Dyskusja o muzyce metalowej

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Jak dla mnie kupa i syf,jakich w ostatnich czasach pelno.Do tego ten cover Coolio to porazka totalna.To troche dziwne ze metalowe zespoly szukaja tam gdzie nie trzeba.Ale przeciez wiekszosc i tak powie,ze ciach i w ogole ok,ale ten metal fajny chyba zaczne go sluchac i wszyscy w gimnazjum bedziemy "metalowcami".Moim skromnym zdaniem typowego zjadacza chleba ta cala oficjalna scena to nadaje sie do "fabryki wafli" lub tez jak kto woli "tarcia chrzanu".Sa wyjatki,ale bardzo bardzo rzadkie.Dzis kazdy band przy minimum wysilku moze sobie wydac plyte chocby na koszt wlasny i dlatego teraz tyle miernoty nas otacza.Boli mnie cholernie to,ze metal przejmuje dyskotekowe idealy i to coraz czesciej.No ale coz takie juz zycie.

      /Nie używamy wulgaryzmów.
      *sisko
    • Doom.. dlaczego by nie? W końcu po gatunek Deathu ^^.
      Pierwsze słyszę o tym zespolę, ale chłopaki na prawdę potrafią się dobrze bawić.Perkusista.... On na prawdę kocha to co robi.

      Dziś przypomniały mi się stare dobre czasy...
      youtube.com/v/92UYsRb9PdA&feature=player_embedded
      Trochę mitologii ;p

      /Link edytowany
      *sisko

      "I buried my dreams out of my fear to fail.; But this fear created a hope that woke me up.... THE AWAKENING......"
      Caliban -" The Awakening "
    • a są tu jacyś fani starego dobrego heavy i trashu

      a nie jakichś corów njó i innych kujów mujów które w sumie metalem nie są ^^


      na metalfeście poznałem ciekawy zespół - Skull Fist

      youtube.com/watch?v=O892JMvnskY

      grają własnie taki typowy heavy z lat 80-tych


      ps: szukamy wokalisty do zespołu - progresive heavy metal ^^
    • menel984345 napisał(a):

      Skull Fist dwa lata temu supportował Sabaton we Wrocławiu i pamiętam, że bardzo mi podpasował. Ja zaś ostatnio odkryłem folk/death metalowy zespół Eluveitie
      Klik
      Znam ten zespół akurat moja siostra go słucha a ja miałem okazje słyżeć go na żywo w czerwcu na metal feście i wczoraj na sabatonie :D gdzie grał jako support
    • Znam ten zespół akurat moja siostra go słucha a ja miałem okazje słyżeć go na żywo w czerwcu na metal feście i wczoraj na sabatonie gdzie grał jako support

      Ja właśnie też głównie przez Sabaton. Miał być jako support i kolega zapowiedział, że idzie, ale (jako, że nie lubi Sabatonu) głównie na Eluveitie. Chciałem sprawdzić co to jest, i jakoś tak zacząłem słuchać.
      Ostatnio odkryłem całkiem fajny zespół symphonic metal - Epica
      Klik
    • a są tu jacyś fani starego dobrego heavy i trashu



      a nie jakichś corów njó i innych kujów mujów które w sumie metalem nie są ^^
      Siema,ja jestem fanem heavy/speedu/THRashu (sorki ale to jest poprawna pisownia) i innych extremow.
      Patrzac po Twojej sygnaturze jako fana tych gatunkow to widze ze cienko u Ciebie chlopie.Brakuje duzo przede wszystkim anglii, germanii i ameryki poludniowej.Nie lubisz Slayera i takich mocniejszych thrashowych klimatow?
      Poza tym te linki,ktore tu chlopaki wrzucacie to albo odgrzewane kotlety,albo totalny plastik,ktory smierdzi korporacjami typu NuclearB.
      To tylko moje skromne zdanie,ale czy wy nie slyszycie tego syntetycznego brzmienia we wszystkich tych nowych zespolach? A jesli tak to pasuje Wam ono?
      P.S: @Morgred:Na jakim wioselku pogrywasz?
    • Ostatnio odkryłem całkiem fajny zespół symphonic metal - Epica


