Seria: Poradniki OGame by Doko [BETA]

  • Gra:
  • Seria: Poradniki OGame by Doko [BETA]

    Witam! Chciałbym wam przedstawić serię poradników o roboczej nazwie Poradniki OGame by Doko. W tej chwili dostępne są trzy rozdziały, w przygotowaniu są kolejne dwa. Były one początkowo tworzone dla mojego sojuszu (u62), ale pomyślałem, że mógłbym je zaprezentować szerszemu gronu. Poradniki są w formacie PDF, kompatybilne z Adobe Reader 5.0 lub nowszym. Seria jest serią BETA, dlatego wszystkie błędy proszę zgłaszać w tym temacie.



    Gotowe rozdziały:
    - NIE DAJ SIĘ ZŁAPAĆ - METODA FLEET SAVE
    - BUNKIER - TAK CZY NIE?
    - ACS - NIEZWYCIĘŻONA FLOTA CZY ZWYCIĘSTWO DO PODZIAŁU?
    - PLANETY I KOLONIZACJA CO WARTO WIEDZIEĆ?
    Rozdziały w przygotowaniu:
    - Jak zbudować Gwiazdę Śmierci?
    - Wszystko o księżycach.


    Proszę o oceny.

    UWAGA! Do otworzenia poradników potrzebny jest program Adobe Reader 5.0 lub nowszy.

    Jeszcze chciałbym zastrzec, że poradniki są w całości napisane przeze mnie.
  • Przeczytałem ten poradnik o FS ale same bzdury
    moze fsy na transportuj wystarczają ale tylko na początku uni i te akurat są łatwe do wykrycia dla kogoś komu zależy.
    Jedynie fs na stacjonuj jest jaki taki z tych co wymieniłeś, z tego co wiem
    to widać w podglądzie zawrócone stacjonuj, wprowadzili to wraz z jakąś tam nową wersją gry
  • Poradnik o kolonizacji :

    Planeta startowa może być umiejscowiona TYLKO w galaktykach 1,2,3 i 4

    to jest bzdura nad bzdurą, gdy zakładasz konto na nowej uni po kilku, kilkunastu godzinach to większość w 1,2,3,4 a nawet 5g są już pełne i możemy naszą matkę dostać na 6 bądź 7g

    Kolonizowanie planet 2,3 jest wielkim błędem, takim samym błędem jest kolonizowanie planety na pozycji 1 [planeta przy odrobinie szczęścia będzie miała koło 80 pól, a po zbadaniu grawitonów i tak by się ją usunęło, marnotractwo co do surki wydanej na 12 lv laboratorium , stoczni i nanitów]
    grawitony spokojnie można rozwinąć na planetach od 4-6
    temperatury jakie tam występują pozwalają na uzyskanie 300.000 energii po wybudowaniu około 8k satelit słonecznych.
    Zgodzę się co do kolonizacji planet na 15
    jednak wysuwasz błędne wnioski twierdząc że pól wystarczy na estraktor, elektrownie i ewentualnie stocznie, jest 40% szans że wielkość planet będzie inna niż w tych zakresach które napisałeś, po kilku próbach kolonizacji można znaleźć planety nawet powyżej 200 pól co pozwala automatycznie na pęłny rozwój takiej koloni
  • ^sasha^ napisał(a)
    Poradnik o kolonizacji :

    Planeta startowa może być umiejscowiona TYLKO w galaktykach 1,2,3 i 4

    to jest bzdura nad bzdurą, gdy zakładasz konto na nowej uni po kilku, kilkunastu godzinach to większość w 1,2,3,4 a nawet 5g są już pełne i możemy naszą matkę dostać na 6 bądź 7g

    Kolonizowanie planet 2,3 jest wielkim błędem, takim samym błędem jest kolonizowanie planety na pozycji 1 [planeta przy odrobinie szczęścia będzie miała koło 80 pól, a po zbadaniu grawitonów i tak by się ją usunęło, marnotractwo co do surki wydanej na 12 lv laboratorium , stoczni i nanitów]
    grawitony spokojnie można rozwinąć na planetach od 4-6
    temperatury jakie tam występują pozwalają na uzyskanie 300.000 energii po wybudowaniu około 8k satelit słonecznych.
    Zgodzę się co do kolonizacji planet na 15
    jednak wysuwasz błędne wnioski twierdząc że pól wystarczy na estraktor, elektrownie i ewentualnie stocznie, jest 40% szans że wielkość planet będzie inna niż w tych zakresach które napisałeś, po kilku próbach kolonizacji można znaleźć planety nawet powyżej 200 pól co pozwala automatycznie na pęłny rozwój takiej koloni.


    Bardziej oplaca sie badac na 1, poniewaz oszczedzamy od 2k do 4k satelit (planety od 4 do 6), w praktyce wychodzi taniej, patrzac na przeliczniki i wartosci deuteru. A napisalem, ze kolonizowanie 2 i 3 jest nieoplacalne. A to, ze sie da rozwinac na 4 czy 6, to zaden powod, rownie dobrze mozna kolonizowac na 15. Ale planeta do badan grawitonow jest kontrowersyjna, nie bede wiec tego dalej komentowac. Ja badalem na 1, i moim zdaniem jest to lepsze.

