..::Piłka::Ręczna::..

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • A czy ja pisałem, że Szmal to ciota? Wiem, że rezerwowy bramkarz ma większe znaczenie w ręcznej niż w nożnej czy nawet rezerwowy sypacz w siatkówce. Resztę już napisałem w swoim poprzednim poście, nie będę się powtarzał.
    • Ma przesrane, taka prawda. Dlatego bramkarza z ręcznej można wyłącznie porównywać z innym takim bramkarzem. Nigdy żadnemu nie zazdrościłem, chciałem po prostu mimo euforii po brązowym medalu zachować jakiś obiektywizm co do postawy Szmala.
    • Ja jestem pełen podziwu dla Sławomira Szmala jest jednym z najlepszych bramkarzy na świecie broni strzały najlepszych piłkarzy ręcznych świata ma niesamowity refleks i bardzo dobrze zaprezentował się na tych Mistrzostwach:)
    • Ogląda ktoś może Polską Ekstraklase albo sam gra w piłkę ręczną??


      I tu chyba się zakończył Temat : Piłka ręczna i trzeba będzie czekać na kolejny duży turniej :/

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez dzidek1993 ().

    • Po tych mistrzostwach jest wniosek jeden z pilka reczna bedzie jak ze skokami panowie z rzadu porobia sobie fotki z ekipa i beda mowic tylko o potrzebie szkolenia młodzieży itd...

      a bedzie jak jest...
      Uni20

      Cracovia Kraków

      Najgorzej jest sie poczuc na szczycie schodów, wtedy juz nie pojdziesz do przodu...
    • Sharp napisał(a)
      To ja może zarzucę Temat :D

      Pytanie brzmi:
      Czy możliwe jest zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata lub Europy w Piłce Ręcznej?



      najpierw trzeba mieć pełno wymiarowe areny sportowe :P
      po drugie cała infrastruktura itp .


      ale nie damy plamy z euro 2012 to czemu nie :D:D:D


      Szukam konta uni 68 - jeśli ktoś może mi pomóc PW


      Początek przygody z ogame 15.09.2006 r. 5 ST
      2012-2015 Przerwa
      Wznowienie kariery 20.12.2015 14 ST
    • Y2K napisał(a)
      Sharp napisał(a)
      To ja może zarzucę Temat :D

      Pytanie brzmi:
      Czy możliwe jest zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata lub Europy w Piłce Ręcznej?



      najpierw trzeba mieć pełno wymiarowe areny sportowe :P
      po drugie cała infrastruktura itp .


      ale nie damy plamy z euro 2012 to czemu nie :D:D:D


      Pełno wymiarowe areny sportowe sa bo w tym roku w Polsce beda Mistrzostwa Eurpy w Koszykówce ;]
    • Sharp napisał(a)
      Y2K napisał(a)
      Sharp napisał(a)
      To ja może zarzucę Temat :D

      Pytanie brzmi:
      Czy możliwe jest zorganizowanie w Polsce Mistrzostw Świata lub Europy w Piłce Ręcznej?



      najpierw trzeba mieć pełno wymiarowe areny sportowe :P
      po drugie cała infrastruktura itp .


      ale nie damy plamy z euro 2012 to czemu nie :D:D:D


      Pełno wymiarowe areny sportowe sa bo w tym roku w Polsce beda Mistrzostwa Eurpy w Koszykówce ;]


      jak poprzednik zaznaczył gdzie infrastruktura?

      w końcu kibice muszą jakoś dojechać do stadionów i oczywiście poruszać się po Polsce...

