Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Zuk napisał(a)
      cały czas gram na u40 (troche powyżej 3k osób) i jak weszło nowe u60 to chciałam spróbować i zobaczyć jak to jest na nowym uni... miałam nadzieję, że szybko będę wysoko :P jak sie pierwszy raz zalogowałam było coś około 8k osób, a po jakiejś chwili było już kilkanaście tysięcy osób... przy takiej liczbie coś się chociaż dzieje. Część zawsze będzie Idlerami i część na urlopie, ale jeśli by było aż tylu graczy na jednym uni to czy tak zawsze zostanie spora grupa graczy i tych dobrych i tych słabszych :) na u40 w sumie to cały czas atakują/skanują te same osoby, farm nie wiele za to idlerów i urlopowiczów chyba najwięcej... strach pomyśleć co sie dzieje na tych uni mniej zaludnionych :rolleyes: i szczerze to myślę, że ten pomysł złączenia kilku uni w jedno duże nie byłoby chyba złym pomysłem... tylko dużo roboty by przy tym było dlatego nie ma co marzyć o tym aby zostało to zrobione >_>

      A ja gram na u2. Mnie się raczej nie skanuje, bo bunkier, ze hej. Ale powiem Ci, że farm jest bardzo dużo. 1k krążowników i zawsze znajdzie się jakiś cel :P Czasami GŚ na jakiegoś idlera wysyłam, to ładnie pofarmię :) Można spokojnie grac i rlz. Nie lubię nowych uni, bo każdy każdego bez przerwy atakuje. Nie ma gdzie kolonizowac XD. Nie mówię, że po kilka układów bez planet to dobrze... >_> Jest rada: nie chodzi o łączenie uni, tylko o nie robienie nowych. Gracze próbują na nowych, dostają złoma, kończą, spamują w dziale zadawanie pytań "kiedy mowe uni" i zaś się powtarza :wrr:
    • Dziki Pies napisał(a)
      Ta gra nie umrze
      Ona juz umiera

      największa głupota jaką kiedykolwiek przeczytałem... brawo ...

      temat podchodzi pod wyludniające się uniwersa tak więc nie wiem czemu ten został założony... nie można prowadzić dyskusji w jednym temacie? potrzebujecie aż dwóch?
    • Osobiście też byłbym za połączeniem w przyszłości kilku Uni w jedno ^^

      A propo,niektórzy jak widzę uważają że ogame spokojnie przetrwa kolejne naście lat :P

      Jako że ( jakby nie patrzeć ) XXI wiek ;) więc wyobrazmy sobie ze za lat kilka/naście nie było by opisowego stylu gry, lecz wszystkie ataki animowane/"sfilmowane" , wysyłasz 1 k OW i widzisz filmik jak te 1000 owieczek leci leci leci przez kosmiczne przestworza, a na końcu filmik z bitewki nad obcą planetką ^^ to samo przy obronie. Kilkanaście wersji takich flimików dla każdego ważniejszego zdarzenia w ogame, co by się nie nudziły za szybko ^^

      Samo w sobie to by było klasą i przyciągnęło by nowe rzesze graczy ^^

      EDIT:/ Żeby nie było że kolejny temat o umieraniu uni i dlaczego Uni umiera , zminiam nieco wątek ;)
      Bo to że Uni wymierają to każdy widzi, nie to jest celem samym w sobie, by nad tym się rozpisywać ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Xaltotun ().

    • OGame nie umrze tak prędko.. Nowe unia przynoszą duże zyski. :)

      Co do starych uni... Połączenia, ale jak np. na jednym i drugim uni są planety o tych samych kordach to co wtedy?
    • Mysle przeciwnie niż kolega wyzej chociaz troche racji ma =)

      Z nowych universów zyski napewno są!

      Ale Art napisał ze szykują sie wielkie zmiany... ciekawe co wykombinowali znowu... jesli bedą za duzo zmieniać, te zmiany sie podobac nie bedą to duzo ludzi przestanie grać.

