Juventus Turyn F.C.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Juventus Turyn F.C.

      JUVENTUS TURYN




      Kraj: Włochy (Italia)

      Miasto: Turyn (Torino)

      Data założenia: 01.11.1897


      Pełna nazwa: Juventus Football Club

      Skrócona nazwa: Juve

      Poprzednia nazwa: Sport Club Juventus (1897 - 1899)

      Przydomek: Stara Dama (La Vecchia Signora)

      Barwy klubu: biało - czarne



      TROFEA


      Mistrz Włoch - 29 - rekord
      1905, 1925/26, 1930/31, 1931/32, 1932/33, 1933/34, 1934/35, 1949/50, 1951/52, 1957/58, 1959/60, 1960/61, 1966/67, 1971/72, 1972/73, 1974/75, 1976/77, 1977/78, 1980/81, 1981/82, 1983/84, 1985/86, 1994/95, 1996/97, 1997/98, 2001/02, 2002/03, 2004/05, 2005/06

      Vice-Mistrz Włoch - 21
      1903, 1904, 1906, 1937/38, 1945/46, 1946/47, 1947/48, 1952/53, 1953/54, 1962/63, 1973/74, 1975/76, 1979/80, 1982/83, 1986/87, 1991/92, 1993/94, 1995/96, 1999/2000, 2000/01, 2008/09,

      Puchar Włoch - 9 - rekord
      1937/38, 1941/42, 1958/59, 1959/60, 1964/65, 1978/79, 1982/83, 1989/90, 1994/95 Finał - 4 : 1972/73, 1991/92, 2001/02, 2003-04

      Superpuchar Włoch - 4
      1995, 1997, 2002, 2003

      Puchar Europy / Liga Mistrzów - 2
      1984/85, 1995/96

      Puchar Zdobywców Pucharów - 1
      1983/84

      Puchar UEFA - 3 - rekord
      1976/77, 1989/90, 1992/93

      Superpuchar Europy - 2
      1985, 1996

      Puchar Interkontynentalny - 2
      1985, 1996 Finał - 1 1973

      Kadra


      Bramkarze
      1 Buffon Gianluigi Włochy
      12 Manninger Alexander Austria
      22 Chimenti Antonio Włochy


      Obrońcy

      2 Caceres Martin Urugwaj
      3 Chiellini Giorgio Włochy
      5 Cannavaro Fabio Włochy
      6 Grosso Fabio Włochy
      15 Zebina Jonathan Francja
      21 Grygera Zdenek Czechy
      28 Molinaro Cristian Włochy
      29 De Ceglie Paolo Włochy
      33 Legrottaglie Nicola Włochy
      Pomocnicy
      4 Melo Fellipe Brazylia
      7 Salihamidžić Hasan Bośnia i Hercegowina
      16 Camoranesi Mauro German Włochy
      18 Christian Poulsen Dania
      19 Marchisio Claudio Włochy
      20 Sebastian Giovinco Włochy
      22 Sissoko Mohamed Mali
      28 Diego Ribas da Cunha Brazylia
      30 Cardoso Mendes Tiago Portugalia


      Napastnicy
      9 Iaquinta Vincenzo Włochy
      10 Del Piero Alessandro Włochy
      17 Trezeguet David Francja
      8 Amauri de Oliveira Carvalho Brazylia


      Bluza bramkarska


      Pierwsza koszulka


      Druga koszulka





      Juve, storia di un grande amore
      Podobnie do bohaterów
      mamy serce zadrapane
      Niesione tam, gdzie chcesz
      w stronę Twoich osiągnięć
      Tam, gdzie przybędziesz
      będzie historia Nas wszystkich
      Tylko ten, kto biega może
      czynić Cię drużyną, którą jesteś.

      Juve, historia wielkiej miłości
      biel, która obejmuje czerń,
      chór, który wznosi się naprawdę dla Ciebie.


