Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Revotur napisał(a)
    ...


    Wysyłając MTki można trafić u przeciwnika na CMy. A jak wiadomo one są zabójcze wobec MT. Wysyłając same DT CMy nic nam nie zrobią. Jeśli autor zadecyduje, to może edytować swój poradnik o ekspedycje, co najlepiej wysłać.
    U1: Definitywny koniec 7.06.2010
    U10: Emerytura
    U40: Emerytura
    U60: Definitywny koniec 7.06.2010
    [b]
    7 czerwca 2010 umarło polskie OGame
    [/b]
  • Poradnik pierwsza klasa, z przyjemnością przeczytałem ^^. Jedyne z czym się nie zgadzam to z tą elektrownią słoneczną, 31 - 32 poziomek zawsze można postawić, co to za wydatek, wyższy lev to już dyskusyjne - raczej puste punkty a energii i tak mało. Znam też kilku ekonomów co zasilają budyneczki 14 - 16 poziom fuzyjnej plus bardzo wysoki poziom energetycznej i podobno jakoś im to się kalkuluje ;) . Fuzyjna może też stać wyłączona, odpalimy dopiero jak po kilku dniach nieobecności na koncie ktoś nam wleci zgasić światło :E . Satki + konkretna obrona w teorii rozwiąże każdy problem energetyczny, trzeba coś wybrać na miarę własnych potrzeb ;p
  • Graveir wiem, że elektrownia słoneczna to stałe punkty, ale po co marnować te surowce w nią. Według nie lepiej już bunkierek, bo i ochrona surki i satki możemy postawić.

    A tutaj nie wziąłeś tego przecież, że nie od razu robimy duże poziomy kopalni zanim do takich poziomów dojdziemy to spokojnie taki bunkier będziemy mogli wybudować, a wiadomo i satki i obronę nie dajemy od razu, wszystko idzie, że tak powiem proporcjonalnie.

    A co do fuzyjnej. Bunkier jest po to aby nie gasić nam światełek ;) A fuzyjna to raczej marnotrawstwo deuteru oraz surki na nią wydanej ;) Chociaż mogę to uzupełnić o Twoją myśl, żeby w zapasie ją zostawić. Choć z drugiej strony psuje to całą wielkość planety;)

    Rev co do Twojego postu, to bardzo mocno rozbudowałeś moją myśl na temat zarobku w ekspedycjach ;) Jako, że sam wiem że jesteś dobrym górnikiem na pewno uwzględnie to w poprawkach w tym "tutorialu ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • ciekawy poradnik. powiem szczerze ze gram w ta gierke 3 latka ale pare pomysłów mnie zaskoczyło pozytywnie.
    mialbym tylko male ale do symulacji wjazdu w obrone.
    ja takiego rodzaju bunkier atakowałbym chmara elemów w obstawie dosłownie smbolicznej z ciezkich jednostek-- obojetnie ile elemow to bez paru ciezkich jednostek nie przebija sie przez d powłoke. :D
    lekarstwem na elemki byłoby dołozenie do bunkra cz laserów które je bardzo skutecznie koszą. koszt ich znaczy laserów tez nie jest zbyt wysoki. no ale to taka mała dygresja
  • Jeśli Twój poradnik ma być uniwersalny, to musisz brać pod uwagę ludzi zaczynających grę na starych uni, a tam żaden bunkier na który stać nowego nie stanowi ochrony satelitów. Poza tym jest kolosalna różnica w technologiach... A co do samego bunkra, to zbynek ma rację - im bardziej różnorodny tym, tak naprawdę, lepszy ;)
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • A proszę nie uwzględniłem samego mięsa. A sam kiedyś jako flociarz latałem na bunkry tym;) Zrobiłem przeliczenie ładne i tą poprawkę też uwzględnię i zrobię przeliczenia z komarami ;)

    Dziękuje ;)

    Poprawki w kolonizacji, eskspedycji oraz w obronie na niesione ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Czesiownik ().

