Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 81-100 z 253.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Tak, w 1868r. Pierre Janssen w ten sposób odkrył hel (nazwa, notabene, pochodzi od greckiego boga słońca ).

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Dobrze, zadajesz

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    W jaki sposób badamy wnętrze Słońca?

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Bez sprawdzania strzelałbym, że Ganimedes.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    @Heksogen - Bardzo ładna odpowiedź, ale nie o to mi chodziło. Podpowiem i możesz po tym dokończyć dzieła zmniejszona aktywność Słońca w XVII miała swoją nazwę. Chodzi mi o tę nazwę, czym było to "zjawisko" i kilka słów o tego typu okresach. Dodaj tylko to info i możesz od razu podawać pytanie. EDIT: albo dobra, nie ma sensu Cię z tym męczyć. Wystarczająco dobrze odpisałeś. Ja jeszcze tylko dopowiem co miałem na myśli: Chodziło mi o minimum Maundera. Był to okres, kiedy obserwowano znacznie mniej…

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    W XVII wieku miała miejsce tzw. mała epoka lodowa. Co mogło być jedną z przyczyn jej wystąpienia (chodzi tu oczywiście o astronomiczną przyczynę) i na czym ona (przyczyna) polega?

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    32,6 roku świetlnego = 10 parseków.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Na wyjeździe byłem, nie miałem za bardzo jak odpisać. Heksogenowi uznaję - wystarczająco dużo już powiedział co do masy, a szkoda wstrzymywać quiz, zwłaszcza że mnie może jeszcze nie być parę dni (choć tego nie jestem pewien). Ja tylko dodam, że im gwiazda mniej masywna i im młodsza, tym bardziej gwałtowne są te zjawiska. Masa gwiazdy przekłada się na grubość warstwy konwekcyjnej, a wiek na okres obrotu (o to mi chodziło z rotacją różnicową). Zadawaj Heksogen EDIT: jeszcze w ramach ciekawostki. …

  • Cytat od Włosiu: „pkt. 17? Mili i CRACOVIA KRAKOW i Ulises [3 X] vs nowy gracz - 7561,14% - relokacja” Ok Zaktualizuję za jakiś czas, póki co forum się ździebko popsuło i nie mogę tego zrobić.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Cytat od Heksogen: „Rotacja różnicowa wynika z prądów konwekcyjnych zatem jeśli gwiazda będzie posiadała na zewnątrz strefe promienistą to ruch jej powierzchni bedzie miał jedną wartość na całej długości heliograficznej.” Do tego, że gwiazda na zewnątrz musi mieć strefę konwektywną, już doszliśmy Nie chodzi tu o to skąd wynika rotacja różnicowa, a co powoduje (bo przekłada się to wprost na aktywność)

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Heksogen, już dużo bliżej Masz rację, że musi być odpowiednia masa, aby na zewnątrz była strefa konwekcyjna. Jeden z warunków już masz. Teraz kolejny - możesz poszperać, a możesz wydedukować. Ja rzucę podpowiedź: rotacja różnicowa.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Cytat od Heksogen: „Hm, wydaje mi się, że wszystkie będą taką wykazywać jednak będzie ona różna - im gwiazda będzie masywniejsza tym bardziej aktywna. Dobrze myślę?:P” Źle Zamiast strzelać, zastanów się, co konkretnie powoduje taką aktywność na Słońcu

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Cytat od Heksogen: „Może pytasz o dajmy cefeidy - wykazują dużo większe amplitudy aktywności w przeciwieństwie do Słońca, które jest stosunkowo stabilne.” Nie, pytam o aktywność typu słonecznego. Aktywność "magnetyczną" - plamy, rozbłyski, itp.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Cytat od Toadie: „Podejrzewam, że wszystkie wykazują, a już raczej na pewno gwiazdy ciągu głównego. Nie wiem jak brązowe karły czy czerwone olbrzymy itd.” No nie do końca oczywiście że inne też wykazują, ale nie jest tak jak mówisz.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Czy na innych gwiazdach występuje aktywność podobna do aktywności słonecznej? Jeśli tak, to czy wszystkie ją wykazują?

  • Cytat od Leonidas: „Znajdź mi takiego gościa na świecie co dzień w dzień puszcza fsa i dokładnie 1s po tym wyłącza przeglądarkę tak regularnie żebyś był wstanie to wychwycić. ” W razie jakbyś nie wiedział, nie potrzeba tutaj "o matko, puściłem fsa, muszę w ciągu sekundy wyłączyć przeglądarkę!!!", a jedynie "dobra, fs puszczony, mam wywalone, mogę się spokojnie wylogować".

  • S&D - wątek dyskusyjny

    Marvin - - Seek & Destroy

    Post

    Cytat od Lightman: „To ja od razu zglosze wszystkie uni, a wracajac do tematu w mojej opinii sensowne zmiany to np: - zamiana nagrod dla aktywisty i zlomiarza, przy czym zeby dana osobe mozna bylo uznac za zwyciezce mozna wprowadzic prog np. 25% ilosci RW osoby, ktora wykonala ich najwiecej - podwyzszenie progu z 5-10% do np. 1/10 czy tez chociaz 1/20 aktualnego progu ST na danym uni, uni sa rozne i nie ma co ustawiac progu pod najnowsze objete tym programem, na ktorych nomen omen i tak sa za ni…

  • Leonidas, już Ci tłumaczyłem, że fart nie polega na niezalogowaniu się obrońcy. Dobre obserwacje, nutka szczęścia i mamy wyliczone kolonizuj - tak jak ktoś wcześniej wspomniał, fart w postaci obrońcy zamykającego przeglądarkę od razu po wylogowaniu. Nie chciałem tego pisać, liczyłem, że się domyślisz o czym mówię, ale skoro i tak ktoś już to zrobił, to po co owijać w bawełnę? Tutaj tych dobrych obserwacji nie było, bo agresor nie wiedział, na którą pozycję obrońca puścił fsa, co poskutkowało nie…

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Gwiazda Barnarda.

  • Cytat od >>pajda<<: „ 1. board.pl.ogame.gameforge.com/boar…-26/?highlight= 2a. board.pl.ogame.gameforge.com/boar…ona/?highlight= to samo tylko bez opisu ale na wiekszy % board.pl.ogame.gameforge.com/boar…ksa/?highlight= 7. board.pl.ogame.gameforge.com/boar…jka/?highlight= 12. 5 postow nizej pbronca potwierdza ze lot w ciemno bez skanowania ewentualnie to board.pl.ogame.gameforge.com/boar…24h/?highlight= 14. board.pl.ogame.gameforge.com/boar…uni/?highlight= 16. board.pl.ogame.gameforg…