..::Piłka::Ręczna::..

    • darkos13 napisał(a)
      Joe napisał(a)
      PimP 1987 napisał(a)
      fajnie ze Chorwacja przegrala w finale a Nam w miare dobrze poszlo w meczu i mamy na pocieszenie braz ]:-D

      Właśnie nie fajnie! Bo gdyby CRO wygrała to by się okazało że Polska przegrywa TYLKO z najlepszymi,a tak to jesteśmy gorsi i od Francji i od Chorwacji. Ale bardzo nie podobało mi się zachowanie chorwackich kibiców po meczu, jak można wygwizdać czyiś hymn narodowy? To po prostu chamstwo!


      Wlasnie nie! :D lepiej ze przegrali :D teraz Polacy moga powiedziec: trzeba bylo nam dac wygrac polfinal to na konic nistrzostw wygralibyscie sobie z Dania i wszyscy bylilby zadowoleni :D

      No nie wiem czy tak moga powiedzieć bez narażania się na ośmieszenie?:E No cóż tego że w półfinale przegraliśmy to już nigdy nie odmienimy, ale gdyby CRO wygrała to okazałoby się że żeby pokonać Polskę to trzeba mistrza świata (czyli nie byle kogo!).
      *Czasami patrzę se na wyniki niektórych spotkań i dziwię się strasznie: my przegraliśmy z Niemcami>_> , Niemcy przegrali z Danią;] , a my Danie ojechaliśmy8-) , jaka w tym logika (tak, wiem że sport nie znosi matematyki).
      *Swoją drogą to ciekawe co będzie na jeszcze nastepnych mistrzostwach? (Zemsta!!!: POL 29 : 23 CRO]:-D ]:-D:evil: :evil: ). Mam nadzieję że naszym pójdzie jak najlepiej!!
    • Patzac tak na tabele koncowe mistrzostw w Niemczech i w Chorwacji mozna powiedziec ze publika duzo pomaga...
      Niemcy 2 lata temu grali u siebie i zajeli I miejsce :quasi: :quasi: :quasi: a w tym roku zakonczyli gre na II fazie XD XD XD XD XD XD
      CHorwaci 2 lata temu chyba tez w II fazie skonczyli a tu polegli dopiero w finale

      P.S. mam nadzieje ze ten post przeczytaja i przeanalizuja ludzie z rzadu i w koncu cos nam wybuduja :D :D
    • darkos13 napisał(a)P.S. mam nadzieje ze ten post przeczytaja i przeanalizuja ludzie z rzadu i w koncu cos nam wybuduja :D :D

      Piłki nożnej chyba to się nie tyczy choć miejmy nadzieje :D
    • Najpierw niech zrobia te stadiony na 2012...

      A potem mogli by pomyslec o stworzeniu warunkow na jakies mistrzostwa w pilce recznej, trzeba wykorzystac to skoro tak dobrze nam idzie :]
    • aff ale nie narzekajcie tak 3-cie miejsce nie jest złe (jak dla mnie), choć te 2 czy 1 mogłoby być :D
      A zauważyliście to, że polakom idzie dość dobrxe w każdej mniej popularnej dyscyplinie sportowej, zaś w tej ajpopularniejszej (wg. piłce nożnej) jakoś wcale im nie idzie.... 8-)
    • guziik napisał(a)
      A zauważyliście to, że polakom idzie dość dobrxe w każdej mniej popularnej dyscyplinie sportowej, zaś w tej ajpopularniejszej (wg. piłce nożnej) jakoś wcale im nie idzie.... 8-)


      Zastanowiłbym się, czy piłka nożna jest najpopularniejsza. Zauważ, że na każdą imprezę przychodzi dużo Polaków: na ręcznej byli, na skokach zawsze są, na siatkówce też, na biathlonie i na innych, gdzie liczą się Polacy. :)

      Piłkarzy Polskich w Gałe sprzedają za granice i niewiadomo czy żyją np.Jeleń ;P


      Żyje, wraca teraz po kontuzji :P
    • NoDaS napisał(a)
      guziik napisał(a)
      A zauważyliście to, że polakom idzie dość dobrxe w każdej mniej popularnej dyscyplinie sportowej, zaś w tej ajpopularniejszej (wg. piłce nożnej) jakoś wcale im nie idzie.... 8-)


      Zastanowiłbym się, czy piłka nożna jest najpopularniejsza. Zauważ, że na każdą imprezę przychodzi dużo Polaków: na ręcznej byli, na skokach zawsze są, na siatkówce też, na biathlonie i na innych, gdzie liczą się Polacy. :)
      (...)

