Legia Warszawa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • No ja pożyłem i nie zobaczyłem, bo meczu nie oglądałem :E Wiedziałem, że do przerwy jest 2:1 i Celtic gra w 10, liczyłem, że Legia coś strzeli. Jak po meczu zobaczyłem na livesports, że 4:1 to pomyślałem sobie, że nie spieprzyli. A jak zobaczyłem, że jeszcze Ivica nie strzelił dwóch karnych to jednak trochę niedosyt... Celtic już nie jest tym samym klubem co dawniej, chyba nie zagrają jeszcze na swoim stadionie, ale jedna bramka dla nich na początku meczu może wprowadzić nerwowość - nie ujmując tego, że wątpię, żeby Legia aż tak sfrajerzyła i nie awansowała.

      Potem nadchodzi runda IV, ostatnia. Myślę, że rozstawione tam będą Salzburg, Steaua, APOEL, Sparta Praga i BATE/Dinamo Zagrzeb. Wydaje mi się, że najmocniejszymi rywalami byłaby Sparta i Steaua, ich najlepiej byłoby uniknąć. No ale zobaczymy co z tego wyjdzie. Dawniej, jak Legia była rywalem dla Wisły, to jakoś nie chciałem by jak najwięcej zarobili na europejskim podwórku, żeby im łatwiej było nas pokonać. Teraz już mi na tym nie zależy, gramy o inne cele, więc życzę Legii jak najlepiej.
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • FC Salzburg - Karabach 1-2 (w)
      Steaua Bukareszt - Atobe 2-2 (w)
      APÓEL -Hjk 2-2(w) wyjazd
      Celtic FC wiadomo :D
      BATE Borysów - Debreczyn 0-1 (w)
      AC Sparta Praga - Malmoe 4-2
      Dinamo Aalborg 1-0 (w)
      Łudogorec Razgrad - Partizan 0-0
      Maccabi Tel Awiw - Maribor 0-1 (w)
      Sheriff Tiraspol -Slovan 1-2(w)
      podkreślone zespoły to rozstawione. Suma wygrało tylko Dinamo i Sparta. z tej paki musi chyba odpaść 5 zespołów,aby Legia była rozstawiona( 4 Celtika nie liczę :D)
      Menelinho
    • Salzburg powinien odrobić straty z Karabachu. Tam gra się bardzo ciężko, pamiętam mecz Wisły w 2010 roku tam. Tam jest teraz cały czas ponad 30'C, ciężkie warunki. Te same ciężkie warunki raczej nie pozwolą Finom na zwycięstwo na Cyprze, więc APOEL też do przodu. Podobnie ma się sprawa ze Steauą. Sparta raczej nie powinna dać się wykiwać Szwedom. Do tego zwycięstwo Mariboru nic nie daje, bo ma on więcej pkt niż Legia.

      Pamiętam, że trzy lata temu podobnie było z Wisłą. Wtedy musiały odpaść cztery rozstawione zespoły, odpadły trzy i musieliśmy grać z APOELem (teoretycznie najsłabszym z rozstawionym, praktycznie z zespołem, co doszedł do ćwierćfinału LM).
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Najlepiej żydów trafić bo nie graliby u siebie, a zresztą Celtik też miał być nie do przejścia jeśli będą w takiej formie jak w meczu z C. mogą grać z RB czy S.Bukareszt.

      A rumak to parówa jakich mało taką piękny kupon mi rozwalił za 2pln 3800 jeśliby by wygrali.
      Póki Rumak będzie w Lechu tak długo będzie trwał monopol Legii na mistrzostwa :D
      Menelinho
    • Ale ani Tiraspol, ani Maccabi nie będą rozstawione, o ile nie odpadnie kilka zespół z wyższym rankingiem od nich...

