Legia Warszawa

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Po przeczytaniu newsa spadłem z krzeszła jak Miklas - z tą tylko różnicą, że niczym nie obrwałem :E

      Wielkie brawa dla sprawcy, tym bardziej sie cieszę, że nikt go nie dorwał (ja bym go za to nie karał ^^)

      Fotka (a raczej jej autor) powinna startować do Grand Press 2008 :D
    • Normalnie pospadacie z krzeseł:D

      Podczas jutrzejszego Dnia Otwartego przy Łazienkowskiej 3 odbędzie się premiera nowej flagi, na której każdy sympatyk warszawskiego klubu będzie mógł umieścić swój podpis.

      Flaga będzie eksponowana na nowym stadionie, dzięki czemu nazwiska Kibiców zawsze będą towarzyszyć drużynie.

      Oprócz podpisania flagi Kibice będą mogli m.in. obejrzeć trening zawodników, zrobić z nimi zdjęcia, odwiedzić Muzeum Legii, wziąć udział w licznych konkursach z nagrodami, a także zrobić zakupy w Sklepiku Kibica z 15% zniżką.

      Około godziny 13:00 odbędzie się uroczyste pożegnanie zawodników wyjeżdżających na mecz z Lechem Poznań.

      Gorąco zapraszamy wszystkich Kibiców Legii Warszawa!



      Będzie to pierwsza flaga spalona przez kibiców własnego klubu:P Poza tym barwy są "trochę" nie zgodne z herbem. Do tego biorąc pod uwagę układ barw pionowy, to jest to flaga Śląska Wrocław. Kornel znów pomylił barwy...
    • co do flagi brakuje napisu Fan club KP ITI LEGIA WARSZAWA.

      a teraz o meczu: mecz jak mecz stawka 3pkt fakt ze mecz z Lechem wywoluje wiecej emocji ale to mecz o 3pkt w Pyrlandii czekaja na kolejne zwyciestwo ale jesli Legia zagra skutecznie( czytac: trafiac do bramki rywala ) to 3pkt jada doSto(L)icy o obrone sie nie martwie od kiedy wrocil Astiz to naprawda formaacja w ktorej gra nazywa sie obrona nawet Szalgado zaczal lepiej grac.

      tak wiec

      TYLKO LEGIA UKOCHANA LEGIA DZIŚ WARSZAWA CZEKA NA ZWYCIĘSTWO TWE
      Menelinho
    • Kar(L)ik napisał(a)

      TYLKO LEGIA UKOCHANA LEGIA DZIŚ WARSZAWA CZEKA NA ZWYCIĘSTWO TWE


      czeka czeka ... ale już sie w tym roku NIE DOCZEKA xD

      mecz oczywiście dno, ten wasz cały Chinyama, to powinien w okręgówce Bangladeszu grać ... dziś nie zrobił kompletnie nic, był totalnym zerem ... i dobrze ... bo dobry napastnik by jego sytuacje wykorzystał może :)
      i bym musiał Legii racje przyznać xD (że jedzie po 3 pkt)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DjOgliver ().

    • Nie wiem co chciałeś przekazać poza napinką tym postem ale mniejsza o to...
      Meczyk ładny nie był pod koniec straciło wszystko impet i odczułem wrażenie że obu stronom remis pasuje. Doping mi się podobał poza początkiem kiedy było tylko lżenie Legii. Mimo to w TV parę razy udało się naszym przebić :) Miło też było widać piro w naszym wykonaniu :) Jestem też pod wrażeniem rozmachu pseudo Panoramy Warszawy. Naprawdę sporo pracy musiało być przy tym ale odpowiedź się udała na szczęście ;) martwi mnie jednak nienawiść jaka przejawia się z tego miasta do Warszawy. Tak bardzo Poznań pragnie zniszczenia Warszawy że nawet sektorówki robią ale cóż kompleks to kompleks :* dla mnie to mogli by sobie uszyć coś dla siebie ale nie, lepsze jest antyLegia niż własne barwy :)
      Remis sprawiedliwy, czekam na dokończenie w Warszawie :D
      Bíg číťÝ (L)ífë

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bemek ().