      a każdy wie jakie mamy drogi...
    • Ale po połączeniu przygotowań do Euro w Kosza i Piłkę Nożną może wystarczyć. Na Euro 2012 przebudujemy pół kraju (teoretycznie, z umyślną przesadą), a na Kosza będą hale. Zakładam, że hala przygotowana na koszykówkę będzie w stanie być dostosowana do piłki ręcznej.
      W sumie z tych podstawowych sportów drużynowych to tylko w ręcznej nie czeka nas ważna impreza w kraju: 2009 koszykówka, 2012 euro w nogę, 2014 MŚ w siatkówkę.
    • Z tego co widziałem w co lepszych drużynach "rozgrzewka" bramkarza - a raczej jego zaaklimatyzowanie do gry polega na tym że gracze z pola oddają rzuty właśnie w jego osobę. Miłe to raczej nie jest ;p Szmal jest abstynentem ? Bo nie wiem jak traktować jego słowa po zdobyciu brązu.

      I takie pytanie do grających. Rzut mam dosyć mocny ale czasem wysiada mi ręka - przy rzucie czuję ból w bicepsie. Czasem w strawie łokciowym. Jest na to jakaś rada - bandaż może to zniwelować ?
    • Może ja Ci pomogę.. Jestem bramkarzem i często bolą stawy.

      Na biceps.. pewnie za dużo grasz.. Czyli rób codziennie 100 pompek + na każdym treningu rozciągaj ostro rękę np. o słupek naciągaj lub z kolegą.. Twój trener powinien wiedzieć o co mi chodzi.. A co do stawu łokciowego to zalecam Glukozaminę jako suplement diety
      Odnovit 2 saszetki dziennie

      do puki ból nie ustanie usztywnij łokieć bandażem lub usztywniaczem
    • dzidek1993 napisał(a)
      Może ja Ci pomogę.. Jestem bramkarzem i często bolą stawy.

      Na biceps.. pewnie za dużo grasz.. Czyli rób codziennie 100 pompek + na każdym treningu rozciągaj ostro rękę np. o słupek naciągaj lub z kolegą.. Twój trener powinien wiedzieć o co mi chodzi.. A co do stawu łokciowego to zalecam Glukozaminę jako suplement diety
      Odnovit 2 saszetki dziennie

      do puki ból nie ustanie usztywnij łokieć bandażem lub usztywniaczem


      No właśnie nie gram w ręczną zbyt dużo. Po prostu bardziej mi to potrzebne do rozgrywek szkolnych bo zajmuje się czymś innym. Zauważyłem na eliminacjach do drużyny szkolnej że przy rozgrzewce po wykonaniu kilkudziesięciu rzutów boli mnie w momencie oddania rzutu. Nie jest to winą przetrenowania ani stawów tylko ewidentnie techniki rzucania - zastanawiam się czy elastyczny bandaż może coś pomóc bo już niedługo rozgrywki.
    • Nie wiem jak Cię może łokieć poleć bo tu pracuje cały bark a łokieć z nadgarstkiem ma zadanie celownicze. Bandaż elestyczny.. jak najbardziej ale nie za mocno bo potem będzie gorzej
    • dzidek1993 napisał(a)
      Nie wiem jak Cię może łokieć poleć bo tu pracuje cały bark a łokieć z nadgarstkiem ma zadanie celownicze. Bandaż elestyczny.. jak najbardziej ale nie za mocno bo potem będzie gorzej


      Spróbuj rzucić z ręką wyprostowaną w łokciu ;) Bark pracuje przy rzucie ale łokieć również
    • Ja gram na bramce ale tylko w szkole. Nie mam klubu itp. po prostu dla przyjemności:P
      Tylko że jak gramy to nie chce się chwalić przewyższam kolegów:P
      Niewielu mi strzela gole:P
      Nawet z dobitek mnie nie mogą pokonać;p
    • .:Imperator Rysz:. napisał(a)
      Ja gram na bramce ale tylko w szkole. Nie mam klubu itp. po prostu dla przyjemności:P
      Tylko że jak gramy to nie chce się chwalić przewyższam kolegów:P
      Niewielu mi strzela gole:P
      Nawet z dobitek mnie nie mogą pokonać;p


