Telefony i Ogame

  • Narzędzia:
  • Telefony i Ogame

    Jako że jest wiele tematów dotyczących niedziałającego Ogame na telefonach z operą mini 4 piszę ten tutrioal.

    Wymagania

    1. Telefon z obsługą JAVA 2.0 i GPRS(lub EDGE i wyższe)
    2. Opera Mini 4.0. To pobrania z: Opera Mini
    3. Adres serwera proxy. (można znaleźć na: Proxy.net.pl


    Ustawienia ogólne dla wszystkich telefonów



    Włączamy Operę wybieramy:
    Menu>Tools>Settings(Menu>Narzędzia>Ustawienia)
    I zaznaczamy "Mobile View"(Mały ekran)
    oraz zmieniamy protokół na Socket.

    Możesz sprawdzić ustawienia Opery ze swoim telefonem. Jeśli Ogame z powyższymi ustawieniami nie będzie działał skontaktuj się ze mną przez PW lub napisz posta w tym topicu



    Sony Ericsson


    Wchodzimy w:
    Ustawienia>Łączność>Ustawienia internetowe>Profile internetowe>więcej>Ustawienia
    Zmieniamy Tryb internetowy na HTTP
    Włączamy Użyj Proxy a poniżej wpisujemy adres proxy i numer portu.



    Samsung


    Wchodzimy w:
    Ustawienia>Ustawienia aplikacji>Przeglądarka> Opcje>edytuj>
    Zmieniamy Protokół na HTTP
    Poniżej wpisujemy adres proxy i numer portu.

    W miarę moich możliwości będę udoskonalał i poszerzał poradnik.
    Miłego korzystania :)

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Ukradli^mi^kredki ().

  • a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??
  • .:LuckyLuke:. napisał(a)
    Niestety w obecnej chwili nie posiadam Nokii, ale postaram się jak najszybciej zdobyć :)


    Dla nokii jest tak:

    Włączamy Operę wybieramy:
    Menu>Tools>Settings(Menu>Narzędzia>Ustawienia)
    I zaznaczamy "Mobile View"(Mały ekran)
    oraz zmieniamy protokół na Socket (teraz sprawdziłem działa też na HTTP).

    I działa aż miło ^^

    @up, będzie brało z tego co wykupiłeś.

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez ..:FeroX:.. ().

  • ..:FeroX:.. napisał(a)
    .:LuckyLuke:. napisał(a)
    Niestety w obecnej chwili nie posiadam Nokii, ale postaram się jak najszybciej zdobyć :)


    Dla nokii jest tak:

    Włączamy Operę wybieramy:
    Menu>Tools>Settings(Menu>Narzędzia>Ustawienia)
    I zaznaczamy "Mobile View"(Mały ekran)
    oraz zmieniamy protokół na Socket.

    I działa aż miło ^^

    @up, będzie brało z tego co wykupiłeś.


    Zobacz to:
    Ustawienia ogólne dla wszystkich telefonów

    A mi chodzi o konfigurację połączenia z internetem :)
  • .:LuckyLuke:. napisał(a)
    ..:FeroX:.. napisał(a)
    .:LuckyLuke:. napisał(a)
    Niestety w obecnej chwili nie posiadam Nokii, ale postaram się jak najszybciej zdobyć :)


    Dla nokii jest tak:

    Włączamy Operę wybieramy:
    Menu>Tools>Settings(Menu>Narzędzia>Ustawienia)
    I zaznaczamy "Mobile View"(Mały ekran)
    oraz zmieniamy protokół na Socket.

    I działa aż miło ^^

    @up, będzie brało z tego co wykupiłeś.


    Zobacz to:
    Ustawienia ogólne dla wszystkich telefonów

    A mi chodzi o konfigurację połączenia z internetem :)


    W ruskiej Mini Operze jest możliwość automatycznego podtrzymywania sesji, więc chyba nie będzie trzeba ustawiać proxy :)
  • .:LuckyLuke:. napisał(a)
    ..:FeroX:.. napisał(a)
    .:LuckyLuke:. napisał(a)
    Niestety w obecnej chwili nie posiadam Nokii, ale postaram się jak najszybciej zdobyć :)


    Dla nokii jest tak:

    Włączamy Operę wybieramy:
    Menu>Tools>Settings(Menu>Narzędzia>Ustawienia)
    I zaznaczamy "Mobile View"(Mały ekran)
    oraz zmieniamy protokół na Socket.

    I działa aż miło ^^

    @up, będzie brało z tego co wykupiłeś.


    Zobacz to:
    Ustawienia ogólne dla wszystkich telefonów

    A mi chodzi o konfigurację połączenia z internetem :)


    aaaa
    Ja nie muszę nic konfigurować a działa, więc chyba wystarczą ustawienia domyślne.

