Kalkulator zysku z farmingu :)

    • Narzędzia:
    • Kalkulator zysku z farmingu :)

      Witam wszystkich,

      Jakiś czas temu zacząłem grać bardziej aktywnie, znaczy się flotowo :) Z ciekawości chciałem zobaczyć jaki zysk mam z farmienia, a że liczenie ręczne jest nudne i zajmuje dużo czasu to napisałem mały skrypcik liczący automatycznie wszystko za nas :)

      Poniżej link do strony gdzie owy skrypt jest umieszczony. Do jego działania wymagany jest plugin grease monkey do ff i na tym zestawie też był testowany. Jest to jeszcze wersja beta ale zamierzam go rozwijać.

      userscripts.org/scripts/show/159315

      Na ten moment skrypt się pokazuje w momencie gdy wejdziemy do zakładki wiadomości. Umieszczony zostaje automatycznie button "Wylicz farming". Na ten moment skrypt wylicza zysk z farmingu biorąc pod uwagę raporty zbiórki z pola zniszczeń i raportów wojennych wygranych bądź zremisowanych lub też przegranych (ale nie pierwszej rundzie). Nie wygląda on jeszcze pięknie ale jako że jest to wersja pre alfa beta nie przykładałem do tego większej wagi :)

      Liczę na to że dostanę od userów jakiś response dzięki któremu będę mogł konstruktywnie ulepszać skrypt :)

      Pozdrawiam i mam nadzieję ze skrypt sie przyda :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez s7474: Został wyeleminowany bug dający złe wartości jeżeli bitwa jest przegrana :E ().

    • Polecam, ładnie liczy. Tylko trzeba dodać, że tylko ze skrzynki odbiorczej i tego co widzi, więc polecam ustawić wyświetlanie po 50 wiadomości, bo po stronach odbiorczej trzeba przechodzić samemu.
      Kilka drobnostek do zrobienia, ale jak na moje potrzeby, że odpalić on zliczy, dopisać do notesika i wyłączyć to ekstra :)
      Brak możliwości wejścia w kosz podczas odpalonego skryptu.
      Z czystym sumieniem polecam :)
      16 lotów w top10 uni
      Best SOLO- 3 728,5 %
      Best ACS - 38 767,67 %

      TOP1 solo + TOP1 ACS + top10 solo uni - w 6h - rekord ever?
    • W najnowszej wersji lata sobie śmiało po całej skrzynce z wyłączeniem wiadomości usuniętych :) Nie sypie się już jak damy ciała i wtopimy flote. NIestety nie wiem jak zrobić żeby skrypt wyliczył straty surki jeżeli flota została utracona w pierwszej rundzie :) Od teraz button startujący skrypt jest wyświetlany pod planetami z prawej strony tak samo jak wynik liczenia :)
    • Generalnie robiłem to bardziej w celach hobbistycznych aniżeli po to żeby było z tego coś niewiadomo jakiego :) Co do cuteConvertera to wszystko fajnie ale jak masz 40 farmingów to przerzucać treść szczegółowego raportu codziennie może być irytujace :) A tak można sie pochwalić ile to sie ufarmiło w ciągu dnia :)
    • Czegoś takiego mi brakowało. Szukałem, jednak jak autor wspomniał, te które są dostępne wymagają pewnego nakładu czasu.
      Wymaga jeszcze dopracowania, po paru zliczeniach zaczął wyskakiwać komunikat:

      "Skrypt na tej stronie może być zajęty lub przestał odpowiadać. Można przerwać ten skrypt teraz lub kontynuować, by sprawdzić, czy jego wykonywanie się zakończy.
      "
      Nie znam się na tym, więc nie wiem czego może to być przyczyną. Raz tak jakby zliczył x2.
    • Co do komunikatu że skrypt przestał działać to zaczyna on wyskakiwać przy czwartym kliknięciu buttona bez odświeżenia strony. Zakładam że może to być jakieś zabezpieczenie przeglądarki przed wywoływaniem niepożądanych skryptów. Postaram się to dokładniej zdiagnozować jak będę miał chwilę czasu :) Co do liczenia x2 to nie mam pojęcia co może być przyczyną ponieważ sporo razy testowałem mechanizm i nie wyglądało na to żeby były jakieś problemy z liczeniem. Wiem że muszę zrobić odróżnianie czy ja jestem osobą atakująca czy broniącą i sprawdzić czy dobrze się liczą walki gęsi/recków/kolonizatorów/satek.

      Edit: Właściwie po przyjrzeniu się problemowi z komunikatem wychodzi na to że to nie jest problem z zabezpieczeniami bo można klikać czasem dowolna ilość razy a czasem tylko kilka.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez s7474 ().

    • s7474 napisał(a):

      Edit: Właściwie po przyjrzeniu się problemowi z komunikatem wychodzi na to że to nie jest problem z zabezpieczeniami bo można klikać czasem dowolna ilość razy a czasem tylko kilka.

      U mnie częściej występuje ten komunikat, niż jest jego brak. Praktycznie za każdym razem jak go odpalam. Może związane to jest z liczbą RW. Zauważyłem, że skrypt się sypie gdy ma do przemielenia stronę lub dwie wiadomości. Po 2-3 krotnym wciśnięciu "kontynuuj" uzyskujemy jednak wynik, a to jest najważniejsze.
      Zastanawia mnie czy Twój skrypt można by wykorzystać do zliczania wyników ekspedycji. Ktoś, kiedyś coś stworzył ale działało to również na zasadzie kopiuj, wklej.
      Jak myślisz, dałoby radę ?