      Niesieni tam, gdzie chcesz
      jesteśmy świętującą trybuną,
      która obejmuje nas
      i jeszcze nie wystarczy.
      Każda nowa strona niech
      będzie historią Nas wszystkich
      Tylko ten, kto biega może
      czynić Cię tym, kim jesteś.

      Juve, historia wielkiej miłości
      biel, która obejmuje czerń
      chór, który wznosi się naprawdę dla Ciebie.

      Jest Juve historią tą, która będzie
      kiedy zabrzmi początek
      początek jest tym marzeniem, którym jesteś.

      Juve, historia wielkiej miłości
      biel, która obejmuje czerń,
      chór, który wznosi się naprawdę


      Zarząd

      Prezydent: Giovanni Cobolli Gigli
      Prezydenci honorowi: Giampiero Boniperti oraz Franzo Grande Stevens
      Dyrektor generalny: Jean Claude Blanc
      Dyrektor wykonawczy: Jean Claude Blanc
      Dyrektor sportowy: Alessio Secco
      Kierownik drużyny: Daniele Boaglio
      Dyrektor od marketingu i handlu: Marco Fassone
      Dyrektor administracyjny: Teresa Gastaldo
      Biuro Prasowe: Marco Girotto

      Konsultanci administracyjni:
      Dyrektor ds. środków przekazu klubu: Giuseppe Gattino
      Szef kanału Juventus Channel: Giuseppe Gattino

      Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny

      Trener: Ciro Ferrara
      Drugi trener: Massimiliano Maddaloni
      Asystent trenera: Adolfo Sormani
      Trener bramkarzy: Michelangelo Rampulla
      Przygotowanie fizyczne: Massimo Neri(koordynator), Andrea Scanavino, Claudio Gaudino
      Lekarze: Luca Stefanini, Michele Gemignani
      Masażysci: Mauro Caudana, Dario Garbiero, Franco Giacometto
      Fizjoterapueci: Aldo Esposito, Luigi Pochettino

      Sztab szkoleniowy Primavery

      Trener: Luciano Bruni
      Trener bramkarzy: Claudio Maiani
      Trener od przygotowania atletycznego: Marco Curletti, Mario Rotondale
      Kierownik drużyny: Luciano Cerutti, Enrico de Bonis
      Lekarz klubowy: Bartolomeo Goitre
      Masażysta: Franco Giacometto

      Pozostałe sektory

      Szef skautów: Pasquale Sensibile
      Skauci: Riccardo Scirea
      Dyrektor sektora młodzieżowego: Gianluca Pessotto
      Koordynator trenerów sektora młodzieżowego: Massimo Carrera[/url]