    EDIT: Zapomniałem dodać że ja mam Opere mini 4.1 więc w niej jest chyba to o czym mówi Akihito. Niestety 4.1 jest jeszcze po angielsku.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ..:FeroX:.. ().

  • cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??
  • cTrl69 napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??


    Weź do sieci zadzwoń, oni Ci powiedzą na 100%... Ale opera czy przeglądarka komórki - powinno ciągnąć z wykupionych pakietów :]
    [center]4w5

    ~ 319 ~
    [/center]
  • cTrl69 napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??


    Ja cały czas korzystam z pakietów w simplusie, tylko żeby pobierało dane z pakitu trzeba mieć odpowiednio skonfigurowane ustawienia internetowe :) Ale to znajdziesz już na stronach producenta swojego telefonu lub też na stronie plus'a :)

    @..:FeroX:..
    Nie wiem czy to ta wersja, ale ta mini opera jest jeszcze po angielsku i nie wiadomo czy będzie przetłumaczona na język polski...
  • Akihito napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??


    Ja cały czas korzystam z pakietów w simplusie, tylko żeby pobierało dane z pakitu trzeba mieć odpowiednio skonfigurowane ustawienia internetowe :) Ale to znajdziesz już na stronach producenta swojego telefonu lub też na stronie plus'a :)

    @..:FeroX:..
    Nie wiem czy to ta wersja, ale ta mini opera jest jeszcze po angielsku i nie wiadomo czy będzie przetłumaczona na język polski...


    wlasnie szukalem tego i nie moge znalesc mogl bys mniej wiecej wytlumaczyc jak to zrobic bo mi z kona zżarlo juz ponad 5 zl bo myslalem ze juz jest dorze :/
  • cTrl69 napisał(a)
    Akihito napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??


    Ja cały czas korzystam z pakietów w simplusie, tylko żeby pobierało dane z pakitu trzeba mieć odpowiednio skonfigurowane ustawienia internetowe :) Ale to znajdziesz już na stronach producenta swojego telefonu lub też na stronie plus'a :)

    @..:FeroX:..
    Nie wiem czy to ta wersja, ale ta mini opera jest jeszcze po angielsku i nie wiadomo czy będzie przetłumaczona na język polski...


    wlasnie szukalem tego i nie moge znalesc mogl bys mniej wiecej wytlumaczyc jak to zrobic bo mi z kona zżarlo juz ponad 5 zl bo myslalem ze juz jest dorze :/


    adminer.pl/gprs/

    Ustawienia dostaniesz na kom i musisz je zainstalować. Potem ustawiasz:
    Menu > ustawienia > łaczność > ustawienia internetowe i zaznaczas WAP_GPRS

    Opcje transmisji strumieniowej: Łącz, używając VIDEO PLUS

    I to chyba będzie na tyle :)

    Zdraviam Akihito
  • mam prosbe bo widze ze np FeroX ma pakiet w orange na neta wykpiony


    mam orange MIX

    2 pytanka

    1. dlaczego na operze 4 ogame nie dziala [ramki z ruchami flot surowcami] a wam dziala ? musze korzystac z trojki a tam jest rozciagniety ekran [ble]


    2. dajcie mi link na pakiet dla orange MIX bo cos probowalem kiedys ale mi nie wychodzilo

    z gory dziekuje


    oczywiscie daje dyszke za poradnik w postaci łapek
    a w swojej Sony Ericson nie musialem edytowac nic w ustawieniach polaczen
  • Ja mam inne pytanie: czy na SE T610 da się wszystko robić z ogame? :>

    Poszukałem na necie i wydaje mi się, że ten telefon nie ma Javy 2.0 tylko jakąś starszą.

    Jeśli ktoś ma 'doświadczenia' z tym fonem to proszę o odpowiedź :D
  • a ja mam taki problem, wszystko ładnie pięknie się łączy z netem wchodzę na OGame a tutaj to już gorzej :/ Nie wyświetla mi planetek, tylko zakładki po lewej i w którą nie wejdę to w niej nic nie ma ;/ Proszę o pomoc ;]
  • sagemeryk.fora.pl/faq,72/wielk…acja-03-02-2008,6783.html
    Konfiguracja poszczególnych profili internetowych:

    Era:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 213.158.194.194
    b)Użytkownik - erainternet
    c)Hasło - erainternet
    d)APN - erainternettt
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet ERA"
    4.Połączenie preferowane - GPRS

    LUB:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 213.158.194.194
    b)Użytkownik - erawap
    c)Hasło - erawap
    d)APN - erawaptt (dla TakTak, EraFUN i TakTak FON wpisujemy erawaptt, a dla taryf abonamentowych wpisujemy erawap)
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet ERA"
    4.Połączenie preferowane - GPRS

    Orange:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 192.168.006.102
    b)Użytkownik - wap
    c)Hasło - wap
    d)APN - wap
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet ORANGE"
    4.Połączenie preferowane - GPRS

