Reprezentacja Polski w piłce nożnej.

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Dudek to tylko bardzo dobry przykład na to jak nisko upadł football w naszym kraju.Filozofia piłkarzy to : siedzimy na ławie i zarabiamy nie robiąc nic.

      Znajdzie się parę odstępstw od tej reguły.Jeśli jednak piłkarz woli zarabiać pieniądze za nic to jest przykre :|

      Nic nie robić,a zarobić 8-/

      Jeśli Ty nazywasz to pracą to nie znasz pojęcia praca :P
    • Shax napisał(a):

      Dudek to tylko bardzo dobry przykład na to jak nisko upadł football w naszym kraju.Filozofia piłkarzy to : siedzimy na ławie i zarabiamy nie robiąc nic.

      Dudek wybierajac sie do Realu nie zachowal sie jak niedorozwiniety mlodziak ktory samymi checiami chce gory przenosic
      on zachowal sie jak odpowiedzialny ojciec trojki dzieci


      bycie pilkarzem to nie praca polegajaca na kopaniu pilki raz w tygodniu przez 90 minut
      to takze codzienne treningi rano i wieczorem
      wiec piszac ze siedzi na zarabia nie robiac nic pokazujesz jedynie swoja glupote

      @Bagin
      o ile pod wiekszoscia twoich slow w tym temacie bym sie z checia podpisal
      to scierpiec nie moge tego najazdu na Kuszczaka
      ja bym tam wolal zeby na kazdej pozycji polska miala kogos pokroju Tomka
      czyli rezerwowych w wielkich europejskich klubach (baa nie pogardzilbym takowymi z solidnych klubow)
      jedynie trenujac w sensownych warunkach moga sie pilkarsko rozwijac i nadrabiac swoje braki
      jasne takim pilkarzom by brakowalo doswiadczenia i ogrania
      ale przynajmiej teoretycznie wiedzieliby gdzie sie ustawic zarowno w ataku jak i obronie
      a nie tak jak to jest od paru lat ustawiac sie na chybil trafil
    • Niech będzie Wasza racja,nie rozumiem tego :)

      Z tym obrażaniem to bym się wstrzymał bo nie znasz mnie,a po słowach na pewno nie poznasz :|

      Widocznie to nie nauczono Cię zachowania między ludźmi.

      Tak czy siak Polska piłka to dno ;]

      // edit

      Trenować codziennie mógł sobie na podwórku :P

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Shax ().

    • Najlepiej to niechciec widziec problemu i udawac,ze wszystko gra.


      Nie, ja nie powiedziałem że nie ma problemu. Po prostu Ty dramatyzujesz.

      Zakwalifikowalismy sie i trzy razy dostalismy becki w relatywnie latwych grupach...


      No to to znaczy że jesteśmy średniakami a nie słabiakami.

      Polska nie jest slabiakiem ? Wymien mi nazwisko jednego polskiego gracza, ktory gra w dobrym klubie ? Wymien mi nazwiska graczy ,ktorzy graja w niezlych ligach z niezlymi klubami ?