    • Bemek troche zalosniasty twoj post ;) Dlaczego? Otoz dlatego ze gdy Lech wygrywal na waszym stradionie PP to wy musieliscie pilkarza ukrasc te medale i ich napasc tak naprawde. Zniesc tego nie mogliscie... Wlasnej belki w oku jak zawsze nie widzicie... "kibice" ^^

      Thorgoth co do dna jesli chodzi o kibicow popatrz sobie na doping na Legii ;)

      DjOgliver:

      Chinyama dnia swojego nie mial, ale pokazal ze obrona Lecha nadal dziurawa ;) Nastrzelal sie za dwoch, w sumie zagrozil ze 3-4 razy Lechowi(tak na powaznie). Jak dla mnie gral dobrze, ale samolubnie ;) Masz gleboko spaczony obraz jego gry w tym meczu... Jesli juz ktos gral nie na miare oczekiwan to Giza, ale chyba to juz nikogo nie dziwi...


      btw. Wyrazam szczere kondolencje z powodu inteligencji tworcy flagi, ktorej zdjecie jest pare postow wyzej.
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Rassija ().

    • zacznijmy od końca: kondolencje przyjęte i możesz być pewien że ta flaga nie powisi długo na tym stadionie ;)
      Giza i Chini grali tragicznie ale to już przestało mnie dziwić...
      Doping na Legii - sam wiesz jak jest i dlaczego więc porównywanie tego jest co najmniej nie na miejscu. ;)
      No i doszedłem do początku :D pamiętny Puchar Polski... Szkoda że nie przedstawisz całej prawdy tego zdarzenia i co powodowało takie a nie inne reakcje bandytów (bo nie normalnych kibiców i dawno już to zostało wyjaśnione) na wręczeniu medali... Obraźliwe gesty i śpiewy piłkarzy Lecha skierowane w kierunku trybun, zdemolowana szatnia na Łazienkowskiej... Może i mój post był żałosny ale ja przynajmniej potrafię przyznać że coś nie jest takie jak powinno u siebie. Ty Rassija - nigdy nie :)
      Mimo tego i tak lubię jak tu piszesz i cały czas jesteśmy umówieni na soczek ;)
      Bíg číťÝ (L)ífë
    • Co do dopingu... Skoro sami macie gorszy to poco wypowiadacie sie w sposob szyderczy o dopingu innej druzyny? Uwazasz ze usprawiedliwia was to ze u was nie bo wam sie firma nie podoba? :E Troche zalosne :P

      Jak sam przyznales napinasz sie teraz (nie, nie na forum), a wygrac ze zmeczonym Lechem nie mogliscie :P Tez troche... dziwne? ^^

      Obrazliwe gesty i teksty to juz od dawna nic dziwnego z obu stron wiec o czym mowisz? Chcesz byc obiektywny to zacznij byc ;) Uwazasz ze ja nie potrafie nigdy? Zacznij czytac moje wszystkie posty w sporcie a nie tylko te wybrane, gdzie pisze o Legii ;) Chociazby ostatnio o wydarzeniu gdy Austriacy przyjezdzali do Poznania i sie zatrzymali.. Ciekaw jestem czy Ty bys tak napisal ;)

      Na soczek zawsze ;p
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • panorama zniszczonej Warszawy brawo dla Poznania. KOMPLEKS KOMPLEKS.

      osobiscie wolalbym zrobic flage swojego klubu a nie pyry wola robic panorame Warszawy. brawo naprawde jestyescie zalosni( poza tymy ze pare razy bylo iti go home i na plocie zawisl widelec ) uwazal ze az tak nisko nie mozna spasc wy jednak potraficie.\

      Brawo za ultras dla NS

      co do meczu czysto pilkarskiego: Brawo za gre z tylu, ambicj wole walki chcoc w 2 polowie bylo gorzej ale jak wchodzi Giza ktora powoduje ze (L) gra w 10 zamist 11 to logiczne. w lechu ladnie zagralk arboleda i murawski reszta sredni poziom. szkoda ze nie bylo bramek w mojej ocenie remis sprawiedliwy ale ze wskazaniem na (L).

      tyle z legijnym pozdrowieniem
      Menelinho
    • Ogólnie Lech nie popisał się z AntyPanoramą. Według mnie to tak jak byście zrobili panoramę Auschwitz na mecz z Unią Oświęcim... Do tego jak zwykle - najwyższy poziom tajności oprawy Lecha, który to już raz?:P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Belit ().