      Bramkarz w piłce ręcznej jest postacią która udaremnia rzuty z dalekiej odległości. Dobrze by było gdyby też wykazywał się w akcjach sam na sam ale jeśli to mu się nie udaje nikt nie powinien mieć mu tego za złe. Głównie za straty bramek odpowiedzialna jest obrona i siła ataku przeciwnika. Nie wiem jak interpretować te Twoje "dobitki" - po odbiciu piłki przez bramkarza zdarza się że co zwinniejszy wskoczy w pole karne i pięścią odbije piłkę w stronę bramki nie dotykając wcześniej przy tym podłoża - nie jest to trudne w obronie, a i zdarza się niezmiernie rzadko.

      Hehe to albo jesteś super talentem albo grasz z ciołkami :p Skoro jesteś taki dobry to idź gdzieś grać.. No bo szkoda takiego talentu marnować :D


      Zależy gdzie się mieszka - jeśli najbliższy klub nie jest zbyt blisko to może być to bardzo męczące dla młodego człowieka.
    • Nocny-Farmer napisał(a)
      Ooo Konin xD

      Grałeś pewnie w lidze rok temu xD (liga mam na myśli: Wągrowiec, Leszno, Wolsztyn, Kościan, Wielichowo, Konin, itp itd xD) ??


      Nom :) Teraz ruszyli seniorzy w 3 lidze i jak na razie nie pokonani :D
    • No serdecznie wszystkich witam, z gory przepraszam, bo nie czytalem poprzednich postow oprocz ostatniej strony, pilke reczna uprawiam od okolo 6 klasy podstawowki do teraz, czyli 2 klasa liceum. Niestety gram tylko na rozgrywkach szkolnych, ale nie zamyka sie to tylko na graniu(mamy treningi i sparingi mniej wiecej co dwa tygodnie), chcialem Was zapytac, czy w poblizu Wadowic jest jakis klub w p. reczna, albo istnieje cos w rodzaju ligi studenckiej w Krakowie? Wiem, ze wiek w jakim sie do tego zabieram(szukanie klubu) to troche pozno, w koncu mam juz 18 lat, ale mimo wszystko uznalem iz warto zapytac. Pozdrawiam wszystkich handballistow :)
    • Maul14 napisał(a)
      No serdecznie wszystkich witam, z gory przepraszam, bo nie czytalem poprzednich postow oprocz ostatniej strony, pilke reczna uprawiam od okolo 6 klasy podstawowki do teraz, czyli 2 klasa liceum. Niestety gram tylko na rozgrywkach szkolnych, ale nie zamyka sie to tylko na graniu(mamy treningi i sparingi mniej wiecej co dwa tygodnie), chcialem Was zapytac, czy w poblizu Wadowic jest jakis klub w p. reczna, albo istnieje cos w rodzaju ligi studenckiej w Krakowie? Wiem, ze wiek w jakim sie do tego zabieram(szukanie klubu) to troche pozno, w koncu mam juz 18 lat, ale mimo wszystko uznalem iz warto zapytac. Pozdrawiam wszystkich handballistow :)


      Myśle że napewno jest AZS Kraków więc popytaj.. na 100% jest coś w Twojej okolicy.. wpisz w google :d
    • W googlach to juz szukalem... ale kurde jest w ogole fajna ekipa u nas do grania w reczna roczniki 92,91,90 i 89 ale nie ma klubu zadnego... w miescie mamy tylko MKS w siatke, moze slyszeliscie kiedys o Dick Black Andrychow... jeszcze tam Glinka nasza grala kiedys i wicemistrza mial. No, ale odpiegam od tematu... No nic zostaje tylko dobrze grac w szkolnych, a moze ktos Cie wypatrzy 8-)
    • Super gra :) .Kocham to xD ,od czasu do czasu gram ,lubie stać na bramce zarówno jak grać w polu :lol: .P.S ,mieszkam w miejscowości z której pochodzi Artur Siódmiak i mam na imię Artur xD.