      Chociaz wiadome ze jakieś dzieciaki bedą w to pykały =)

      To tylko moje zdanie,moja opinia.
    • Wczytałem się w wasze posty i widzę, że coś tutaj rozmawiacie o zamykaniu Uni. Otóż, nie życzę sobie, aby moje konto zostało skasowane bez mojej wiedzy. Mowa tutaj o Uni 5.

      Co do tematu, oGame będzie trwało i trwało. Jak by połączyli Universa problem by zniknął na bardzo długo, a nawet dochody by były wieksze, z kupowania komandorów itp. bo zaczęło by się grać aktywniej niż do tej pory.

      pzdr,
      prom1lus
    • prom1lus napisał(a)
      Wczytałem się w wasze posty i widzę, że coś tutaj rozmawiacie o zamykaniu Uni. Otóż, nie życzę sobie, aby moje konto zostało skasowane bez mojej wiedzy. Mowa tutaj o Uni 5.
      A Tobie się wydaje, że GF obchodzi to, co sobie życzysz? Poczytaj OWU, konto jest własnością GF i mogą skasować co im się podoba :]
      prom1lus napisał(a)
      Co do tematu, oGame będzie trwało i trwało. Jak by połączyli Universa problem by zniknął na bardzo długo, a nawet dochody by były wieksze, z kupowania komandorów itp. bo zaczęło by się grać aktywniej niż do tej pory.
      Pomysłów z łączeniem uniwersów było w różnych działach forum już wiele, w regu PiP są już z tego powodu tematem zakazanym, po prostu nie ma co tego w kółko wałkować :P
      [center]4w5

      ~ 319 ~
      [/center]
    • Dopóki będą mieć jakikolwiek przychód pozwalający na zapłacenie serwera. Uniwersów nigdy nie zamkną. Myślicie, że na jedno uniwersum przypada jeden serwer? O nie! Na takim może zmieścić się wiele uniwersów. Jedno takie zajmuje ze skryptami i wszystkimi skinami max 20 mb. Jeśli jest mało graczy - jest mały transfer - można tworzyć nowe światy. Jeśli na serwerze grałby aktywnie po 100 osób, to nawet z 50 uni by się zmieściło.
    • ja mysle ze ta gra nigdy nie umrze i jak juz ktos wspomnial konta beda oddawane w spadku po ojcu, dziadku , ... GF gry nie zlikwiduje chyba ze zarobilo juz na tej grze kilkaset melonów ... noi ludzie sie o danej grze dowiaduja rejestruja i graja ... tyle ze na nowych uni jest im latwiej i to dlatego tam wola zaczac ... takze jestem za tym by polączono Universa i zrobic galaktyke typu

      Uni --- Gala ---- Uklad --- planeta ...


      to by bylo najlepsze co moglo byc odrazu poziom by sie podniusl na polskim ogame bo by wszyscy znowu zaczeli rywalizowac i jeszcze wiecej osob sie znało
      3.558%,2182%,578%,477%,468%,406%,343%,314%,100%,15%= 8.441 % w dziale ST
      Ukaszo | no... bo mnie wkurzaja galaktyczni mordercy i inne armagedony...
      Pajhi | ja nie grajac od 5miesiecy poszedlem w gore o 30miesc
    • super.. to po co mialyby wtedy powstawac nowe uniwersa, przeciez na starych jest pelno miejsca :P

      o tym mozesz sobie tylko w mokrych snach pomarzyc :lol:

      mowie ze niepredko ale ta gra napewno sie kiedys zamknie =)
    • imperator_uni2 napisał(a)
      Xaltotun napisał(a)
      A czy ktoś z Was ma jakąś wizję jak będzie wyglądać ogame za-załóżmy- 10 lat ?