    • a tu jeszcze przedstawię kulisy meczu w Poznaniu. Szczerze? Nie spodziewałem się takiej reakcji a zwłaszcza reakcji od tej osoby.
      Napiszę tylko tyle: Brawo Panie prezesie!


      Pan Andrzej Kadziński
      Prezes Zarządu
      KKS Lech Poznań S.A.

      Szanowny Panie Prezesie,

      Podczas wczorajszego spotkania Lech Poznań Legia Warszawa doszło do wywieszenia przysłaniającej całą trybunę flagi, przygotowanej przez kibiców Kolejarza. Obraz przedstawiający panoramę zniszczonej Warszawy miasta, które zostało zrównane z ziemią przez Niemców w 1944 roku, w odwecie za Powstanie Warszawskie wykracza poza granice dobrego smaku.

      Warszawa w gruzach kojarzy się wszystkim Polakom jednoznacznie z wojną i tragedią. Legia, klub warszawski, z należytą powagą podchodzi do jednego z największych przejawów heroicznej obrony polskości, dlatego wczorajszy gest budzi nasz sprzeciw. Niesmak jest tym większy, że takie zachowanie nie spotkało się z żadną reakcją ze strony organizatora meczu, czyli władz klubu Lech Poznań.

      Z dezaprobatą odnosimy się do pomysłu kibiców z Poznania. Zastanawiające jest też to, że skupiają się na Legii i Warszawie, zamiast na wspieraniu własnego zespołu.

      Zdajemy sobie sprawę, że czasami trudno zapanować nad emocjami tłumu, jednak zezwolenie na wyeksponowanie tak dużej flagi obrażającej nie tylko klub przeciwnika, ale także Miasto, które w imię wolności Narodu zostało zrównane z ziemią, a 200 tysięcy jego mieszkańców straciło życie, budzi nasz stanowczy protest.

      Mamy nadzieję, że treści prezentowane na wywieszonej fladze nie są reprezentatywne dla poglądów Zarządu Pana klubu, ani dla kibiców Lecha Poznań.

      Z poważaniem,
      Leszek Miklas
      Prezes Zarządu

      Jarosław Ostrowski
      Członek Zarządu



      dla pełnej jasności - to był ostatni post co do meczu z Lechem.

      Skupmy się na meczu o nic nie znaczący puchar eksrtak(l)asy...
      Bíg číťÝ (L)ífë
    • To teraz juz rozumiem oco wam ciagle chodzilo z ta panorama, bo jak Boga kocham tego nie widzialem...

      btw. teraz do niego panie prezesie? Bede Ci to wypomiac :P ale fakt przeprosiny sie naleza :]

      Ode mnie: Przepraszam
      5 ST
      Gram:
      U17 top71
      Emeryt:
      U1 jp top35 flota top14; U28 top167; U35 top450; U39 top235

    • "Wybaczamy i prosimy o wybaczenie..."

      No to nareszczie się wyjaśniło o co nam chodziło że nie podoba nam się Wasza sektorówka.

      Temat zamknięty a z Milkasem bedę się widział pewnie w piatek przed meczem więc osobiście mu podziękuję. ;) buehehe wypominaj, wypominaj mi nawet jak zapomnę bo mam dziś chwilę słabości i nie chcę powtórki :lol:

      rozmowy trwają więc jestem podekscytowany... a nóż siekiera będzie znów spokój ;)
      Bíg číťÝ (L)ífë
    • no to się zaczeło :D


      Wczorajszy list prezesa Legii do prezesa Lecha, odnoszący się do okazjonalnej sektorówki lechitów, nie pozostał bez reakcji ze strony poznańskiego klubu. Stowarzyszenie Wiara Lecha napisało odpowiedź na pismo Miklasa. Co prawda list był adresowany do Andrzeja Kadzińskiego (Prezesa Zarządu KKS Lech Poznań S.A.), jednak ten nie jest w stanie teraz odpowiedzieć. "Prezes Lecha jest na urlopie, a wiceprezes pojechał na losowanie fazy grupowej Pucharu UEFA" - poinformowała Legia LIVE! rzecznik prasowy Lecha, Joanna Dzios. Mimo to lechici jeszcze do sprawy wrócą.
      "Nie pozostawimy go bez odpowiedzi. Nie ukrywam, że nie chcemy iść na wojnę medialną z KP Legia, ale naszym zdaniem list opublikowany przez prezesa Legii uderza w wizerunek Kolejorza" - powiedziała nam Dzios.

