Zintegrowany czat. Szybka komunikacja :)

  • Narzędzia:
  • Zintegrowany czat. Szybka komunikacja :)

    Witam :)
    Zauważyłem że wielu graczą brakuje szybkiego źródła komunikacji takiego jak Shoutbox lub czat :)
    Owszem jest wiele sposobów na komunikację takich jak np. Irc,konferencja,zewnętrzne chaty... Itp.
    Lecz jest to nie wygodne.
    Dlatego postanowilem stworzyć coś co zawsze bedzie pod ręką ;)
    Napisałem więc wtyczkę do FireFox'a która w podglądzie zastępuje bezsensowną reklamę komandora na wpełni funkcjonalny chat posiadający publiczne kanały dla każdego uni jak i możliwość tworzenia prywatnych dla poszczególnych sojuszy :)
    Cały ten system będzie stał na osobnym wydajnym serwerze więc nie spowolni to pracy samego ogame ;)
    Proszę o cierpliwość wkrótce premiera ;D
    ______________________________________________________________

    Dodaje screena:



    Jeszcze nawet sam wygląd nie jest w 100% gotowy ale już coś widać :]
    PowerisBack

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zax ().

  • RE: Zintegrowany czat. Już nie długo!!!

    Avatar napisał(a)
    Plagiat.

    Zintegrowany Chat w ogame.
    czat
    Czat na dole ekranu
    Chat na ogame
    Chat Ogame
    Chat sojuszu
    ChatOgame

    chyba, że nie o to chodzi [;


    No raczej nie o to chodzi w linkach które pokazałeś chodzi o czat wbudowany w interfejs gry natomiast Zax'owi chodzi o wtyczkę która łączy społeczność ogame ;) Czekam z niecierpliwością na premierę napewno wypróbuje.

    Pozdrawiam 8-)
  • Alfons vel. Pyskaty & Zax.

    Lecz nie jest powiedziane, że to jedyny powód, prawda? ;)
    Dla mnie jest zbędny jakikolwiek chat, z prostego powodu... już takowy jest [;

    Jeśli chcesz się komunikować z członkami swojego sojuszu to zapraszam do założenia własnego kanału IRC, bądź utworzenie shoutboxa na Forum danego sojuszu.

    Reasumując... po co tworzyć coś, co już [w innej formie] istnieje? :)

    'e
    +
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez brak2sensu ().

  • Oto chodzi że napisałem specjalnie osobny czat dla sojuszu na danej stronie lecz nie było na nim aktywności z prostego powodu, kto będzie logowć się na czat jeśli na ogame wchodzi tylko na chwilke???
    Więc dlatego czat w podglądzie na stronie ogame jest to dobre rozwiązanie dla leniwych graczy :)
    PowerisBack
  • O, takie podejście mi się nie podoba, mianowicie tworzenie opcji dla leniwych osób.
    Jako, że sam pomysł chatu nie jest zły [choć już wykorzystany!] to projekt z serii 'jedno kliknięcie zamiast dwóch' [wiem, że nie dosłownie].

    Stworzenie własnego kanału IRC nie jest takie trudne, a późniejsze wrzucenie w zakładki też nie jest wielką filozofią, więc?

    Rozumiem, że to wygodniejsze ale spójrzmy na to z drugiej strony... chat na stronie podglądu... a co jeśli ja go tam nie chcę? Ponieważ będzie mi przeszkadzał i co mam zrobić? Pomyślałeś o alternatywie dla tych którzy by tego nie chcieli? <:


    Idę spać :x

    7th.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Zax napisał(a)
    To jest wtyczka do FireFox'a więc jak tego nie chcesz to nie instalujesz :)
    Proste :D

    Lol... ja i moje czytanie ze zrozumieniem o_O
    wybacz ^^

    Ale nadaj twardo stoję przy swoim [;
    i małe dwie sugestie:
    1) Nie pisz 'propozycji' tylko mógłbyś podać chociaż 'szkic' jak to będzie wyglądać:P
    2) Nie ten dział ^^
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Szczerze na pewno taki czat by pomógł w komunikowaniu się sojuszu. Na IRC'a nie wszystkim chce się wchodzić. A tutaj jakby miał być w podglądzie - czemu nie ;) Zwłaszcza jakby miało to być na innym serwerze ;)

    Ja czekam tylko na wersję finalną, żeby to wyszło ;) I oczywiście było zaakceptowane przez administracje ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Mod sam przeniesie Ci ten temat do odpowiedniego działu ;)

    Avatar nic złego to nie jest przecież. Raczej ułatwienie komunikacji. Co prawda przez to IRC może trochę spaść na pozycji, ale ... ;)


    Kiedy możemy dokładnie się spodziewać, aby ją wypróbować ?