      Drużyna to nie piłkarz, ocenianie reprezentacji po tym w jakich klubach grają jej piłkarze jest naiwne. Proszę Cię, wymień mi nazwisko piłkarza reprezentacji Grecji z 2004 który grał wtedy w dobrym klubie?
    • leedsheart...
      2)Do mistrzostw swiata kwalifikuja sie takze takie ,,potegi,, jak Korea Polnocna,Iran,Argelia,Honduras czy Arabia Saudyjska.To wedlug Ciebie,sredniaki czy slabiaki ?
      Dla mnie sredniak to druzyna pokroju Szwajcarii,USA czy Korei Poludniowej.Druzyny,ktore nie odpadaja po dwoch meczach na kazdym turnieju.Ale co ja tam wiem...
      3)Druzyna jest wynikiem wspolpracy 11 zawodnikow na boisku + innych rezerwowych na treningach jak i jako zmiennikow podczas meczu.A wiec mozemy zalozyc,ze czym lepsi sa inwidualnie pojedynczy zawodnicy,tym jest wieksza szansa na to ,ze druzyna bedzie lepiej grala.
      Jest naiwne ? Dziwnym trafem pilkarze wszystkich liczacych sie reprezentacji nie graja w zespolach pokroju Wisly czy Legii.
      Widzisz,pilka jest dlatego tak pieknym sportem,bo czasami wygrywa ten slabszy.Pozatym, ile % takich wielkich turniejow wygraly takie druzyny-niespodzianki ? Naprawde niewiele(niestety).Zreszta popatrz co sie potem stala z reprezentacja Grecji i ich zawodnikami.Czysty dowod na to,ze mistrzostwo europy byla znacznie nad wymiar ich realnych umiejetnosci.
      Co nie zmienia faktu,ze zeby taka niespodzianke sprawic(a przynajmniej miec jakies minimalne szanse) ,trzeba prezentowac pewien poziom pilkarski,ktorzy nasi pilkarze nie prezentuja,i mimo wszystko grac w jakis niezlych klubach,gdzie mozna sie rozwijac(co by nie mowic,ale Olimpiakos czy Panatinaikos to nie Wisla czy Lech...).
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bagin :D ().

    • 2)Do mistrzostw swiata kwalifikuja sie takze takie ,,potegi,, jak Korea Polnocna,Iran,Argelia,Honduras czy Arabia Saudyjska.To wedlug Ciebie,sredniaki czy slabiaki ?


      Uważam je za średniaki bo jak nazwać wtedy Albanie, Kazachstan, Azerbejdżan?

      Jest naiwne ? Dziwnym trafem pilkarze wszystkich liczacych sie reprezentacji nie graja w zespolach pokroju Wisly czy Legii.


      Wszyscy Polacy nie grają w Wiśle lub Legii a poza tym w nie jednej liczącej się reprezentacji znajdziesz piłkarza z klubu niewiele różniącego się od Legii.

      Widzisz,pilka jest dlatego tak pieknym sportem,bo czasami wygrywa ten slabszy.Pozatym, ile % takich wielkich turniejow wygraly takie druzyny-niespodzianki ?


      Wygrywa lepszy a że przed meczem ma status gorszego to inna sprawa. A naiwne jest właśnie dlatego że nie patrzysz jak grają tylko jakie gwiazdy tam są i ile razy reprezentacja tego kraju w przeszłości wygrała mistrzostwa.

      Zreszta popatrz co sie potem stala z reprezentacja Grecji i ich zawodnikami.Czysty dowod na to,ze mistrzostwo europy byla znacznie nad wymiar ich realnych umiejetnosci.


      Mistrzostwo było wynikiem wysokiej formy, przygotowania fizycznego. Nie oni pierwsi tak skończyli.

      Co nie zmienia faktu,ze zeby taka niespodzianke sprawic(a przynajmniej miec jakies minimalne szanse) ,trzeba prezentowac pewien poziom pilkarski,ktorzy nasi pilkarze nie prezentuja,i mimo wszystko grac w jakis niezlych klubach,gdzie mozna sie rozwijac(co by nie mowic,ale Olimpiakos czy Panatinaikos to nie Wisla czy Lech...).