  • Wszystko pieknie elegancko ale kto by robił takie bunkry na koloniach, ja mam ale mniejsze i starcza... co do reszty to elegancko dobra robote odwaliłes i dyszka jak nic Ci sie nalezy.
  • Oj Czosnek za dużo czasu masz chyba :P

    Nie uwzględniłeś że na ekspedycji można stracić flotę.

    Pamiętam jak przez pierwsze 2 miechy od wprowadzenia jej wysyłałem codziennie kilka razy po 3 fale - 400 DT.

    Po 2 miechach dorobek był niezły ale potem w 3 falach miałem 2 zdarzenia że flotka zniknęła czyli łacznie 800 DT do piachu, łącznie wyszedłem z tych ekspedycji na minus :D

    Jako 100% ekonom potrzeba naprawdę MASY czasu aby uciułać na 39 lvl kopalni kryształu więc to raczej jest poradnik dla długofalowców - btw, i tak wszyscy wiedzą że kupujesz handlarza :XP:

    Aha, nie uwzględniłeś poradnika dla u60 i 60% złomu. W takim przypadku ponad 1k satelit to jak 2x tyle na innym uni więc i bunkier powinien być ciut większy chyba ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gaara ().

  • Mario Kempes napisał(a)
    @Czesiownik

    Napisz ostateczny wygląd obrony, bo nie zgadza mi się w ilości surowców na niego wydanych. :)






    Nudziło mi się a to, że temat mi się podoba to policzyłem :D


    5k wr
    10k ldl
    1k cdl
    200 gaus
    250 plazm
  • Bardzo dobrze napisane, 10/10. Zwłaszcza podoba mi się to, żeby nie dawać planet koło siebie, że tak to niby szybko surka się transportuje - surkę można zwozić w nocy i wtedy lecimy na taki % żeby doleciało wszystko na rano i tyle. Od siebie dodam, że dla ekonoma warto mieć jakąś planetę na totalnym odludziu - nie zawsze jest czas na odebranie fsa i wtedy taka planeta gdzie trampki postoją 2-3h jest przydatna.
    Uni 50 (RIP) top 30 OFF, Uni 60 (RIP) top 80 OFF, Merkur top 80 OFF
    Octans - Namietny Endriu - bawimy się :D
  • Świetny poradnik. Wszystko bardzo ładnie opisane, wytłumaczone.
    10/10 oczywiście. Bardzo to pomoże początkującym górnikom. ;)
    Po przeczytaniu sam trochę się nowego dowiedziałem. I na swoim koncie wprowadzę małe poprawki.

    EDIT:
    Trochę się zdziwiłem jak podałeś, że na 25 słoneczna Ci wystarcza:D
    Ja na każdej planecie mam po 30/31 (przy 35/30/30) słoneczną no i trochę satelit...

    Lubie kopać x_x

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Vok ().

  • Poradnik "w dechę". Po drobnych poprawkach stylistycznych można by pokusić się o wersję drukowaną :D. Tu taki mały błąd wypatrzyłem:
    Magazyny na koloniach według mnie (za) wystarczające. Przy takich poziomach:
    - magazyn metalu ma pojemność: 3.500.000
    - magazyn kryształy ma pojemność: 2.200.000
    - ekstraktor deuteru ma pojemność: 1.400.000
    miał być jak mniemam zbiornik.
    10/10 :super: na pewno będę korzystał w miarę swoich skromnych możliwości.
    Tabi - ni yande
    yume - wa kareno - o
    kakemeguru
    :czytam:
  • Każdy gracz, który nosi się z zamiarem grania Eko powinien się zaznajomic z twoim poradnikiem. Odwaliłeś kawał dobrej roboty. Oczewiście 10/10 od nie co słabszego górnika od Ciebie ;]
  • 10/10 swietna robota
    Mi się przydało bo zmieniłem flote na eko i pomału jade ;)
    I musze tez zmienić jedna rzecz tak jak napisałeś ze tka powinno być (czy coś )
    Czyli, jeżeli na planecie A budujemy kopalnie metalu na 20 poziom, to na planecie B jak uzbieramy surowce budujemy tam też 20 poziom kopalni metalu

