Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

    • Nawet wynik udało mi się wytypować :( Zresztą wczoraj chyba wiosna ludów wyszła :P Malta wygrała na wyjeździe! Liechtenstein remis u siebie, Luksemburg na wyjeździe! Ładnie grała Bośnia i Ukraina, a także... Mołdawia :P

      Podobała mi się gra reprezentacji w pierwszej połowie. Gol Mołdawii fartowny niesamowicie.

      Co do Fornalika, to nie podoba mi się jako trener. Ale może dajmy mu jeszcze poprowadzić reprezentację - wtedy może jakieś wyniki będą. Mówiąc szczerze, wolałbym Engela.

      Lwica jest boska :)
    • Tomasz1988nh napisał(a):

      Ja bym jednak nie wywalił Fornalika dlatego że nie awansujemy na Mundial w Brazylii.
      Niech przygotowuje na Euro bo te eliminacje są już przegrane.


      Które Euro? 2020 czy 2024? Na te drugie powinien się wyrobic. Mija dziś rok od ostatniej bramki Lewego wbitej nieogórkowemu rywalowi, to chyba świadczy o jego klasie. Na szczęście zbliża się rewanż z San Marino, więc będzie mial szanse poprawic bilans bramkowy.

      Wczorajsza gra Wawrzyniaka to była rozpacz, dno i tragedia. Nie wiem, ale chyba nie udało mu się zanotowac żadnego dobrego, celnego zagrania....
      Mierzejewski drugi orzeł, czemu ten Zieliński wszedł tak późno nie rozumiem, a szkoda, bo widac było że chciał, tylko znów nie miał z czego rozegrac (żeby dziesiątka musiała się wracac po piłkę na 30 metr własnej połowy, to źle świadczy o drużynie
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • Igła napisał(a):



      Wczorajsza gra Wawrzyniaka to była rozpacz, dno i tragedia.


      Dodałbym do tych zasług jakże skuteczną i bezbłędną grę w obronie Komorowskiego oraz Koseckiego, który wprowadził mnóstwo dokładności, swoją drogą ciekawe czy zaliczył choć jedno celne podanie?


      Teraz tak szczerze, jedynie na plus w tym spotkaniu Błaszczykowski i Polański, ale to głównie pierwsza połowa.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • Zaborca napisał(a):

      Teraz tak szczerze, jedynie na plus w tym spotkaniu Błaszczykowski i Polański, ale to głównie pierwsza połowa.
      Polański to ten, który strzelał na oślep w obrońcę, który robił wślizg, czy ten, który strzelił w poprzek bramki tak, że piłka nie wyszła na aut bramkowy tylko na boczny? :E

      Podobała mi się gra Salamona, jego kontakt z piłką był efektywny. Lewy też grał swoje, szkoda tego słupka.

      Lwica jest boska :)
    • buleon napisał(a):

      Zaborca napisał(a):

      Teraz tak szczerze, jedynie na plus w tym spotkaniu Błaszczykowski i Polański, ale to głównie pierwsza połowa.
      Polański to ten, który strzelał na oślep w obrońcę, który robił wślizg, czy ten, który strzelił w poprzek bramki tak, że piłka nie wyszła na aut bramkowy tylko na boczny? :E

      Podobała mi się gra Salamona, jego kontakt z piłką był efektywny. Lewy też grał swoje, szkoda tego słupka.


      Patrząc na grę całej drużyny to nawet te nieudane akcje Polańskiego kreują jego występ jako dobry :D Coś tam starał się rozgrywać, całkiem dobrze mu to wychodziło. Szkoda, że Krychowiak był strasznie niewidoczny...

      A co do Salamona to rzeczywiście dobrze sobie radził, szczególnie w pojedynkach główkowych. W końcu być osamotnionym w obronie to niełatwe zadanie(bo obecność Wawrzyniaka i Jędrzejczyka była raczej tylko duchowa, natomiast Komorowski to w tym spotkaniu był 12 zawodnikiem Mołdawii)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ^Zaborca63^ ().

    • buleon napisał(a):

      Podobała mi się gra Salamona, jego kontakt z piłką był efektywny. Lewy też grał swoje, szkoda tego słupka.


