Symulator rozbudowy na nowym uniwersum

  • Narzędzia:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Symulator rozbudowy na nowym uniwersum

    Witam, chcę tutaj przedstawić symulator rozbudowy na nowym uniwersum w wersji online.

    Jak wiadomo na początku gra sprowadza się do jak najszybszego dojścia do MT. Ten symulator pozwala sprawdzić różne drogi pod kątem czasu.

    Symulator rozbudowy



    krótka instrukcja:

    symulacji dokonujemy wykonując określone akcje
    - kliknięcie na budynek powoduje poczekanie na wydobycie się odpowiedniej ilości surowców (jeżeli brakuje) a następnie włączenie budowy i poczekanie na jej zakończenie, następną akcje możemy podjąć w momencie ukończenia budowy.
    - zmiana % przy metalu/kryształu/deuterze powoduje ustawienie odpowiedniej wydajności w kopalni metalu/ kryształu/ ekstraktorze deuteru. Podane ustawienia będą używane do czasu ich kolejnej zmiany (sama ich zmiana nie wymaga czasu)
    - czekaj sekundę/minutę/godzinę
    - buduj MT: opcja dostępna przy niezerowym wydobyciu deuteru - dokładniej "poczekaj na wystarczające surowce na MT 5600 metalu, 4160 kryształu i 3300 deuteru". Po wciśnięciu tej opcji w historii pojawi się trochę dłuższy spis wykonanych działań (końcówka dochodzenia do MT jest zawsze taka sama) wraz z całkowitym czasem po którym na naszej planecie pojawi się pierwszy MT.

    E: handlarz, geolog, inżynier dostępni niedługo ;)

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez wtk300 ().

  • to ja sobie pozwolę skomentować/ocenić a więc tak moim zdanie symulator przydatny i fajny lecz przydałyby się takie funkcje jak: cofniecie ostatniego kroku tzn. można by było cofnąć np. wybudowaną kopalnie lub czekanie 1h, i druga funkcja to zużycie energii na dany poziom czyli tak jak pisze wymagania na 7 poziom kopalni metalu dla przykładu to jeszcze by mogło być energia:

    683 metalu
    170 kryształu
    137 energii


    ogólnie przydatna rzecz tylko dwie dwie rzeczy i cacy :P 8/10
  • Wyszedł mi troszke gorszy czas. ;)

    Do rzeczy: Przydałoby się właśnie cofanie akcji, chociaż ja to robiłem tak, że dawałem w przeglądarce Cofnij. :P
    Kalkulator - tak jak u prawdziwego Handlarza w OG, gdy wpiszesz ile np. metalu chcesz wymienić na kryształ, to automatycznie pokazuje ile się kryształu dostanie.
    I jeszcze czasy. Ja np. żeby zrobić coś z dokładnością dokilku minut, musiałem ze 100 razy klikać ,,czekaj minutę'' i tak przy kilku budynkach. Przydałoby się np. 5 minut, 10 minut. Byleby nie było tylko 1min i 1h.
    Bo np. potrzebuję już tylko troszkę surki i muszę klikać 1h i wtedy mam mega nadmiar, przez co nie mogę dokładnie obliczyć jak szybko dojdę do MT.

    Aha i obniżanie wydobycia. Bo np. zbudowałem pewien budynek i miałem wydobycie na minusie, przez co nie miałem tyle danego surowca ile bym chciał. Wszystko wolniej się wydobywało i nie mogłem np. obniżyć wydobycia tego surowca, który mi nie był potrzebny.

    To chyba na tyle. Fajny skrypt. :)
  • Czy ten programik jest dobry, bo ja mam wątpliwości ponieważ zrobiłem taki sam schemat jak w startsim oczywiście w twoim programiku nie używałem geologa itd i wyszło o 40 minut krócej w twoim programie niż w startsim startsim jest mniej dopracowany czy twój program proszę o odpowiedz.
    A jezzce w innym ustawieniu w startsim wychodzi 52:08:31 a w programie twoim 53:15:57 coś chyba jest nie tak nie uważasz??

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Sosnapl ().

  • @chronoplast: cofnięcie ostatniego kroku jest wbudowane do większości przeglądarek "Cofnij" "Wstecz" "Przejdź do poprzedniej strony" więc nie ma takiego przycisku.
    Dodałem też właśnie potrzebną do następnego poziomu energię.

    @FreeSTM: javascript do obsługi handlarza dodany do listy "do zrobienia" ;) Dodałem odczekanie x sekund. Ale jeżeli brakuje Ci tylko trochę surowców, nie musisz używać "czekaj" - po prostu kliknij na budynek, skrypt sam wlicza czas potrzebny do wydobycia się potrzebnych surowców.
    A zmniejszanie wydobycia jest już - to te % pod surowcami ;)

    @Sosnapl: Symulator podaje czas po którym będziesz miał na planecie MT. Korzysta ze wzorów z FAQ. Jedyna nieścisłość jaką mi się udało znaleźć to taka że jeżeli ostatnim surowcem który się nam wydobędzie jest deuter to nie będziemy mogli zrealizować bez poślizgu końcówki schematu i trzeba doliczyć czas budowy stoczni 2 lvl. Daj linka do tego programu w którym liczyłeś sprawdzę to.
  • To ja się jeszcze spytam, czy w tym skrypcie wzięta pod uwagę jest pozycja planety?
    Bo prawie każdy wie, że na pozycji 12 do MT da się dojść szybciej. Dobrze by było, gdyby było to wzięte pod uwagę.
  • @FreeSTM: dodałem możliwość ustawienia temperatury, wcześniej była ustawiona na 40 stopni i taka została domyślna wartość.

    @***Lord***: z założenia skrypt jest przystosowany do małych poziomów, gdyż po wybudowaniu MT dalszy rozwój jest losowy w zależności od udanego/nieudanego farmingu.