    Co do 15, to wzor jest zgodny z tym ogolnie przyjetym. A chodzi o to, zeby planeta miala konkretna specjalizacje, metal i kris mozna rownie dobrze wydobywac na planetach 4-8, ktore sa znacznie wieksze. 200 pol, w koncowym stadium rozwoju to wcale nie tak duzo, poniewaz wychodzi 25-30 deuter, 15-25 elektrownie, silos rakietowy na 2 (przeciwrakiety), depozyt, +stocznia, 10-15 level laboratorium (MSBN), i potem ewentualnie kolejne etapy rozbudowy ekstraktora. Oczywiscie, fakt, ze warto na takiej planecie wybudowac po 10 leveli kopalni, ale tylko po to, zeby byc w stanie wyprodukowac transportery, ew. jakas obrone. Chodzi o to, zeby taka planeta ukierunkowana na wydobycie deuteru, ktory jest przesylany na matke.
  • oszczędność na 1 chyba coś ci się pomyliło :] zakładam nawet ze masz 1[80pol]
    a 4 [180]

    i wszystko ci rozpiszę jak super początkującemu :]

    zbudowanie laba na 12 lv kosztuje :
    819.000 metalu; 1.638.000 kryształu; 819.000 deuteru; w sumie: 3.276.000

    na 1 lv stoczni satelity będą budowały się "wieczność"
    więc założę że stocznia jest na 6lv i fabryka nanitów na 3

    budowa stoczni na 6lv groszowe sprawy :
    25.200 metalu; 12.600 kryształu; 6.300 deuteru; w sumie: 44.100

    budowa nanitów wymaga 10lv fabryki robotów :
    409.200 metalu; 122.760 kryształu; 204.600 deuteru w sumie: 737.000

    nanity na 3lv:
    7.000.000 metalu; 3.500.000 kryształu; 700.000 deuteru; razem: 11.200.000

    łaczny koszt przystosowania planety to :15.257.000 surowca
    planeta taka jest ładnie rozwinieta jesli chodzi o laba i nanity
    ale masz juz wtedy zabudowane 31/80 pol zostaje ci 59 pol na eko i oczywiscie eko bedzie mizerne strasznie mizerne

    na rozwinietej 4-6 masz zazwyczaj dobre eko nanity stawiasz bo budujesz tam flote,obrone lub wysokie lv kopalń i przy okazji robisz grawitony będzie to droższe o jakieś 5-6kk surowca ale o wiele praktyczniejsze
    Weź przystosuj specjalnie pod grawitony 1 a potem ją usuń i tracisz na tym ponad 15 mln surowca
  • sasha dobrze pisze ^^

    Weź przystosuj specjalnie pod grawitony 1 a potem ją usuń i tracisz na tym ponad 15 mln surowca


    dokładnie

    grawki najlepiej się bada na pozycjach 4,5,6 ; zakładamy se zwyczajnego kolona, najlepiej gdzieś na 7, 8, 9 gali (zawsze to troszkę spokojniej :E ), rozwijamy na tej planetce najzwyklejsze eko, budujemy zwykłą obronę antyfarmiongową ( narazie bez plazm, same gaussy i lekkie lasery ^^) stawiamy sobie 4 poziom nanitków, fuzyjną na 10, słoneczną na powiedzmy 29, jak już mamy surkę to ładujemy w stocznię którą mamy na 12 poziomie, wykupujemy se mechanika, zawsze to troszkę więcej enerdżajsu :E, i chyba po 28 godzinach mamy zbadane grawki, w między czasie piszemy do naszej moonóweczki :* aby puściła w kilku falach lemki na nasze satki, wszystko trzeba sobie poobliczać 8k satków i kilka tysięcy lemków przy zwyczajnej obronie na planetce dale jakieś 6 - 7 prób moonowych na 20% ;), jak się kulka zrobi np. przy drugiej fali, to prosimy moonmakera aby sobie już zawrócił :D ( szkoda lemków) . Resztę satków zdejmie nam sojusznik albo kolega ( po to obrona bez plazm ) , złomek zbieramy, mamy moonia i zbadane grawitonki :P

    przejrzałem ten poradnik o kolonizacji.. raczej słaby :| i na koniec taki mały żarcik :D :

    masz tam napisane, że ni można skasować planety matki, oczywiście, że można :D, kasujesz całe konto :P

    Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Emperor ().

