Igame-flota 1.1 by Galq

  • Igame-flota 1.1 by Galq

    Witam ;-] Chciałbym zaprezentować oraz udostępnić mój program ;-]
    Igame-flota 1.10
    Program pozwala na szybkie przeglądanie podstawowych parametrów flot ;-]
    Myśle że nie którzy z was bo mi się zdarzyło prowadzili takie ogejowe zeszyciki [ Nie mówie o zeszyciku z farmami bo taki mam do dziś ;-] ]
    Ale parametry jednostek itp ;-] Nie którzy je znają na pamięć ale i są tacy którzy jeszcze nie ;-]
    Ten program pomaga szybciej sprawdzić parametry wszytkich jednostek przez wpisywanie skrótów np: lm , dt , wp
    Program jest konsolowy [ Pisany w C++ ] Paczka ma 130 kB i po rozpakowaniu jakieś 400 kB ...

    * Jestem jedynym autorem , udostępniam go jako Open Source [ Choć jeśli nic nie zrobisz byłbym wdzięczny za zachowanie autrostwa ]
    Do moda ... miałem mały problem z umieszczeniem go w jakiejś kategori więc wybrałem Did , prosze o przeniesienie do stosownej ;-]

    A oto screeny :


    ****************************************************************************************



    * Mirrory :
    - Jeśli masz chomika to prosiłbym o pobranie stąd ;-] z chomikuj
    - Jeśli nie to rs : Z rapidshare

    ******************************************
    Dodam jeśli znajde jakiś ciekawy hosting ;-]

    *********************************************************************************************************8

    #include <iostream>
    #include <string>
    using namespace std;
    int main()
    {

    std::cout<<"Igame 1.10 by Galq\n";
    std::cout<<"Witaj w IGame, programie który umożliwia szybki przegląd jednostek ogame .";
    wyb:std::cout<<" \nPodaj nazwe jednostki : [ Wpisz help w razie problemów z nazwą .]\n";
    string jedn[25];
    string njedn;
    jedn[0]="help";
    jedn[1]="lm";
    jedn[2]="cm";
    jedn[3]="kr";
    jedn[4]="ow";
    jedn[5]="panc";
    jedn[6]="bomb";
    jedn[7]="nisz";
    jedn[8]="gs";
    jedn[9]="mt";
    jedn[10]="dt";
    jedn[11]="sk";
    jedn[12]="rec";
    jedn[13]="ss";
    jedn[14]="sat";
    jedn[15]="wr";
    jedn[16]="ldl";
    jedn[17]="cdl";
    jedn[18]="dg";
    jedn[19]="dj";
    jedn[20]="wp";
    jedn[23]="mpo";
    jedn[24]="dpo";
    cin>>njedn;
    if(njedn=="help") std::cout<<" Skróty nazw statków lub obrony :\n* Lekki myśliwiec = lm \n* Ciężki myśliwiec = cm \n* Krążownik = kr \n* Okręt wojenny = ow \n* Pancernik = panc \n* Bombowiec = bomb \n* Niszczyciel = nisz \n* Gwiazda śmierci = gs \n* Mały transporter = mt \n* Duży transporter = dt \n* Statek kolonizacyjny = sk \n* Recykler = rec \n* Sonda szpiegowska = ss \n* Satelita słoneczna = sat \n* Wyrzutnia rakiet = wr \n* Lekkie działo laserowe = ldl \n* Ciężkie działo laserowe = cdl\n* Działo Gaussa = dg \n* Działo jonowe = dj \n* Wyrzutnia plazmy = wp \n* Mała powłoka ochronna = mpo \n* Duża powłoka ochronna = dpo ";
    else if (njedn=="lm")std::cout<<"***Nazwa : Lekki myśliwiec***\nPunkty strukturalne : 4.000 \nSiła powłoki : 10 \nSiła ataku : 50 \nPrędkość : 12.500 \nŁadowność : 50 \nZużycie paliwa (deuteru) : 20 \n ";
    else if (njedn=="cm")std::cout<<"***Nazwa : Ciężki myśliwiec***\nPunkty strukturalne : 10.000 \nSiła powłoki : 25 \nSiła ataku : 150 \nPrędkość : 10.000 \nŁadowność : 100 \nZużycie paliwa (deuteru) : 75 \n ";
    else if (njedn=="kr")std::cout<<"***Nazwa : Krążownik***\nPunkty strukturalne : 27.000 \nSiła powłoki : 50 \nSiła ataku : 400 \nPrędkość : 15.000 \nŁadowność : 800 \nZużycie paliwa (deuteru) : 300 \n ";
    else if (njedn=="ow")std::cout<<"***Nazwa : Okręt wojenny***\nPunkty strukturalne : 60.000 \nSiła powłoki : 200 \nSiła ataku : 1.000 \nPrędkość : 10000 \nŁadowność : 1.500 \nZużycie paliwa (deuteru) : 500 \n ";
    else if (njedn=="panc")std::cout<<"***Nazwa : Pancernik***\nPunkty strukturalne : 70.000 \nSiła powłoki : 400 \nSiła ataku : 700 \nPrędkość : 10.000 \nŁadowność : 750 \nZużycie paliwa (deuteru) : 250 \n ";
    else if (njedn=="bomb")std::cout<<"***Nazwa : Bombowiec***\nPunkty strukturalne : 75.000 \nSiła powłoki : 500 \nSiła ataku : 1.000 \nPrędkość : 4.000 \nŁadowność : 500 \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="nisz")std::cout<<"***Nazwa : Niszczyciel***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="gs")std::cout<<"***Nazwa : Gwiazda śmierci***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="mt")std::cout<<"***Nazwa : Mały transporter***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="dt")std::cout<<"***Nazwa : Duży transporter***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="sk")std::cout<<"***Nazwa : Statek kolonizacyjny***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="rec")std::cout<<"***Nazwa : Recykler***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="ss")std::cout<<"***Nazwa : Sonda szpiegowska***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="sat")std::cout<<"***Nazwa : Satelita słoneczna***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : \nPrędkość : \nŁadowność : \nZużycie paliwa (deuteru) : \n ";
    else if (njedn=="wr")std::cout<<"***Nazwa : Wyrzutnia rakiet***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="ldl")std::cout<<"***Nazwa : Lekkie działo laserowe***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="cdl")std::cout<<"***Nazwa : Ciężkie działo laserowe***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="dg")std::cout<<"***Nazwa : Działo gaussa***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="dj")std::cout<<"***Nazwa : Działo jonowe***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="wp")std::cout<<"***Nazwa : Wyrzutnia plazmy***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="mpo")std::cout<<"***Nazwa : Mała powłoka ochronna***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    else if (njedn=="dpo")std::cout<<"***Nazwa : Duża powłoka ochronna***\nPunkty strukturalne : \nSiła powłoki : \nSiła ataku : ";
    goto wyb;
    system("pause");
    }

