SpyReports Tool v 3.3

  • Narzędzia:
  • SpyReports Tool v 3.3

    Witam wszystkich.

    Chciałem się podzielić stworzonym przez siebie programem, służącym do porządkowania i analizy raportów szpiegowskich.

    Właściwie to, czym chciałem się z Wami podzielić nie jest programem w ścisłym znaczeniu tego słowa, a po prostu arkuszem kalkulacyjnym stworzonym w Excelu. Instrukcja obsługi znajduje się wewnątrz. Do otworzenia potrzebny jest program Microsoft Excel, optymalnie w wersji 2003.

    Download:
    rapidshare.com/files/227438276/SpyReport_Tool_2.1.xls

    EDIT:
    Wersja 3.2: rapidshare.com/files/259602347/SpyReport_Tool_3.2.xls
    Wersja 3.3: rapidshare.com/files/263928410/SpyReport_Tool_3.3.xls

    (rozmiar 1354 KB)

    Jeśli program Wam się spodoba i uznacie, że może się przydać, bardzo proszę o komentarze, także na maila. Mam kilka dalszych pomysłów na usprawnienie go, ale muszę wiedzieć, czy warto się męczyć :)

    Pozdrawiam.

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Joopiter ().

  • Wszystko działa pięknie i bez zarzutu ;)
    Ale pozostaje jedno pytanie- po co to?
    Wszystko to co w swoim projekcie (a nawet dokładniej) masz w SpeedSimie. Wkład pracy jest duży, ładnie to wszystko wygląda lecz jest niepotrzebne...
    Daję 9 na zachętę ;)
  • Rettior napisał(a)
    Wszystko działa pięknie i bez zarzutu ;)
    Ale pozostaje jedno pytanie- po co to?
    Wszystko to co w swoim projekcie (a nawet dokładniej) masz w SpeedSimie. Wkład pracy jest duży, ładnie to wszystko wygląda lecz jest niepotrzebne...
    Daję 9 na zachętę ;)

    A mozesz do SpeedSima wrzucic 50 raportow, a on Ci pokaze na kogo oplaca sie najbardziej leciec? :) Po za tym u mnie nie musisz przepisywac rubryka po rubryce, tylko robisz kilka klikniec.

    Wlasnie po to to napisalem, mi bardzo ulatwia zycie. Szczegolnie ze w ogame (o ile nie masz zadnych platnych dodatkow) masz tylko 10 wiadomosci, zeby zobaczyc kolejne, musisz usuwac poprzednie.
  • Zrobilem nowa wersje swojego arkusza.

    Zmiany:
    - mozliwosc kopiowania kilku(-nastu, -dziesieciu) raportow na raz, a nie pojedynczo, mozna tez skopiowac cala stone z wiadomosciami.
    - wiecej opcji, miedzy innymi szansa na powstanie ksiezyca, wartosc floty i obrony, wyswietlone badania przy kazdym raporcie
    - mozliwosc posortowania wszystkich raportow wg wielu kryteriow
    - mozliwosc wyswietlenia tylko wybranych raportow, np tylko z flota na planecie lub bez floty i obrony (farmy)
    - poprawki estetyczne - wieksza przejrzystosc
    - kompatybilnosc z mozilla firefox i z opera

    Download:

    rapidshare.com/files/259602347/SpyReport_Tool_3.2.xls

    Polecam! 8-)
  • Jak skonczysz napisz swoje wrazenia :) To zreszta uwaga do wszystkich - komentujcie, bede wiedzial co ewentualnie poprawic lub dodac. Bo jak na moje potrzeby to nie potrzeba juz nic.
  • bardzo podziwiam takich ludzi, ktorzy swoj czas poswiecaja na tego typu "pierdolki" chociaz moim zdaniem to byle pierdolka nie jest ^^

    graty, lepsze niz speedsim

    polecam, zmiany nadchodza od dzis nie ogame + speedsim ale ogame + SpyReport ;)
  • Czy mógłby ktoś to wrzucić na coś innego niż rapidshare? :?

    E: Juz nie trzeba, jakoś sobie poradziłem ^^

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dandinio ().