      Obecnie (zakładając, że awansują zespoły rozstawione) wygląda to tak:
      FC Salzburg AUT Q3 46,185
      Steaua Bukareszt ROU Q2 39,451
      APÓEL CYP Q3 37,650
      Celtic FC SCO Q2 36,813
      BATE Borysów BLR Q2 33,725
      --------------------------------------
      AC Sparta Praga CZE Q2 28,870
      NK Dinamo CRO Q2 23,925
      Łudogorec Razgrad BUL Q2 18,125
      Maccabi Tel Awiw ISR Q2 17,875
      Sheriff Tiraspol MDA Q2 17,075

      Pierwsze 5 jest rozstawione, następne nie. Aby rozstawione było Maccabi muszą odpaść co najmniej 4 zespoły z lepszym rankingiem. Aby Sheriff - 5. Do tego Maccabi gra z Mariborem, który tak czy siak ma wyższy ranking niż Legia. Tak więc: w kolejce do rozstawień przed Legią zawsze jest zwycięzca pary Maccabi - Maribor. Aby móc trafić na Maccabi - muszą oni awansować + odpadają 4 zespoły spośród Salzburga, Steauy, APOELu, Celticu, BATE, Sparty Praga, Dinama Zagrzeb, Łudogorca (4/8). Jeśli do tego odpada Maccabi z Mariborem - rozstawienie łapie Sheffir. Jeśli odpadnie 5/9 z wyżej wymienionych - rozstawienie łapie również Maribor. Dlatego też Legia ma daleką drogę do rozstawienia.

      Jeśli awansują z Celticiem (a pewnie tak się stanie) to aby być rozstawioną w IV rd. musi odpaść 5/8 spośród wymienionych zespołów: Salzburg, Steaua, APOEL, BATE, Sparta, Dinamo, Łudogorec, Sheriff. Trochę więcej niż z wyliczeń Karlika (4/9).
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Obecnie mamy dziesięć par.

      Pokaż spoiler
      FC Salzburg - Qarabağ Ağdam
      NK Dinamo (Zagrzeb) - Ålborg Boldspilklub
      APÓEL (Nikozja) - HJK
      Sheriff Tiraspol - ŠK Slovan Bratysława
      Malmö FF - AC Sparta Praga
      FK Partizan (Belgrad) - Łudogorec Razgrad
      Maccabi Tel Awiw - NK Maribor
      BATE Borysów - Debreceni VSC
      Celtic FC - Legia Warszawa
      Steaua Bukareszt - FK Aktobie


      Z nich zostanie wyłonione 10 zespołów. 5 z najwyższym rankingiem będzie rozstawionych, 5 z tym niższym - nie będzie. Oto rankingi wszystkich 20 zespołów.

      Pokaż spoiler
      1. FC Salzburg AUT Q3 46,185
      2. Steaua Bukareszt ROU Q2 39,451
      3. APÓEL CYP Q3 37,650
      4. Celtic FC SCO Q2 36,813
      5. BATE Borysów BLR Q2 33,725
      6. AC Sparta Praga CZE Q2 28,870
      7. NK Dinamo CRO Q2 23,925
      8. Łudogorec Razgrad BUL Q2 18,125
      9. Maccabi Tel Awiw ISR Q2 17,875
      10. Sheriff Tiraspol MDA Q2 17,075
      11. NK Maribor SVN Q2 16,200
      12. LEGIA WARSZAWA POL Q2 15,275
      13. FK Partizan SRB Q2 14,825
      14. Debreceni VSC HUN Q2 10,325
      15. ŠK Slovan Bratysława SVK Q2 8,700
      16. FK Aktobie KAZ Q2 8,150
      17. FK Ventspils LVA Q2 7,750
      18. Qarabağ Ağdam AZE Q2 7,575
      19. HJK FIN Q2 7,435
      20. Ålborg Boldspilklub DEN Q3 5,260


      Z 90miut.pl ;)

      Edit:
      Pogrubiłem te zespoły, którym pewien portal bukmacherski daje większe szanse na awans. W przypadku Celtic - Legia nie znalazłem takiego zakładu, w przypadku Partizan - Ludogorec są równe szanse. Dlatego od siebie dodaję korzystnie dla Legii: awans Warszawiaków oraz Partizana. Wtedy wygląda to tak:

      Pokaż spoiler
      FC Salzburg AUT Q3 46,185
      Steaua Bukareszt ROU Q2 39,451
      APÓEL CYP Q3 37,650
      AC Sparta Praga CZE Q2 28,870
      NK Dinamo CRO Q2 23,925
      --------------------------------------------------
      NK Maribor SVN Q2 16,200
      LEGIA WARSZAWA POL Q2 15,275
      FK Partizan SRB Q2 14,825
      Debreceni VSC HUN Q2 10,325
      ŠK Slovan Bratysława SVK Q2 8,700


      Ponad kreskę rozstawieni, poniżej kreski nierozstawieni.
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • A ja bym nie chciał. Rumuni to klasowy zespół i równie dobrze możemy od nich lepiej zebrać w czapkę niż rok temu.

      Trochę denerwuje mnie miesiączka emocjonalna dziennikarzy i części kibiców. Legia nie jest ani super słaba jak pisali po St Pats ani super potężna jak piszą teraz. Jesteśmy w miejscu w którym jesteśmy i nie jest to pozycja umożliwiająca patrzenie na wszystkich wokoło z góry.
      Pisanie że z Celtikiem mogło być 6:1 jest literaturą romantyczną. Prawda jest taka, że gdyby Ivica wykorzystał któryś ze swoich karnych, to Legia pewnie nie cisnęłaby do końca tak uparcie i nie strzeliła 2 bramek w końcówce. To nie ujmuje oczywiście piłkarzom - zagrali wspaniale, nie wiem czy nie lepiej niż ze Spartakiem. To be sincere - wtedy byliśmy piłkarsko gorszą drużyną która nie pierwszy i nie ostatni raz w historii ograła lepszą. Tak się zdarza w futbolu. Tym razem i wygraliśmy i byliśmy lepsi. To był piękny wieczór.

      Martwi lewa obrona. Brzytwa zamula, gra z niezaleczoną kontuzją i robi raczej za statystę. O Ronanie nie wiemy absolutnie nic bo nawet potrenować nie zdążył nim się połamał. Bereś jest na tej stronie po prostu fatalny. Ta pozycja to zdecydowanie nasze najsłabsze ogniwo.
      zgniły liberał/podły ateista

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Thorgoth ().

    • Ja z kolei uważam, że zagraliśmy słabo. Masa niecelnych podań w pierwszej połowie, zero ruchu w ataku przez większość meczu. Bramki padały bo mamy ludzi, którzy potrafią indywidualnie zrobić coś z niczego + Celtic nie zaczął jeszcze sezonu, więc też grali piach.
    • Co do lewej obronny to zgoda z alfą i omegą. Kiedy Legia gra jak z irolami czy Zawiszą lub GKS-em to należy ich ganić. Kiedy gra jak z Celtikiem to należy chwalić bo tak powinna grać co mecz. Z pasją,zaangażowaniem,charakterem i ambicją. Jazda na dupach przez 90 min brak polskiego minimalizmu,który w większości przypadków przy 2-0 zacząłby się catenacio i bronienie wyniku. Prowadzimy 2-0,ale to mało i dalej,dalej więcej,więcej.
      Zdrowie wraca powoli więc może na wrześniową ligę mistrzów człowiek wróci :)
      Menelinho
    • Dziś awans uzyskał Maribor i BATE. Oba zespoły są wyżej rozstawione niż Legia. Dlatego też, żeby Legia była rozstawiona, musi odpaść 5/7 z poniższych zespołów:
      Pokaż spoiler
      FC Salzburg
      NK Dinamo (Zagrzeb)
      APÓEL (Nikozja)
      Sheriff Tiraspol
      AC Sparta Praga
      Łudogorec Razgrad
      Steaua Bukareszt


