Chelsea Londyn

    • Yamato Damashi, a ty jestes wszedzie i wszystko wiesz najlepiej :roll:
      Ogolnie gdyby nie pech Terry'ego, to jestem ciekaw czy wielki manu 2 sezony temu siegnalby po puchar Ligi Mistrzow.
      No i mam szczera nadzieje, ze Chelsea/Liverpool siegnie po mistrzostwo, bo bez Cristiano manu jest niczym zeszloroczny Real M.
      Pozdrawiam.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez bitewicz 1.1 ().

    • Yamato Damashi napisał(a):

      To nie jest odpowiedź na moje pytanie. Odpowiedz mi czy bez Messiego bądź Iniesty (kolejny z waszych "filarów") nic nie zdobędzie :)

      Barca bez Messiego moim zdaniem to nie był by problem :)
      Iniesta i Xavi by poprowadzili zespół, a na prawe skrzydło by się kogoś skombinowało :) Pewnie jakiś młodzik.
      u15 - top 200? (off)
      u56 - top 20 (off)
      uTarazed - top 7 (off)
      uWezn - top 2 (off)
      uAquarius - top 1 (off)
      uEuropa top 2 (off)
    • Ronaldo był filarem zespołu, bo był owszem najbardziej utalentowanym piłkarzem na wyspach (na świecie?). Taktykę ustawił pod niego i to z dobrym skutkiem. Zwróć uwagę na niedocenianie Rooneya który musiał przymusowo grać na skrzydle zamiast jego nominalnej pozycji w napadzie. Taktyka to potężna broń, jeśli ciężar strzelania bramek spadnie równo na napastników i obydwu skrzydłowych strata Ronaldo nie będzie tak bolała (nie mylić z nie będzie zauważalna).

      Nie ładnie jest mówić, że jeden zespół bez klasowego zawodnika sobie poradzi, a inny już nie. Nie sądzicie że mówicie tak bo kibicujecie Barcie? Każdy zespół jest taki sam, zawsze znajdzie się rozwiązanie z każdej sytuacji,
    • kawior17 napisał(a):

      zobacz ile chelsea radzi sobie bez joe cola a jakos nikt o ty m nie mowi a on jest filarem :)
      w Chelsea sytuacja jest inna choc w drużynie są zawodnicy bez których było by bardo ciężko (Terry , Lamps , Drogba ) to drużyna gra piłkę taktyczna , zespołową i wyniki nie zależa od tego jak zagra dany zawodnik tylko od tego jak bedzie funkcjonował cały kolektyw
      Zapraszamy do quizów w dziale HydePark Forum Ogame.pl:

      Naukowych, Rozrywkowych lub Quizu sportowego

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cezarcfc ().

    • sory, ale według mnie to Ronaldo jest przeceniany, połowa jego bramek to było dostawienie nogi, ćwiartka to karne i wolne, a reszta to szczęście i umiejętności. Dla mnie jest nurkiem i mam nadzieję że wkońcu to wszyscy zobaczą bo oglądając mecz realu wczoraj, to nic nie pokazał. Kaka, Benzema, Alonso a przede wszystkim Raul zagrali lepiej. Ronaldo miał bramkę.... z karnego :) Chelsea wszystkich na razie ogrywa, a nie długo do kadry wracają Zhirkov i Cole co mnie bardzo cieszy. Jeżeli uważasz że J. Cole jest słabym zawodnikiem spójrz na parę jego akcji nawet z.. Manchesterem United gdzie ograł 3 obrońców jednym zwodem i strzelił bramkę ;)
    • Czytaj, bo przeinaczasz jego zdanie. On napisał że Cole nie jest taki filarem dla Chealse jak Terry czy Lampard i ja się z tym zgadzam.

      Oceniasz Ronaldo po ostatnim sezonie który był najsłabszy w jego wykonaniu (ha! 19 bramek w sezonie, multum asyst i finał ligi mistrzów to dopiero "zły sezon" !). Jak był młodziakiem jeździł na skrzydle jak Ferrari po autostradzie. Nie można było go zatrzymać. Ale wiesz co Ci powiem? Wole Ronaldo dziś niż Ronaldo wtedy. Bo tamten grał samolubnie, egoistycznie a dzisiejszy Ronaldo ma świetny przegląd pola i podaje jeśli to jest możliwe.

