(OgameTools) Program własnego autorstwa - zapraszam do testowania

    • Narzędzia:
    • (OgameTools) Program własnego autorstwa - zapraszam do testowania

      Najnowsza wersja 1.1.7a

      Strona www programu
      Wypowiedz się na www

      Witam.
      OgameTools to program upraszczający a nieraz niwelujący do zera różne obliczenia jakie wykonujemy grając w ogame.Od wersji 1.1 program posiada również bazę raportów szpiegowskich. Często zaglądając na forum stwierdziłem ze wolałbym mieć wzory/cenniki wyliczane na sposób dostosowany do moich upodobań - taka była główna motywacja napisania tego programu oraz na pewno satysfakcja z czystego programowania. Zachęcam do obejrzenia i podzielenia się swoją opinią. Obecnie nie powinno być już żadnych bugów. Od wersji 1.1 program osiągnął docelowy wygląd.
      Program bez instalacji, tworzy jeden plik (OGsetting.ini) do zapisywania ustawień. W przypadku korzystania z raportów szpiegowskich program tworzy dodatkowy plik OTsrbase.txt w formacie xml.

      Możliwości programu w skrócie:
      • Baza raportów szpiegowskich z automatycznymi wyliczeniami
      • Wsparcie dla speed uni przy wszystkich obliczeniach (od 1x do 9x)
      • Wydobycie całego imperium z podziałem na godziny/minuty/do danej godziny/do danej daty/tygodniowe/łączne/sumaryczne/geolog+raporty do wklejenia na forum
      • Wyliczanie opłacalności boosterów dla danej planety
      • Możliwość wprowadzenia do 15 koloni
      • Obliczanie kosztów i czasów na dany lvl budynku/badania(technokrata) jednostkowo/sumarycznie/od do
      • Obliczanie czasów/kosztów produkcji dla flot/obrony z możliwością przenoszenia danych z wydobycia
      • Obliczanie czasów ruchu floty (ładowność,zużycie deutru, zatrzymanie itp...) - w programie autorskie wzory na konsumpcje deu
      • Program wylicza możliwe koordynaty dla FS`a(moon-pz) wystarczy podać godzinę powrotu FS`a - skrypt bierze pod uwagę zużycie deu
      • Dodatkowo: grawitony, szpiegowanie, księżyce, falanga, handel, rakiety międzyplanetarne
      • Tworzenie profili z ilością planet, kopalnie, floty itd.
      • Symulator rozbudowy planety/księżyca

      Zapraszam do testowania i czekam na opinie ( co by można wprowadzić/gdzie jest bug)

      badania
      bazars
      liczydla
      produkcja
      ruchflot
      skórki
      symulator księżyca
      wydobycie


      v.1.1.7a changelog w temacie
      ogametools.rar- 1.58 mb
      ogametools.exe- 3.38 mb

      Post był edytowany 42 razy, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • 1. dzięki msbn mam labki na 162 lvl - program pozwala wpisać max 99 lvl
      2. nie ma opcji, żeby podawał czas badania z uwględnieniem technokraty (o 25% skrócony czas)
      3. można sprawdzać budnynki na planetach, ale budynków na księżycu (stacji, falangi itd) już nie :(


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Zefir - dzięki to w zasadzie poważne błędy w programie ( szczególnie to msbn ) - jutro sie pobawię (zapomniałem o moonie :o), może jeszcze coś ktoś znajdzie.
    • Tzeba przyznac napracowales sie i nie jedna osoba bardzo chetnie skorzysta z Twojego programu, czy to za potrzeba, czy z czystej ciekawosci. Szacunek chlopie. Czekam na wiecej ulatwien Twojego autorstwa, jezeli masz checi, aby dalej cos tworzyc.
    • ogolnie dobry program ale w badaniach ekpedycje i astro sa ale np griawitow nie ma jakby ktos sobie chcial wyzej niz 1 lvl robic.
      i dodalbym moze koszty wyburzania zeby byl komplet informacji dla kazdego.
      po naprawde drobnych poprawkach swietnie sie zapowiada.
    • Dzieki za posty.
      Wgrałem nową wersję 0.105 (0.1.0.5)
      changelog:
      -geolog
      -technokrata
      -budynki z księżyca dodane
      -edit MSBN naprawiony (max 999 lvl lab)
      -parę dodatkowych obliczeń dodanych ( w dodatkach)
      *falanga
      *grawitony
      *szpiegowanie
      *niszczenie moonów
      Pozdrawiam i czekam na dalsze uwagi
      Co do wyburzeń to też o tym myślałem, ale głębszej pomocy nie widziałem w tym ;)
      Myślałem za to konkretniej o możliwości przenoszenia ilości surki z ogame (głównie z komandora/imperium) do programu w celu obróbki tych danych (np dodać do wydobycia/budynku/badania bądż odjąć ^^)
    • jako ekonom czuję się zobligowany do testu :D ale po funkcjach sądzę, że prosty, ale użyteczny :) ostatnio coś z infocompte się dzieje złego, przynajmniej u mnie więc jak znalazł :D
    • 1. Popsuło się automatycznie wybieranie zakładki po wybraniu pozycji z lewego menu - trzeba jej ręcznie szukać na dole
      2. Technokrata skraca czas budowy budynków a nie powinien
      3. Fabryka nanitów skraca budowę budynków stawianych na księżycu (a tam jej wybudować nie można, więc nie powinna być brana pod uwagę)