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Szkoda, że nie zaczekałeś z napisaniem tematu aż już wszystko będzie gotowe :?

    Na razie temat przenoszę do "Poradniki i Narzędzia", jeśli będziesz za długo zwlekał z dokończeniem wtyczki to otrzyma kłódkę. Zawsze możesz założyć nowy, albo napisać na PW, żeby ktoś Ci ten temat znowu otworzył.

    Radzę też zaprezentować wtyczkę komuś z Administracji Gry. Koniecznie musi ona wsześniej zostać przez nią zatwierdzona, zwłaszcza skoro (jak sam wspomniałeś) wtyczka może np. blokować reklamy.

    Niestety, nikt nie jest w stanie powiedzieć, jak długo taka wtyczka będzie mogła funkcjonować (tzn: kiedy pojawi się nowy interfejs). Z drugiej strony, miło będzie przez te kilka tygodni, a może nawet miesięcy =) z tego korzystać.

    Pod warunkiem oczywiście, że:
    - ów prywatny serwer wytrzyma obciążenie (które może moim zdaniem prędko przekroczyć nawet najśmielsze oczekiwania)
    - będzie istniał nad tym jakiś nadzór (ChanServ? :D Najbardziej się obawiam, że wyjdzie z tego taka mini-wersja IRC bez supporterów 8-/)
    - wszystko (chat, gra itd.) będzie działało jak powinno
  • Właśnie o to się martwię tutaj najbardziej:

    - ów prywatny serwer wytrzyma obciążenie (które może moim zdaniem prędko przekroczyć nawet najśmielsze oczekiwania)


    Załóżmy, że z każdego uni średnio będzie miało ją 200 osób. Co za pewne na nowych będzie o wiele więcej. 200 osób razy 65 uni to jest 13000 użytkowników. Czyli od groma. I może serwer nie wytrzymać jeśli będzie to jakiś zwykły ;)

    A co do teamu, zawsze można powiększyć o team chat ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Jestem jak najbardziej za, sa ludzie którym nie chce sie wchodzic na forum sojuszu na irc itp a jesli sojusz jest demokratyczny i decyzje podejmuja wszyscy to jest to sporo udogodnienie, tyle że co mi z tego jak ja korzystam z Opery i wtyczki SuperOgame:(
  • A nie dałoby rady napisać czegoś pod Opere? :P

    Wielu graczy ma tak samo jak ja słabe komputery(256RAMu), przez co FF chodzi jak żółw, przez co nie używam go. A Opera chodzi normalnie.
  • No własnie, ja nie mam słabego pcta ale do Opery sie przyzwyczaiłem i może dało by sie jakis dodatek nie do ff tylko tylko tez cos pod Opere bo napewno wielu uzywa tez wtyczki SuperOgame.
  • To może potrwać długo, być może zbyt długo, ale mógłbyś rozwinąć wtyczkę wg. którejś z poniższych opcji:
    - dopisać do niej podobne dodatki, jakie oferują inne wtyczki do OGame
    - spróbować namówić któregoś z twórców innych wtyczek, aby do swojej dopisali coś takiego

    Oczywiście, na razie na to za wcześnie, ale jeśli będziesz chciał przekonać ludzi, żeby pozbyli się starych wtyczek, to może się okazać niezbędne. Więc warto o tym pomyśleć już teraz.
  • Dobry pomysł, szkoda że programiści ogame o tym nie pomyśleli... I np o wbudowanym forum sojuszu w sojusz bo jak narazie to sojusze na ogame są dość ubogie w opcje. Mógłbyś dodać takie narzędzia do owego czatu jak room dla sojuszu czy powiązane z inną wtryczką wysyłanie np po naciśnięciu ctrl+shift + LPM godziny powrotu floty i wielkość powracającej floty z falangi, tak aby działało to sprawnie co do sekundy, ponadto przydłby się room dla flot w ACSie i należało by pamiętać aby nie zrobić BUG-a zapętlonego powodującego że jak sam zrobisz ACS ze sobą to możesz sam ze sobą gadać.... :) Miłego pisania... :D Pomysł 11/10
  • Na początek będzie można dopisać cenzora &^#%$ :] i ewentualnie system automatycznych banów na określony czas :]
    ...
    Jeśli będzie zgoda ze strony administracji wyłącze reklamę komandora lub przeniose ją na sam dół podglądu :)
    Jeśli nie to będzie musiało zostać jak jest :)
    PowerisBack

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Zax ().