      Miklas zarzucał fanom Lecha to, że zaprezentowali panoramę Warszawy, "miasta, które zostało zrównane z ziemią przez Niemców w 1944 roku, w odwecie za Powstanie Warszawskie", a to jego zdaniem "wykracza poza granice dobrego smaku." Działaczom poznańskiego klubu zaś zarzucił brak reakcji, a właściwie przyzwolenie na "wyeksponowanie tak dużej flagi". "Nie zgadzamy się z tym co napisał w liście Leszek Miklas. Kibice Lecha nie mieli zamiaru uderzać w bohaterską walkę Warszawy i warszawiaków w czasie wojny" - mówi rzecznik Lecha. To samo potwierdza w piśmie prezes zarządu Stowarzyszenia "Wiara Lecha", Jarosław Kiliński. Jego treść prezentujemy poniżej:

      Zarząd Stowarzyszenia "Wiara Lecha" z wielką uwagą oraz nieskrywanym zdumieniem zapoznał się z listem otwartym skierowanym w dniu wczorajszym przez Pana, na ręce prezesa Lecha Poznań Pana Andrzeja Kadzińskiego.
      Z Pańskim listem zapoznaliśmy się z uwagą, bowiem kwestie, które Pan w nim poruszył są na tyle istotne, iż zawsze należy im się odpowiedni szacunek. Może nawet słowo "szacunek" nie ma należytego ładunku emocjonalnego, jaki należy się tragedii setek tysięcy warszawiaków, którzy swoje życie złożyli na ołtarzu wolności oraz godności Narodu. Co do tego każdy rodowity poznaniak zgodzi się z rodowitym warszawiakiem. Nie inaczej jest w przypadku kibiców Lecha Poznań, którzy pamięć ofiar własnej "małej ojczyzny" uczcili w czerwcu 2006 r. Nikt z nas nie śmiałby kalać pamięci synów polskiej ziemi, dzięki którym przyszło nam żyć w wolnym świecie.

      Z drugiej strony, Pańska reakcja wzbudziła nasze zdumienie, bowiem uwiecznione elementy oprawy kibiców Kolejorza, podkreślamy Kolejorza, to m. in. zniszczony Most Świętokrzyski, Pałac Kultury, Rotunda, czy też Hotel Marriott. Jak to można łączyć z krwawiącym obrazem zniszczonej w 44 roku Warszawy, tego pojąć nie sposób. Nie dziwiłoby nas, gdyby podobne sądy wyrazili rodowici iławianie, czy też mieszkańcy Przasnysza, ale każdy prawdziwy warszawiak panoramę i historię swego miasta i jego budynków zna i potrafi przypisać właściwej epoce.

      W swoim liście wyraża Pan żal, iż podobna prezentacja została zaakceptowana przez władze Klubu oraz wyraża nadzieję, że powyższe, jakże mylnie przez Pana interpretowane treści, nie stanowią stanowiska władz Lecha Poznań. Warto Panu wiedzieć, że w Poznaniu kibice oraz klub, który reprezentowany jest przez jego władze, to jedność stanowiąca o jego sile. Dobrze byłoby zatem, gdyby nie przykładał Pan jednej miary do wszystkich, z którymi ma Pan zaszczyt się spotykać i korespondować.