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • zefir napisał(a):

      1. Popsuło się automatycznie wybieranie zakładki po wybraniu pozycji z lewego menu - trzeba jej ręcznie szukać na dole
      2. Technokrata skraca czas budowy budynków a nie powinien
      3. Fabryka nanitów skraca budowę budynków stawianych na księżycu (a tam jej wybudować nie można, więc nie powinna być brana pod uwagę)
      hmm ad1. tu właśnie mam problem bo u mnie działa ok (możesz sprawdzić jeszcze raz ? 2x click MUSI otwierać danego taba u dołu).
      ad2 & ad3 naprawione ;)
      ps. Chyba bede musiał dopisać gdzieś podziekowania dla Ciebie jako najlepszego testera ^^

      pysiok xd

      edit. v0.1.0.6 - usunałem błędy powyżej i dodałem numer wersji widoczną na belce głownej formy programu (z racji częstych zmian)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • Pszepraszam ja z pytankiem, czy jest uzwględniony pobór deuteru przez elektrownie fuzyjna w czasie obliczania wydobycia ?? Ogólnie programik super :) napewno będe korzystac :)
    • [Logan] napisał(a):

      Pszepraszam ja z pytankiem, czy jest uzwględniony pobór deuteru przez elektrownie fuzyjna w czasie obliczania wydobycia ?? Ogólnie programik super :) napewno będe korzystac :)
      Dodam jutro :)

      Kolega nasunął dobry pomysł myślę:


      Wiem że może marudzę ale czy była by możliwość dorzucenia do programu "liczydła" czasu lotu z uwzględnieniem ilości układów i poziomu napędów?
    • AnunnakinGiant napisał(a):

      hmm ad1. tu właśnie mam problem bo u mnie działa ok (możesz sprawdzić jeszcze raz ? 2x click MUSI otwierać danego taba u dołu).


      wybacz - mój błąd - rzeczywiście wczoraj klikałem dwukrotnie, ale dziś mi to zupełnie wyleciało z głowy i zwyczajnie próbowałem przełączać się pojedyńczym kliknięciem - dlatego nie działało...
      gratuluję pomysłu i wykonania - coraz ładniej to zaczyna wyglądać ;]

      EDIT - jednak coś chyba nadal nie tak
      większość działa na dwukrotnym kliknięciu, ale nie działają:
      1. napęd spalinowy
      2. napęd impulsowy
      3. napęd nadprzestrzenny
      4. kopalnia kryształu
      5. elektrownia słoneczna
      6. magazyn kryształu
      7. stacja księżycowa
      strzelam, że problem może leżeć w braku polskich znaków w nazwach odpowiadających im na dole tabów...


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez zefir ().

    • Możliwe że to wina czcionek w systemie Twoim, tak czy siak skrypt był tam trochę lipny i go zmieniłem. Teraz na bank będzie ok. v1.0.7.0

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • ok, w wersji 1.0.7 podwójne kliknięcie działa jak powinno dla wszystkich budynków i badań

      edytuj linka w pierwszym poście, bo wyświetla się poprawny - ten do 1.0.7 - ale po kliknęciu w niego otwiera się okno do pobrania starej wersji 1.0.5


      Top2 badań PL & World (na uni x1x7), top6 badań PL (wszystkie prędkości) oraz top19 badań World (wszystkie prędkości) ;P

      Badania stanowią 88,17 % wartości konta :E
    • Wersja 1.0.8 changelog
      - Uwzględnienie fuzyjnej w wydobyciu deutru ( w deutrze oraz wykaz pazerności fuzyjnej )
      - Wszystkie pola gdzie można było wpisywać inne znaki niż cyfry a nie powinno się, poprawione
      - Możliwość wprowadzania nazw planet
      - Drobne zmiany w wyglądzie (malutka reorganizacja)

      *RUCH FLOT/NAPĘDY na razie nieaktywne.
    • Ostatnio miałem mało czasu, ale zmian będzie trochę więcej w następnej wersji ;) Ruch flot będzie liczony dynamicznie + szybki fs jak ja to nazywam czego nigdzie nie widziałem. + parę innych funkcji. Dzisiaj/jutro powinienem skończyć jak będzie czas.
    • wersja 1.0.9 changelog:

      - dynamiczny ruch flot (czasy, zużycia, postoje, ładowność)
      - pomocnicze koordynaty planet przenoszone z ustawien w definicjach imperium
      - opcje profilu przeniesione do głównego menu programu
      - współrzędne|nazwy planet, napędy - zapisywane w profilu
      - maxtemp ujemna możliwa do wprowadzenia
      - jest tego więcej ale wszystkiego nie pamiętam :)

      *Ruch flot testowany tylko z uni elektra (x5) jednak powinno być na wszystkich uni ok ( mnożnik uni podpięty )

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez AnunnakinGiant ().

    • Ostatnią rzeczą jaką bym dodał do programiku jest umieszczenie bezpośrednio pod obliczeniem wydobycia,możliwa ilość wyprodukowania statków i obrony na godzinę, dobę i tydzień :D ...pozdrawiam