Historyczny

• Quiz
    • Historyczny

nie kapitan lecz pułkownik i o bardzo nie polskim nazwisku tak dla podpowiedzi ;)

Ps. Leniwy koloruje pytania żeby się wyróżniały z całości.

Nikt nie odgadł zagadki mimo że była do wygooglowania :P więc ja odpowiadam rozwiązanie"

"Pułkownik Jan Weyssenhoff, znany z nadużywania napojów wyskokowych. Według anegdoty nogawka jego spodni przesiąknięta była czerwonym płynem przypominającym krew. W rzeczywistości okazał on się zawartością żołądka dzielnego oficera :D "

Następne pytanie oddaje.

Proszę bez dublów. Upominam. :> Poza tym to nie całe posty mają się wyróżniać a ich najistotniejsza treść i temu służy pogrubienie/kolor/czcionka.
      //Leniwy.
    • Buleon, nie zapodawaj maniany ;)
      1 i 2 ok, trzecie już łatwo można zgooglać.
      Czekam na pełną odpowiedź.

//Wulgaryzm wycięty, zamiennik standardowo podany - buleon.
    • Hmm... A które państwo masz na myśli? Ostatnie państwo - Tayasal - zostało zdobyte dopiero w 1697 roku. Co trochę nie pasuje. Przydałoby się też jakieś wyjaśnienie. Ogólnie rzecz biorąc nie chodziło mi o Majów w ogóle, ale jeśli podasz fakty pasujące do mojego pytanie, uznam je za nieścisłe.

Lwica jest boska :)
    • Myślałem, że to moze byc Imperium Mali, ale postawię jednak na Songhaj państwo zostało pokonane przez 4-tysięczną armię marokańską dowodzoną przez Hiszpana;)

Jeżeli odpowiedziałem poprawnie oddaje pytanie
    • Doublepost :-/ W pewnym miejscu morze spłynęło krwią i drzazgami ze statków. Po jednej stronie dowodził człowiek zrodzony z nieprawego łoża, którego nazwisko brzmiało jak kraj, z którego zresztą nie pochodził. Proszę podać dzisiejszą nazwę miejscowości, niedaleko której została stoczona bitwa i imię i nazwisko osoby, którą opisałem.

• Chodzi o bitwę pod Lepanto? Imię wodza to Juan de Austria, a dzisiejsza nazwa miejscowości(o dzięki ci google, ze nawet takie rzeczy znajdujesz ;) ) to Nafpaktos.

OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.

The post was edited 1 time, last by Toadie ().

• Nie chce mi się wymyślać, więc łatwe będzie. Który z królów Polski dożył najbardziej sędziwego wieku?

OGame.pl
      Z Życia Uniwersów

• Pewien człowiek, zwany Twórcą Pokoju, stworzył wielką ligę. Wraz z innym przywódcą połączyli 5 ludów. Jako podpowiedź mogę dodać, że jeden z tych ludów nazywał się identycznie jak pewien znany rzymski filozof i retor. Proszę o podanie nazwy sojuszu, oryginalnego imienia człowieka, o którego mi chodzi i ludu, w którym spędził dorosłe życie. Chyba mi się udało:)

• Zbyt łatwe do znalezienia w internecie ;) Z resztą kiedyś obiło mi się o uszy coś o tym sojuszu.
      Deganawida spędził życie w plemieniu Seneca jest twórcą Ligi Pięciu Narodów.
    • Wybaczcie, że tak długo nie zadałem zagadki, ale zapomniałem o tym quizie.

Pytanko powinno byc łatwe.

Jak nazywa się przywódca nie istniejącego już państwa, który po wygraniu wojny domowej został porwany przez zamorskich najeźdźców, a jego świta licząca 5 tysięcy osób została wybita. Ów przywódca miał wypełnic jedną salę złotem, a dwie inne srebrem, aby ocalic swoje życie. Mimo spełnienia warunku został skazany na spalenie na stosie, przyjął więc pewną wiarę i dzięki temu został uduszony ;)

Pytanie dodatkowe jak nazywał się historyk, który tłumaczył imię tego wodza jako "kogut"?
    • Jak najbardziej poprawna odpowiedź. Następnym razem, kiedy macie 100% pewność nie czekajcie za mną, tylko zadawajcie własną zagadkę, bo ja ostatnio wpadam co dwa dni, albo i rzadziej.
    • Nie zawsze odpowiedź jest pewna, a czasami co bardziej zakręcone pytania (z własnego doświadczenia mówię :P) mają po dwa albo i 3 poprawne rozwiązania. A później się zamieszanie robi:) Agarwaen, gdy będzie wisiało, to Ci przypomnę:) Możesz na mnie liczyć:)

• Pierre Charles Silvestre de Villeneuve. Po bitwie pod Trafalgarem dostał się do niewoli, kilka miesięcy później wrócił do Francji, gdzie zginął 22 kwietnia 1806 roku. Odnaleziono go z ranami kłutymi w klatce piersiowej. Podejrzewano morderstwo, ale policja stwierdziła samobójstwo.

• Ups:) Zapomniałem zadać następnego pytania. Już nadrabiam zaległości. Jednym ze sposobów na pozbycie się politycznego przeciwnika w Atenach był ostracyzm. O którym polityku ateńskim mówiono, że gdy pewien niepiśmienny obywatel poprosił go, żeby wpisał jego własne imię (polityka) na glinianej tabliczce, ten napisał zgodnie z prośbą?

• O jakich rybach można powiedzieć, że mają swoją bitwę (oczywiście chodzi o bitwę stoczoną przez ludzi:P)?

OGame.pl
      Z Życia Uniwersów

• W której słynnej bitwie "czerwone kurtki" zostały rozniesione przez "rogi bawoła" (lub "głowę byka" bo i taką nazwę można spotkać)?

The post was edited 1 time, last by Bob Budowniczy ().