      No i oczywiście Legia musi awansować. Szanse na rozstawienie bliskie zeru ;)
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • Bajkowy wieczór.
      Kiedy ostatnio polska drużyna wycierała podłogę ekipą klasy Celticu? Niezależnie od słabości rywali - jest pięknie.
      Zgadzam się z Karlikiem, opcje na S są najgorsze. Złe będzie też wylosowanie Cypryjczyków, mimo że ich liga spada na ryj to nie jest dobra pora roku aby się z nimi mierzyć.
      BATE lub Bułgarzy rywalem optymalnym. Trzymajmy kciuki.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Nie powiem, żebym był specjalnie zaskoczony zwycięstwem Legii- w końcu obstawiałem wygraną :D 6-1 z takim rywalem oczywiście cieszy, choć nie umniejszając Legii to już nie ten Celtic co kiedyś. Teraz ostatnia przeszkoda- nie ma rywali poza zasięgiem. Generalnie chyba najbardziej bym chciał Salzburg- wtedy nie będzie wielkich oczekiwań i dużo większa szansa na korzystny wynik (brak presji podobnie jak z Glasgow). Jak trafimy na coś pokroju BATE to będzie pompowanie balonika, lekceważenie rywala i później opluwanie Legii bo jak mogła z Białorusią nie wygrać.. Osobiste preferencje? Byle nie Steaua i Cypryjczycy. Spróbuję dorwać bilet na mecz- z Sosnowsi w końcu daleko do Stolicy nie jest :E
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • 6-1 w drugiej rundzie.... 6-1 w trzeciej rundzie.... Nie obrażę się za 6-1 w czwartej ;]


      //EDIT
      Ktoś może mi TO wytłumaczyć?
      Z tego co sprawdziłem Bereś nie grał przedostatnio z Celtami, oraz 2x z St. Patricks, więc 3 mecze odczekał...

      //EDIT 2
      Już wszystko jasne - brak zgłoszenia go do gry w 2 rundzie (swoją drogą po co zgłaszać kogoś kto i tak nie może grać ?:E )
      Na uspokojenie
      "Nigdy nie poznacie bohatera, którym było pisane Nam się stać"
      u50 - OFF
      uDraco - ON
      Chatek_emeryt

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Chatek ().

    • UEFA wykluczyła Legię z LM... przepisy przepisami ale dawno takiego [ciach] nie widziałem :]
      btw orientuje się ktoś jakby wyglądała sprawa gdyby Legia w pierwszym meczu wygrała wyżej? Dalej by się liczył wynik dwumeczu?

      Moderator Toadie:
      Upominam za pseudowulgaryzm
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • Walkower 3:0 i remis 4:4 w dwumeczu...

      Gdyby karnego strzelili przeszliby dalej ;)

      Gdyby nie wystawili piłkarza na 3 minuty gdzie nic nie zrobił też by przeszli dalej...
      "Ja to Cie przygarnąlem tak jak Shrek tego osła. Szkoda tak zostawić samego w lesie mimo tego, że cie wkurza :D " ~ panwpolo


      Ursa - Top 34 THE END
      16.07.2013 - 29.12.2014
      Bez urlopu
    • Ale wstyd... No kurde tragedia.

      I tutaj myślę, że nie ma znaczenia, że Bereszyński wszedł na trzy minuty. Pamiętam sytuacje z el. do MME w bodajże 2003 roku. W naszej grupie Szwecja przegrała walkowerem z San Marino, bo cały mecz na ławce przesiedział zawodnik zawieszony za żółte kartki. Co łączy te dwie sprawy? Otóż to, że w obu zespołach odpowiedzialna za to była kobieta. A więc, jak mówił Smuda, baba w piłce przynosi pecha.

      Nie powiem, że polska drużyna była najbliżej LM, bo zarówno Wisła w 2005 i 2011, jak i Legia rok temu byli bliżej. Nie powiem, że była największa szansa przed nami, bo większą miała Wisła w 2009 (przegrana z Levadią, potem ładnie rozstawieni byliśmy w dalszych rundach). Powiem tylko, że wstyd i cebulactwo. Legia zapłaciła za swoje skąpstwo i żałowanie jednego miejsca na listach w meczach z Irlandczykami, których nazwy już nie pamiętam.