      To teraz po skończeniu hejtingu na Polanskiego włacz powtórkę, popatrz kto zagral do Lewandowskiego gdy ten trafiał w słupek. Potem włącz straconą bramkę i przyglądaj się co robi Krychowiak. Podpowiem Ci, że to on miał kryc zawodnika strzelającego bramkę. Polański był jedynym który starał się coś kreowac w środku (póki nie wszedł Zieliński, ale to melodia przyszłości).

      Zaborca, nad Koseckim się zlitowałem, bo do tej pory w meczach repry pokazal tylko dupę i nic więcej :E

      Z resztą o czym my tu mówimy, kto oglądal U19 przeciwko Chorwacji, ten wie że cudów szybko nie będzie :E
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • To nie jest hejting Igła, wskazałem na dwa zagrania błędne, z czego jednego (strzału w obrońcę) pewien nawet do końca nie jestem - mógł to być Rybus albo Mierzejewski. Nie zganiłem też Polańskiego, ale nie zamierzam go też chwalić, bo stracił głowę przy setce. Nie on jeden zresztą.

      Nigdzie też nie chwaliłem Krychowiaka, więc post z leksza nie trafiony.

      Lwica jest boska :)
    • zastanawia mnie to dlaczego w meczu z anglia mamy reprezentacje i jest widowisko ogladania meczu , nie bylo zadnej woli walki zawodnikow. Lewandowski i Blaszczykowski majac takie ogranie grajac w finale ligi mistrzow powinni rozmontowac obrone 134 druzyny na swiece
    • Brozek w kadrze... Fornalik swoimi ostatnimi ruchami ociera sie juz o szczyty absurdu. Zycie bardzo szybko zweryfikowalo ile jest warty Walder King w powaznym otoczeniu. Pal licho wyniki, pilkarzy mamy jakich mamy, chodzi o caloksztalt. O profesjonalizm, logike, jakas metodyke pracy. Ni ma, jak u Smudy. W sumie to co sie dziwic, Piechniczek zatrzymal sie w latach 80, to i wybral trenera z metodami lat 80. Na nasza lige jak widac to czasami starczy, na cos powazniejszego nie.

      Najbardziej bulwersujacy fakt w tej sprawie to sa zarobki; bierzemy goscia dla ktorego najwiekszy sukces to jest oklep od Austrii Wieden w 3 rundzie el.LE (aha, jest jeszcze wicemistrzostwo w ekstraklapie) i dajemy mu pensje co najmniej jakby to byl jakis fachowiec ktory z Legia czy Lechem regularnie gral w pucharach i rownie regularnie zdobywal laury w Polsce :E Wybor Laty na prezesa bedzie ciagnal sie za PZPN-em jeszcze dlugo, to byl zbiorowy gwalt na inteligencji.


      -------------------
      Btw, smieszna wymiana twittow miedzy Koltoniem czemu nie Barcelona i Bonkiem ;]

      Kolton
      Zaczalbym skład od asów Borussii i cała koncepcje gry, dodajmy ofensywna, stworzyłybym pod nich. Pressing i gra pilka, a nie oddawanie pola

      Boniek
      Romek dobrze pomarzyć , ale nie widzę Ciebie w roli Selekcjonera .
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Bagin :D ().

    • Ja rozumiem, właśnie po to napisałem, że Sobota jest starszy od Lewego, a mówią na niego że jest z młodego pokolenia. No ale to Strejlau to można mu to wybaczyć, gorzej jak inni 'eksperci' tak mówią w wywiadach.
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • Ja to widze tak, mlode pokolenie obiecujacych pilkarzy to Furman (21 lat), to Kaminski (21 lat), to Zielinki (19 lat) i tak dalej. Wszystko co powyzej, to pilkarze pelna geba od ktorych jakosci pilkarskiej trzeba wymagac tu i teraz.