      Tak jak teraz, tylko nowe budynki, statki, obrona i inne bzdety ^^


      i 10 razy wiecej płatnych rzeczy :P
    • OGame umrze wtedy kiedy wszelkie lamy wyginą bo to one jednak są nie odłączoną częścią tej gry.
      Za kilka/kilkanaście lat ta gra nie będzie przypominała tego co było na jej początku. GF zapewni tam to.
    • Ogame umrze tylko w przypadku ataku nuklearnego kosmitów, lub gdy GF zabraknie kasy 8-/
      Pierwsze nastąpi dzisiaj o 14, a drugie... wtedy kiedy cała ludność Niemiec zacznie głodować itp.

      A jak OG będzie wyglądało?
      Czuję, że powstaną nowe płatne dodatki, jak oficer dający pralko-suszarkę zamontowaną na okręcie wojennym.
      Wątpię w nowe statki i technologie (przez 3 lata tylko po 1), oraz resztę cudów. Jedyne co może wejść nowego to jakieś usprawnienie czy płatny oficer :(


      Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez DeathStar ().

    • F L O O X napisał(a)
      Mysle przeciwnie niż kolega wyzej chociaz troche racji ma =)

      Z nowych universów zyski napewno są!

      Ale Art napisał ze szykują sie wielkie zmiany... ciekawe co wykombinowali znowu... jesli bedą za duzo zmieniać, te zmiany sie podobac nie bedą to duzo ludzi przestanie grać.

      Chociaz wiadome ze jakieś dzieciaki bedą w to pykały =)

      To tylko moje zdanie,moja opinia.


      jakie zmiany mydlą nam oczy

      co zmienili od 3 lat ?? dodali oficerów i 1 statek ]:-D
      nic się nie zmieni, ogame w zastraszającym tempie umiera ( spadek ilości graczy )
      przykład uni 12

      1 412 - aktywnych graczy oczywiście graczy również z urlopami ja bym podzielił to na pół czyli ok 700-800 naprawdę aktywnych graczy

      1 580 - i/iI

      suma na tą chwilę to 2.910

      teraz niech każdy sobie policzy ile może być planet w 9 galaktykach :(

      wniosek: do końca wakacji na uni 12 zostanie 1500-2000 kont, póki server przynosi jakiś tam dochód to będzie działał a GF nie zrobi nic w tym kierunku
      żeby było nam lepiej.
      pytanie dlaczego: dlatego że robią nowe gry (po części płatne) i nikomu nawet do głowy przyjdzie że ty budowałeś konto od zera.
    • Trzy sprawy:

      1) Oczywiście połączenie Uni. Jest ich za dużo. Przegląda się za zwyczaj swoje Universum i kilka najstarszych (U1 - U15). Po połączeniu ostateczna ich liczba nie powinna być większa niz 20!

      2) Całkowite inne podejście do nowych graczy. Nie chodzi tylko o protekcje bo ona nie zachęci ich do gry. Potrzebny jest mechanizm, który daje im szanse na podłączenie się do walki o top i który nie będzie preferował żadnego universum na starcie. W tej chwili preferencja jest typu -> nowe universum = większe szanse.
      Rozwiązanie - nowy gracz przy założeniu konta ma do rozdysponowania surowców o wartości 10% najlepszego konta na danym universum. Tak samo jak w RPG, buduje się postać. Tak samo w ogame tworzyło by się na starcie konto. Pomysł oczywiście należało by rozwinać jednak tylko i wyłącznie tego typu mechanizm pozwoli nowemu graczowi nie być tylko farmą na starcie i nie wyróżni żadnego U. Gdziekolwiek założysz konto tam zawsze będziesz miał do czołówki mniej więcej taki sam dystans.

      3) Należało by zmienić statystyki. W tej chwili one jawnie pokazują co jest najważniejsze w grze przez co zniechęcają nowych graczy do zakładania kont na starych Universach. Wystarczyło by liczyć starcia tytanów, to ile flot rozwaliliśmy, na jaki procent.
    • Poczwareq napisał(a)
      Trzy sprawy:

      1) Oczywiście połączenie Uni. Jest ich za dużo. Przegląda się za zwyczaj swoje Universum i kilka najstarszych (U1 - U15). Po połączeniu ostateczna ich liczba nie powinna być większa niz 20!

