Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 101-120 z 257.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Wasze ulubione książki

    sisko - - Rozrywka i hobby

    Post

    "Życie które możesz ocalić" Rok 2012 jeszcze się nie skończył, ale ten tytuł będzie z pewnością nr 1 na mojej liście przeczytanych w tym roku. zycie-ktore-mozesz-ocalic-peter-singer-9788375543148.jpg Czy po przeczytaniu tej książki ktoś jeszcze może uważać się za dobrego człowieka? Peter Singer w bardzo prostym,przejrzystym wykładzie ukazuje ogrom niemoralności bogatych ludzi Zachodu. Niezależnie od tego, jaki światopogląd wyznajemy, czy wierzymy w Boga, czy nie, ta książka porusza sumienia. Bo …

  • Aha! A wiesz, ze kiedyś moją ulubioną rozrywką były podróże palcem po mapie i też Oulu zwróciło moją uwagę? W sumie to nadal moja ulubiona rozrywka, tylko że teraz mam google earth, a jako dzieciak miałem tylko kilka atlasów,po których pisałem,zmieniałem granice i dorysowywałem miasta,linie kolejowe Fińskie nazwy mają w sobie coś niesamowicie oryginalnego i uroczego.Ale czy Finlandia Cię nie rozczarowała pod jakims względem?

  • No to ładnie oszukał mnie ten newsletter! Dzisiaj go dostałem Zaoszczędziłaś mi nocy.Znowu bym się denerwował, ze coś mi nie działa. Oulu to południe? Natomiast ja myślałem o Bergen. Blisko morza i klimat, jak na Norwegię, łagodny. Obejrzę Dextera.Dziękuję! : *

  • Przyszedłem z kawką i ciekawym linkiem: wyborcza.pl/1,75476,12372751,T…arnej_nad_Grenlandia.html Nie wiem, czy nadal nie śpisz po nocach, ale ja postaram się nie przegapić. I mam prośbę jeszcze: poleć mi jakiś dobry serial, bo po The Killing ciągle mam ochotę na więcej i więcej Wracając do "sali Samobójców", to jest świetne kino, a ono nie ma na celu głaskać widza i wprowadzać w dobry nastrój. Niedawno ktoś powiedział mi, ze powinienem przeprowadzić się do Norwegii. Zirytowało mnie to trochę, al…

  • Dzisiaj w nocy obejrzałem "Salę Samobójców".Kiedyś poleciłaś mi ten film. Dopiero jednak teraz, gdy ukazał się nowy "Twój Styl" z tym filmem jako dodatkiem, natrafiła się okazja. Strasznie mnie zdołował, choć to bardzo dobry film.Właściwie nic nie mogę zarzucić temu obrazowi.Jest boleśnie prawdziwy. Mamy tam strach młodego człowieka przed utratą "twarzy" w swoim środowisku po ujawnieniu jego skłonności homoseksualnych, mamy ucieczkę w wirtualny i fałszywy świat, osamotnienie i właściwie przypadk…

  • Linkownia ... Miejsce na ciekawe linki

    sisko - - Spam

    Post

    amnesty.org.pl/badz-aktywny/ka…-przestajesz-istniec.html

  • Znowu zmieniłaś Sobie rangę. Chciałem zapytać, czy kryje się za tym coś więcej, czy tylko chęć zmiany? Nie Jesteś już "botę"? Skąd wzięła się tamta ranga? Co teraz przeważa w Tobie: gorzka czy słodka? Przypomnij mi tę niemiecką rangę, tę jeszcze wcześniejszą.To była piosenka śpiewana przez jakiegoś przystojniaka. Wyleciało mi z głowy, kto to był?

  • To strasznie miło wracać do kraju i widzieć, jak wszyscy się cieszą. Zawsze to było wielkie wydarzenie, gdy moja kuzynka przyjeżdżała do nas z Wiednia. Tak raz w roku,czasami dwa. Przywoziła dobrą kawę i papierosy, czekoladki Mozart i ten cudowny akcent wiedeński. To bardzo miłe wspomnienia z dzieciństwa mojego Ciekawe czy i Ty będziesz komuś przywozić ze Sobą takie skojarzenia z wielkim światem,jakiemuś naiwnemu małemu człowieczkowi, jakim ja wtedy byłem. A dla Ciebie takie wizyty w domu to będ…

  • Chocolate! :****** Witaj w domu! Witam Cię kawą i czekoladkami od wedla images.jpg Tutaj proszę: klik Cieszysz się?