      Jesli masz 22 lata i jestes dupa a nie pilkarz, to prawdopodobnie w wieku 26 lat tez bedzie z Ciebie dupa. Dlatego skonczmy z Forever Young, tu zgadzam sie Thorgothem, bo to jest cholernie szkodliwe dla polskiego futbolu. Ciagniemy za uszy, usprawiedliwiamy, robimy sobie nadzieje... a potem konczy sie tak jak skonczyl sie Burkhardt czy Brozek, czyli konczy sie dupnie jak na potencjal startowy.
      Jak ktos ma predyspozycje i poukladana glowe to nie potrzebuje ani ciagania za uszy, ani tryliona lat by wystrzelic; przyklady Lewandowskiego czy Furmana najlepiej o tym swiadcza.

      -----------------------------

      Co sie stalo z Wolskim?

      Jesli ktos z legijnej mlodziezy ostatnich lat ma predyspozycje na naprawde wielki futbol to jest to Wolski. Nie Rybus, nie Furman i nie Kosecki, wlasnie Wolski. Tym bardziej boli to ze kariera Wolskiego znalazla sie na zakrecie. Napisalbym ze za wczesnie wyjechal... ale przeciesz problemy Wolskiego zaczely sie od zle leczonej kontuzji w Warszawie (nawet Bogus sie wkurzyl, i odeslal towarzystwo w pieruny).

      Mam nadzieje ze chlopak wroci na wlasciwe tory. Futbolowa Polska to taki kraj ktory technicznych pilkarzy praktycznie nie posiada, nawet Lewandowski to techniczny klocek. Przewija sie gdzies tam Zielinski z Udinese ale jeden pilkarz to za malo by do czegos startowac. Zdecydowanie za malo (looknijce na kadre Belgii). Dobrze by wiec bylo gdyby Wolski... poukladal sobie w glowie, bo to chyba z tym jest u niego problem.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Tragedią Wolskiego są ludzie kierujący jego karierą czyli ojciec i menago. Ojciec jest dyrektorem wiejskiej szkoły i nie grzeszy horyzontem myślowym a managerem jest Czaruś Kucharski, najbardziej pazerna menda w tym zawodzie.
      Dla chłopaka najważniejsze było żeby grał, dla nich najważniejsze było co innego, efekty mamy jakie mamy.
      zgniły liberał/podły ateista
    • Edit;
      Martwi mentalnosc uciekac na zachod bo po karierze ktora ma pewien poklask w polskim srodowisku pilkarskim. Przeswiadczenie ze 2 lata spedzone na trybunach lawce w dobrym klubie dadza wiecej niz (na przyklad) 16 spotkan z powaznymi klubami w europejskich pucharach jest troche glupie.

      Stanowski napisal kiedys ze jesli ktos jest dobry to sobie poradzi na zachodzie bez ogrywania sie w Polsce. Byc moze, sek w tym ze Stanowski piszac o polskim futbolu duchem jest w Katalonii ;] My nie szkolimy pilkarzy na poziomie Fabregasa czy Thiago, my szkolimy pilkarzy ktorzy z rozpedu to nawet o sile Legii czy Lecha nie swiadcza. Nawet ten wielki Lewandowski ktory blyszczy w czolowym klubie Bundesligi w Lechu nie od razu byl wymiataczem. A, Krzysiu Krol niech bedzie mi swiatkiem, ogrywanie sie na treningach w wielkim klubie nie sprawia ze twoj potencjal rosnie.

      Moze glupi przyklad, ale wyslanie zwyklego 14-latka na studia nie sprawi ze ten dzieciak na koniec bedzie madrzejszy od tych ktore poszly droga gimnazjum-liceum-studia.


      Z Modriciem jestem jak zdarta plyta ale musze jeszcze raz o nim napisac bo to bardzo dobrzy przyklad; gosc wyjechal z Dinama Zagreb w wieku 23 lat po rozegraniu ponad 100 spotkan dla Dinama. Jakos ten fakt nie przeszkodzil mu w zrobieniu swietnej kariery. Do tego powinnismy dazyc w Polsce. U nas czesto jest tak ze po jednej dobrej rundzie nastepuje zwarcie przewodow i pojawia sie gadanie o Walencjach czy Atleticach ;] Spokojnie, jak jestes dobry to za rok tez znajdziesz wielki klub ktory bedzie Ciebie chcial. Znajdziesz, i byc moze bedziesz lepiej przygotowany na gre w takim klubie.