    Ja mam 22/12 :E
  • Matsuo już poprawiam tą dużą literówkę :P Dzięki za wypatrzenie jej ;)

    A na idlakach można nawet i samymi mt'kami i Dt'kami latać;) Jest pełne takich bez obrony, zresztą zawsze możemy rakietki dobudować ;)

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • Wszystko ładnie, pięknie ale:

    Wyrzutnia rakiet (wybudowano 5.000)
    Lekkie działo laserowe (wybudowano 10.000)
    Ciężkie działo laserowe (wybudowano 1.000)
    Działo Gaussa (wybudowano 200)
    Wyrzutnia plazmy (wybudowano 250)
    Mała powłoka ochronna (wybudowano 1)
    Duża powłoka ochronna (wybudowano 1)

    [/quote]

    Daje całkowity koszt 48.200.000 metalu, 22.560.000 kryształu i 8.060.000 deuteru, co daje 78.820 pkt

    Pomnóżmy to przez 9 planet:
    433.800.000 metalu
    203.040.000 kryształu
    72.540.000 deuteru


    a więc nasze "antyfarmingowe" bunkry dodają nam w sumie 709.380 pkt!!!
    I pomyślcie sobie, jak długo trzeba zbierać (samym eko), żeby zabunkrować 9 planet w ten sposób...

    Czyste szaleństwo... o.o
  • Ale takiego bunkra nie stawiamy od razu. Taki będzie kiedy będziemy mieć docelowe eko i satki go zasilające. Ten bunkier powstanie w dość późnej fazie gry, i nie postawimy go od razu tylko będziemy budować stopniowo.

    Btw - Kto powiedział że samym eko? Górnik też farmi, co było już tu ujęte.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Athelas ().

  • Alanith napisał(a)


    Jak już napisał Athelas to jest docelowe, a nie że mając konto od zera od razu coś takiego robisz ;) Trochę pomyśleć ;)

    Po za tym 709.380 to w poźniejszej fazie dwa miesiące gry ;]

    S:4000 ACS:7608
    ST:71 7Dni-9ST
    [21:40]marcik>wiercipupka;P
    [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
    [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
    [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
  • RE: Poradnik dla Górnika. Wszystko co i jak.

    Czesiownik napisał(a)
    Drugim wielkim minusem jest wymuszenie budowy naprawdę wielkich magazynów na planecie (szczególnie duży musi być zbiornik deuteru) a to już są bardzo duże koszta. Pamiętajcie, możemy tylko tyle sprzedać u handlarza na ile starczy nam ładowności magazynów :)
    [/url]


    Zbiornik deuteru nie ma tu nic do rzeczy, wymieniając deuter na metal możemy wymienić tyle deuteru ile pomieści nasz magazyn metalu... Przy 1 poziomie zbiornika deuteru możemy wymienić miliardy deuteru na metal jeżeli tylko magazyn metalu mamy dostatecznie duży (no i oczywiście mamy tyle deu)

