Wasze ulubione książki

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Kupiłem ją ładnych parę lat temu, ale przeczytałem dopiero w te wakacje. Jedyna pozycja "dla przyjemności", którą ze sobą zabrałem i się opłaciło, bo teraz wspomnienie mojego wakacyjnego pobytu jest nierozerwalnie złączone z tą książką. Miejsce, w którym ją czytałem, zapach, temperatura, uczucia... wszystko to wraca, gdy tylko o niej myślę lub na nią spoglądam. Autorem jest drugi pisarz w moim życiu po Dostojewskim, pod którego jestem ogromnym wrażeniem. Od początku do końca można wyczuć ogromny kunszt, talent, wiedzę i styl. KLIK
      Moim zdaniem tytułowe, pierwsze opowiadanie jest najnudniejsze. Najlepsze jest "Śmierć w środku lata", a dalej mógłbym wypisać kilka kolejnych, bo to naprawdę fajna książeczka.
      "Keep high aspirations, moderate expectations, and small needs."

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez log i calus ().

    • dla mnie jedna z najdziwniejszych a zarazem najciekawszych ksiazek byla pozycja pod tytulem Pan A.G. w X . napiana przez wegierskiego autoraTibora Dery.kolejna pozycja ktora czytalem z zapartym tchem byla Cieplarnia napsana przez Briana Aldissa.lubie tez bardzo wracac do dobrego wojaka szwejka Jaroslawa Haska.co ciekawe czytalem co najmniej 4 tlumaczenia tej pozycji i za kazdym razem sa one inaczej rozumiane a co za tym idzie miejscami bardzo rozne.
    • Wprawdzie czytałem Dzieci Hurina dość dawno temu i już słabo pamiętam, ale czytało mi się dobrze. Byłem jednak trochę zaskoczony zakończeniem, bo nie czytałem wcześniej Silmarillionu, więc nie wiedziałem jak się skończy ta historia. Jeśli lubisz książki Tolkiena, to pewnie tą się nie zawiedziesz.

      OGame.pl
      Z Życia Uniwersów
      Starcia Tytanów, Seek&Destroy, Nauka, Sport

      Ścisłe trzymanie się reguł bywa o wiele lepsze od oszukiwania.
    • Silmarillion wg mnie trudna książka i wymagająca dla czytelnika, tzn. jest dużo nazw miejsc, które przy takiej ilości ciężko spamiętać, ale nawet nie o to chodzi, dołączona do książki jest także mapa to dobrze też wiedzieć gdzie mniej więcej znajduje się dana kraina. Moja ocena dla tej książki to 9/10. Najbardziej zaciekawiła mnie postać i tragizm Hurina. Dlatego zdecydowałem się teraz czytać Dzieci Hurina, jest tam też dużo informacji o samym Hurinie. Najciekawszy cytat jaki znalazłem: "Boleść jest kamieniem szlifierskim dla silnego ducha"