      Nie wszyscy Polacy grają w Wiśle czy Lechu tak jak nie wszyscy grecy w Olimpiakosie czy Panathinakosie.
    • 1)To jesli Polska jest sredniakiem to czym jest USA,Korea Poludniowa czy Meksyk ? Bo to druzyny,ktore sa duzo bardziej rozwiniete pilkarsko od polski,ale mimo to,dalej im daleko do czolowki w postaci Brazyli,Hiszpanii czy Niemic.
      Pozatym,twoim rozumowaniem,Polska zawsze bedzie sredniakiem,bo sredniak dla Ciebie, to jest wtedy jak nie jest najgorszy.A my gorsi od ,,poteg,, typu Burkina Faso ,San Marino czy Luxemburg nie bedziemy(chociasz patrzac na ostatnie wyczyna naszych orlikow,to kto wie ...).
      2)Wiesz co to znaczy uogolniac ? Nie bede Ci przeciesz pisal 50.000 roznych ,slabych,klubow gdzie kraja nasi reprezentanci.
      Jakos trudno mi sobie wyobrazic reprezentanta Brazylii smigajacego na skrzydle w Lechu Poznan,ale coz,sa rzeczy,ktore sie nie snily fizolofom...
      Ale nawet zakladajac,ze mamy takie przypadki,to i tak nie broni twojej teorii,bo:
      a)to musi byc stary,doswiadczony i utytyulowany zawodnik,ktory bardzie zostaje powolany za to co zrobil i za swoje doswiadczenie : Blanco w Meksyku i... kilku innych...pewnie
      b)to musi byc mlody,talent,ktory sie pojawil niewiadomo skad i olsniewa swa gra (chyba nie trzeba dodawac,ze taki talent znajdzie sie w lepszych klubach w szybszym czasie niz ty zdazysz mrugnac)
      c)hmm,o innych mozliwosciach nie mam pojecia,ale na wszelki wypadek ,posledze mecze ekstraklasy,kto wie moze ukaza sie mym oczom Ronaldo i Messi,kto to wie...
      3)I kilka miesiecy(czasami nawet kilka tygodni) pozniej,znowu to jest ta druzyna,ktora zasluzenie miala status gorszego.Zbiego okolicznosci ? Czy moze niebywala forma i splot innych okolicznosci ? Uwazasz skautow,prezesow i trenerow wielkich klubow za idiotow? Czy ty myslisz,ze oni moga sobie pozwolic na zatrudnianie beztalentow?
      Nigdy nie napisalem,ze patrze ile razy druzyna cos wygrala...Popatrz na Urugwaj,byli dwa razy mistrzami,a teraz prezentuja taki sobie futbol.
      Napisalem ze,z reguly,to faworyci wygrywaja.Na wszystkie turnieje MS ,az 5 wygrala Brazylia, 4 Wlochy , 3 Niemcy, 2 Argentyna i po jednym Francuzi i Anglicy.To chyba cos mowi ?
      4)Dobrze,ale dziwnym trafem,zawodnicy ,ktorych powszechnie uwazamy za topowych,z reguly w swojej karierza sa w stanie byc w pelnej formie i czarowac swoja gra przez wiecej czasu niz miesiac czy dwa...A to ,ze sie przydarzylo,ze dnia xx oni nie byli,a Ci slabsi akurat byli,to no coz,cale piekno i kwintesencja futbolu.
      5)Uogolnianiam,stary,uogolniam. Co nie zmienia faktu ,ze greccy zawodnicy grali i graja (nie wiem jak teraz,domyslam sie) w lepszych klubach nie polacy,a ich liga jest duzo silniejsza od polskiej.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • To jesli Polska jest sredniakiem to czym jest USA,Korea Poludniowa czy Meksyk ? Bo to druzyny,ktore sa duzo bardziej rozwiniete pilkarsko od polski,ale mimo to,dalej im daleko do czolowki w postaci Brazyli,Hiszpanii czy Niemic.


      Też są średniakami, jakbyśmy zagrali z USA, Meksykiem czy Koreą to moglibyśmy ich ograć tak samo jak oni nas.

      Pozatym,twoim rozumowaniem,Polska zawsze bedzie sredniakiem,bo sredniak dla Ciebie, to jest wtedy jak nie jest najgorszy.A my gorsi od ,,poteg,, typu Burkina Faso ,San Marino czy Luxemburg nie bedziemy(chociasz patrzac na ostatnie wyczyna naszych orlikow,to kto wie ...).


