Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 241-254 z 254.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Zdaję sobie z tego sprawę, ale o ile flotę i obronę można zezłomować wpłacając trochę gotówki na zwiększenie do 75%. Do przerobienia konta ekowego potrzebny jest wysoki poziom technologii jonowej. Wystarczy tylko odpowiednio dopasować współczynniki procentowe czyli te 7% zmniejszyć nawet do 6%, a wtedy zbadanie odpowiednio wysoko jonowej się nie opłaci, bo będzie ona warta więcej niż całe konto. Najpierw potrzeba powolnego procesu rozwoju technologii i sprzedawania kopalni, aż dojedziemy do punk…

  • Przed pięciu laty, kiedy to ogame obchodziło swoje dziesięciolecie wprowadzono słynne udoskonalenia badań nad technologiami: jonową i plazmową. (Wątek: board.pl.ogame.gameforge.com/i…bchodzi-10-rocznic%C4%99/) O ile sam pomysł był trafiony to konieczne okazywały się poprawki. W tamtym czasie bowiem technologia plazmowa usprawniała produkcję metalu (1%) i kryształu (0,66%), podczas gdy deuter (0,33%) został dodany dużo później. Moim zdaniem technologia jonowa również potrzebuje pewnych modyfikacj…

  • Zaktualizowałem arkusz do wersji 4.0, gdzie, jak zapowiedziałem, została dodana amortyzacja rozbudowy planety na 15 pozycji. Można ją policzyć na kilka sposobów np. jak powyżej, lub też uwzględniać niezliczone inne czynniki. Ja uwzględniłem chyba najważniejsze różnice pomiędzy planetami: 1) Rozwój technologi energetycznej powyżej 12lvl; 2) Budowa elektrowni fuzyjnych; 3) Budowa terraformera na wysokie poziomy (10-14lvl); 4) Złom z satelit koniecznych do budowy terraformera. Nie będę tutaj się ro…

  • Zamiast UFS - lądowanie floty

    Qwant-holon - - Gra

    Post

    Obrona zbudowana nie z plazm tylko z GS czyli tzw. działo grawitonowe. Marzenie bunkrowników i części górników. Dobrze więc, że GS są orbitalne. Choć z drugiej strony to być może zaprzepaszcza projekt, bo każdy flociarz ma GS, więc tak czy inaczej grałby UFS. Nie wiem jak byłoby tutaj ze spalaniem dexu, ale alternatywą mógłby być tradycyjny fs o ile koszta byłby w granicach rozsądku. Załóżmy, że jest jak mówisz. Z 10 planet powiedzmy 5 mam ekonomicznych ale z dostępnymi 100polami, zaś resztę "ca…

  • Rozwój Grawitonów a wydobycie

    Qwant-holon - - Gra

    Post

    Na rozwój grawitonów do wysokich poziomów mogą sobie pozwolić jedynie zaawansowani gracze, dlatego tyle jest trudu żeby to badanie do czegoś wykorzystać. Być może rzeczywiście wyższe poziomy nie powinny dawać aż tyle, a niskie tak mało, bo to uniemożliwia słabszym graczom uzyskanie tej przewagi. Sam patrzę z perspektywy posiadania 7lvl dlatego niższe lvl dyskryminowałem. A więc potrzebujemy bardziej liniowej zależności, bądź potęgowej (nie wykładniczej). Potrzeba mi takich ocen przed publikacją …

  • Budowa elektrowni fuzyjnych oraz terraformera podnosi koszt rozbudowy, ale oba te budynki posiadają ograniczony poziom ostateczny: - Fuzyjna 23 (dla najlepszego eko w OGame) - Terraformer np. 12lvl (żeby nie brakowało miejsca na depozyty sojusznicze i takie tam :)) Zawsze możemy wyliczyć amortyzację tych budynków dzieląc ich koszt przez różnicę w wydobyciu deuteru: dWD Załóżmy także minimalne temperatury na planetach z 15 i 12 pozycji. dWD=WD(15poz)-WD(12poz)=WD(-130stopni)-WD(-10stopni) Niech: …

  • Arkusz jest na dysku google, a więc istnieje możliwość otwarcia go w arkuszach google, bez pobierania. Polecam jednak ściągnąć, gdyż google zamienia np. kolory w wykresie, jeśli to może przeszkadzać ;). Nierealnie poziomy powinny jednak zostać - trochę wyobraźni, a może kiedyś wprowadzą prędkość 200x (osobiście modlę się żeby tak się nie stało) i takie lvl staną się rzeczywistością?! Istnieją kopie OGame o podobnej akceleracji, choć osobiście nie sprawdzałem.