      Na dryblingu nie stracił, po prostu teraz wszyscy wiedzą jak można go zatrzymać. Kiedyś za zablokowanie piłkarza po przekładance był faul...
    • Nie oceniam go po ostatnim meczy tylko za co całokształt, cwaniaczek z niego i tyle, a sędziowie ostatnio przestali się nabierać na jego sztuczki.... Z resztą o tej jeździe to Messi jest lepszy, choć osobiście nie lubię Barcelony... Skończmy na temat ronaldo bo to nie o nim.. tylko o klubie który jak na razie pod wodzą Carlo wygrał wszystkie swoje spotkania, a gra wygląda coraz lepiej... :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kawior17 ().

    • Nie wiem jakie sztuczki preferuje Messi, bo Barcy nie oglądam, inaczej pojmuje piękny football. W La Liga defensywa to młotki które więcej udzielają się w ofensywie niż defensywie. W Premier Ship 4 obrońców to zazwyczaj 4 wielkie dziady które jedyne bramki jakie strzelają są po rożnych z główki. W Hiszpanii gwiżdże się faule jakby to panienki grały dlatego może i wygląda drybling ładnie ale w porównaniu do tego co w angielskiej trzeba umieć ma się zupełnie inaczej.
      Zresztą po prostu poczekajmy do końca sezonu, porównamy statystki Messiego z Ronaldo. A w następnym sezonie jak już się CR9 przystosuje do warunków z półwyspu to zobaczymy jak będzie hasać.

      PS: Ronaldo nie symulował przez 6 lat, co najwyżej przez ostatnie 2 sezony choć według mnie to tylko przez półtora.
    • W ostaniej lidze mistrzów statystyki Ronaldo i Messiego fajnie wyglądały :)
      Messi - 3 strzały - 1 gol
      Ronaldo - 10 strzałow - 1 gol
      Jestem ciekaw jak teraz to wszystko będzie wyglądać :)
      u15 - top 200? (off)
      u56 - top 20 (off)
      uTarazed - top 7 (off)
      uWezn - top 2 (off)
      uAquarius - top 1 (off)
      uEuropa top 2 (off)
    • czytaliście o tym zakazie transferów 0_0 O_O O_O ???

      Sensacyjna decyzja napłynęła w czwartkowe popołudnie do siedziby klubu Chelsea Londyn. FIFA ukarała "The Blues" zakazem transferów na okres jednego roku.

      Jest to efekt nakłaniania francuskiego piłkarza Racingu Lens, Gaela Kakuty do przedwczesnego zerwania kontraktu z tym klubem celem podpisania umowy z Chelsea Londyn. Całe zdarzenie miało miejsce w 2007 roku.

      Decyzja FIFA oznacza, iż przez najbliższe dwa okna transferowe tj. w styczniu, a także latem 2010 roku po zakończeniu sezonu klub nie może pozyskiwać i rejestrować nowych zawodników zarówno z Wysp Brytyjskich jak i zza granicy.

      Dodatkowo ukarany został sam piłkarz. Gael Kakuta został zdyskwalifikowany na okres czterech miesięcy. Chelsea musi również zapłacić Racingowi Lens odszkodowanie w wysokości 780 tys euro i dodatkowe 130 tys euro za cykl treningowy jaki piłkarz przeszedł w pierwszych latach swojej kariery.
    • Tak, czytałem i tez mnie to zaskonczyło. Przez 2 okienka transferowe 0 wzmocnien. To moze znacznie osłabic zespoł ale cfc tez nikogo nie sprzeda podczas tych okienek. Nielegalny transfer miał miejsce 2 lata temu ... No kara jest solidna :) Ale To lepiej dla innych klubów np. dla MU :D
    • dwa okienka to jeszcze nie taka tragedia, wpłynie to częściowo tylko na przyszły sezon i tyle. Poza tym czytałem dzisiaj już jakieś ploty że MU też może dostać karę tego typu, więc bym się nie cieszył na pana miejscu, Doktorku :D

      BTW co tu taka cisza ostatnio? Wszyscy do szkółek poszli i kują ostro od początku, czy jak? :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez vul6 ().

