od lat serwer się nie wyludni. ;)
      Moja Duma i Chwała
      TOP2 OGame.pl
      Uni23 TOP1, Uni36 TOP2, Uni39 TOP1, Uni Fornax TOP2, Uni Quantum TOP2
    • Przydałoby się nowe uni w starym klimacie.
      Ekonomia: x1 / ew. dla niecierpliwych x2
      Flota: x1
      Miejsce na planecie: 165 / 175 pól
      Złom: 50% z floty
      Złom: 30%-50% z obrony
      Aktywny ACS
      Brak możliwości uzupełniania magazynów za antymaterię.
      Całkowity zakaz mulikont'owania!

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez k4czan ().

    • Art napisał(a):

      Speed maksymalny x4, niestety brak opcji niszcz nie przejdzie - wykluczyłoby to


      to może takie same ustawienia jak Xalynth - jak widać od x czasu jedne z uni które tak szybko się zaludniło ale bez ACS-a by przyciągneło więcej graczy

      lub standardowe jakies typu 1/2x zeby przy UF potem nie bylo zamieszania za duzo i bylo z czym laczyc
      typu 1x flota, 2x eko, 25pol
      # u68 - top16
      offline

      # uQuasar - top5
      offline