Problem z ogame na telefonach komórkowych

  • Problem z ogame na telefonach komórkowych

    witam.
    mam taki problem z opera mini:
    jezeli wejde na konto i chce dac np budynki to wyskakuje mi komuunikat:
    Wystapil blad
    Twoja sesja jest niewazna.
    Istnieje kilka przyczyn:
    -Zalogowales sie na to samo konto kilka razy jednoczesnie.
    -Twoj adres IP zmienil sie od momentu zalogowania
    itp....

    i na koncu: Error-ID: 352356281 ...
    moze mi ktos powiedziec albo pomoc??

    jak trzeba to jutro wszystko napisze
    pozdrawiam


    |Na sex-appel sklada sie w polowie to co kobieta ma, a w polowie to co mysla ze ma|
    |I am Legend|


  • Ehhh, do znudzenia można to samo powtarzać:

    Ogame jest grą dedykowaną pod przeglądarki komputerów klasy PC - na telefonach może, ale nie musi działać, GF nigdy nie dało żadnej gwarancji i nigdy nie potwierdziło, że można bezproblemowo grać przez telefon. Jeśli działało i nagle działać przestaje to żadne roszczenia i zgłoszenia nie będą rozpatrywane. Bo to że działało było szczęśliwym zbiegiem zdarzeń. Nikt nigdy ogame na telefon nie planował i nie projektował.

    Ze wszelkimi problemami z tym związanymi najlepiej kierować się do:
    - operatora sieci komórkowej
    - producenta telefonu
    - producenta przeglądarki

    Można też założyć temat na jakimś forum o tematyce GSM. Ale to już wybiega poza tematykę i zakres tego działu.


    Jeśli rzeczywiście jest zapotrzebowanie na taki temat, to jeden mogę pozostawić otwarty, jeśli ktoś znajdzie rozwiązanie problemu to może je tutaj wpisać. Jednak generalnie, w tym dziale proszę nie oczekiwać pomocy odnośnie działania ogame na telefonach komórkowych. Proszę również nie oczekiwać żadnych reakcji ze strony GameForge.
  • Ze tak brzudko powiem... [ciach].

    Ja ten komunikat mialem w komputerze. Potem logowalem przez komórkę przez opere mini i bylo to samo. Już sie samo naprawiło. Mysle ze to mialo zwiazek z nową wersją...

    Proszę spokojniej i bez takich słów
    //ZAiMeR
  • Boże mój, nowa wersja jest już prawie miesiąc, mieszasz dwie zupełnie inne sprawy. Czym innym jest problem z telefonem a czym innym problem z logowaniem na komputerze o którym dziś pisałeś. Zobacz temat: Problem z Wejściem na stronę główną i daję głowę że masz netię. Przypadkiem dwa problemy wystąpiły u Ciebie jednocześnie.

    Więc proszę nie offtopować w tym temacie i skupić się tylko na telefonach.
  • no tak ale dlaczego GF niedopracowalo Ogame na koma ?
    GF stworzylo rowniez Battlleknighta ktory dobrze dziala
    i tez nie dawalo gwarancji ze bedzie dobrze dzialalo


    |Na sex-appel sklada sie w polowie to co kobieta ma, a w polowie to co mysla ze ma|
    |I am Legend|


  • Sir-Queisik napisał(a)
    no tak ale dlaczego GF niedopracowalo Ogame na koma ?
    Bo OGame to gra optymalizowana na normalne, komputerowe przeglądarki internetowe

    GF stworzylo rowniez Battlleknighta ktory dobrze dziala
    No to znaczy, że niechcący to co zrobili na normalne przeglądarki działa też na tych komórkowych. Nic tylko się cieszyć

    i tez nie dawalo gwarancji ze bedzie dobrze dzialalo



    To, że inna gra GF działa w całości przez komórke nie znaczy, że każda powinna tak działać. Jak już ZaiMeR powiedział OG jest pisane pod PC a nie pod komórke, więc nikt Ci nei zagwarantuje że na komórce będzie działać. Jeśli zadziała -> Super. Jeśli nie -> nie jest to błąd gry.
  • witam

    Ja używam starszych wersji opery-mini, ponieważ jak zainstalowałem w swoim telefonie najnowszą wersję opery mini to miałem problem z ogame. (i generalnie przeglądarka działała o wiele wolniej).
    Obecnie jedyne problemy jakie występują u mnie z przeglądarką Opera mini pojawiają się gdy nie zamknę RĘCZNIE Opery mini (wyjście krzyżykiem z programy nie zamyka go - zamyka tylko okno. Potem jedziesz sobie np samochodem - zmienia się maszt z którego odbierasz sygnał i już masz inne IP i wszystkie błędy o jakich pisałeś).