      Co do Burkina Faso to nie wiem co się ludzie czepili tego rankingu FIFA, chyba tylko po to by ponarzekać. Z kim gra Burkina Faso a z kim my, jakby doszło do konfrontacji tych reprezentacji to Polska by ich rozniosła. Potrafimy ograć zespoły teoretycznie lepsze, z tymi teoretycznie słabszymi mało kiedy przegrywamy. Nie dostajemy batów od byle której reprezentacji, gramy na ważnych turniejach - tak, jesteśmy średniakami.

      2)Wiesz co to znaczy uogolniac ? Nie bede Ci przeciesz pisal 50.000 roznych ,slabych,klubow gdzie kraja nasi reprezentanci.
      Jakos trudno mi sobie wyobrazic reprezentanta Brazylii smigajacego na skrzydle w Lechu Poznan,ale coz,sa rzeczy,ktore sie nie snily fizolofom...
      Ale nawet zakladajac,ze mamy takie przypadki,to i tak nie broni twojej teorii,bo:
      a)to musi byc stary,doswiadczony i utytyulowany zawodnik,ktory bardzie zostaje powolany za to co zrobil i za swoje doswiadczenie : Blanco w Meksyku i... kilku innych...pewnie
      b)to musi byc mlody,talent,ktory sie pojawil niewiadomo skad i olsniewa swa gra (chyba nie trzeba dodawac,ze taki talent znajdzie sie w lepszych klubach w szybszym czasie niz ty zdazysz mrugnac)
      c)hmm,o innych mozliwosciach nie mam pojecia,ale na wszelki wypadek ,posledze mecze ekstraklasy,kto wie moze ukaza sie mym oczom Ronaldo i Messi,kto to wie...


      W Brazylii może nie ale masz na mundialu dwóch takich z których jeden grał a drugi gra w Wiśle Kraków, nie są to jednak liczące reprezentacje o których mówiłem. Ale dajmy na to Szwecję lub Danię, są mocnymi zespołami? Są, a mają u siebie dużo piłkarzy z własnych, słabych lig.

      3)I kilka miesiecy(czasami nawet kilka tygodni) pozniej,znowu to jest ta druzyna,ktora zasluzenie miala status gorszego.Zbiego okolicznosci ? Czy moze niebywala forma i splot innych okolicznosci ? Uwazasz skautow,prezesow i trenerow wielkich klubow za idiotow? Czy ty myslisz,ze oni moga sobie pozwolic na zatrudnianie beztalentow?
      Nigdy nie napisalem,ze patrze ile razy druzyna cos wygrala...Popatrz na Urugwaj,byli dwa razy mistrzami,a teraz prezentuja taki sobie futbol.


      Grecja odkąd wygrała zaczęła w końcu coś grać choć nie jest tak świetna jak na Euro. Ciężko też trzymać formę przygotowywaną na krótki okres czasu non stop. W każdym razie nadal jest to świetny przykład na to że w mocnej reprezentacji nie są niezbędnie potrzebne gwiazdy i gracze z najlepszych klubów.

      5)Uogolnianiam,stary,uogolniam. Co nie zmienia faktu ,ze greccy zawodnicy grali i graja (nie wiem jak teraz,domyslam sie) w lepszych klubach nie polacy,a ich liga jest duzo silniejsza od polskiej.


      Na pewno mają silniejszą ligę ale też na pewno nie jeden polski reprezentant gra w klubie dużo lepszym jak na standardy ligi greckiej, zatem Polacy nie są słabiakami tak jak ich przedstawiasz.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez leedsheart ().