  • Euro 2012 i inny punkt widzenia: trojmiasto.gazeta.pl/trojmiast…_Euro.html?as=1&startsz=x

  • Cytat od Chocolate: „Nawet nie wiesz jak bardzo nie mogę odżałować że nie dorwałam ostatecznie tej Kalevali.” Zapomniałem dodać, choć pewnie i tak do tego już doszłaś sama, szukając Kalewali . Jeśli kiedyś zdecydujesz się kupić,to szukaj w przekładzie Jerzego Litwiniuka. Najpopularniejsza jest wersja opracowana przez Janinę Porazińską z myślą oczywiście o dzieciach. To urocza książka i ma tajemniczy klimat, ale najnowsze tłumaczenie jest ponoć najwierniejsze i ma "to coś". Nie przyjmuję do wiado…

  • Wasze ulubione książki

    sisko - - Rozrywka i hobby

    Post

    Jeśli ktoś chciałby poszerzyć swoją wiedzę o Żydach, ich historii i kulturze, to polecam ten tytuł: "Goj patrzy na Żyda" -Piotr Kuncewicz. Książka bardzo specyficzna. Napisana lekkim,gawędziarskim stylem, choć dotyczy spraw poważnych,tragicznej historii. Wybitny polski erudyta pochyla się nad dziejami narodu żydowskiego.Nie popada w patos.Nie potępia nikogo.Próbuje zrozumieć i stawia pytania,skłania do refleksji. Niech nie zmyli nikogo ten styl lekki dla czytelnika, częste żartobliwe dygresje. T…

  • Chocolate! Wpadłem zapytać, jak zdrówko? Na ircu Cię już drugi dzień nie zastałem i zdenerwowałem się tą nieobecnością. Wszystkim w końcu nudzi się albo mają ważniejsze sprawy na głowie.To niby normalne.

  • No a ja o Finlandii i Finach tylko czytam. Z dzieciństwa pamiętam Kalewalę .W Cudownej Podróży też coś niecoś było o nich; no i Muminki -skarbnica wiedzy o fińskiej duchowości A i niedawno taki fantastyczny fragment mi utkwił: "Żydzi zostali doszczętnie wypędzeni z Anglii już w 1290 roku, a więc przed stuleciami. Wielokrotnie starali się do Anglii powrócić, ale bezskutecznie; udało się to tylko odosobnionym jednostkom, a głównie lekarzom.Żyd stał się tam legendarną i groźną postacią, podobnie ja…

  • Cytat od chocolate: „ A ja mój wywód o Vappu?” Był bardzo ciekawy.Nie miałem o tym pojęcia. Chyba w ogóle mało tu w Polsce wiemy o Finach, o ich zwyczajach. Czekam na kolejne Twoje relacje i pozdrawiam

  • Cześć, Chocolate! Jak w Finlandii świętują 1-maja? Byłaś kiedyś na pochodzie? Nie uważasz, ze brakuje nam świeta 4 czerwca? Pierwsze wybory, jeszcze tylko częściowo demokratyczne,4 VI 1989 roku to dobry powód do świętowania. Tego dnia skończył się w Polsce komunizm. Szkoda, że nie doceniamy tej daty. Ostatnio pokłóciłem się trochę z moją panią profesor, bo ona zupełnie nie docenia Okrągłego Stołu i wagi tych wydarzeń, które pokojowo wyprowadziły nasz kraj z dyktatury.Dla niej to wszystko było os…

  • Najpiękniejsza muzyka filmowa

    sisko - - Muzyka i Film

    Post

    Skoro mówimy o muzyce filmowej, to zawsze przypomina mi się "Śniadanie u Tiffanyego" i finałowa scena z piosenką"Moon River" Za każdym razem wzrusza mnie ten kocurek przemoczony i odnaleziony. Cudowny happy end! youtube.googleapis.com/v/QE5ofQ9ehJs&feature=endscreen Gdy jako dziecko pierwszy raz zobaczyłem ten film, to właśnie ten kot i jego szczęśliwe odnalezienie przy dżwiękach tej piosenki, zrobiło na mnie największe wrażenie. Zawsze ze wzruszeniem przypominam sobie ten film. Piosenka piękna …

  • Wasze ulubione książki

    sisko - - Rozrywka i hobby

    Post

    Trzy nowe tytuły dodane do ulubionych. "Marzenie Celta" - najnowsza powieść Mario Vargasa Llosy zrobiła na mnie wielkie wrażenie. Historia człowieka, który stawał w obronie pokrzywdzonych, prześladowanych i sam na koniec stał się kozłem ofiarnym,okrzyczanym zdrajcą i zboczeńcem. To historia tragiczna,smutna, gorzka tym bardziej, że prawdziwa. Autor jest wyjątkowo wstrzemięźliwy w kreowaniu fikcji literackiej i wszystko, o czym wspomina, zdarzyło się naprawdę. Zmusza nas do refleksji nad europejs…

  • Cześć! Chocolate, tyle razy podrzucałaś mi fotki ślicznych kotków, a ja nie miałem czym się zrewanżować. Dzisiaj na earth album znalazłem: flickr.com/photos/kevenlaw/327928501/lightbox/ Prawda, że śliczny? A jakie czyściutkie stópki! Aż mam ochotę połaskotać i pocałować. Muszę zaraz moją Misię podręczyć!

  • Ładne miasto te Helsinki Obejrzałem w Google Earth i poczułem jego klimat chyba. Muszę to napisać, więc proszę o wybaczenie za komplement. Podziwiam Twoje przygotowania do podróży.Poznawanie historii,tradycji, kultury, literatury kraju, który wybrałaś. Wydaje się to naturalne i oczywiste podejście, ale jednak nieczęsto teraz spotykane. Świadczy to Twoim szacunku do ludzi, do których jedziesz, i jestem pewny, że będzie to docenione. Przypomina mi się moja pani profesor, która wyjechała kiedyś na …