Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

  • Gra:

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

    Złapany na kontrze? Poprzez wrogą falangę? To nic, zawsze można spróbowac ucieczki.


    Co jest potrzebne?

    - 1 statek każdego rodzaju, który będziemy chcieli ochronić
    - dobry stoper
    - FoxGame


    Jak to działa?

    Wszystko sprowadza się do poderwania floty w odpowiednim momencie. Do tego trzeba mieć ją przygotowaną w odpowiedniej zakładce:
    - na teleporcie - przygotowujemy flotę do teleportacji zanim wróci na księżyc wpisując oczekiwane jej wartości po powrocie ataku/FSa
    - na planecie - podobnie jak powyżej, ale w zakładce flota.

    Czekamy ze stoperem aż flota planowo ma wrócić +1 sekunda żeby serwer zdążył ją zauważyć i:
    - w przypadku teleportu ENTER
    - w przypadku planety ENTER x2


    Jak się przygotować ?

    - zostawiamy po jednym stateczku
    - w przypadku planety konfigurujemy FoxGame'a: wybieramy sobie planetę na którą będziemy uciekać, wybieramy w ustawieniach priorytet misji (atakuj, transportuj, stacjonuj, co tam chcemy) oraz autokopiowanie kordów.
    Przed atakiem kopiujemy do schowka kordy planety na która będziemy chcieli uciekać.
    - wyłączamy wszelkiego rodzaju skiny lubiące trochę zwalniać: wszelkiego rodzaju animowane skiny online
    - upewniamy się że będziemy mieć odpowiednio dużo deuteru na poderwanie floty


    W ten sposób surowców nie uratujemy, ale flota ma szanse ;)
    Powodzenia w ucieczkach
    STOP RASIZMOS !! RÓWNE PRAWOS DLA WENEZUELOS !!
    CARLOS zawsze w sercos
    ST Solo - 8, ST ACS - 9 (1 rekord u38), złom - 4
    ZEMSTA - dramat w 5 aktach
    sojusz CARLOS w krypcie zasłużonych uni56
    u24,38,56

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez enKage ().

  • Nawet niezły sposób, ale osobiście bym uciekał dzieki misji atakuj w RS :P
    Wystarczy kliknac na atakuj, potem wszystkie statki i 3x enter...
    Tym sposobem mozna uciec spokojnie w 4 sek, 3 przy dobrych wiatrach..
    oczywiscie sprzet musi byc w miare niezly i net :)
    ale powyzszy sposób też jest warty uwagi :]
  • RE: Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

    Ciachowy napisał(a)
    - upewniamy się że będziemy mieć odpowiednio dużo deuteru na poderwanie floty i upewniamy się że jeśli lecimy na PZ to ten PZ istnieje <nonono>


    no chyba nie zdążymy wybrać PZ ;p, albo jest cos o czym nie wiem ;]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez kruczek ().

  • RE: Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

    kruczek napisał(a)
    Ciachowy napisał(a)
    - upewniamy się że będziemy mieć odpowiednio dużo deuteru na poderwanie floty i upewniamy się że jeśli lecimy na PZ to ten PZ istnieje <nonono>


    no chyba nie zdążymy wybrać PZ ;p, albo jest cos o czym nie wiem ;]


    zwracam honor, robie edit
    STOP RASIZMOS !! RÓWNE PRAWOS DLA WENEZUELOS !!
    CARLOS zawsze w sercos
    ST Solo - 8, ST ACS - 9 (1 rekord u38), złom - 4
    ZEMSTA - dramat w 5 aktach
    sojusz CARLOS w krypcie zasłużonych uni56
    u24,38,56
  • Bardzo doby poradnik.
    Dzięki FoxGame naprawdę nie trzeba się wysilać...
    Nie można zapominać jednak, że zależy to też od szybkości neta...
    No i niektórych programów, np. antywirusy...
    10/10

    Edit: do posta poniżej: Może poproś o ankietę 8-/


    Człowiek zrobił pewien użytek ze swej inteligencji - wynalazł glupotę //Remy de Gourmont

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez DeathStar ().

  • Gwiazda Śmierci napisał(a)
    Bardzo doby poradnik.
    Dzięki FoxGame naprawdę nie trzeba się wysilać...
    Nie można zapominać jednak, że zależy to też od szybkości neta...
    No i niektórych programów, np. antywirusy...
    10/10


    To może jakiś ranking? Które spowalniają ogame a które nie? Na pewno by to wzbogaciło poradnik ^^

    Edit: a racja Akanrde, już sama ta informacja się chwali ^^
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Graveir ().

  • Bardzo fajny poradnik, ale - jak już zostało napisane - można też wcześniej wybrać jakąś planetę.
    Fajnie, że doświadczeni gracze dzielą się swoimi sposobami na bycie flociarzami z takimi lamkami jak ja ^^
    Czekam na kolejne poradniki
    Nie wiedziałem, że można wcześniej wybrać flotę, jeżeli jeszcze jej nie ma na planecie/księżycu.
  • Co do Teleporta to trzeba powiedzieć że lepiej przeliczyć dwa albo nawet trzy razy czy dobrze ustawiliśmy ilość floty by nie była przerośnięta ponieważ nawet jeden statek więcej uniemożliwi nam teleportowanie

    A skin to ogólnie można wyłączyć nie :)

    Pozdro
  • ranol napisał(a)
    moim zdaniem korzystny pomysł tak nie trzeba długo czekać ale nie zawsze jest tak że serwer zdąży w 1 sekundę więc może być z tym kłopot :]


    dlatego wyłączamy co się da i liczymy na szczeście
    STOP RASIZMOS !! RÓWNE PRAWOS DLA WENEZUELOS !!
    CARLOS zawsze w sercos
    ST Solo - 8, ST ACS - 9 (1 rekord u38), złom - 4
    ZEMSTA - dramat w 5 aktach
    sojusz CARLOS w krypcie zasłużonych uni56
    u24,38,56
  • RE: Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

    ...
    Jak się przygotować ?