  • ^sasha^ napisał(a)
    Przeczytałem ten poradnik o FS ale same bzdury
    moze fsy na transportuj wystarczają ale tylko na początku uni i te akurat są łatwe do wykrycia dla kogoś komu zależy.
    Jedynie fs na stacjonuj jest jaki taki z tych co wymieniłeś, z tego co wiem
    to widać w podglądzie zawrócone stacjonuj, wprowadzili to wraz z jakąś tam nową wersją gry


    Zgadzam sie z tobą ^sasha^ bo to sa bzdury owsze mozna tak zrobic , ale czy nie wystarczy samo transportuj bez bawienia?
  • Emperor napisał(a)
    sasha dobrze pisze ^^

    Weź przystosuj specjalnie pod grawitony 1 a potem ją usuń i tracisz na tym ponad 15 mln surowca


    dokładnie

    grawki najlepiej się bada na pozycjach 4,5,6 ; zakładamy se zwyczajnego kolona, najlepiej gdzieś na 7, 8, 9 gali (zawsze to troszkę spokojniej :E ), rozwijamy na tej planetce najzwyklejsze eko, budujemy zwykłą obronę antyfarmiongową ( narazie bez plazm, same gaussy i lekkie lasery ^^) stawiamy sobie 4 poziom nanitków, fuzyjną na 10, słoneczną na powiedzmy 29, jak już mamy surkę to ładujemy w stocznię którą mamy na 12 poziomie, wykupujemy se mechanika, zawsze to troszkę więcej enerdżajsu :E, i chyba po 28 godzinach mamy zbadane grawki, w między czasie piszemy do naszej moonóweczki :* aby puściła w kilku falach lemki na nasze satki, wszystko trzeba sobie poobliczać 8k satków i kilka tysięcy lemków przy zwyczajnej obronie na planetce dale jakieś 6 - 7 prób moonowych na 20% ;), jak się kulka zrobi np. przy drugiej fali, to prosimy moonmakera aby sobie już zawrócił :D ( szkoda lemków) . Resztę satków zdejmie nam sojusznik albo kolega ( po to obrona bez plazm ) , złomek zbieramy, mamy moonia i zbadane grawitonki :P

    przejrzałem ten poradnik o kolonizacji.. raczej słaby :| i na koniec taki mały żarcik :D :

    masz tam napisane, że ni można skasować planety matki, oczywiście, że można :D, kasujesz całe konto :P



    ech...widze, ze jednak ktoś płaci za darmową gre...
  • ech...widze, ze jednak ktoś płaci za darmową gre...


    znasz może jakąś osobę z top 100 z dowolnego uni która nigdy nie skorzystała z płatnych dodatków ? , jak tak to pełen szacun :)
  • Emperor napisał(a)
    ech...widze, ze jednak ktoś płaci za darmową gre...


    znasz może jakąś osobę z top 100 z dowolnego uni która nigdy nie skorzystała z płatnych dodatków ? , jak tak to pełen szacun :)


    ja znam takich osób bardzo dużo :]
    w tym siebie
    a co do grawitonów jeszcze
    autor sie upiera przy 1
    a ja widziałem typów co robili na 12 i 14 :D
    dopiero bogaci w kryształ :D
  • Ja przeczytałem poradnik o bunkrach...

    Ciężkie Działo Laserowe (LDL) - na 200pkt. około 5 sztuk


    Pomyliłeś skróty, ciężkie lasery się nie opłacają i mając na 3k punktów 15 WR, 15 LDL, 5 CDL i powłoki będziemy mieć naprawde NIESAMOWITY bunkier... Byle kto wjedzie Ci z krążownikam(ja miałem krążki na 2.5k pkt) i masz po surowcach.

    Poradnik niestety mało przydatny, z oceną się wstrzymam.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Kharez ().

  • No to od początku.

    1) FS na transportuj? W życiu nie czytałem takiej głupoty.
    Skoro będziemy posiadać drugą kolonię to powinniśmy latać na stacjonuj, ponieważ nawet jak ktoś nas złapie na falę to zawróconego stacjonuj nie widać.

    Link do duużo lepszego poradnika odnośnie fsów:
    FleetSave, czyli ochrona floty od podstaw

    2) Temat o bunkrach mamy tutaj:
    Bunkry
    wystarczy poczytać.

    3) FAQ: ACS (system walk sojuszniczych)

    4) jeśli każdy ma pecha - to już nie pech, a reguła czyli rzecz o kolonizacji

    5) [czyli o gś]
    też mi sztuka... dawno już temu... dodano opcję w zakładce technologia, widok który prezentuje nam dokładnie co musimy zrobić.

    6) Księżyce.
    Księzyce - ile kto mial % lub dlaczego znow sie nie udalo
    FAQ: Księżyce (+Próby księżycowe [Moonmaking])


    Wniosek?
    Napisałeś już coś, co jest napisane... i czytając Twoje 'poradniki' a tematy w/w, zostaję jednak przy nich ;]



    ^sasha^, ładnie opisał resztę baboli.
    Tylko martwi walczą uczciwie.



    OG.Origin Representative PL
  • Emperor napisał(a)
    ech...widze, ze jednak ktoś płaci za darmową gre...


    znasz może jakąś osobę z top 100 z dowolnego uni która nigdy nie skorzystała z płatnych dodatków ? , jak tak to pełen szacun :)


    Jestem w TOP 100 na U42 i nigdy nie korzystałem z żadnego płatnego dodatku. Zaczynając zabawę w OGAME obiecałem sobie, że nie wydam na to ani złotówki.