      Jest jeśli by liczyć ludzi idących na mecze. Jeśli jednak porównywać liczbę ludzi przychodzących na mecz danej dyscypliny w innym kraju i u nas, to wówczas nożna byłaby daleko, a prowadziłyby takie sporty jak Skoki Narciarskie czy Siatkówka.
    • Dennis Guilder napisał(a)
      Jest jeśli by liczyć ludzi idących na mecze. Jeśli jednak porównywać liczbę ludzi przychodzących na mecz danej dyscypliny w innym kraju i u nas, to wówczas nożna byłaby daleko, a prowadziłyby takie sporty jak Skoki Narciarskie czy Siatkówka.


      No niby tak, tylko trzeba pamiętać, że na stadion zmieści się zdecydowanie więcej ludzi niż na halę (rozmiarów przeciętnego klubu ekstraklasy). Teraz zapewne nastąpi wzrost popularności ręcznej. :)
      Ogólnie na klubowe mecze ręcznej za dużo ludzi nie przychodzi. Oglądałem ostatnio trochę meczy i liczba kibiców za bardzo nie imponowała. W Polsce popularne są raczej reprezentacje, kluby to tylko wyjątki. Są kibice, ale nie ma za wielu na stadionie, więc o czymś musi świadczyć. Albo poziom gry, albo poziom infrastruktury itp. A więc jaki morał? Zbudować wreszcie stadiony na Euro :)
    • Poziom ligi ma znaczenie, to samo jest z jej promocją. Na mecze Polskiej Ligi Siatkówki przychodzą tłumy, bo Polsat robi swoje swoimi transmisjami a i mamy jedną z najsilniejszych lig w Europie. Nie możemy tego samego powiedzieć ani o piłce nożnej, ani o piłce ręcznej, dlatego liga w tym przypadku nie jest taka popularna.
    • Dla mnie gdyby Polacy ogólnie bardziej interesowali się piłką ręczną to mielibyśmy o wiele lepszą reprezentację (wiem że to mało możliwe, ale jednak). Bo im większe jest zainteresowanie tym więcej ludzi gra, a im więcej ludzi gra tym więcej będzie można talentów uzyskać. Już teraz po mimo że Piłka Ręczna nie jes w Polsce numerem 1 to i tak mamy bardzo silną reprezentację.
    • Finał bardzo ciekawy, punkt za punktem :)

      Ostatnie 15 min zdominowali Francuzi i Chorwaci już nie zdołali ich do gonić... Przede wszystkim odpuścili już ...

      Liczyłem na Francję i dobrze się stało ^^
      Nie podobało mi się zachowanie jednego z chorwatów już nie pamiętam kto to był 8-/ 8-/
    • Zologongolo napisał(a)
      Piłka nożna interesuje sie w pip ludzi a jaka reprezentacje mamy kazdy widzi :]

      Gdyby się interesowało mniej to by była jeszcze gorsza.x_x
      Yestic:
      Chyba ci chodziło o Igora Voriego co to sędziego piłką postraszył...
    • Joe napisał(a)
      Zologongolo napisał(a)
      Piłka nożna interesuje sie w pip ludzi a jaka reprezentacje mamy kazdy widzi :]

      Gdyby się interesowało mniej to by była jeszcze gorsza.x_x
      (...)

      Raczej dużo ludzi ogląda reprezentację. Liga jest w opłakanym stanie, w dodatku prawa do transmisji ma Canal+ które ma niewielki procent ludzi. Kasa płynie spora, ale zamyka się ludziom dostęp do naszych rozgrywek. A dla mnie dużo ciekawszym meczem jest starcie Ruchu Chorzów z Górnikiem Zabrze niż gównianej ligi szkockiej serwowanej na polsacie :/ Liga nie ma promocji, więc nie ma nazwisk u nas. Nie ma więc dużej kasy, nie ma więc kasy na sztab i szkolenie, a co za tym idzie kuleje myśl szkoleniowa.