      2) Całkowite inne podejście do nowych graczy. Nie chodzi tylko o protekcje bo ona nie zachęci ich do gry. Potrzebny jest mechanizm, który daje im szanse na podłączenie się do walki o top i który nie będzie preferował żadnego universum na starcie. W tej chwili preferencja jest typu -> nowe universum = większe szanse.
      Rozwiązanie - nowy gracz przy założeniu konta ma do rozdysponowania surowców o wartości 10% najlepszego konta na danym universum. Tak samo jak w RPG, buduje się postać. Tak samo w ogame tworzyło by się na starcie konto. Pomysł oczywiście należało by rozwinać jednak tylko i wyłącznie tego typu mechanizm pozwoli nowemu graczowi nie być tylko farmą na starcie i nie wyróżni żadnego U. Gdziekolwiek założysz konto tam zawsze będziesz miał do czołówki mniej więcej taki sam dystans.

      3) Należało by zmienić statystyki. W tej chwili one jawnie pokazują co jest najważniejsze w grze przez co zniechęcają nowych graczy do zakładania kont na starych Universach. Wystarczyło by liczyć starcia tytanów, to ile flot rozwaliliśmy, na jaki procent.


      bzdura to nie jest sposób na rozwiązanie problemu

      nowy gracz dostaje 10% surowców, ]:-D wybacz stary

      nowy gracz ma się nauczyć grac farminc, jak latać żeby nie zostać zezłomowanym, nowy gracz ma budować konto od 0

      to co opisałeś to nie jest pomysł na rozwiązanie problemu na zwiększenie populacji na UNI
    • Thorman masz wyraźnie błędne założenia.

      Z twojego postu wynika, że tylko gracz, który zaczyna z gołym kontem nauczy się farmić, unikać złomowania i zdobywać punkty. Mój pomysł opiera się na tym co już istnieje na ogame. Zmieniając universum zazwyczaj nie zaczynasz od zera tylko ktoś przekazuje Tobie konto. Istnieje handel wymienny kontami, najemnicy na universum. Tutaj kwestią jest stworzenie takiej proporcji by nowy gracz z jednej strony mógł podłączyć się do walki o top z drugiej osoby grające od początku nadal miały z tego powodu wystarczająco duże profity.

      W tej chwili sytuacja jest skrajna. Z jednej strony gracze z 3 letnimi kontami i kilkoma milionami punktów z drugiej nowi zaczynający od zera. Wystarczy tylko by wraz z rozwojem universum, gracze zaczynali z coraz lepszym kontem. By nie byli skazani na wieczny margines.

      I prosze nie przytaczać mi tu przykładów, że jakiś Xksinski założył konto po pół roku i jest teraz w top50. Wynika to głównie z wyludnienia a nie z super umiejętności kogoś. Zresztą rozwiązanie problemu nie może być tylko doraźne. Za kolejne 3 lata top30 będzie po prostu nie do ruszenia dla nowych graczy.

      Ta gra ma błędne założenia dot. nowych kont i trzeba je po prostu zmienić! Jeżeli gracze nie zrozumieją, że muszą dać jakieś REALNE szanse nowym osobom to sami wystawią wyrok na swoje universum.

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Poczwareq ().