    Plus GSM:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 212.2.96.16
    b)Użytkownik - nic nie wpisujemy
    c)Hasło - nic nie wpisujemy
    d)APN - wap.plusgsm.pl
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet PLUS"
    4.Połączenie preferowane - GPRS

    Play:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 10.10.25.5
    b)Użytkownik - brak
    c)Hasło - brak
    d)APN - wap
    d)APN - wap lub INTERNET
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet PLAY"
    4.Połączenie preferowane - GPRS


    Mam nadzieję, że komuś pomogłem,
    Zawsze Wasz,
    Ajax.
    "OGame jest kosmiczną grą masochistyczną. Dziesiątki graczy logują się co miesiąc, aby przedłużyć urlop."
    Mod Wojen 'o7 - 'o9
    Mod PSojuszy 'o9
    S&D 'o7 - 'o9

    dawniej...

    Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez Ajax ().

  • Wszystko zrobiłem jak opisałeś (sony ericson orange) i jak chce jakas strone załadowac to mi błąd wyskakje żebym uzyskał informacje o konfiguracji połączenia internetowego. Wiesz moze co zrobic ? ;>

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Cieslik ().

  • Przy sony ericssonie warto wspomnieć o pewnej rzeczy: u siebie i u osób którym pomagałem częstym problemem było to że w Ustawienia > łączność > Ustawienia Java > trzeba wybrać opcję odpowiednią, dla orange jest to Internet GPRS
  • Sposób przy S. E. jest jak najbardziej poprawny (sam sprawdzałem przed chwilą). Mimo że bardzo rzadko loguje sie przez kom to i tak czasami
    taka opcja bardzo sie przydaje (chociażby po to żeby * zrobić). Dla topicu oczywiście 10 lapek za zebarnie wszystkich info w jednym miejscu. ;)
  • Ciekawy post, mnie by interesowało jeszcze czysto technicznie jaki sprzęt można polecić ze względu na parametry takie jak rozmiar i rozdzielczość ekranu oraz funkcjonalność. Ja na przykład sadzę, że ekran dotykowy to dobre rozwiązanie. Dobrze żeby to miało funkcjonalność palmtopa to znaczy posiadało system operacyjny.

    Toshiro

    PS. Może inaczej podejdę do tego. Jaki sprzęt rozmiaru kieszonkowego z systemem operacyjnych będzie najlepszy? Słowem komp tyle, że mały. Jak tak sobie szukam i szukam to już sam nie wiem co a z innej beczki targanie wszędzie ze sobą laptopa z powiększonym aku to mi bokiem wychodzi.

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez toshiro ().

  • a ja tu widze problem. przynajmniej ja mam. mam nokie 9300i i ogame smiga poprawnie tylko na operze mini 3. na mini 4 oraz na dedykowanej do communicatora operze mobile wysadzaja sie ramki i java script. no i komorkowa opera nadaje sie tylko do zwozki sury albo pilnowania floty bo przyfarmic na tym albo złomnac to masakra

    Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez okult ().

  • One Love napisał(a)
    cTrl69 napisał(a)
    a ja mam takie pytanie mam tel w plusie i jak wykupie ten pakiet internet 50 czy jakos tak ze mam 50 mb do wykorzystania

    to jak korzystam z opery to z tego bedzie zabieralo MB czy normalnie kase z konta ??


    ponawiam swoje pytanie czy aby napewno tak jest jak sie zapytalem sprawdzal juz to ktos ??


    Ja sprawdzałem i często korzystam z tego pakietu .. kasy NIE ubywa ,tylko mb ktore sie wykupiło ... można sprawdzić ile zostało dzwoniąc na *121#

    oczywiście rozmowy wychodzace nie mogą być zablokowane żeby z tego korzystać
  • Wojtek napisał(a)
    sagemeryk.fora.pl/faq,72/wielk…acja-03-02-2008,6783.html
    Konfiguracja poszczególnych profili internetowych:

    Era:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 213.158.194.194
    b)Użytkownik - erainternet
    c)Hasło - erainternet
    d)APN - erainternettt
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet ERA"
    4.Połączenie preferowane - GPRS

    LUB:

    1.Parametry GSM - tu nie uzupełniamy
    2.Paramentry GPRS:
    a)Proxy:
    - adres IP: 213.158.194.194
    b)Użytkownik - erawap
    c)Hasło - erawap
    d)APN - erawaptt (dla TakTak, EraFUN i TakTak FON wpisujemy erawaptt, a dla taryf abonamentowych wpisujemy erawap)
    3.Tytuł serwisu - dowolne, np. "Internet ERA"
    4.Połączenie preferowane - GPRS



    Mam nadzieję, że komuś pomogłem,
    Zawsze Wasz,
    Ajax.



    A gdzie się ustawia te Paramentry GPRS w Noki?
    Pozdrawiam :)