    • leedsheart...
      1)Na 10 meczow 8 przegramy...I nie chodzi mi tu o mecze o pietruszke...Zreszta popatrz na wyniki w ostatnich trzech MS.Korea dwa razy wychodzi z grupy,i w tych jest blisko do wyjscia,Meksyk przynajmniej raz wychodzi z grupy(nie wiem jak mu poszlo w 2006) a w tych nie jest wcale na straconej pozycji,USA tak samo.Tymczasem my ? W 2002 i 2006 odpadamy w fatalnym stylu (mecze z USA i Kostaryka byly juz meczami o pietruszke)a na mistrzostwa 2010 nie awansujemy majac jedna z najlatwiejszych grup eliminacyjnych jaka mozna sobie bylo wymarzyc...Nie ma co,ten sam poziom co oni,ten sam...
      2)My tez gramy towarzyskie z takimi ,,potegami,, jak Tailandia czy Kanada...Niestety,ale z teoretycznie slabszymi czesto przegrywamy,patrz:Finlandia,Slowacja,Slowenia,Irlandia Polnocna,Ekwador,Lotwa,etc. Z teoretycznie silniejszymi czasami wygrywamy,to fakt,ale nie zdaza sie to zbyt czesto niestety...Jedno 2-1 z portugalia czy czechami wiosny nie czyni.
      Powtarzam,na tych waznych turniejach graja tez takie ,,potegi,, jak chocby Korea Polnocna czy Argelia,ktore w zaden sposob sredniakami nie sa.
      Niestety ,ale obawiam sie ,ze w najblizszej przyszlosci nawet te ,,wielkie turnieje,, ,beda poza naszym zasiegiem (nieliczac Euro 2012).Zero utalentowanej mlodziezy...(co nie jest wina naszej mlodziezy-choc nie zawsze-a raczej braku systemu szkolenia).
      3)Aha,czyli sam przyznajesz,ze w reprezentacjach,ktore sa najmocniejsze (Wlochy,Brazylia,Anglia,Hiszpania,etc.) nie graja zawodnicy wystepujacy w trzecich ligach europejskich ?
      Zespoly takie jak Dania czy Szwecja to bez watpienia,dobre zespoly z dobrymi zawodnikami,ale to sa w najlepszym przypadku najlepsi z srednich.Do poziomu Niemiec,Brazylii,Hiszpanii,etc. duzo im brakuje.
      Slabych lig,ale mimo wszystko nie tak marnych jak nasza.
      4)Grecja juz wczesniej ,,cos,, grala,bo inaczje by sie nie zakwalifikowala.A po mistrzostwach wrocila na ten poziom(moze nawet odrobinke slabszy).Papatrz na MS 2006, i euro 2008.Ba,popatrz jak zaczeli te mistrzostwa.A tam dalej graja zawaodnicy,ktorzy byli mistrzami europy,co nie zmienia faktu ,ze poza okresem Euro 2004 Grecja jest sredniakiem.
      Hmm,formy sie nie trzyma,nad forma sie pracuje...
      5)Niejeden ? A gdzie my mamy zawodnikow grajacych z powodzeniem w dobrych klubach lub ligach ? Jelen,Blaszczykowski,cos wiecej? Nic ? Dwie jaskolki wiosny nie czynia.

      P.S
      Czy ty myslisz,ze ja niechcialbym ,aby nasz futbol stal na duzo wyzszym poziomie ? Jasne,ze chcialbym,ale samooszukiwanie sie,ze my nie jestesmy tacy zli,to zly dzien i sedzia byl, juz dawno na mnie nie dziala.
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Cztery drużyny, które uczestniczyły w piłkarskich mistrzostwach świata w RPA - Kamerun, Australia, USA i Meksyk - jeszcze w tym roku zmierzą się z reprezentacją Polski. W ciągu dwóch najbliższych lat kadra Franciszka Smudy rozegra co najmniej 24 spotkania.