      J
      uventus lubi chyba przeprowadzki, bowiem długo nie mógł znaleźć stałego miejsca. Od czasów założenia klub grał w Parco del Valentino i Parco Cittadella (1897-1898), na Stadio Piazza d'Armi (1899-1904 i 1907-1908), na Velodromo Umberto I (1905-1906), na Campo di Corso Sebastiopoli (1909-1922) i Campo di Corso Marsiglia (1923-33).
      Wreszcie 19 listopada 1933 roku zagościł na Stadio Comunale (imienia Vittorio
      Pozzo), który ze względu na adres (przy ulicy Filadelfia) nazywany był też po prostu "Filadelfia". I właśnie ten obiekt był świadkiem wszystkich największych sukcesów Starej Damy oraz sukcesów...największego lokalnego rywala - Torino.
      Jako ciekawostkę należy podać, że jednym z patronów stadionu był... Benito Mussolini, właśnie to na cześć tego wodza, w czasach gdy u władzy we Włoszech znajdowali się faszyści powstawało obecne Stadio Olimpico. Później stadion nazwano Stadio Comunale. Z obiektu do organizacji wielkich imprez korzystano do lat 90-tych.
      W 1990 roku władze zmuszone zostały do przeprowadzki, z
      dniem oddania do użytku Stadio Delle Alpi. Stadio Comunale stało się już tylko boiskiem treningowym, a później nawet i z tego zrezygnowano. Ze względu na organizację mistrzostw świata, w Turynie wybudowano nowy, większy Stadio Delle Alpi. Jego inauguracja nastąpiła 5 września, ale spotkała się z wielką krytyką kibiców. "Alpejski" nigdy nie został przez nich zaakceptowany. Znajduje się na obrzeżu miasta, a przez bieżnię lekkoatletyczną trybuny są znacznie oddalone od murawy. W dodatku według wielu "nie miał on po prostu duszy Filadelfii" i był... zbyt duży na potrzeby Juventusu, (gdyż w samym Turynie większość stanowią kibice lokalnego wroga Juventusu - Torino, szacuje się, że na 900 tys. mieszkańców Turyn 60% to kibice Torino). Dlatego 16 września 2006 roku Juventus powrócił na zmodernizowanym kosztem 30 mln. Euro Comunale, który po zimowych igrzyskach zmienił nazwę na Stadio Olimpico a obecnie głównie wśród sympatyków Toro nosi nazwę Stadio Grande Torino.
      Obecnie poprzedni stadion Juventusu - Stadio Delle Alpi jest rozebrany, miało także miejsce utwardzenie terenu, a lada dzień wiedzie ciężki sprzęt i prace nad nowym domem Juventusu mają ruszyć pełną parą, pierwszego we Włoszech stadionu, który na własność będzie miał klub. Stadion będzie w stanie pomieścić 40 tys. widzów.
      Alpi i będzie nowym domem dla piłkarzy Starej Damy od sezonu 2011/12.Obiekt będzie przeznaczony wyłącznie do piłki nożnej, dlatego zapewnione zostaną najlepsze warunki do oglądania spotkań. Głównymi
      atutami będą znakomita widoczność z każdego z ponad 40 200 miejsc, atakże bezpieczeństwo i system zabezpieczeń. Dzięki specjalnej strefie komercyjnej stadion będzie otwarty siedem dni w tygodniu.

      Projekt nowego stadionu - kilk





      Ostatni mecz:

      Bordeaux vs. Juventus F.C. 1:1
      *faza grupowa Ligi Mistrzów 2009/10


      Oficjalna strona Juventusu:
      juventus.com
      Strony polskich kibiców Juventusu Turyn:
      juvepoland.com
      solojuve.com
      juve24h.yoyo.pl



      Tematy pokrewne:
      Serie A

      Post był edytowany 27 razy, ostatnio przez Gorn ().

    • Gorn! o_o że też Ci się chciało! Jestem dla Ciebie pełen podziwu, że się za to zabrałeś i tyle napisałeś. Ciekawi mnie właśnie czy pisałeś to samodzielnie czy też jest to wklejane z jakiegoś źródła. Niby w ogame nie gra a się jeszcze na forum udziela ;) W sumie to mi się tego nie chce czytać bo ja nie kibicuje Juve, ale dla Ciebie respect :) Ty długowłosy przyjacielu Jezusa :D :E

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Polek ().

    • naprawde ladnie to zrobiles :D
      Juve to dla mnie najlepszy klub wloski i mimo degradacji jaka ich spotkala szybko sie pozbierali

      jestem pelen podziwu za te informacje jakie tu przedstawiles :]
    • Dzięki Pimp 1987 i Polek (Ty lamko :P) zrobiłem to z wyższej konieczności, kocham ten klub od dziecka, a nie widziałem tutaj topicu żeby można było porozmawiać o Juventusie, więc gdy znalazłem chwilkę wolnego czasu - się wziąłem do roboty :)
    • Pełen podziw ładna stronka jak dla mnie najlepszym piłkarzem Juve jest Del Piero to jego klub pomimo degradacji nie odszedł jeszcze w dodatku został w tym sezonie królem strzelców.Liga włoska nie za bardzo mi sie podoba wole lige angielską a Juve teraz kupiło zawodnika jakiegoś Amauri de Oliveira Carvalho dobry jest???????
    • boss napisał(a)
      Pełen podziw ładna stronka jak dla mnie najlepszym piłkarzem Juve jest Del Piero to jego klub pomimo degradacji nie odszedł jeszcze w dodatku został w tym sezonie królem strzelców.Liga włoska nie za bardzo mi sie podoba wole lige angielską a Juve teraz kupiło zawodnika jakiegoś Amauri de Oliveira Carvalho dobry jest???????