      Gdyby zechciał się Pan pochylić nad treścią przekazu, którego byliśmy świadkami w minioną niedzielę, to odnalazłby Pan jedyny prawdziwy motyw wielka Legia, która z dumą reprezentowała Stołeczne Miasto Warszawę, legła w gruzach. Bowiem gruzowiskiem jest stadion pozbawiony kibiców, dopingu i opraw. Miarą wielkości przywódców jest ich zdolność analizowania sytuacji i reagowania na kryzys. My rozliczani za upadek Legii nie będziemy Pan niech spojrzy w lustro. Być może ogląd sytuacji ma Pan zakłócony przebiegiem "przyjęcia urodzinowego", które urządzono Panu całkiem niedawno, jednak ignorancji w kwestiach kibicowskich oraz wyjątkowego braku dobrego smaku nic nie usprawiedliwia.

      Oświadczamy Panu, że jako kibice poznańskiego Lecha, czujemy się oburzeni i głęboko dotknięci insynuacją, jakoby nasza oprawa miała cokolwiek wspólnego z próbą szargania pamięci bohaterów i ofiar kwiatu polskiego narodu. Tym razem uznajemy to za pomyłkę, którą wybaczamy. Następnym razem będziemy dochodzić obrony dobrego imienia kibiców Lecha Poznań w każdy możliwy i zgodny z prawem sposób.

      W imieniu zarządu Stowarzyszenia
      Jarosław Kiliński
      Prezes





      szczerze? byłem dziś w klubie i gadałem luźno z pracownikami klubu. 100% się podpisuje czterema łapkami pod tymi słowami. Prezes Lecha trafił w sedno a Miklas napisał poprzedni list tylko po to żeby zyskać w oczach kibiców :/
      W kitę kopany interesant... a wierzyłem że się choć trochę zmienił...
      Bíg číťÝ (L)ífë

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bemek ().

    • Brawo, brawo, brawo! "Wiara Lecha" pokazała klasę!
      Nie dziwiłoby nas, gdyby podobne sądy wyrazili rodowici iławianie, czy też mieszkańcy Przasnysza, ale każdy prawdziwy warszawiak panoramę i historię swego miasta i jego budynków zna i potrafi przypisać właściwej epoce.

      Chodzą ploty, że Leszek nie jest z Iławy:P

      Edit: Kto nie był dziś na CWKS-ie niech żałuje...

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Belit ().

    • ja tam bylem na CWKS - Milan bylo konkretnie jak za dawnych lat na Lazienkowskiej, tylko ktos mi przyjaral raca polara a najlepsze byly dzieciaki :)
      szczegolnie ten ostatni:

      Staruch: Czy polonia jest fajna
      maluch: nieee :D
    • No i zarząd Lecha odpowiedział Miklasowi...

      Zarząd KKS Lech Poznań S.A. podziela zdumienie i reakcje kibiców Kolejorza na list otwarty skierowany do prezesa Kadzińskiego przez pana Leszka Miklasa, prezesa zarządu klubu KP Legia Warszawa S.S.A

      Zostawmy Powstańców Warszawskich i Wielkopolskich w spokoju. Oni zajęli już zaszczytne miejsce w historii naszego kraju. Lech Poznań jest klubem piłkarskim i nie zajmuje się polityką czy interpretacją historii. Lech to emocje kilkudziesięciu tysięcy kibiców zasiadających regularnie na trybunach i kilkuset tysięcy Wielkopolan śledzących zmagania sportowe naszych piłkarzy i trzymających za nich kciuki.

      Lech to kibice, piłkarze, władze miejskie, sponsorzy. My jako zarząd jesteśmy po to, aby te wspólne emocje i działania skierować na osiągnięcie przez naszego ukochanego Kolejorza najważniejszych celów sportowych.

      Zaprezentowana przez naszych kibiców oprawa meczowa w spotkaniu z Legia mieściła się w ramach kibicowskiego licentia poetica i nie należy jej nadinterpretować.

      Zarząd KKS Lech Poznań zaprasza na spotkanie Zarząd klubu Legia Warszawa w celu przedyskutowania roli kibiców w tworzeniu silnego klubu piłkarskiego.

      Zarząd Klubu KKS Lech Poznań S.A.


      Jak dla mnie ostatnie zdanie jest mistrzowskie:D
    • Ciekawe czy zarząd Klubu Lega Warszawa przyjmie zaproszenie ]:-D

      jakoś na to wcale nie liczę... ale oni mają niesamwity dar zaskakiwania :P

      Kar(L)ik to jak skręcona to tym bardziej ;) a poważnie to współczuje :)