Opóźnianie floty a nowy interfejs gry

  • Gra:
  • Opóźnianie floty a nowy interfejs gry

    Z czym to się je i jak to ugryźć na nowym interfejsie?

    Opóźnianie flot ma na celu umożliwienie sobie sprawdzenia celu przed samym atakiem i upewnienia się czy nie mamy do czynienia z podstawką.

    Co niektórzy mają problemy z opóźnianiem flot. A więc do dzieła :)

    Opóźnianie flot- szczegóły

    1. Wysyłamy flotę na planetę którą chcemy obrabować/zezłomować a następnie automatycznie zostajemy przeniesieni do okna ruchu flot.

    2. Odnajdujemy właściwy atak i klikamy na "związek flot"



    3. W oknie które nam się pokaże klikamy od razu OK. Nasz nick jest domyślnie wstawiany w miejsce osób które mogą brać udział w ACS.



    4. Na około minutę przed atakiem wybieramy jedną sondę szpiegowską z okna flot i klikamy dalej.

    5. W kolejnym oknie skupiamy się na rozwijalnym menu "ataki związku" na prawo od kordów. Wybieramy związek który wcześniej stworzyliśmy. Kordy zostają automatycznie wprowadzone. Kolejnym etapem jest dopasowanie prędkości. Jednorazowo flotę można opóźnić maksymalnie o 30% czyli jeśli flota ma do celu 1min 40 sec (100 sec) to sonda może lecieć maksymalnie 2 min 10 sec (130 sec). Po ustawieniu klikamy DALEJ



    6. W ostatnim oknie szybko sprawdzamy czy jako misja jest zaznaczony Atak związku i klikamy Wyślij flotę.



    Jeśli wszystko dobrze zrobiliśmy to nasza flota przyleci do celu później. Tego typu manewr można powtarzać wiele razy.

    ZAPAMIĘTAJ !
    Jeżeli zawrócisz główną flotę (czyli tą wysłaną jako pierwszą z misją Napadaj), pozostała flota doleci do celu i dochodzi do walki (pojawia się RW)
    Dodatkowo od razu po wysłaniu sondy, która opóźnia atak możesz ją zawrócić przez co nie będzie brała udziału w walkach a efekt opóźnienia nie zostanie anulowany.

    Po zawróceniu dowolnej floty pozostała jej część lecąca w acs doleci do celu i dochodzi do walki (pojawia się RW)

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez MaziSmile ().

  • Dorzucę od siebie odnośnie pkt 3: U mnie w operze 10 tego przycisku "ok" zwyczajnie nie widać - jeśli u kogoś jest podobnie to formowanie ACS możecie zatwierdzić wciskając enter.

    Dodatkowo od razu po wysłaniu sondy, która opóźnia atak możesz ją zawrócić przez co nie będzie brała udziału w walkach a efekt opóźnienia nie zostanie anulowany.
    W ten sposób można wręcz zamrozić flotę w miejscu (jeśli tylko ktoś ma kilka slotów i jest dość szybki), przydatne jeśli lecimy na flotę której powrót został w jakiś sposób tylko oszacowany (mi się udało zezłomować tak gościa który był online i uciekł na własne pz tuż przed atakiem, szalony fart bo nie wiedziałem kiedy dokładnie uciekł i na jaki %, opóźniłem flotę o 14 minut).
    Forgiveness Is a Six Gun
    Lamentu dzień
    12 Tygodni do Woodstocku 2k12
  • I dobrze, że ktoś to zrobił, bo naprawdę wiele osób nie radzi sobie z opóźnieniem, szczególnie na nowym interfejsie. Odnośnie punktu 4, to zdaje mi się, że nie "około minutki" przed, tylko, jeżeli flotka ma jeszcze do dolotu 50 sekund, a sondy lecą 60 sekund, to sobie możesz zapomnieć o zwolnieniu.

    Zapewne poradnik wykorzystam, jak wejdzie skórka na starsze universa, tak też masz 5. ;)

    Pozdrawiam, Ivan.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez .Ivan. ().

  • Fajny poradnik, są rzeczy o których co niektórzy nie wiedzą, a później płaczą że stracili obrazki, a na nowym interface to już ciężej się połapać na początku, także ode mnie 5/5.
    pzdr
  • pewnie to i dobrze technicznie jest ale niepotrzebnie sugerujesz to opóźnianie na minute przed atakiem i zawracanie sondy , sa rózne sytuacje i nie zawsze dobrym pomysłem jest opóznianie w ostatnim momencie co do opóznienie najpózniej jak moze byc to pisanie ze to tayle a tyle jest bzdura wszystko zlelezy do dzasu jaki potrzebuje sonda doleciec do celu na 100% predkosci inaczej jest z układu inaczej z sasiedniego a inaczejz innej gali o techcach juz nie wspominajac