    Rada:
    - jak korzystasz z Opery mini w komórce to najlepiej rób to w czasie postoju i w miejscu z silnym sygnałem.)
    - zawsze po zakończeniu korzystania z opery zamknij ją ręcznie oraz wyłącz transmisję danych (po zakończeniu korzystania z transmisji danych jest ona nadal włączona i też powoduje błędy przy ponownym logowaniu).

    Powyższe rady są efektem moich ponad rocznych doświadczeń z ogame przez komórkę w sytuacjach kiedy nie mogę siedzieć przed kompem.

    pozdr
    lomza
  • Problem z ogame przy korzystaniu z telefonów komórkowych cz.II

    Czytając forum znalazłem posta odpowiadającego mojemu problemowi. Otóż jak ktoś wcześniej wspomniał wyskakuje błąd podczas przejścia zaraz po zalogowniu w inną zakładkę np budynki. Pojawia się komunikat ze jakiś tam błąd wystąpił i numerek oraz możliwe przyczyny.

    W porządku. Ktoś napisał, że tak się dzieje przy zmianie nadajnika lub przy dłużej działającej Mini Opery - Błąd. Można jej nie wyłączyć nawet przez tydzień i nie będzie żadnych problemów.

    Wydaje mi się, że problem tkwi u operatorów gry. A dlaczego? Moją tezę popieram faktem, że przy zmianie nadajnika błąd jest ciągle ten sam. Zmiana telefonu też nie pomaga. No to zmieńmy karty telefoniczne... Znów błąd. Z kolegą wpadłem na pomysł sprawdzenia w innej części Polski. Ja byłem na pomorzu a kumpel na Śląsku; inne telefony; inne kraty; inne nadajniki - Wystąpił błąd.

    Wydaje mi się, że konto jest celowo blokowane (czemu się na dobrą sprawę nie dziwie). Zaznaczam, że wiem iż ogame jest pod PC-ta ale jak korzystałem z komórki pół roku wcześniej, takiego błędu nie miałem. Teraz mam już 2-gi błąd w ciągu miesiąca. To nie jest wina telefonu ani przeglądarki z komórki!!

    W tej sprawie dzwoniłem również do operatorów sieci komórkowych, którzy twierdzili, że winy po stronie odbiorcy (w tym przypadku moim i kolegi) nie ma. A uwarunkowane to jest ograniczeniami wprowadzonymi od strony operatora gry.

    Być może jestem w błędzie dlatego prosiłbym o wyjaśnienie mi tej sprawy w sposób jasny i przejrzysty bez owijania w bawełnę.

    Z góry dziękuję

    esik
  • kolego. Od czasu do czasu takie błędy występują w operze. Konserwacja serwerów należących do opery też trwa. Chyba nic ci się nie stanie jak nie będziesz mógł przez 1dzień korzystać z ogame w fonie.
    Pozdrawiam
  • Nie chodzi o sam rodzaj telefonu, czy nadajnik sieci, ale o przeglądarkę w telefonie zainstalowaną.
    Wersje mobile przeglądarek często nie radzą sobie najlepiej na niektórych stronach (nie obsługują np flasha i ramek i czego tam jeszcze nikt dokładnie nie wie, bo producent się nie przyzna) i tak może być właśnie z Ogame. Kod gry testowany jest pod względem zgodności z popularnymi przeglądarkami, a raczej to przeglądarki zmuszą być zgodne z wszystkimi standardami i na PCcie czy lapku, ale z "normalnymi" przeglądarkami działa OK (sprawa prestiżu producenta przeglądarki), ale nie ma takiej pewności na wszystkich przeglądarkach, w tym właśnie w telefonach. Innym powodem może być to, że w dostępie do internetu poprzez GSM występują olbrzymie pingi (opóźnienia) dochodzące nawet do 3 sekund, co może być traktowane przez serwery gry różnie i może generować błędy (ale to już tylko moje domysły).
  • RE: Problem z ogame na telefonach komórkowych

    Sir-Queisik napisał(a)
    witam.
    mam taki problem z opera mini:
    jezeli wejde na konto i chce dac np budynki to wyskakuje mi komuunikat:
    Wystapil blad
    Twoja sesja jest niewazna.
    Istnieje kilka przyczyn:
    -Zalogowales sie na to samo konto kilka razy jednoczesnie.
    -Twoj adres IP zmienil sie od momentu zalogowania
    itp....

    i na koncu: Error-ID: 352356281 ...
    moze mi ktos powiedziec albo pomoc??