      Z kilku meczy Palermo gdzie grał Amauri - które widziałem, jest po prostu świetny, mocny strzał z dystansu, potrafi się bez większych problemów przedrzeć z piłką w pole karne no i fenomenalnie gra głową, dla mnie idealny napastnik Juventusu :)
      No i niebawem ujrzymy Xabiego Alonso z trykocie Juve... On sam już ponoć jest dogadany odnośnie zarobków itd, teraz tylko pozostaje kwestia ile za niego wybulić :) ale chyba Liverpool i Juventus się dogadają bo według włoskich gazet dzieli te dwa kluby tylko 1 mln. euro od porozumienia ;)
    • Czas odwiedzić "stare śmieci" ;)

      Gorn chwała Ci za świetne przygotowanie tematu :bdb:

      Od założenia tematu troszkę się pozmieniało, m.in. zaprezentowano już nowe koszulki na sezon 08/09 więc może warto by je zmienić :) Poza tym już nie jest taka pewna przeprowadzka Xavi Alonso do Juve, coraz częściej mówi się Stankoviću >_> i Poulsenie.

      Może porozmawiamy o nowych koszulkach Juve?? Jak Wam się podobają??
      Tutaj LINK
    • Wiem, dokładnie wszystko obserwuje. Jutro jak znajdę chwilkę czasu wszystko zaktualizuję więc nie ma obawy.
      Co do Stankovica to raczej nie przyjdzie, wie że byłby znienawidzony przez kibiców Juventusu i Interu. Osobiście bardzo chciałbym widzieć w Naszym trykocie Xabiego, ale coraz dalej do tego transferu. Wydaję się więc że niebawem zawita do nas Poulen. Nie jestem do Niego jakoś przekonany, ale ufam Ranieriemu bo ma swoją wizje futbolu i ją realizuję.
      ;)
    • ja jestem bardzo zadowolony z tego, że Trezegol zostaje i do żadnej Barcy się nie wybiera.. tam by się tylko zmarnował (jak np. Hrenry...)
      a druga spawa, która napawa mnie radością to zakup Amauriego :) i trzeba przyznać, że siłę ataku to Juve będzie miał znaczną..
      czego niestety o obronie nie można na razie powiedzieć..
      a jak donosi dzisiejsza prasa - Juve już zrezygnował z Alonso, gdyż nie doszli z The Reds do porozumienia... co do Poulsena mam wątpliwości, czy jest wart 8 mln euro i czy w ogóle pasuje do Juve...
      brakuje mi wciąż w transferach jakiegoś solidnego obrońcy, i bramkarza.
    • Zgadzam się... Atak mamy kompletny - jeden z najsilniejszych w Europie :D
      Co do obrony to nie jest aż tak źle, Legro gra całkiem dobrze (żeby tylko utrzymał ten poziom do ostatnio), wydaję mi się że Mellberg b. dobrze się w komponuje w naszą obronę, a De Ceglie jeśli nam zabłyśnie swoim talentem to obrona jest kompletna. Martwi mnie dużo bardziej pomoc... co prawda mamy wielu pomocników ale brakuje Nam jednego który by podniósł poziom Naszej gry. Ja ciągle liczę po cichu na Xabiego, jest to świetny grajek i by się z pewnością do Nas nadał.
      Cały czas krążą ploty czy Xabi czy Poulsen, dzisiaj zaś ukazał się taki news:

      Xabi czy Poulsen, a może obaj?
    • Ah Juve Juve ;] Bardzo lubie Juve ;] SZkoda Tylko tej Degradacji ;] Bo teraz pewnie mieli by jeszcze Wielu Znakomitych Zawodnikow x)
      Atak maja Znakomity , Obrona Ujdzie ;] Ale W pomocy kogos brakuje x(
    • Juve kocham od zawsze troche pomogło temu moja rodzina chrzesna jest z wloch kuzyn w miom wieku od zawsze z juve z reszta moj wujek ma na imie piero :D chrzesny ciesze sie ze ktos to zajal bo juve i chelsea to kluby pelnowartościowe. Mimo degradacji obejżymy je w Lidze Mistrzów
    • Gorn napisał(a)
      Zgadzam się... Atak mamy kompletny - jeden z najsilniejszych w Europie :D
      Co do obrony to nie jest aż tak źle, Legro gra całkiem dobrze (żeby tylko utrzymał ten poziom do ostatnio), wydaję mi się że Mellberg b. dobrze się w komponuje w naszą obronę, a De Ceglie jeśli nam zabłyśnie swoim talentem to obrona jest kompletna. Martwi mnie dużo bardziej pomoc... co prawda mamy wielu pomocników ale brakuje Nam jednego który by podniósł poziom Naszej gry. Ja ciągle liczę po cichu na Xabiego, jest to świetny grajek i by się z pewnością do Nas nadał.
      Cały czas krążą ploty czy Xabi czy Poulsen, dzisiaj zaś ukazał się taki news:

      Xabi czy Poulsen, a może obaj?



      no w sumie masz rację z tą obroną, ale jeszcze ktoś by się przydał ;) tak jeden przynajmniej ;)w razie jakieś poważnej kontuzji.
      dalej brakuje mi bramkarza, który godnie mógłby zastąpić Buffona - w razie - odpukać - kontuzji... a jak słyszę o tych podchodzących pod 40 lat bramkarzach typu: Chimienti - to coś mi się robi... jak dla mnie to powinien być bramkarz doświadczony ale raczej młody - taki w granicach 25/28 lat

      a co do Poulsena i Alonso - to obaj na pewno nie przyjdą. nie stać Starej Damy na taki luksus... niestety. poza tym nie ma też najmniejszego sensu ;)
    • Odnośnie bramkarza to bardzo potrzebujemy godnego zastępcy Naszego nr. 1 :) Belardi nie raz pokazał w sezonie że nie potrafi go zastąpić, niestety :/ Co do wieku to z jednej strony - młody, fajnie bo może jeszcze coś z Niego być, ale Buffon w sezonie nie ma najmniejszych wahań formy, więc można powiedzieć że pogra jeszcze parę ładnych sezonów, a takiemu młodemu nie będzie się raczej chciało na ławie siedzieć i wchodzić sporadycznie. Póki Gigi jest nie musimy się na razie rozglądać za jego następcą, więc wiek nie ma dla mnie znaczenia byle by sprawnie i dobrze zastąpił Naszego mistrza ;)
    • Z bramkarzem to już chyba nic ciekawego nie wymyśla :/ Zostanie Belardi i wiekszej zmiany chyba nie będzie, bo kogo mogą znaleźć na godnego następce?? Szczerze to nie bardzo widzę ciekawego kipera na zastepstwo Gigiego.
      Mnie dziś znów zszokował news o kontuzji Andrade :-/ A już miałem nadzieje na wzmocnienie obrony, szkoda, naprawde szkoda tego zawodnika.
      Przejście Poulsena jest już chyba przesądzone, jak dla mnie to on kompletnie nie pasuje do Juve, bedzie kolejna strata kasy jak w zeszłym sezonie X(
    • Niekoniecznie z tym Poulsenem to strata kasy, jak grają podobnie z Sissoko i jeśli tak samo jak Nasz gwiazdor z Mali szybko się wkomponuje skład to będą linią do nie zatrzymania... + alternatywa Tiago (bo pewnie zostanie), Marchisio i Zanetti, będzie całkiem nieźle. Tym bardziej Poulsen jest znany z swej nieustępliwości, więc pewnie będzie wiele czerwonych kartek w sezonie, ale będzie na prawdę nie do przejścia. Wiele osób mówi że potrzebny Nam zawodnik bardziej kreatywny (np. Alonso), który jak przyjdzie grać z tzw. outsiderami będzie wstanie się przebić przez ich defensywę (jak wiadomo tacy całą 11 na swojej połówce się bronią :quasi: ), lecz ja uważam że Ranieri może wtedy wystawić Nasz atak w postaci 3 napastników, Alex jako cofnięty który by kreował akcje (to również potrafi) :) Trezeguet i Amauri (bądź Iaqinta), i nie było by na Nas bata wtedy ^^