    • wiekszosc graczy zakladajacych konta na nowych uni
      to ludzie, ktorym marzy sie zawojowanie gry w sytuacji
      gdy wszyscy zaczynaja od zera, a im to nie za bardzo wyszlo
      na starszym uni,
      zupelnie nowi gracze zwykle trafiaja losowo na rozne uniwersa,
      a Ci ciut myslacy wola zalozyc konta na u1, slusznie wychodzac
      z zalozenia, ze jedynka jest najlepsza ;) lub wchodza na najmlodsze z listy

      Jedynym latwym do realizacji sposobem na poprawienie populacji
      na starych uni, jest zmiana sposobu zachecania do zakladania kont
      zamiast losowego podawania numeru uni, powinno byc tak, ze strona startowa ustawia sie przez 2 tygodnie wylacznie na jedno uni.
      Spowoduje to realny przyrost nowych gracz na danym uni i wyeliminuje koniecznosc zakladania falszywych kont przez GF :P
    • Dla mnie i dla u23 Ogame już dawno zgineło smiercią naturalną :lol: Nareeszcie:) Jakby zamkneli Og to by było dobrze te wszystkie uzalezniency by mieli odwyk:)
      Jeszcze nigdy tak odległy nie był dla mnie Bóg
      Jescze nigdy tak ogromnie nie zabrakło sił
      By wyrazic jaki ból, by opisać jaki podły czuje wstyd
    • Ariel Szary napisał(a)
      (...)
      Jedynym latwym do realizacji sposobem na poprawienie populacji
      na starych uni, jest zmiana sposobu zachecania do zakladania kont
      zamiast losowego podawania numeru uni, powinno byc tak, ze strona startowa ustawia sie przez 2 tygodnie wylacznie na jedno uni.
      Spowoduje to realny przyrost nowych gracz na danym uni i wyeliminuje koniecznosc zakladania falszywych kont przez GF :P


      W tej chwili już istnieje system "polecanych" universów. Polecane są universa w których szczególnie brakuje graczy.

      Nie zmienia to jednak sytuacji. . Graczy chcących grać na rozwiniętnych U jest po prostu za mało!. Zresztą nie chodzi o stworzenia rozwiązania, które spowoduje, że na jednej Uni przybędzie 100 graczy a trzy inne w tym czasie upadną.

      Programiści powinni radykalnie zmienić sposób tworzenia nowych kont. Osoby przychodzące na Universum są to głównie najemnicy. Dostają konto przynajmniej top200 i to jest ich baza do rozpoczęcia gry.

      >> Wyobraźcie sobie rozwiązanie, że przy 2 tys. aktywnych graczy (chodzi o rzeczywiście aktywnie grających ludzi) dostajemy konto warte tyle co ostatni z tych 2 tys. graczy. Im wyższy poziom na U tym gracz na poziomie top2000 będzie miał lepsze konto -> tym lepsze my dostaniemy przy rejestracji. Mechanizm ten sam rozwiązuje problem tego, że z biegiem czasu gracze mają coraz więcej punktów. Z drugiej strony nie jest zachwiana statystyka na universum. Nikt tak po prostu nie dostaje od razu nie wiadomo jak dobre konto.

      Oczywiście w przyszłości należy zagwarantować pewne minimum. Przy większej liczbie osób - dostajemy przynajmniej konto tak dobre jak to z minimum topXXXX. Rozkład punktów w statystykach dzięki temu wyglądał by w ten sposób:

      od top1 do top2000 (lub np. do top1000) --> duża różnorodność punktowa
      od top2000 - do końca --> gracze o podobnym poziomie.
    • może właśnie ogame umiera widząc jaka jest średnia graczy na uni wydaje mi sie ze sie już przejadła ta fajna gierka, ale całkiem nie umrze, będą przychodzili nowi gracze może już nie tak dużo ale ktoś tam z ciekawości będzie chciał poklikać :)
    • RE: Kiedy umrze Ogame ? Jak będzie wyglądać za lat kilka/naście ?

      Zapraszam na Uni 1 tylko to uni ma 13.000 graczy codziennie pojawiaja sie nowe farmy

      Przyjdz zaloguj sie my juz czekamy n Ciebie ]:-D :>
    • Nie otwieranie nowych uniwersów i aktywizacja już istniejących - to warunki, żeby ogame nie umarło.

      Za rok na uniwersach będzie max po 1k graczy z wyjątkiem uni 1 i ostatniego, które zostanie stworzone w przyszłym czasie - tam będzie po 4k graczy