  • korzystam z tego arkusza co rano i szczerze mowiac dzieki niemu powiekszylem swoje dzienne profity z farmienia jakies 2 razy - bardzo polecam
    i wyobrazam sobie jakie musza byc twoje umiejetnosci by zrobic cos tak skomplikowanego, dobrze dzialajacego i przede wszystkim uzytecznego


    edit:
    zamiast bawic sie w "wklej specjalnie" tyle razy, ile razy wypelni nam sie skrzynka od skanow (ponadto jak wkleimy normalnie i skasujemy skany z ogame, stracimy je - nie warto zapominac), lepiej wklejac skany z ogame do notatnika, a potem normalnie WSZYSTKIE skany od razu ctrl c ctrl v do spt - linki same sie usuwaja, arkusz dziala a ponadto mamy kopie zapasową skanow + mozna kopiowac je do speedsima (chociaz z arkusza tez).

    edit2:

    czy moglbys powiekszyc pole wklejania w miare mozliwosci? wlasnie przeskanowalem 60 ukladow i raporty sie nie mieszcza

    edit3:

    fakt faktem nie ma w instrukcji nic o wklejaniu z notatnika, jednak kiedy wklejam z notatnika raporty w kolumnie C w miejscu niektorych cyferek pojawiaja się rozne daty... nie wiesz moze jaka jest tego przyczyna?

    Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Kubber ().

  • Świetna sprawa =) Oczywiście gdy tylko wymyślę jakiekolwiek usprawnienie dam znać - jeśli takowe w ogóle znajdę ;]
    Mam tylko pytanie a propos zakładki wybór. Dlaczego są dwa IMO takie same kryteria wyboru w pytaniu "Które raporty chcesz wyświetlić?". Jeden to "tylko flota" a drugi "tylko flota, bez obrony"? Dodatkowo brak mi tu wyboru "tylko obrona, bez floty".
    Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje świetnego pomysłu.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kudi1987 ().

  • Kubber napisał(a):

    edit:
    zamiast bawic sie w "wklej specjalnie" tyle razy, ile razy wypelni nam sie skrzynka od skanow (ponadto jak wkleimy normalnie i skasujemy skany z ogame, stracimy je - nie warto zapominac), lepiej wklejac skany z ogame do notatnika, a potem normalnie WSZYSTKIE skany od razu ctrl c ctrl v do spt - linki same sie usuwaja, arkusz dziala a ponadto mamy kopie zapasową skanow + mozna kopiowac je do speedsima (chociaz z arkusza tez).

    No wlasnie zastanawialem sie jak ominac to niewygodne wklejanie, ale nie mialem pomyslu juz. Sposob z notatnikiem jest niezly :)

    Kubber napisał(a):

    edit2:

    czy moglbys powiekszyc pole wklejania w miare mozliwosci? wlasnie przeskanowalem 60 ukladow i raporty sie nie mieszcza

    Jasne, ale to nie takie proste (trzeba zmienic wtedy sporo rzeczy), a ja niestety wyjezdzam w srode na wakacje i nie bardzo bede mial raczej czas teraz. Choc moze dzis lub jutro nad tym usiade jeszcze :) A jak nie to pod koniec sierpnia dopiero.

    Kubber napisał(a):

    edit3:

    fakt faktem nie ma w instrukcji nic o wklejaniu z notatnika, jednak kiedy wklejam z notatnika raporty w kolumnie C w miejscu niektorych cyferek pojawiaja się rozne daty... nie wiesz moze jaka jest tego przyczyna?

    To sie dzieje nie tylko po wklejeniu z notatnika, ale nawet po 'zwyklym' wklejaniu. Po prostu gdy wkleisz na 'czysty' arkusz (tzn tuz po sciagnieciu) to powinno byc wszystko ok, ale wtedy te komorki, w ktorych masz date i godzine (a ona jest w kazdym raporcie) automatycznie zmieniaja swoj typ wlasnie na date i pozniej po wklejeniu kolejnych raportow w danych komorkach masz date odpowiadajaca numerowi (np. levelowi budynku czy ilosci floty/obrony). To zupelnie arkuszowi nie przeszkadza, bo w tych komorkach tak naprawde jest odpowiednia liczba, mimo ze widac date. Jesli to Ci przeszkadza (bo np chcesz miec wglad do tych raportow) to albo sciagnij arkusz jeszcze raz i po kazdym skorzystaniu nie zapisuj go (zeby po kolejnym uruchomieniu znow pracowac na czystym) albo po wklejeniu zaznacz wszystkie kolumny do wklejania i kliknij prawym przyciskiem na nie => formatuj komórki => zakladka liczby => zmien kategorie na 'Ogólne'. Z tym ze w tym przypadku wszystkie daty i godziny tez zmienia Ci sie na odpowiadajace im liczby.

    kudi1987 napisał(a):

    Mam tylko pytanie a propos zakładki wybór. Dlaczego są dwa IMO takie same kryteria wyboru w pytaniu "Które raporty chcesz wyświetlić?". Jeden to "tylko flota" a drugi "tylko flota, bez obrony"? Dodatkowo brak mi tu wyboru "tylko obrona, bez floty".
    Pozdrawiam i jeszcze raz gratuluje świetnego pomysłu.