      Piłka ręczna zaś jest po prostu za słabo nagłośniona. Ja w tej chwili nie wiem jak daleko jest polska liga on najsilniejszej (chyba) niemieckiej. Miejmy nadzieję, że sprawdzi się teoria, w myśl której reprezentacja nakręca ligę. Może coś ruszy, bo w przeciwieństwie do piłkarzy grających dobry mecz raz na rok, szczypiorniści swoją klasę utrzymują.
    • No Polacy i tak bardzo dobrze wypadli praz to i tak dalego dobrze ze reczna mamy dobra he do pilki nozne lepiej tego nie porownywac fajnie ze polacy 2 razy danie pokonali szkoda jednak ze nie doszli do finalu
    • ..::REXIO::.. napisał(a)
      No Polacy i tak bardzo dobrze wypadli praz to i tak dalego dobrze ze reczna mamy dobra he do pilki nozne lepiej tego nie porownywac fajnie ze polacy 2 razy danie pokonali szkoda jednak ze nie doszli do finalu


      Może teraz ludzie zaczną oglądać więcej ręcznej niż nogi bo nasi szczypiorniści pod każdym względem przewyższają naszych piłkarzy. No i korupcji nie ma :D
    • Szmal ma czasem takie mecze, że Omeyer się chowa, ale główną jego wadą jest to, że zdarza mu się takie mecze przeplatać słabszymi. Bodaj z Norwegią puścił chyba z 8 goli między nogami. A dzień czy dwa wcześniej Serbowie za diabła nie mogli się przebić, nawet w sytuacji sam na sam. Jakby to ustabilizował, byłby jednym z lepszych.
    • Dennis Guilder napisał(a)
      Szmal ma czasem takie mecze, że Omeyer się chowa, ale główną jego wadą jest to, że zdarza mu się takie mecze przeplatać słabszymi. Bodaj z Norwegią puścił chyba z 8 goli między nogami. A dzień czy dwa wcześniej Serbowie za diabła nie mogli się przebić, nawet w sytuacji sam na sam. Jakby to ustabilizował, byłby jednym z lepszych.


      Sam jestem bramkarzem i powiem Ci, że właśnie po to w każdym zespole jest 2 czy 3 bramkarzy. Bo nie każdy ma dzień na bronienie :p

      A swoją drogą to jestem Ciekawy jak ty byś bronił.. Tu nie chodzi o odbijanie piłki. Liczy się świetny refleks i odwaga bo jeśli dostaniesz od skrzydłowego w ryja to zapewniam Cie że następnym razem będziesz się już bał.. To nie jest taka łatwa sprawa bronić piłki po, które lecą 100 km/h
    • Zgadzam sie z osoba wyzej...

      I to nie jest pilka jak w Pilce Noznej... mozna ja zucic bez problemu w kazdy zakatek bramku... i jest duzo mniejsza....
      Wiec bramkarze maja bardzo utrudnione zadanie
    • Dokładnie i jak powiedział Sławek Szmal że broni dobrze bo drużyna dobrze broni. To 6m to naprawdę mało a kontry są najgorsze bo przy takich kontrach miałem łamane nadgarstki od samego uderzenia piłką o nosie nie wspomne :p
    • Na początku było ciężko ale dzięki reaktywacji zespołu rocznika 93/94 piłka ręczna zaczęła się rozwijać Niestety miasto nadal nie chce dawać pieniędzy a utrzymanie klubu roczne Czyli:

      Seniorzy
      Junior Młodszy
      Junior
      Dzieci

      Kosztuje około 500 000 zł Wyjazdy, sędziowie, liga, opieka medyczna, wynajem hali, kleje, piłki i inne wydatki

      W tamtym roku dzięki sponsorom udało nam się wyjechać na obóz szkoleniowy i liczymy, że i w tym roku nam się uda :)

      Warunki są doskonałe tylko brakuje wsparcia od miasta, a zainteresowanie wciąż rośnie :)

      Mamy nawet kilka gwiazd w zespołach :) nie będę tu wymieniał nazwisk ale powiem tak :):

      Łukasz C.
      Leworęczny zawodnik 198 cm wzrostu (warunki mówią same za siebie)
      Wiek 28 lat.
      Grał 4 lata w Niemieckiej Bundeslidze :)
      W 6 meczach trafiał do bramki 137 razy :)


      Adam K.
      Leworęczny zawodnik 195 cm wzrostu
      Wiek 16 lat
      Kadra Wielkopolski oraz powołany do kadry narodowej

      Tomasz K.
      Bramkarz
      wiek 29 lat
      Były zawodnik Vive Kielce

      Ogólnie musiał bym wymienić 3/4 zespołu seniorskiego, ale to są Ci znani :)

      gg 9768681