      Witajacie! z racji, że niedawno dołączyłem na forum to dołączę do rozmowy:) ogólnie najczęściej słucham metal symfoniczny i tu tak jak kolega powyżej odkrył bardzo fajny zespól holenderski - Epica. Osobiście najbardziej polecam dwa ostatnie albumy Design Your Universe (2009) i Requiem for the Indifferent (2012), zespół też wykonał świetny album z pełną orkiestrą symfoniczną ale to już są klimaty bardziej muzyki poważnej (The Classical Conspiracy) osobiście takie klimaty też lubię;) Nie da sie ukryć, że wysoki wokal Simony Simons niesamowicie komponuje się z mocniejszym brzmieniem.
      Co ja jeszcze nałogowo słucham/gram... Sabatona oczywiście, o ale jeszcze wspomnę o zespole Alestorm (link) który również wyróżnia się na swojej półce mimo swojej jak na razie skromnej dyskografii (bodajze 2 albumy), może ktoś skojarzy ;]

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cornando ().

    • Koledze, co zainteresował się folk metalem polecam też m.in. Ensiferum, Wintersun, Korpiklaani, Northland, Turisas, Svartsot, Waylander, Tyr, Radogost (polski zespół). Jeśli ktoś lubi damski wokal to np. Dalriada i rosyjska Arkona.
      Ensiferum- Windrider youtube.com/watch?v=V1HmWC-83k4
      Korpiklaani- Vodka youtube.com/watch?v=e7kJRGPgvRQ
      Radogost- Tam Skąd Pochodzę youtube.com/watch?v=BrePj10eQnY
      Z innej półki polecam Made of Hate- polski zespół grający niezły melodic death metal. Teksty jednak po angielsku, ale nie ma co się w nie zagłębiać :P.
      Za metalem symfonicznym jakoś nie przepadam, ale ciekawy jest Pathfinder, również Polacy.
    • Ja generalnie słucham metalu tego typu, chociaż od jakiegoś czasu
      słucham chyba każdego gatunku muzyki, ale jeśli chodzi o metal to takie
      ciacha mi najlepiej wchodzą :)

      Tutaj tez kawał dobrego towaru: youtube.com/watch?v=tpHYwKTMdrc
      Dissection tez lubie i szanuje.Szkoda ze Jon skonczyl tak a nie inaczej.
      A ostatnio Blackmoon tez sie pozegnal z tym swiatem.Jedynka i dwojka: youtube.com/watch?v=2aEi3f4JxuQ Necrophobic to wedlug mnie swietne albumy no i pierwssza ep i album Dark Funeral rowniez.Przykre ze nie skonczyl albumu Infernal.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Mikoyan-Gurevich ().

    • Siema.
      Widzę, że ten temat jest bardzo rozwinięty już. Więc tak, ja jestem już, że tak mnie ujmują "eksbrudem", bo od jakiegoś pół roku-roku nie chadzam po klubach i jakoś tak cd'czek też ubywa, bo coraz mniej pieniądza w życiu przybywa (ale torba z Celtic Frost i koszulka z Death są).

      Obecnie mam dość wymiszmaszowany gust, bo słucham wszystko od Manilla Road, Saxon, Motorhead, Turbo, Overkill, Cirith Ungol, przez Candlemass, Grand Magus, Witchfinder General, Budgie, Katatonia, po Kata, Venom, Celtic Frost, Benediction, Dark Angel, Darkthrone, Death, Embrional, Iperyt...

      Nawet na Depeche Mode mam miejsce, powyższych słucham ostatnio często dość, jest o wiele więcej, których słuchnę też od czasu do czasu (np. Lifelover), ale na co dzień to w ogóle nie pamiętam o tym :D. Siema.
    • Ktos tu jeszcze siedzi w tym temacie? ;>
      Oj... moje poczatki tej wspanialej muzyki siegaja 2009 roku i pewnego radia internetowego, gdzie poprzez dawna kumpele poznalam cos lepszego, niz do tamtej pory sluchane jakies rapsy czy hity z satelity :D Oczywiscie z kazdego gatunku muzyki mam cos dobrego do sluchania, ale rock i metal przejal moje serce chyba na zawsze :) Zespolow jakich slucham przez ten caly czas zbyt dlugo wymieniac, lecz wsrod najlepszych sa Eluveitie, Nightwish, Volbeat i Epica. :love:
      Odkad w 2014 zaczelam jezdzic regularnie na Woodstock, milosc do metalu weszla na wyzszy level i obecnie nie wytrzymam jak w poblizu jest fajny koncert, a mnie tam nie bedzie :P Nic sie w tym kierunku raczej nie zmieni 8o