      Z tych 4 wolałbym w Szczecinie Meksyk no ale na Kamerun też się przejdę ]:-D

      PS. Biedronka sponsorek reprezentacji XD
    • Najbliższe spotkanie z Kamerunem odbędzie się 11 sierpnia w Szczecinie" - poinformował przedstawiciel firmy SportFive Andrzej Placzyński. 4 września polscy piłkarze spotkają się na stadionie Widzewa w Łodzi z Ukrainą, a trzy dni później z Australią w Krakowie. Następnie Biało-Czerwoni udadzą się na zgrupowanie do Stanów Zjednoczonych. 9 października zmierzą się z USA w Nowym Jorku, a w Chicago zagrają z Meksykiem (12 października). Po powrocie do kraju na otwarcie stadionu w Poznaniu (17 listopada) reprezentacja Polski spotka się z Rosją.


      tak to niby ma wyglądać ;)
    • Chcialbym, zeby to bylo prawda, ale pamietasz moze jak 2-3 lata temu grali towarzyski mecz z USA? Bylismy faworytami, a przegralismy 3:0.
      "Natura deszczu jest taka sama, pozwala rosnąć cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"
      "My z poprawczaka", Orfeusz Nowakowski.
    • Z Kamerunem, Australia i Ukraina jestesmy w stanie wygrac. USA i Meksyk sa poza Naszym zasiegiem, niestety...
      Remisu nie bedzie, bo pewnie niezaleznie od przeciwnika Smuda znowu postawi na 3 napastnikow ;(
    • Trzeba pamiętać, że jest to okres przygotowawczy do Euro, wiec Smuda przygotowuje ich pod takie ustawienie jakim będą mieli grać na mistrzostwach. Oczywiście fajnie byłoby oglądać zwycięstwa ale ja wróżę przegraną z Meksykiem i reszta remisów ew. wygrana z Australią i Ukrainą. Chyba żeby zagrali ciut lepiej niż w meczu z Serbią to można by mieć jakieś nadzieje.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez 1CRonaldo7 ().

    • 1CRonaldo7 napisał(a):