    • Kłócić się nikt nie chce :P


      Beznadziejna kara. Nieadekwatna do czynu. Wynagrodzenie byłemu klubowi za naukę zawodnika w zupełności wystarczy.
      2 okiena? Skandal. Współczuje niebieskim.

      Co się tyczy MU do nasz dyrektor sportowy zapewnia że wszystko było przeprowadzone zgodnie z przepisami. Zawodnik nie miał podpisanej umowy (była to umowa słowna - co nie ma na papierze nie ma w ogóle) więc proste że po zapewnieniu warunków rodzina wraz z piłkarzem zdecydowała się odejść.
    • karfus napisał(a):

      Piękny mecz w wykonaniu Chelsea, obrona nie do przejscia i swietna gra w ataku. Tylko 8 bramek straconych w tym sezonie! 8-)
      ~THE BLUES~
      Według mnie Arsenal zasłuzył zdecydowanie co najmniej na remis . Oglądałem mecz i szczerze to własnie kanonierzy sprawiali lepsze wrażenie. Ale co zrobic ? Jak sie to mówi : " Liczy się to co w siacie " . Gratulacje dla najgrozniejszego rywala ManU . Przynajmniej arsenal od nas odpadł trochę . Tylko czas gonic CFC :wrr:
      Anelka - Chyba najlepszy na boisku i zrobił najwiecej. Drogba - 2 bramki, obie nie z przypadku. Ten strzał z wolnego --- Poezja .

      Pozdrawiam
    • Muszę przyznać , że rzeczywiście Arsenal wydawał się drużyną która grała lepiej ale tylko wydawał. Oczywiście posiadanie piłki wyglądało mniej więcej 60:40 na korzyść Arsenalu. Jednak defensywa Chelsea pracowała bez zarzutu i tak naprawdę Arsenal nie stworzył żadnej "100% sytuacji".
      Do tego ofensywa The blues była wyjątkowo efektywna, bo poza "niewykorzystaną" sytuacją Anelki, nie psuła innych sytuacji. Piszę nie wykorzystaną w cudzysłowie bo ja bym jednak uznał ten faul Sagny i podyktował rzut karny ale to pewnie dlatego że kibicuje Chelsea. No i na koniec dodam , że bramka Drogby z wolnego przepiękna. Chociaż ta vermalena też całkiem, całkiem.
    • City 2 - 1 Chelsea

      Dla mnie korzystny wynik.
      Bramka dla cfc po samobojczym trafieniu adebayora - czysty przypadek
      Jednak uważam, ze chelsea zasluzyla choc na 1 pkt.
      Lampard zwalił karnego, drogba "sety" nie wykorzystał ... :P Coz... liczy sie to co w siacie.
      Chelsea na szczescie nawaliła i strata United zmalała do 2 pkt :D

      Pzdr
    • Muszę przyznać , że Chelsea zagrało dość kiepski mecz. W końcówce dopiero się obudzili, ale niestety ataki bez efektów. City grało trochę w piłkę ręczną, ale nie będę się kłócił, bo jednak patrząc na całość meczu, zagrali lepiej niż londyńczycy. Szkoda , że Lampard nie strzelił tego karnego. Ogólnie dość słabo mu idzie w tym sezonie. Bramek dla mnie ładnych w tym meczu nie było( ten Teveza w miarę).
    • Faktycznie rywal trudny, ale myślę że poradzą sobie z nim bez większych kłopotów. Gra Chelsea wygląda naprawdę imponująco w tym sezonie, tylko czy utrzymają taką dyspozycję do maja?
    • Trzeba troszkę odświeżyć temat bo zamarł, nie ma takiej dyskusji co kiedyś :(

      Co prawda wczoraj przegraliśmy z Interem, ale patrząc na wynik to źle to wszystko nie wygląda ;)
      Jestem pewien, że przejdziemy do następnej fazy LM. Oby tylko Zhirkov szybko powrócił... ;)
      U66
      OFF

      Zagadra
      Lecimy od 0, start 13.01.2015 :E