      Co do bramkarza to Blanc osobiście potwierdził, że poszukiwany jest jakiś zastępca (nie następca) Buffona, więc ja uważam że kogoś sprowadzą, pytanie czy się będzie nadawał?

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Gorn ().

    • Dziś na treningu kibice ponoć wygwizdali Poulsena. Sam nie wiem co myśleć o tym transferze, w sumie Twoje argumenty wydają się trafne, ale i tak wszystko wyjdzie w "praniu" :)

      Oczywiście Gorn chodziło mi o zastępce bo Gigi mam nadzieje pogra jeszcze kilka sezonów ;)
    • z powodu odnowienia się kontuzji Jorge Andrade Juventus poszukuje kolejnego obrońcy. Mówi się o argentyńskim obrońcy z zespołu Sampdorii, Hugo Campagnaro. nie wiem tylko jak traktować tą informację... bo po zakupie Poulsena mówiło się, że to ostatni zakup Juventusu przed nowym sezonem.. co o tym myślicie?

      no i Juve przegrało mecz towarzyski z Piacenzą, co prawda 1-0. moim zdaniem w tym meczu zawiódł i to porządnie nowy obrońca Juve - Melberg. spodziewałem się więcej po tym doświadczonym zawodniku...
    • Ja tam się sparingami nie przejmuję... słyszałem to samo - Mellberg zawiódł, ale wydaje mi się że jak przyjdzie sezon będzie grał bardzo dobrze, nie wiem czemu, ale mam takie przeczucie. Co do transferów to dzisiaj się pojawiła informacja że do Juventusu ma przejść albo Aquilani albo Clarence Seedorf, ten pierwszy nie może się dogadać z Romą odnośnie zarobków - proponują mu 1,5 mln za sezon, zaś Juve może mu dać ponad 3,5 mln więc bardziej oferta Bianconerich go kusi... Jeśli nie teraz to za rok prawdopodobnie przyjdzie bo latem mu się kończy umowa. Odnośnie Seedorfa to sprawa wygląda tak, że nie lubi się z Ronaldinho który wczoraj zawitał do Mediolanu, a na dodatek będzie mu musiał oddać nr. 10 na koszulce. Moim zdaniem wolałbym Aquilaniego, ale Seedorfa bym zaakceptował również, bo jest kreatywnym graczem, a na niektóre mecze taki zawodnik by się na prawdę przydał :)
      Ja cały czas żyję w nadziei że ktoś porządny jeszcze przyjdzie do Juventusu :)
    • 1 kolejka Fiorentina-Juventus
      2 kolejka Juventus-Udinese
      3 kolejka Cagliari-Juventus
      4 kolejka Juventus-Catania
      5 kolejka Sampdoria-Juventus
      6 kolejka Juventus-Palermo
      7 kolejka Napoli-Juventus
      8 kolejka Juventus-Torino
      9 kolejka Bologna-Juventus
      10 kolejka Juventus-Roma
      11 kolejka Chievo-Juventus
      12 kolejka Juventus-Genoa
      13 kolejka Inter-Juventus
      14 kolejka Juventus-Reggina
      15 kolejka Lecce-Juventus
      16 kolejka Juventus-Milan
      17 kolejka Atalanta-Juventus
      18 kolejka Juventus-Siena
      19 kolejka Lazio-Juventus


