Wasze ulubione książki

    Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

    • Końcówka "Nie ma jutra w Saint Nazaire" mnie jednak nie zawiodła, kto miał zginąć to zginął, takie zakończenie jest chyba najlepsze, bo najdokładniej ukazuje miłość i zdolność do poświęceń dla ojczyzny. Co ciekawe autor ciekawie prezentuje fakt, iż wśród aliantów też zdarzały się (nawet bardzo często) kłótnie i nieporozumienia. Ocenka:4+

      Obecnie czytam: "Osama ben Laden-Wojna z Zachodem" Elaine Landau. To biografia naszego najbardziej znanego terrorysty. Co prawda styl i warsztat autorski autora/ki jest okropny(mało powiedziane) jednak sam Osama, a raczej jego życiorys jest na tyle ciekawy, że czyta się z prawdziwą przyjemnością.
      Można wielu ciekawych rzeczy się dowiedzieć z tej lektury... Podoba mi się jeszcze bardziej, bo książka powstała przed 11.09 i atak na WTC jest tylko delikatnie wspomniany.
    • RE: Wasze ulubione książki

      Kamienie na szaniec :D Ahh, były to czasy kiedy czytałem tą książke :]
      HP czytałem wszystkie czesci - dobrze sie czyta ale zupełnie mnie to nie rusza.
      Clive Cussler ostatnio był, powiesci Kinga ... William Wharton, Sapkowski ... to z moich ulubionych. Reszty nie bardzo pamiętam :)
    • z powieści S. Kinga to tylko czytałem "Christine" świetna choć zakończenie przewidywalne, Jeśli ktoś lubi fanastyczne utwory to polecam Arthura C. Clarka
      przez weekend przeczytałem ok. 30 opowiadań jego autorstwa
      najlepsze poniżej

      Z kolebki na wieczne orbitowanie
      Wykręć "F" wzywając Frankensteina
      Nienawiść
      Gwiazda
      Wyprawa Ratunkowa
      Kampania Reklamowa
    • Jak na razie polecić mogę:

      1. 'Eragon' i 'Najstarszy' z trylogii 'Dziedzictwo' Christophera Paoliniego (trzeci tom ma wyjść ponoć pod koniec tego roku)
      2. 'Kroniki Pradawnego Mroku' Michele Paver (obecnie wyszły trzy części)
      3. 'Panna Nikt' i 'Idź Kochaj' Tomasza Tryzny - po prostu genialne książki
      4. 'Zapałka na zakręcie' Krystyna Siesicka

      teraz zabieram się za 'Dzieci Hurina' J. R R. Tolkiena a potem za 'Beowulf'a' Caitlin R. Kiernan :)
    • Ja za najlepsze książki uważam:
      "Szklany Klosz" Sylvi Plath - książka po prostu świetna, pokazuje świat oczyma inteligentnej dziewczyny, która uczyła się bardzo dobrze, ale później dopadła ją depresja, próbowała popełnić samobójstwo i poszła do szpitala psychiatrycznego AUTOBIOGRAFIA... Gorąco polecam!!
      I "Pamiętnik Narkomanki" Barbary Rosiek - tutaj chyba nie muszę tłumaczyć bo dużo osób przynajmniej wie o co chodzi!

      Zabieram się do przeczytania jeszcze kilku książek podobnych do tych np "Bidul", "My dzieci z dworca ZOO" itp.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez ..::Izirix::.. ().

    • już się w tym temacie wypowiadałam o moich ulubionych książkach, ale ostatnio w moje łapki wpadła książka napisane przez Jeremy'ego Clarksona, którego nawiasem mówiać uwielbiam, jak zresztą całą ekipę top gear^^
      ale do rzeczy:
      "Świat według Clarksona" za równo pierwsza jak i druga część jest naprawdę godna polecenia...szczególnie jak ktoś lubi taki specyficzny angielski humor, poza tym poruszane tam wątki napisane są w sposób tak dowcipny i zabawny, że czytając te książki można się równocześnie dowiedzieć paru intrygujących rzeczy i dobrze przy tym bawić^^
    • Wilk83 napisał(a)
      Chłopcy z placu broni