      I co? Klasycznie teraz: może za rok...
      ex SMod ZŻU, MN
      ex Mod Handel, Wojny, DiD, S&D, ST, PoO, WiP

      LFC - this means more...


      Twister jest genialny!
      mirela jest wspaniała!
      Pręgierz (*)
    • I kilkanaście milionów euro poszło się gonić przez głupi błąd. Legia jest sobie sama winna.

      Podejrzewam jednak, że gdyby sytuacja była odwrotna (czyli Legia miałaby skorzystać na błędzie Celticu) to decyzja UEFA byłaby inna i skończyłoby się na karze finansowej.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Sama jest sobie Legia winna. Taką fuszerkę odstawić to świadczy tylko o tym jak "europejski" poziom tam panuje ( i o zgrozo to najlepiej zarządzany klub w Polsce).

      W podobnej sytuacji Debreczyn dostał tylko kara finansowa, ale to było raczej nadzwyczajne i ciężko wytłumaczalne złagodzenie kary. Nominalną karę za takie przewinienie dostała właśnie Legia.
      Inna kwestia iż Legia w UEFA - głownie przez wybryki kibiców - od dawna była na cenzurowanym.
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego
    • Cezarcfc napisał(a):

      W podobnej sytuacji Debreczyn dostał tylko kara finansowa, ale to było raczej nadzwyczajne i ciężko wytłumaczalne złagodzenie kary. Nominalną karę za takie przewinienie dostała właśnie Legia.
      Inna kwestia iż Legia w UEFA - głownie przez wybryki kibiców - od dawna była na cenzurowanym.
      Nie znam się to się wypowiem?
      Sytuacji wbrew pozorom bardzo daleko do podobnej. Jest osobny przepis dotyczący gry niezgłoszonego do rozgrywek zawodnika a zawodnika pauzującego za czerwoną kartkę. W pierwszej sytuacji możliwości są dwie: kara finansowa lub walkower. W drugiej tylko jedna. Wina więc nie stoi po stronie UEFA, która nie miała innej opcji, gdyż przepisy mówią jasno co należy w takiej sytuacji zrobić, a po stronie Legii, konkretnie pani kierownik Marty Ostrowskiej, która jak to niestety często w Polsce bywa, zgarniała bardzo przyzwoite pieniądze za nicnierobienie. Inaczej niż katastrofą niestety skończyć się to nie mogło. Co więcej brakuje jej nie tylko kompetencji, ale i honoru, by przyznać się do popełnionego błędu. Tłumaczy się, że to nie jej wina, ponieważ w jej mniemaniu kierownik nie odpowiada za tego typu kwestie...

      Dla mnie cała ta sytuacja jest po prostu żałosna. Pierwszy raz od dawna zdarza się, by nasz ciągle rosnący apetyt na CL nad Wisłą miał tak duże szanse na zaspokojenie, ale jednak nie, klasycznie już musimy coś zepsuć. I trudno w tej sytuacji nie zgodzić się z Frankiem Smudą, bo ta historia brutalnie udowadnia, że rola kobiet jest w kuchni, a nie w szatni mistrza Polski...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Philip ().

    • Philip napisał(a):

      konkretnie pani kierownik Marty Ostrowskiej, która jak to niestety często w Polsce bywa, zgarniała bardzo przyzwoite pieniądze za nicnierobienie
      Nie znam się to się wypowiem?

      Akurat tzw. "protokół A" z listą 25 zgłoszonych do rundy zawodników wypełniał i przesyłał Dominik E. który robił to na polecenie Leśnego. Kierownik drużyny jest za krótki żeby samemu sobie wyznaczać zadania w klubie.
      Besides, szukanie kozła ofiarnego teraz jest prostackie.
      zgniły liberał/podły ateista