  • Do tego projektu zachęcił mnie sojusznik Qars, mogący się obecnie pochwalić kompletem 13 planet na pozycji 15. (mmorpg/Qars). Jak mi wiadomo, nie ma on problemów z zaopatrzeniem w energię. Wysokie poziomy elektrowni fuzyjnej machą charakter czysto poglądowy i teoretyczny. W arkuszu jest opcja maksymalnego poziomu tego budynku, podobnie jak dla elektrowni słonecznej. Jeśli energia będzie niewystarczająca, to arkusz poda ci konieczną liczbę satelit do zbudowania. Przepraszam bardzo, ale bardziej u…

  • Rozwój Grawitonów a wydobycie

    Qwant-holon - - Gra

    Post

    Pomysły na zaprzęgnięcie rozwoju grawitonów do optymalizacji procesów tudzież wzmocnienia lub ulepszenia jednostek bądź budowli pojawiały się rozlicznie przez lata na forum. Ten post to może dla jednych odgrzewanie kartofli zamrożonych na kość. W istocie nie mylą się, gdyż wprowadzenie czegokolwiek związanego z tym badaniem to również twardy orzech do zgryzienia, lub w przypadku czworonożnych odbiorców kość. Do rzeczy... Mam kilka propozycji nie mających kolosalnego wpływu na grę i nie odwracają…

  • Kolonizacja odpowiedniej planety może wydawać się bardzo prosta, jednak wybór odpowiedniego kryterium (wielkość, temperatura, strategia) wpływa na dalszą grę najbardziej. Jak wiadomo małych planet górnikowi nie opłaca się kolonizować. Moim zdaniem ważniejszym jednak parametrem jest maksymalna temperatura planety, będąca odwrotnie proporcjonalna do produkcji deuteru i wprost proporcjonalna do produkcji energii. Im dalej się znajdujemy, tym więcej deuteru produkujemy, lecz nie każdy decyduje się n…

  • Dokonałem weryfikacji powyższego rozumowania na dodatkowym koncie na Bermudzie. Z tym zaokrąglaniem to wiele nieścisłości jest, ale generalnie ostatnia formuła e=E/n jest prawdziwa i stosując ją e będzie liczbą wymierną. Dobrze że to w taki, a nie inny sposób wytłumaczyłeś. Krótko mówiąc informacja o części ułamkowej zarówno w zakładkach mechanika i sztabu, jak również przy satelicie jest przechowywana, choć ukryta. Chciałbym wyjaśnić jeszcze jedną kwestię odnoście produkcji energii: Obrazek z d…

  • Dziękuję za wspomnienie. Jako że również jestem zapaleńcem matematyzacji ogame, w szczególności obliczeń mających bezpośrednie znaczenie dla naszego rozwoju. Pogląd na liczby od których zależeć może rozkład następnych kilku dni jest bardzo istotny, bowiem planowanie następnego kroku to cecha przypisana doświadczonym graczom, w prawdziwym życiu także. Przed laty nabrawszy tego znaczącego doświadczenia podjąłem projekt stworzenia kalkulatora handlu, a następnie arkusza liczącego najkrótszy możliwy…

  • Witam wszystkich badaczy w OGame. Przed pół roku przedsięwziąłem projekt zbadania Rozwoju Grawitonów do poziomu 7. Ta cyfra jako liczba pierwsza wydała mi się szczególnie dostojnie wyglądająca, ale także stanowiąca pewną finansową granicę. Dlaczego? Otóż okazuje się, że badanie Rozwoju Grawitonów wymaga nie tylko zgromadzenia odpowiedniej ilości energii z użyciem satelit, lecz także antymaterii, aby te satelity wybudować natychmiastowo. Satelity budują się najszybciej z prędkością 1/sec, a więc …

  • Świetnie opracowany temat. Brakuje mi tutaj jeszcze wyliczeń na wzorach. Owszem podałeś to co trzeba jednakże mógłbyś dodać jakieś równanka np. na ilość znajdywanej anty: Na=Pgł*Nexp*[({max[Emały(Na)]+min[Emały(Na)]}/2)*Pmax+({max[Eśredni(Na)]+min[Eśredni(Na)]}/2)*Pśr+({max[Eduży(Na)]+min[Eduży(Na)]}/2)*Pmin] Na=0,1*Nexp*[({max[Emały(Na)]+min[Emały(Na)]}/2)* 9/10+({max[Eśredni(Na)]+min[Eśredni(Na)]}/2)*9/100+({max[Eduży(Na)]+min[Eduży(Na)]}/2)*1/100] Na=38,4*Nexp Pozdrawiam