    Ale i tak 10/10
  • Od zawsze gram Eko ale to co napisałeś to majstersztyk!!! 10/10
    ale mam kilka pytań (zaczne od końca):
    --dlaczego 1k Cl zamiast 4k Ll mają przecież lepszy stosunek moc/koszty chyba że o coś innego wam chodzi to chociaż poprzyjcie to symulacjami
    --dlaczego nie ma jonów, zawsze troche sie przyda bo mają silną powłoke
    ---------------
    --policzyłem koszty kopalni metalu na 39 i kryształu na 32 i stosunek jest 2.88 czyli kopalnia krychy przynajmniej o jeden/dwa (1.7^2=2.89) poziomy w góre to samo deuter
    --kolonnie wg. mnie conajmniej 220 pól bo te 193 to stanowczo za mało nawet z terraformerem lvl 7-8 co daje 28-32 pola wolne
    --moon stacja na lvl 9 bo i tak cie stać (patrz niżej) a teleporter o jeden lvl góre i falanga zawsze coś
    --nanity na lvl 5 to dobrze, nawet bardzo dobrze tylko czemu nie więcej- wiem że popadam w gigantyzm i prubuje łamać od dawna nie ruszane rekordy ale to jedna z moich niewielu słabości. Jak napisałem niżej możesz na spoko na lvl 8-9 bo to sie mieści w kosztach kopalni mety na 39 lvl ( przy f.n na lvl 9 to 2 takie kopalnie)
    ---------------
    --I na koniec kwestia podstawowa, a mianowicie Matka! jest tylko jedna, ale za to dla ekonoma za mała max 195 pól z trr na 8 lvl
    I tu właśnie proponowałbym do poradnika i do dyskusji dodać temat:
    Planeta matka!!!!!- jak zabudować?

    Mnie zawsze trafia sie (nie mam pojęcia dlaczego) w pierwszej gali między układem 147 a 162 i na 9 pozycji i co z tym zrobić, przy założeni rozkłady kolonni:
    1:157:9 matka
    1:283
    1:408

    2:63
    2:199
    2:325

    3:63
    3:199
    3:325
    przyczym te z 2 i 3 gali to tylko teoria bo dopiero co zaczołem od nowa więc jeśli można prosze o rade (osobistą) co do planet w 2 i 3 gali

    Moja uszanowanie dla autora
    Zwolin

    PS
    Powinni to moderatorzy ustawić na stałe na top liście poradników bo z tego co czytałem to z małymi poprawkami (wielkość kolonni) i uwzględnieniem Planety Matki to on jest jedyny sensowny i składny a przy tym przejżysty.
    Srr za ortografie ale jestem słaby w te klocki
  • Zwolin napisał(a)
    moon stacja na lvl 9 bo i tak cie stać (patrz niżej) a teleporter o jeden lvl góre i falanga zawsze coś


    A po co teleporter na 2 lvl?

    Zwolin napisał(a)
    --nanity na lvl 5 to dobrze, nawet bardzo dobrze tylko czemu nie więcej- wiem że popadam w gigantyzm i prubuje łamać od dawna nie ruszane rekordy ale to jedna z moich niewielu słabości. Jak napisałem niżej możesz na spoko na lvl 8-9 bo to sie mieści w kosztach kopalni mety na 39 lvl ( przy f.n na lvl 9 to 2 takie kopalnie)


    Na każdej koloni nanity na 8-9 lvl? bardzo ciekawe. Spróbuj pierw na każdej postawić na 5-6. Tak wysokie nanity nie są potrzebne. Górnik spokojnie poczeka parę dni aż kopalnia się wybuduje

    Zwolin napisał(a)
    Od zawsze gram Eko ale to co napisałeś to majstersztyk!!!


    Zwolin napisał(a)
    przyczym te z 2 i 3 gali to tylko teoria bo dopiero co zaczołem od nowa


    Grasz od zawsze eko a ton wypowiedzi wskazuje jakbys zaczął niedawno. Jak to należy rozumieć?
    U1: Definitywny koniec 7.06.2010
    U10: Emerytura
    U40: Emerytura
    U60: Definitywny koniec 7.06.2010
    [b]
    7 czerwca 2010 umarło polskie OGame
    [/b]
  • to należy rozumieć tak :
    to nie moje PIERWSZE konto tylko 5 albo 7 bo już się w pamięci gubie
    pozatym kto mówł że od razy na każdej 9 lvl Fn tyko 7 potem 8 i ew 9
    jak nam się bedzie chciało
    pozatym to nie chodzi o czas budowy

    Koszty na: Kopalnia metalu (Poziom 39)
    Metal 294.862.195 :( :(
    Kryształ 73.715.548 :( :(
    Deuter 0
    Energia 0