      Trzeba pamiętać, że jest to okres przygotowawczy do Euro, wiec Smuda przygotowuje ich pod takie ustawienie jakim będą mieli grać na mistrzostwach. Oczywiście fajnie byłoby oglądać zwycięstwa ale ja wróżę przegraną z Meksykiem i reszta remisów ew. wygrana z Australią i Ukrainą. Chyba żeby zagrali ciut lepiej niż w meczu z Serbią to można by mieć jakieś nadzieje.
      Tak, tyle, ze takie ustawienie nie nadaje sie na przeciwnikow, ktorzy sa zdecydowanie lepsi od Nas - przyklad - mecz z Hiszpanami =)
    • Gadacie jakbyście nigdy piłki nie oglądali. To będą mecze towarzyskie, głównie dla przeciwników - bo dla nas te mecze będą bardzo ważne jako że nie będziemy mogli wykazać się w meczu o jakąś stawkę. Ale to nawet nie chodzi o zaangażowanie. Nie wiecie w jakiej formie będą przeciwnicy, nie wiecie w jakiej my. Pomijam już przebłyski gdzie pokonywało się Portugalię czy Włochy ale Wy już wiecie że jak zagramy z Botswaną w 2039 to będzie 1:4.
    • Ech,i co z tego czy z tych meczow wygramy 0 czy 24 ? To sa tylko mecze towarzyskie,i wynik nie jest wazny.Co jest wazne, to jest dokonac odpowiedniej selekcji,ustalic i wycwiczyc taktyke,pocwiczyc jakies zagrania,stale fragmenty,zgrac druzyne i ... to wlasciwie tyle.
      Jesli zrobi sie to sumiennie,to wyniki same przyjda (na miare naszych mozliwosci,rzecz jasna ).
      W meczu z Hiszpania byli spieci ?! Jesli oni sie spinaja w meczu towarzyskim ,to co my mozemy oczekiwac po Euro 2012,gdzie napiecie bedzie 1000x wieksze,majac nawet za przeciwnika San Marino ?
      P.S
      Cos malo meczow z topowymi przeciwnikami...A szkoda,by tylko w takich meczach widzi sie swa wartosc i rzeczy ,ktore wymagaja poprawy (lepsze 0:6 z Hiszpania , niz 3:0 z Australia -pod wzgledem szkoleniowym,rzecz jasna ).
      P.S 2
      Taka mala rada do Smudy;taktyke dobiera sie pod pilkarzy,ktorymi sie dysponuje ,a nie odwrotnie (tj. pilkarzy pod swoja taktyke) ,bo wychodzi wtedy takie 0-6 z Hiszpania (ktora ,mimo ze jest klasowym zespolem i jednym z kandydatow do tytulu,nieziemska nie jest-jak to ukazal mundial do tej pory).
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Kto oprocz mnie uwaza, ze jeszcze przed euro bedzie zmiana trenera? Smuda zly nie jest, problem w tym, ze on nadaje sie na ekstraklase a nie na reprezentacje. Oczywiscie to moja opinia, ale jakos nie widze w nim wybawiciela polskiej pilki...
      "Natura deszczu jest taka sama, pozwala rosnąć cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"
      "My z poprawczaka", Orfeusz Nowakowski.
    • Problem w tym,ze zaden trener nie jest w stanie byc ,,wybawicielem,, naszej pilki...nawet Mourinho. Zeby jakis trener mogl ,,wybawiac,, cos,musi pierw miec material na to wybawienie,a ze u nas go nie ma...no to coz.
      Druga sprawa,to czy moglibysmy miec trenera lepszego,od Smudy. Hmm,zastanowmy sie ; Sposrod polskich trenerow Smuda byc moze nie jest najlepszy,ale ma CHARYZME,cos nieodzownego w naszej sytuacji.A wiec trener krajowy odpada.Zagraniczny ? Jesli to ma byc ktos klasy Leo Beenhakera,to nie dziekuje ; po co placic za praktycznie takie same rezultaty x razy wiecej ?
      Trener z wysokiej polki ? Po pierwsze top trener,nie bedacy na emeryturze (! ), raczej nie zgodzi sie pracowac w pilkarskim trzecim swiecie,no chyba ,ze zobaczy pokazna sume.No ale zalozmy ,ze ze zgoda nie ma problemu. Wiec mamy takiego Hidinka czy ,kto wie kogo tam jeszcze;takiem trzeba wybulic z kilka mln euro rocznie.On jako trener znakomity,na pewno przygotuje zespol na 100% swoich mozliwosc,a moze i na 150%.Ale ,z racji tego ,ze ow zespol ma raczej niewysoki potencjal,nie stworzy druzyny ,ktora bedzie walczyla o ,,cos,, powaznego.
      I tu mamy nastepujaca kwestie : oplaca sie placic te xx razy wiecej,tylko dlatego,zeby zajsc jedna runde dalej ?
      Ja mysle,ze nie.Te pieniadze oplaca sie bardziej zainwestawac,tam gdzie naprawde sa potrzebne,na mlodziez ! Bo majac dobry system szkoleniowy,to i niech nas Boniek z Latem trenuja .
      "Zazdrość jest deklaracją niższości."
      Napoleon
    • Poczesci sie zgadzam, ale wez pod uwage poprzednie mistrzostwa i reprezentacje Australii, kraju do niedawna egzotycznego jesli chodzi o pilke nozna i co zrobil Hiddink? W zasadzie byla to jedyna oprocz francji druzyna ktora mogla wlochom zagrozic! W ogole mecz Wlochy - Australia byl wg mnie najlepszy na poprzednim mundialu.
      A co do Polskich trenerow to moim zdaniem Skorza jest lepszy. Za co go z Wisly wywalili to chyba i najstarsi gorale nie wiedza. Ale jak sam mowiles, Smuda ma charyzme, Skorza nie. Ale mysl trenerska ma duzo lepsza moim zdaniem od Smudy.
      "Natura deszczu jest taka sama, pozwala rosnąć cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"
      "My z poprawczaka", Orfeusz Nowakowski.