    - zostawiamy po jednym stateczku ...
    Niewiele to da, atakujący powinien wyczyścić w tym momencie muńka, czy planetę z tych stateczków. Choć na planecie ze względu na obronę może to rzeczywiście być skuteczne. Też to zależy od wartości ew. złomu - mimo wszystko może się opłacać. Można też zostawić niedużą ilość surki na szybkie wybudowanie tych statków, ale i w tym przepadku, jak to się mówi, na sposoby są sposoby. Bardziej przekonuje mnie rozwiązanie zaproponowane przez Pily.
  • RE: Poradnik - ucieczka w 2-3 sekundy

    ostatnio ćwiczyłem sobie taką ucieczkę i coś ciekawego się przytrafiło

    Ciachowy napisał(a)
    W ten sposób surowców nie uratujemy, ale flota ma szanse ;)


    puściłem sobie flotkę na moona (mojego) z jakimś tam ładunkiem surowców, otworzyłem podgląd w nowej karcie by obserwować czas
    na moonie wszedłem w zakładkę 'flota", wybrałem stateczki, dalej cel, potem wpisałem wszystkie surowce (suma lecących i będących na moonie)
    czas się skończył, szybko ctrl+tab i klikam dalej...

    co się okazało, flota, która leciała na moona nie poleciała, ale wszystkie surowce poszły, hehe
  • Poradnik bardzo dobry oraz prosty w obsłudzę :D

    Ale trzeba też mieć szybkiego neta :-/ :-/ :-/

    Jak jak miałem rok temu 256 niestety nie zdążyłem.... Miałem 3 sekundy i się nie wyrobiłem... :wrr: :wrr: :wrr:

    Teraz mam 1024 i bezproblemu uciekłem na 3 s. przed atakiem :]
  • Pomysł dobry, ale niestety nic nowego.
    Odnośnie wyłączania wtyczek i animacji to sprawa wymaga sprostowania.
    W chwili wysyłania informacji o teleporcie do serwera przeglądarka nie korzysta z żadnych wtyczek. Monitor rezydentny antywirusa również nie jest inicjowany.
    Zabawki te działają dopiero przy odebraniu danych z serwera, czyli przy wyświetlaniu stronki z napisem "wysłano".

    W "przyspieszeniu" takiego manewru może pomóc:
    - wyłączenie firewalla zarówno systemowego jak i zewnętrznego ( zysk około 100-200 taktów procesora)
    - zamknięcie wszystkich aplikacji korzystających z internetu (komunikatory, aplikacje do ściągania, inne zakładki)
    - gorąca modlitwa, żeby ktokolwiek na osiedlu nie odpalił w tym momencie antywirusa online.

    Niestety wszystko zależy od szybkości internetu i szczęścia. Można uciec zarówno w 0s, ale można również nie zdążyć w 1 minutę. 8-/
    Dla autora tematu należy się pochwała za to, że potrafił znaleźć temat, do którego nie został napisany jeszcze poradnik ]:-D

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez piekielniak ().

  • Dobry temat
    ale powiem wam tak
    w 7 sec nie zdazylem uciec, przez telepka tym sposobem...

    NIe bylo w tym mojej winy bo zrobilem jak nalezy uciekałem juz w 3 sekundy i udawalo sie a w 7 sie nie udało
    Powiedziec wam czemu?

    W podgladzie flota leciała 7 sek przed atakiem
    w Wiadomosciach zrobiło się 2 sek
    Probowałem wyslac flote 4 sekundy przed atakiem
    Wyskoczylo mi ze za mala ilosc statkow ...

    Wszedlem w wiadomosci zobaczylem to co zobaczylem
    i stwierdzilem ze trzeba miec duzo szczęscia przed takimi blędami...
  • hmmmm
    czytałem nawet ciekawe jest to co powiedzieliście
    ja mam inny sposób ucieczki z Mona w 1 s sam to ćwiczyłem wiele razy potem na żywca i sie udawało...
    następny sukces to kolega został złapany na falandze wystarczyło że mu wytłumaczyłem co ma zrobić i udało mu sie uciec w 1 s :E :E
    Tajników nie zdradze mi nikt nie tłumaczył sam do tego doszedłem ...
    Pozdrawiam wszystkich ;)
    szymas
  • przecież można zrobić tak, że wpisuje flote, którą bedę miał po przylocie, ustawiam kordy + czas,wciskam dalej i czekam aż flota przyleci ze stoperem i wciskam dalej w odpowiedznim momencie no nie?
  • Ale to, że zwalniasz KOMPUTER nie zwalnia SERWERA. Jak zwolnisz komputer to tylko informację o dolocie/wylocie floty otrzymasz później a na serwerku wszystko jest normalnie.