    Punkty: 368.577
    Czas Produkcji: 17 dni 10:50:18 h
    Fb lvl 10
    Fn lvl 5

    tylko o to by gdzieś te sórowce wsadzić a do tego dodaj moją wręcz chorobliwą mannie wielkości o której juz pisałem i masz dlaczego pisze o lvl9

    pisz o tym o co zapytałem a te prywatne dygresje to możesz na PW pisać bo to poradnik a ja uwarzam te kwestie za conajmniej ważne jeśli nie kluczowe
    konto mam nowe (na forum) bo na stare pół roku nie wchodziłem i się chyba skasowało

    EDIT: Ekonom powiedział by tak:
    zamiast robić nanity zrób kopalnie krychy albo czegoś innego ale ja poprostu jestem troche inny
    nie rozwijam eko do nieskończoności zaczynam wariomać od sórki i wydaje a poza tym miło popatrzeć na taki napis
    Fabryka naitów piziom 8 albo 9 pozatym to budzi respekt (mówimy tu o etapie na którym eko "przestaje się opłacać" co w rzeczywistości znaczy: nie ma nic co można by było z sórką zrobić bo zbieranie rok dzień w dzień ze wszystkich planet urobku, robienie fls i td. tylko po to by zbudować mete na 42 robi się nudne)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Zwolin ().

  • niezły temat, przydatny ;)

    ale mogę wiedzieć jakie są średnie zyski z takich ekspedycji, gdzie wysyła się po 1000 MT? i nawet dodając tam 1OW czy jak wy wysyłacie =) chodzi mi zwłaszcza o zyski ze znalezionych statków, czyli ile i jakie średnio?

    bo chciałbym porównać z moimi ekspedycjami.
    ja np wysyłam 3 sloty ekspedycji po 300 DT i 1 P i mam takie zyski średnie:
    - statki: 2 B, 45 LM, 60 sond (czasem do tego pare MT, DT i 2 K) a jak trafiam na piratów lub obcych to tracę max 30DT ale przeważnie oni tracą coś :P

    - surki: ponad 140k mety lub ok 35k dexu lub 55k krychy

    - antymaterii: po ok 160

    natomiast co do bunkrowania się to polecam jeden bunkier duży np na matce a reszta tylko antyfarmingowe. Surkę codziennie zwozicie na matkę i może leżeć i nikt jej nie ruszy ;]
    ja posiadam tak bunkier:
    18.000 WR
    20.000 LL
    1.500 CL
    600 G
    600 J
    300 P
    + powłoki + 78 przeciwrakiet
    do tego na bunkrze stacjonuje zawsze flota ok 150 OW, 1700 satek, 200 sond, 500DT, 50N, 100P, 300R - żeby zestrzelić gwiazdki na wypadek nalotu na moona ;] koszt mniejszy niż bunkry na wszystkich planetach a opłacalność raczej duża bo mam spokój od prawie dwóch lat (oczywiście nie zostawiać większej ilości surki niż 30kk i statków bo nawet taki bunkier nie zatrzyma wroga)
    to tyle ode mnie ^^

    ps: zacząłem grać od 0 na starym uni 16 i od początku powoli inwestowałem w bunkier i z doświadczenia wiem że spełnia doskonale swoją rolę :>

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez =SPIDER= ().

  • fajnie, pieknie tylko te symulacje w bunkrach mi sie nie podobaja...kto atakuje bunkier samymi ow czy bombowcami...w sensie tylko jeden sklad floty, chyba tylko noob :D skoro Ty dorzucales mieso do obrony to czemu i atakujacy nie moze, wtedy padłoby mu o wiele mniej owiec i bombowcow w przypadku 1 i 2 symulacji, pozatym brak tu takze innych statkow np krazkow dobrych na wr, czy niszczarek dobrych na ll czy plazme, reasumując jak dla mnie symulacje nie odzwierciedlają prawdziwego ataku. a gdy masz duzo surowcow a ktos chce Ciebie dopasc to i acs-a zrobi...