    "Tylko z flota" zostawia raporty tylko tych planet, na ktorych jest jakakolwiek flota. Natomiast "Tylko z flota, bez obrony" zostawia raporty tylko tych planet, na ktorych jest flota, a nie ma obrony - to opcja dla tych, ktorzy chca zlomowac bez strat doznanych od obrony. Najczesciej wyswietlane przy tej opcji sa tylko moony. Natomiast opcja "Tylko obrona, bez floty" jest chyba niepotrzebna, bo po co? Kto bedzie chcial wyswietlac raporty planet na ktorych jest tylko obrona, a nie ma floty? :)
  • na przykład dla tych, co lubią masowe debunkracje :E
    ale ten programik jest świetny! :) Normalnie bajer :) Jeszcze gdyby była opcja wklejenia swojej standardowej floty farmingowej by wyświetlało które planety mogą nam zadać straty a które nie, to do pełnego szcześcia tylko bot wysyłający te floty były potrzebny :E ale kawał dobrej roboty wykonałeś :) mam przyklejonego SpyReporta koło SpeedSima na Pasku Zadań :P i przydaje się :)
  • dzieki za odpowiedz, faktycznie tak jest.

    daty zamiast normalnych liczb przeszkadzały mi bo po wybraniu celu z listy przechodzilem w arkusz wklej, nastepnie ctrl + f, nazwa planety i kopiowanie raportu do speedsima - i czytal on np 2009 wr ; p poradzilem sobie z tym tak, ze cele wybieram z listy a raporty do wklejenia do speedsima wyszukuje (ctrl + f) w notatniku posrod wszystkich skanow.

    a co do pomyslu powyzej - zapewne istnieja (nielegalne) boty ktore same skanuja, same wybierają cele i same obliczaja flote potrzebna do farmienia - ale zeby zrobic cos takiego w excelu? to byloby... naprawde podziwialbym. jednakze o ile to jest mozliwe, wymagaloby ogromu pracy.
  • Bardzo fajne narzędzie, dziękuje Ci za nie:D

    Zauważyłem 2 problemy.
    Po pierwsze, w zakładce raporty albo nie pokazuje wcale ilości MT/DT które są na planecie, albo np. zamiast 15 jest 5.

    I po drugie w niektórych raportach pojawia mi się podwójnie Floty, Obrona
  • xuru napisał(a):

    I po drugie w niektórych raportach pojawia mi się podwójnie Floty, Obrona

    Tak, tez to zauwazylem. Ale na razie nie mam pojecia skad ten blad ;)

    xuru napisał(a):

    Zauważyłem 2 problemy.
    Po pierwsze, w zakładce raporty albo nie pokazuje wcale ilości MT/DT które są na planecie, albo np. zamiast 15 jest 5.

    A z tym sie nie spotkalem jeszcze. Moglbys wyslac mi na maila wypelniony arkusz z tym bledem? O ile dane szpiegowskie nie sa tajne ;) Gwarantuje oczywiscie, ze nie wykorzystam ich w zaden sposob ;)

    Informuje, ze pracuje nad kolejnym updatem, w ktorym zostana wyeliminowane wszystkie dotad wykryte bledy i rozszerzona ilosc mozliwych raportow do wklejenia (prawdopodobnie do 200)
  • Nevski napisał(a):

    Z nowym ogame nie wszystko wyświetla poprawnie ^^ Jak wklejam pojedynczy raport jest ok ale jak wszytskie na raz wychodzi kaszana :(


    Pewnie projekt stworzony przez Joop'a nie dziala na nowa wersje ogame....
    Znajac Joop'a zaraz cos wykombinuje;]
    Apropos jeszcze sie tu nie wypowiadalem.
    Jak dla mnie to :bdb: :)
    Musze sie przyznac ze kilka dni temu to sciagnelem (sciaglem:)) jakos tak wypadlo:) ale dziala znakomicie 5/5
    Hyperion ON

    Nick: NotoriousTT

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dragonartur ().