      no całkiem średnio ustawiony ten terminarz.. ale dobrze, choć to, że nie ma trudnych meczów koło siebie, aż tak dużo
    • :) po pierwsze graty dla autora za super oprawe tematu ;]

      po drugie: uwazam, ze Juve to najlepszy wloski klub. Ogolnie nie lubie tych klimatow ale Juve jakos mi sie podoba ;] Ciesze sie, ze spowrotem są w Serie A i mam nadzieje, ze w tym sezonie bedzie juz wyrownana walka o tytul mistrza z Interem ;]
    • Borussia Dortmund - Juventus Turyn (0:1) 1:3
      77' Kruska (k)- 5' Amauri, 51' Iaquinta, 74' Iaquinta

      Juventus (4-4-2): Buffon (69' Chimenti)- Molinaro (62'Salihamidzic), Mellberg (46' Legrottaglie), Chiellini (57' Knezevic), Grygera (46' Zebina)- Nedved (62' Rossi), Sissoko (69' Poulsen), Zanetti (46' Ekdal), Camoranesi (46' Marchionni)- Amauri (46' Del Piero), Trezeguet (46' Iaquinta)

      co by nie mówić mecz bardzo dobry. szybki. Szybko strzelona bramka przez Amuriego dodała skrzydeł Starej Damie ;)
      choć równie dobrze Błaszczykowski popisując się pięknym strzałem mógł doprowadzić do remisu, no ale Buffon :D był gdzie być powinien ;)
      przewaga była znaczna po stronie Juve ;) co udokumentowane zostało w drugiej połowie zdobytymi przez Juve, a dokładnie Iaquinte, dwiema bramkami :) warto zauważyć, że asystę przy jednej z nich zaliczył, tak niechciany w Juve, Poulsen ;) w sumie to źle nie grał ;)
      3 bramka dla Juve to piękny gol. Iaquinta najpierw patrząc na bramkarza opanował piłkę, a później ją nad nim przerzucił ;)

      bramka dla Borussii to karny z kapelusza... no ale nie zmieniło to wyniku więc zostawmy to ;)

      bardzo dobry prognostyk na nadchodzący sezon ;)
      patrząc po meczach kontronlych do tej pory rozegranych to w ataku najlepiej spisują się: Amuri i Iaquinta ;) ciekawe czy będą tak grac :D
    • Co to terminarza to tylko dobry jest z tym, że nie gramy meczy pod rząd z trudnymi przeciwnikami (jak to wcześniej ktoś wspomniał ;) )
      Dzisiejszego sparingu chyba nie było mi dane obejrzeć, najpierw padł telewizor później net >_> No ale wiem że Juve zagrało bardzo dobry mecz co potwierdza wynik. Alex ponoć słabo wystąpił, ale myślę że utrzyma podobny poziom z poprzedniego sezonu. Do ataku to wydaje mi się że Ranieri będzie wystawiał często trójząb
      Amauri(Iaquinta) --- Trezeguet
      Del Piero

      I z takim czymś nikt nigdy Nam nie podskoczy :D
    • No i Juventus prawie zapewnił sobie awans do fazy grupowej CL. Pewne zwycięstwo zapewnili kolejno Camoranesi, Del Piero i Chiellini. Czwartego gola w ostatniej minucie spotkania dołożył Legrottaglie. Gol który zdobył Alex to prawdziwy majstersztyk strzał po długim słupku w z 20, weszło w samo okienko, cud, miód i orzeszki.
      Na salony wraca prawdziwy gigant... :)

      p.s. sorry że piszę jeden post pod drugim, ale trzeba temat "odświeżyć". ;)
    • spoko ;) nic się nie dzieje ;) regulaminowy czas 24h minął :P