    /quote]
    Mam kod z nieuzupełnionymi wszystkkimi ;-]
    Sorry ale już usunełem cpp bo jak mialem exe to myslalem po co mi cpp ;-]

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Galq ().

  • Szczerze to wydaje mi się, że program jest bezużyteczny:P
    Wszystkie te informację możemy sprawdzić w technice, a do tego raczej nikomu nie są one potrzebne:)
    Ale wiem jak to jest, sam prowadząc temat "Pogromcy bunkrów!" napisałem program, który liczył punkty za rozbity bunkier, ale i tak nikt z niego nie korzystał;D(oprócz mnie:P).
    Ale liczą się chęci i doświadczenie, które zdobywasz:)
    Pozdrawiam!

    @edit

    A gdzie source?;/

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez n00n4m3 ().

  • Czyli mam w zipce dađć też plik z deklaracją GPL czy tam GNU ? :D Sorry jeszcze nie robiłem takiego czegoś ;p
    Wiesz może się przydać mo że mniiej niż <1% bo niewszycy maja stałego neta ;-]
  • Jezeli przed main() uzyles using namespace std; to przed strumieniami wyjscia/wejscia nie musisz pisac 'std::' I zamiast tych wszystkich ifow moglbys uzyc case, ktory bylby bardziej odpowiedni:) Poza tym nie zaleca sie uzywanie goto I nigdy nie usuwaj source bo zawsze moze sie jeszcze przydac!
    Przepraszam za tak chaotyczny tekst I bez polskicfh znakow, ale pisze z palmtopa:)
    ps. ciekawe ile ludzi w polsce ma niestaly internet:)
    Pozdrawiam!

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez n00n4m3 ().

  • Dziękuje !
    Postaram się zastosowac ;-] To tak goto wiem że swiadczy o slaboszci programisty ... Ale mialem problem z petla ...
    W case nie moglem uzyc liter ;/ wiec if wg mnie lepsze ;-]
    Dzisiaj sie nauczylem using namespace ;-] A to kwestia przywzyczjenia ;-]
  • Ja Ci polecam nie zaczynać nauki programowania od C++:)
    Dojdziesz do programowania obiektowego i tylko się zniechęcisz do programowania:)
    Stary, poczciwy pascal nie jest taki zły:)
    Ucząc się pascala nauczysz się myśleć algorytmicznie co jest najważniejsze(?) w programowaniu!
    Pozdrawiam!
  • No pascala bede mial w szkole ;-] Bo ja jeszce gimnazjalista ;p
    Taaa ... tez znam ten bol mam 2 modemy play online na 4 kompy ;-]
    Wlasnie zmotywowuje mnie to do dalszej nauki ;-] A pascal nie podoba mi sie ;-]
    W C++ te << czy cout wydaje mi sie prostsze ...
    Bo w pascalu to :
    begin
    writeln
    end .
    A w c++ mnie to jakos bardziej zacheca ... Lubie moje IDE a w borlandzie bym szedl na latwizne [ Mowie o delphi ] klikajac na buttony ....
  • Tak, tworzenie interfejsu w deplhi jego zaleta, ale nie masz takich możliwości nad np. buttonami jak w c++ tworzą je w kodzie:)
    A co do kodu po między C++, a pascalem:
    Cpp- co prawda, kod bardzo mało zajmuje tak jak napisałeś. { > begin:)
    Pascal- większość komend jest w języku angielskim (begin, end) co bardzo ułatwia początkową pracę.
    Ale jak już pisałem, nie liczy się znajomość języka tak bardzo jak algorytmiczne myślenie:)
    Sam na początku tylko załączyłem kompilator turbopascal i od razu odinstalowałem, ale teraz widzę, że w zupełności mi wystarcza to co oferuje ten język:)
    Za 2 lata będę miał C++/Java więc zacznie się prawdziwe programowanie;D(za rok deplhi).
    Pozdrawiam!
  • Jako, że to program stworzony przez użytkownika to przenoszę niniejszym do działu Pomysłu i Propozycje, podforum Poradniki i Narzędzia co zresztą widać po aktualnej lokalizacji tematu ;)
    Członek Rady S&D oraz moderator podforum Wojny






    W razie jakichś wątpliwości/zapytań/interpelacji zapraszam do pisania na pw.