      Wolski to wielki potencjal, ale i rownie wielka prowizorka jesli chodzi o prowadzenie kariery. Po kilkunastu spotkaniach w ekstraklasie i wielomiesiecznej kontuzji od razu przystepujemy do szturmowania czolowego wloskiego klubu. Really, panie Kucharski?
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 5 razy, ostatnio przez Bagin :D ().

    • Eliminacje pilkarskich mistrzostw swiata 2014 oficjalnie zakonczone dla naszej reprezentacji. Teraz wywalic Fornalika, zatrudnic zagranicznego fachowca- ale takiego dopiero budujacego swoja marke, takiego przykladowego Dana Petrescu 2006-2009, zadnego skamienialego dinozaura jak Beenhakker- i budowac ekipe na eliminacje do Mistrzostw Europy. Szkoda ze eliminacje do nastepnego mundialu dopiero za 3 lata; Mistrzostwa Europy to nie Mundial.

      Cholernie szkoda gola z 94 minuty, ale tylko ze wzgledow... hmm, emocjonalnych. Wygrane wyszarpane w ostatnich sekundach zdarzaja sie rzadko, a smakuja wysmienicie ;] I tylko tego mozna zalowac, tej spontanicznej kibicowskiej euforii, bo na pewno nie przegranych eliminacji. Nie oszukujmy sie, nie mamy czego szukac ani z Ukraincami ani z Anglikami; gramy koszmarnie w obronie, i bardzo na hura w ataku. Dzisiejsza wygrana bylaby tylko odroczeniem porazki w eliminacjach.

      To co my prezentujemy to nie wystarczy nawet na przetrzebiona kontuzjami Czarnogore. Brakuje takiej zwyklej solidnosci ktora prezentowala ekipa kwalifikujaca sie do MS 2006 i nastepnie do ME 2008. Brakuje charakteru. Jakosci pilkarskiej tez brakuje, ale to akurat od 30 lat tradycja ;]


      P.S
      Moze mi ktos fachowo wyjasnic jak sie ma sprawa z niezunanym golem z 94 minuty; zeby nie bylo spalonego to przed najbardziej wysunietym zawodnikiem druzyny atakujacej musi byc az dwoch zawodnikow druzyny broniacej?
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 3 razy, ostatnio przez Bagin :D ().

    • Bagin :D napisał(a):

      P.S
      Moze mi ktos fachowo wyjasnic jak sie ma sprawa z niezunanym golem z 94 minuty; zeby nie bylo spalonego to przed najbardziej wysunietym zawodnikiem druzyny atakujacej musi byc az dwoch zawodnikow druzyny broniacej?


      Interpretacje FIFA do przepisów gry oraz wytyczne dla sędziów, Artykuł 11 strona 96. Przepisy gry w piłkę nożną, artykuł 11, strona 29

      W momencie zagrania piłki do Mierzejewskiego (nie wiem kto podawał, ciężko było zauważyc) linię spalonego wyznaczał bramkarz, a nie zawodnik stojący na linii bramkowej (przepis mówi wyraźnie - Zawodnik jest na pozycji spalonej, jeżeli znajduje się bliżej bramki przeciwników niż zarówno piłka jak i PRZEDOSTATNI zawodnik drużyny przeciwnej). To chyba rozwiewa wszelakie wątpliwości.

      Problem z tym był taki, że zawsze się dzieci uczy jak idą na trening, że linię spalonego wyznacza ostatni obrońca - a to kłamstwo jest :]

      Nikt czytając przepis nie zawuważa tego pogrubionego wyrazu, każdy myśli że tam jest słowo 'bramkarz' i stąd sie rodzi problem.
      Strąconych moonów - 54 :E
      Strąconych GS-ów - 1051 ]:-D
      Łączny % ST: Solo - 268.235,81% ; ACS - 78.004,45%



      Gwiazda Biała, Orzeł Biały to są nasze ideały.

