Wasze ulubione książki

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Nie czytam wiele (a raczej prawie wogóle), ale swoje ulubione pozycje posiadam:
      -Harry Potter (cała seria ale przede wszystkim czwarta i szósta część)
      -Hobbit
      -Marek Piegus (jak byłem mały to kochałem tą książkę)
      -Szatan z siódmej klasy (j.w.)
      oraz kilka książek popularno-naukowych...
    • Harry Potter? Hmm podobnych nie ma za wiele, głównie od ukazania się tej serii są pisanie podobne książki.

      Władca Pierścienii. Normalnie nie spotkałem jeszcze lepszej książki. Może kiedyś. :)

      Jakieś podobne do WP, które polecam, hmm... To byłby na pewno Hobbit i kilka innych książek Tolkiena, takich jak: Silmarillion, a w sumie to na tyle z jego książek, reszta można przeczytać, ale nic nadzwyczajnego. :)

      Książki R.A.Salvatore są dobre. Naprawdę polecam, cieszą się dużą popularnością.

      Ostatnio ukazała się dobra trylogia Trudi Canavan - trylogia ,,Czarnego Maga''. Coś czytałem że wychodzi w Polsce teraz następna seria tej samej autorki.

      Na razie więcej nie mam na myśli. :)
    • Mista G napisał(a)
      Najlepsze i tak są książki kucharskie. Tyle akcji i watków nie znajdziecie nigdzie ;]

      W latynoskiej telenoweli jest więcej :D

      Ostatnio przeczytałem książkę "Prawdziwe Barwy" z serii "Komandosi Republiki". Z zachętą polecam 8-)
    • Książki które mi przypadły do gustu to min.
      SNU TZU i SUN PIN - "Sztuka Wojny"
      Peter V. Brett - "Malowany Człowiek"
      Michaił Bułhakow - "Mistrz i Małgorzata"
      oraz ksiązki Paulo Coelho ;)
    • Moje Ulubione ksiązki to :
      Harry Potter
      Władca Pierścieni
      Hobbit
      Przygody Mikołajka..

      To takie które wymieniłem bez zastanowienia jak coś sobie jeszcze przypomnę to dopiszę.. ^^
    • poszukuje ciekawych powieści historyczno - przygodowych lub przygodowych, oczywiście pierdoły typu Harry Potter czy Władca Pierścieni odpadają
      jak ktos cos ciekawego ostatno czytał w tym klimacie to może sie podzielić tytułem
    • Ja polecam książkę "Po słowiczej podłodze" [oraz pozostałe 3 tomy] autorki Hearn Lian.
      Średniowieczna Japonia, czasy samurajów z ciekawie wpasowanymi elementami fantastyki ;)
    • Jeżeli chodzi o książki z czasów szkoły to bezapelacyjnie "Dzieci z Bullerbyn", "Ten obcy".

      Ulubione pozycje: "Władca Pierścieni", "Hobbit", "Tożsamość Bourne'a", "Ława Przysięgłych", "Polowanie na Czerwony Październik" "Ian Fleming's James Bond".

      Ogólnie polecam od siebie książki Johna Grishama, Toma Clancy'ego, Roberta Ludluma.


      Uni 21

      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879%/ST

      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
    • Jeśli chodzi o mnie to polecam Sagę Wiedźmina ... i Silmarillion Tolkiena :)

      Jeśli mogę coś jeszcze polecić do książki Jeremiego Clarksona jak dla mnie są bardzo zabawne i ciekawe jeśli ktoś zna i lubi tego dziennikarza wie i co chodzi
    • BeN3k napisał(a)
      Jeśli chodzi o mnie to polecam Sagę Wiedźmina ... i Silmarillion Tolkiena :)

      Jeśli mogę coś jeszcze polecić do książki Jeremiego Clarksona jak dla mnie są bardzo zabawne i ciekawe jeśli ktoś zna i lubi tego dziennikarza wie i co chodzi


      Oj tak, Clarkson ma fantastyczne poczucie humoru, i doskonałe wyczucie kiedy go użyć :)

      Również polecam:)

      P.S. Dla niekojarzących nazwsik - Clarkson to prowadzący popularny program motoryzacyjny "Top Gear" :)


      Uni 21

      Łącznie 78x w ST
      Na sumę ~146.561%
      Średnio ~1.879%/ST

      ex-MODERATOR ST u20, u25, u26, u27, u41, u56.
      ex-MODERATOR DiD u12, u20, u56.
    • Jeśli biorę się za jakąś książkę to będzie to coś od tych autorów : Dan Brown, Clive Cusslera i przede wszystkim Robert Ludlum, bardzo lubię jego książki z serii Bourne'a
    • Trylogia Tolkiena i koniecznie "Silmarilion". Niby brzmi jak jakaś sucha kronika, ale klimat ma niesamowity.

      Mogę jeszcze polecić cykl Jacka Piekary o Mordimerze Madderdinie, łącznie z "Płomień i krzyż". Jedyny zbiór książek, który wciągnął mnie tak mocno. Łatwo i szybko się czyta, między innymi dzięki komunikatywnemu i bliskiemu wielu słownictwu ;)

      Świat, z którym na pewno warto się zaprzyjaźnić na dłuższy czas.
    • Cykl o Mordimerze Piekary.
      Trylogia Husycka Sapkowskiego.


      Z obowiązkowych pozycji chyba tyle.


      Thorgoth, teraz doczytałem, że mniej więcej to samo mamy na liście obowiązkowych, biorąc pod uwagę Piekarę ;)

      Prawdziwa, kontrowersyjna, nowoczesna literatura polska.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez greatboom ().

    • 1."Zośka i Parasol" A.Kamińskiego
      2. "Co gryzie Gilberta Grape'a" Petar'a Hedges'a
      3.Harry Potter, tak,tak ja również mam do niego słabość,dorastałem na twórczości Rowling :)

      Z lektur,pozycje,które zapadły mi głęboko w pamięć to: "Chłopcy z Placu Broni","Kamienie na Szaniec","Ogniem i Mieczem".