      w ogóle ten mecz to był pokaz Del Piero jak za dawnych dobrych czasów ;)
      grał przepięknie, czarował, strzelał, podawał - miło było popatrzeć ;) no i tak piękna brameczka ;)

      widać, że Juve chce pokazać w Europie, że wszelkie problemy ma za sobą ;) i że zasługuje na miejsce w Europie ;)


      aa i taka mała uwaga - proszę was - nie dajcie się prowokować, ani sami nie prowokujcie kibiców Interu, których na tym forum nie brakuje...
    • Wiem o co chodzi :P Trochę mnie poniosło, już nie będę :XP:
      Wczoraj również bardzo dobrze się spisała para: Poulsen - Sissoko, jeśli dalej będą sobie tak znakomicie radzić to mogą być zaporą jedną z najlepszych w europie. ;)
    • Juve w tym roku zawojuje o tytul najlepszej druzyny Serii A i o LM.
      A Del Piero jak juz ktos napisal mimo tylu lat nie zatracil zmyslu snajpera i pewnie znowu bedzie walczyl o tytul krola strzelcow :)
    • Dzisiaj w Monaco o godz. 18.00 odbyło się losowanie do fazy grupowej. Juventus był w 2 koszyku, tak wyglądały koszyczki :D
      Koszyk 1: Manchester United (obrońca trofeum), Chelsea Londyn, Liverpool FC, FC Barcelona, Arsenal Londyn, Olympique Lyon, Inter Mediolan, Real Madryt

      Koszyk 2: Bayern Monachium, PSV Eindhoven, Villarreal, AS Roma, FC Porto, Werder Brema, Sporting Lizbona, Juventus Turyn

      Koszyk 3: Olympique Marsylia, Zenit St. Petersburg, Steaua Bukareszt, Panathinaikos Ateny, Bordeaux, Celtic Glasgow, FC Basel, Fenerbahce Stambuł

      Koszyk 4: Szachtar Donieck, Fiorentina, Atletico Madryt, Dynamo Kijów, CFR Cluj, Aalborg BK, Anorthosis Famagusta, BATE Borysów

      ... no i po losowaniu, Juve jest w grupie H, przez wielu określanej "śmierci", można nazywać jak się chce, ale rywalizacji na pewno nie zabraknie;
      1. Juventus Turyn
      2. Real Madryt
      3. Zenit St. Petersburg
      4. FC Bate Borysov

      ... jest także ustalony terminarz spotkań (wg. najlepszy jaki mógł się trafić :))

      17.09.2008 Juventus vs Zenit
      30.09.2008 BATE vs Juventus
      21.10.2008 Juventus vs Real Madrid
      05.11.2008 Real Madrid vs Juventus
      25.11.2008 Zenit vs Juventus
      10.12.2008 Juventus vs BATE
      Mecze odbędą się o godz. 20.45

      Juve vs. Real to będzie pewnie najlepszy mecz w całej fazie grupowej, tak więc pewnie TVP będzie go transmitować...

      Co Wy myślicie o grupie Juventusu?
    • jesteśmy po pierwszym meczu Juve w Seria A w tym sezonie:
      Fiorentina - Juventus 1:1 (0:1)
      88' Gilardino - 39' Nedved


      Mecz w dużej mierze był kontrolowany przez zespół Starej Damy i udokumentowany bramką Nedveda w pierwszej części ;) swoją drogą koleś jak na swój wiek gra jeszcze na prawdę nieźle i utrzymuję dobrą formę ;)
      w drugiej połowie Juve zagrało już bardziej jak włoska drużyna. strzelili bramkę więc teraz próbowali zamurować swoją.. udawało im się to nawet bardzo dobrze do 88 minuty :/ kiedy to ex-zawodnik Milanu znalazł drogę do bramki....



      co do LM to najbardziej obawiałbym się tego Zenitu. oni są nieobliczalni. i to nawet bez tej niby wielkiej gwiazdy Arszawina.
      mam nadzieję, że Juve nie zbagatelizuje też tego całego BATE...