    jak trzeba to jutro wszystko napisze
    pozdrawiam


    Potrzebujesz przeglądarki obsługującej ciasteczka.
  • .:LuckyLuke:. napisał(a)
    kolego. Od czasu do czasu takie błędy występują w operze. Konserwacja serwerów należących do opery też trwa. Chyba nic ci się nie stanie jak nie będziesz mógł przez 1dzień korzystać z ogame w fonie.
    Pozdrawiam


    No właśnie stanie... :juzpotobie:

    Problem już rozwiązany (prowizorycznie). Dzięki za wskazówki. Winę ponosi za to Mini Opera- przynajmniej na to wygląda. Pod przeglądarką w telefonie działa w miarę poprawnie- choć nie tak jak Opera ale działa

    Przepraszam operatorów gry za (jak się okazało) niesłuszne oskarżenia i dzięki za pomoc

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez esik ().

  • To teraz moj problem :P
    Mam SE k800i Orange...

    Strona mi sie zaladowala wpisuje passy i pisze mi ze "probowales sie zalogowac na gracza 0(bla bla bla)"

    Co mozna z tym zrobic ?
  • tel i ogame

    mam problem z ogame na telefonie wszytsko sprawnie gitara gra loguje sie i mam tylko pol ogam'a cala ta tabelka z boku troszke gory a reszta to sam biale tlo nie wiem czemu tak jest uzywam do tego mini opery 4.1 mial moze ktos takiego prosze o pomoc

    p.s chyba w dobry miejscu topic zalozylem:D
    ???????
    Best ACS

    ALIEN (20:56)
    frycu jest misja
    Ja (20:56)
    na ksiezyc po wodke?
    ALIEN (20:56)
    haha
  • RE: tel i ogame

    frcs napisał(a)
    mam problem z ogame na telefonie wszytsko sprawnie gitara gra loguje sie i mam tylko pol ogam'a cala ta tabelka z boku troszke gory a reszta to sam biale tlo nie wiem czemu tak jest uzywam do tego mini opery 4.1 mial moze ktos takiego prosze o pomoc

    p.s chyba w dobry miejscu topic zalozylem:D
    ???????


    ja mam ten sam problem i to jest chyba wina wyświetlacza , za mały jest i nie daje sobie rady >_> mam SE W200i

    a jaki masz telefon ?
  • mam opere mini od roku więc :
    1 wyłączamy wczytywanie obrazków
    2 zaznaczamy opcje mały ekran
    3 efekty wizualne ON
    4 orientacja pozioma OFF
    5 pełny ekran ON
    6 auto. uzupełnianie pola adresu ON
    7 i najważniejsze protokół ustawiamy na socket

    ustawienia te działają na większości SE :)
  • Bez Cenzury napisał(a)
    To teraz moj problem :P
    Mam SE k800i Orange...

    Strona mi sie zaladowala wpisuje passy i pisze mi ze "probowales sie zalogowac na gracza 0(bla bla bla)"

    Co mozna z tym zrobic ?
  • problem w operze mini;)

    od jakis dwoch dni nie moge zrobic fsa na komroce z powodu iz gdy wybieram statki przechodze dalej ustawiam kory zmieniam przykladowo na ksiezyc lub paneta czy pole zniszczen i po wybraniu przeskakuje mi odrazu do wybranai misji oraz ilosci surowcow. Problem tkwi w tym ze nie moge ustawic %;/ samo tak jakby klika sie w tym momencie dalej jaka jest tego przyczyna?? jesli mozna to prosilbym o wytlumaczenie;/ zmienilem wersje opery i jest dalej to samo mysle ze to jest jakas winna ogame a moze i nie;p ]:-D
  • RE: problem w operze mini;)

    Jubys napisał(a)
    od jakis dwoch dni nie moge zrobic fsa na komroce z powodu iz gdy wybieram statki przechodze dalej ustawiam kory zmieniam przykladowo na ksiezyc lub paneta czy pole zniszczen i po wybraniu przeskakuje mi odrazu do wybranai misji oraz ilosci surowcow. Problem tkwi w tym ze nie moge ustawic %;/ samo tak jakby klika sie w tym momencie dalej jaka jest tego przyczyna?? jesli mozna to prosilbym o wytlumaczenie;/ zmienilem wersje opery i jest dalej to samo mysle ze to jest jakas winna ogame a moze i nie;p ]:-D



    Problemy mogą wynikać z tego, że masz taki, a nie inny skin.
    Ja miałem jeden i nie mogłem wysłać floty, po zmianie wszystko chodziło w porządku.
  • niestety nie pomoglo:( dalej jest to samo:( pomorze ktos? WIdze ze ktos cos naprawil albo samo mi sie naprwilo dziekuje;) przynjamniej nie musze wstawac do fsow;)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Jubys ().