      13
    • To, że kibice tego przepisu nie znają, jestem w stanie zrozumieć, ale jak komentator łże, że spalonego nie było, to jest to wystarczający powód, żeby zaczął szukać nowej pracy.
      Uśmiech na mojej twarzy pojawił się także, gdy został ogłoszony PLEBISCYT na najlepszego piłkarza. Plebiscyt, to głosowanie, w którym bierze udział plebs. Już nawet sama telewizja wyraźnie stwierdza do kogo kieruje transmisje meczów reprezentacji PZPN ;)
    • Ja mam cos lepszego ;]


      Zbigniew Boniek
      Ci którzy twierdzą ,ze RL powinien zaczynać mecz z ławki ,niech szybko zdadzą legitymacje dziennikarskie.straty nie byłoby żadnej .


      Cezary Kucharski
      Jacy dziennikarze?nie każdy kto założy bloga czy cos podobnego lub powiesi stronę w necie moze nazywać siebie dziennikarzem


      Zbigniew Boniek
      żeby było smieszniej to nie każdy wybrany poseł musi być dobrym politykiem.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Walduś dowołał awaryjnie Robaka, ponieważ nie wiadomo, czy Lewy wystąpi w meczu z San Marino. Co sądzicie o tym powołaniu? Wystarczy na San Marino?
      Szukasz napisów do serialu lub filmu?
      Zajrzyj na ,
      może właśnie go tłumaczymy!
    • Myślę że zawodników należy powoływać po coś. Robak ma w tej kadrze podobne perspektywy, jak niegdyś powołany na 1 mecz Grzegorz Piechna (pamięta ktoś?). I to jeszcze na San Marino.
      Gdybym ja był selekcjonerem, to powołałbym człowieka który może w tej kadrze zaistnieć, choćby za 5 lat. Korzyść byłaby taka, że poznałby chociażby zasady panujące na kadrze i nie byłby potem, gdy już sportowo zasłuży, zupełnym świeżakiem.
      Może Mikita? Może Mak? W każdym razie ktoś z tych okolic. Powoływanie Robaka, Buzały (lol), Brożka czy nawet Sagana jest bez sensu.
      zgniły liberał/podły ateista

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Thorgoth ().

    • To tylko świadczy o klasie (a raczej jej braku) naszego selekcjonera. Niestety potwierdza się, że nawet najlepszy trener klubowy nie musi być dobrym selekcjonerem. Czytałem dziś wywiad z Bońkiem, gdzie stwierdził, że PZPN stać nawet na zatrudnienie Mourinho- co prawda wiadomo, że taka kandydatura odpada, ale czemu nie zatrudnić fachowca z prawdziwego zdarzenia? Jakiegoś młodego, ale już doświadczonego trenejra. Ci zawodnicy nie widzą autorytetu w Fornaliku i nic tego nie zmieni- oprócz zmiany selekcjonera. Za czasów Benhakkera potrafiliśmy wygrać grupę z Portugalią, Belgią, Serbią, Finlandią- przy obecnym statusie dostalibyśmy regularny oklep od każdej z tych drużyn. A powoływanie Robaka tylko pokazuje potencjał obecnego W.F. A jeszcze prezes Boniek chce chłopinę trzymać do końca eliminacji- nowa "miotła" też będzie potrzebowała czasu na wgryzienie się w polską mentalność- więc na co czekać?
      Mes que un club




      This... is... Jackass!! :E
    • Do tej pory mimo mniejszych i większych wpadek pana Waldka wierzyłem w jego pracę
      Nie bał się stawiać na młodych piłkarzy i od razu rzucać ich na głęboką wodę
      Jednak powołanie Brożka i Robaka - no ręce opadają, z całym szacunkiem dla nich, kadry już nie zbawią

      Mecz z San Marino to będzie bardziej sparing i poważne spotkanie
      Można sprawdzić jakiegoś młodego chłopaka i dać mu możliwość oswojenia się z drużyna
      bracia Makowie, Mikita - jak przedmówca napisał
      a gdzie Teodorczyk - tu przynajmniej jest szansa że się w końcu w Poznaniu odbuduje i zacznie grać tak jak w Poloni W-wa

      zastanawia mnie jeszcze czy nie można było znowu Pawłowskiego ściągnąć na ten mecz