Wasze ulubione książki

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • J. R. R Tolkien: Wladca Pierscieni~~/Hobbit
      J. K. Rowling: Harry Potter
      A. Sapkowski: Wiedzmin - saga.

      H. Sienkiewicz - Potop
      A. Mickiewicz - Pan Tadeusz

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Luciuss ().

    • 1. Wiedźmin - cała saga
      2. Gra Endera
      3. Krzyżacy - dobrze mi się czytało

      edit: Władca Pierścieni nie, bo jak skończyłem czytać to miałem wrażenie że momentami był zwyczajnie nudny, ale chwała Tolkienowi za stworzenie tak wspaniałego świata :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Bounty Hunter ().

    • Ja przeczytałem wszystkie książki Clive'a Cussler'a. Nie wiem czy ktoś czyta tego typu książki. Jednak od kiedy zaczął pisać z Paul'em Kemprecos'em to już nie jest to samo. Jednak jego starsze książki są bardzo ciekawe dla kogoś kto lubi sensacje i coś związanego z nurkowaniem i oceanologią. :)
    • oczywiscie najlepszy jest Sapkowski:D wszystkie jego ksiazki:P na dniach wydaje kolejna ksiazke, wiec gorąco zachęcam do lektury:)

      bede podawal pisarzy, poniewaz tytułów byłoby za dużo:D

      - Miroslav Żamboch
      -Terry Pratchett
      -Krzysztof Piskorski
      -Andrzej Ziemiański
      -Jakub Ćwiek

      o wielu innych, jak cios mi sie przypomni to dopisze:D

      i jeszcze jedna ksiazka: "paragraf 22" Josepha Hellera - MEGA kiazka:)
    • Z pisarzy na pewno Pratchett, Sapkowski, autorzy Fabryki Słów porządnie piszą, przynajmniej Ci, którzych czytałam. Z pojedyńczych książek to cały cykl o Jakubie Wędrowyczu, Pratchetta najbardziej lubię te o strażnikach (Na glinianych nogach, Zbrojni, Straż! Straż!).
    • zgadzam sie z Dei :D jesli chodzi o Pratchetta i powiesci o straznikach to polecam goraco ksiazke "straż nocna" chyba najlepsza wedlug mnie.

      a z Fabryki słów to polecam książke "sierżant" - pobija wszystko!!! nie mozna sie oderwac
    • Hyrakles napisał(a)
      Moje to trylogia christopera paoliniego nazwy książek to Eragon,Najstarszy,Brisinger chłopak ma 15 lat a napisał bestselery

      Ten chłopak ma już 26 lat ;) a nie 15.


      Eragona nie zmęczyłem przyznam się - drażniły mnie płytkie postaci (och, ach, jaki ja jestem dobry i szlachetny, muhahaha, jaki ja jestem zuy i zdradziecki) i przewidywalna fabuła.


      Z takiego lekkiego fantasy fajnie mi się Belgariade Eddingsa czytało :)
      zgniły liberał/podły ateista
    • czaszkins napisał(a)
      a z Fabryki słów to polecam książke "sierżant" - pobija wszystko!!! nie mozna sie oderwac

      A kto napisał?

      Jeśli chodzi o Eragona i spółkę - przeczytałam pierwszą część i wymiękłam, film wcale nie poprawił mojej opinii. Jakoś mi się nie spodobał i koniec. Nie przekonuje mnie też absolutnie wiek autora ;]
    • "Sierżanta" napisał Miroslav Żamboch. taki czeski pisarz:D w Czechach ma podobna renome jak u nas Sapkowski. narazie wszystkie ksiazki owego Czecha były swietne, ale zdecydowanie "Sierżant" jest jego najlepsza ksiazka.

      A odnośnie "Eragona" i kolekjnych czesci tej powiesci to musze stwierdzic, ze sa ta ksiazki dla poczatkujacego czytelnika fantasy:D ksiazka prosta i latwa, szybko sie czyta. Przeczytal;em jak narazie wszystkie tomy i chetnie przeczytam kolejny, ale zdecydowanie nie ma sie czym zachwycac.
    • A. Sapkowski: Wiedzmin - saga.
      D. Brown: Kod Leonarda da Vinci
      Harry Potter wszystkie części
      ,,Chłopcy z Placu Broni"
      ,,Kamienie na Szaniec"

      Szczerzę Polecam
    • Książki Coelho np "11 minut" super książka
      Książki Cobena - wszystkie po kolei
      Oczywiście nie może zabraknąć fantastyki: czyli legendę: Tolkiena, bardzo fajną tryliogię a zarazem dokończenie trylogii Tolkiena napisał Nik Pierumow. Język cięższy, ale również bardzo wciągające.

      Jeśli chodzi dalej o fantastyke, no to na pewno Eragon, niedawno co wyszła Gildia magów/Nowicjuszka/Wielki Mistrz + prequel trylogii czarnego maga.

      A dodatkowo jeszce napiszę trylogię Wojny świata wynurzonego - naprawdę super;)

      A tak to interesuje się jeszcze II WŚ i wszystkie z tym związane książki, ale tego jest za dużo by pisać ;)

      A co do fantastyki to jeszce Jakuba Wedrowycza lubię :P

      S:4000 ACS:7608
      ST:71 7Dni-9ST
      [21:40]marcik>wiercipupka;P
      [22:07]marcik wklada marchewke do nosa czesiownik
      [22:11]marcik wyciaga por i chlosta czesiownik ile wlezie
      [19:43]marcik drapie Czesiownik za uszkiem:D
      1. Andrzej Sapkowski - saga o wiedźminie
      2. J.R.R. Tolkien - Hobbit + Władca pierścieni + Silmarillion + dzieci Hurina
      3. Andrzej Pilipiuk - cykl o Jakubie Wędrowyczu
      4. A.D. XIII tom 2.
      5. Orson Scott Card - saga o Enderze
      6. Maja Lidia Kossakowska - cała anielska seria
      7. Jakub Ćwiek - Kłamca (cała seria)
        [/list=1]
        no i to chyba wszystko :]
    • Hmm z bardziej znanych autorów (przynajmniej w tym temacie, z tego co widzę) to:
      Pratchett, Sapkowski, Pilipiuk, Piekara, Tolkien, King, Zamboch, Kossakowska, Lem i sporo polskich klasyków (Sienkiewicz...).

      Z mniej znanych to Gaiman, Long (od Gotreka), jakiś Ziemiański. I wielu innych, których jednak książek nie mam i nie stoją na półce obok mnie, a je po prostu wypożyczałem. Bo nie pisałem tego niestety z pamięci.

      BTW. Był ktoś na Pyrkonie w ten weekend?
    • Nie przepadam za ksiązkami - żadko je też czytam. Jestem już pochłonięty całkowicie przez internet, komputery. Oczywiście od czasu do czasu coś przeczytam. W internecie marnuję czas na okragło, jednak w przypadku książek - czytam tylko to co dla mnie najciekawsze, najważniejsze (zazwyczaj literatura popularnonaukowa).
      - Stephen Hawking - "Jeszcze krótsza historia czasu"
      - Gordon Kane - "Supersymetria"
      - Stephen Hawking - "Teoria Wszystkiego"
      ... ;)
    • hmm oprocz tych ktore juz kiedys wypisalem ostatnio lyknalem (inaczej tego sie nie da nazwac) trylogie o Dexterze.tak tym Dexterze o ktorym leci serial na TVN.

      Demony dobrego Dextera
      Dekalog dobrego Dextera
      Dylematy Dextera

      polecam przeczytac jak ktos lubi tego typu czarny humor