      Dokładnie :) tej pozycji mi tutaj brakowało.
      A lubi ktoś jeszcze Kubusia Puchatka? :D
      Jeśli przeczytacie (mowa o userach ekhm, dorosłych) to jeszcze raz, odkryjecie nowy sens tej książki :)
    • Kubusia Puchatka wczoraj z ciekawości przeczytałem xD
      bajkę się oglądało a o książce to szczerze mówiąc długi czas nie miałem pojęcia
      przyjemna lektura
      jest jeszcze "Chatka Puchatka" :)
      i gdzieś w necie widziałem taki tytuł "Tao Kubusia Puchatka" (ale to chyba coś innego ;])
    • Nodi1 napisał(a)
      1. Harry Potter
      2. Felix, Net i Nika
      3. Limes inferior
      saga o wiedźminie też jest fajna ale Krew elfów to najgorsza część. nie mogę jej przeczytać bo straaaasznie nudna >_>


      :D

      Ja również

      Harry Potter (5,6,7)
      Felix, Net i Nika (1,2,3,4)
      Pan samochodzik - Zbigniewa Nienackiego (1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12)
      Brak podpisu.
    • Co do "Pana Samochodzika", to muszę powiedzieć że fajnie to wszystko Z. Nienacki napisał i choć wiek już nie ten :E :P chętnie sięgnął bym do cyklu ponownie. Jeszcze "Dzika mrówka..." pióra A.Perepeczko fajne były i w sumie to są nadal :D
      Ale wg. mnie warte uwagi i moje ulubione są następujące książki/cykle:

      1.Wiedźmin autorstwa A.Sapkowskiego
      2. Saga o Drizzt'cie autorstwa R.A.Salvatore
      3. Kroniki Wampirów autorstwa A. Rice
    • Ja lubię fantastykę(głównie gry i książki ze stworzeniami typu świata Tolkiena, Warcrafta), przygodowe książki i kryminały też mogą być, ale wole jak sa w filmach :).
      Moje ulubione to:

      -książki Juliusza Verne
      -książki Karola Maya
      -J. R. R. Tolkien is the best ;)
      -książki Warcraft
      -książki A. C. Doyle`a
      -Eragon i Najstarszy też mogą być :>
      -Harry Potter też nie jest zły :) (nie czytałem jeszcze ostatniej)

      Wiedźmina muszę wreszcie przeczytać... :quasi:

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Dark Wolf ().

    • Harry Potter - tak samo jak ktoś napisał wyżej dobrze się czyta ale mnie to nie rusza :D
      Wszystkie książki Browna (m.in Kod Leonarda da Vinci) :) trzymają w napięciu cały czas i to w nich cenie
    • 1.Władca pierścieni zdecydowanie góruję ;) opisy przyrody, i co by tu nie mówić opowiadanych jest wiele historii w jednym czasie - to jest niesamowite i zarazem nietypowe. Wielowątkowość na tak dużą skalę - nie trafiłem jeszcze na drugą taką książkę.
      2.Tu książka z mojej młodości - "Dzieci z Bullerbyn" - w 2 dni przeczytałem w 2 klasie szkoły podstawowej.
      2. Również na 2 miejscu (tak nie pomyliły mi się cyferki) - "Zbrodnia i Kara" - co tu dużo mówić - daje do myślenia ta książka. Nie da się jej odłożyć po przeczytaniu bez choćby minimalnej refleksji. Polecam dla starszych czytelników ,którzy wiedzą ,że złe jest czarne a dobre białe ,ale ponadto jest jeszcze szare ;)
    • 1) "Anioły i Demony" Dan Brown
      2) "Kod Leonarda da Vinci" Dan Brown
      3) "Cyfrowa Twierdza" Dan Brown
      4) seria "Pan Samochodzik"- z dzieciństwa ^^
      5) "Tajemnice Aniołów i Demonów" Dan Burnstein i Arne de Keijzer

      Książki fantastyczno-naukowe, detektywistyczne i kryminalne- to jest to ^^
    • Władca Pierścieni Tolkiena. Teraz czytam 10 lat i 20 dni Karla Donitza. Autobiografia ostatniego przywódcy III Rzeszy, rządził 20 dni po Hitlerze ;). Wcześniej był dowódcą u-bootów i Grossadmirałem. Ciekawie napisana, pokazuję wojnę z perspektywy bezpartyjnego Niemca, który niezbyt popierał ideologię nazizmu, ale któremu Hitler ufał do tego stopnia, że mianował go swoim następcą. Skupia się głównie na U-bootach, wiadomo dlaczego ;). Gorąco polecam tą książkę.