Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 101-120 z 253.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • S&D - wątek dyskusyjny

    Marvin - - Seek & Destroy

    Post

    Ja jedynie z propozycją odnośnie uni. Proponuję o start S&D na uni Xalynth. Uni niby jest młode, ale trzeba wziąć pod uwagę prosty fakt: obecne top10 flot na xalynth to flota kilkanaście, o ile nie kilkadziesiąt razy większa od floty top1 na jupiterze, kiedy tam odbywała się pierwsza edycja. Ot co EDIT: aha, no i w tym wypadku nie ma co się martwić o UF, więc kolejny problem z głowy.

  • Od samej reaktywacji doszło aż 5 nowych graczy przed przejęciem tematu było 86.

  • Trochę się nazbierało różnych opinii - sorki, dopiero teraz zauważyłem. Pozwolę sobie rzucić cytatem z pierwszego postu: Cytat: „ Chciałem zaproponować zabawę - stworzenie "Klubu Elitarnych Złomiarzy".” Z samego założenia KFZ ma być elitą, a kiedy należy do niego prawie 100 osób, przy czym 20% ma tylko 5 punktów (to naprawdę nie jest trudne - na przykład zestaw: pułapka na moonie, lot przez galę, niszczenie moona, kontra, wyliczenie pz - to bardzo łatwe do zrealizowania punkty. Teoretycznie ludz…

  • Zdarzenia astronomiczne

    Marvin - - Nauka

    Post

    Cząstki z CME wystrzelonego w wyniku wcześniej wspomnianego rozbłysku najwyraźniej zaczynają dolatywać do Ziemi. Perspektywy są, ale wciąż szału nie ma. Stay tuned!

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Ba, nawet przez samą granulację

  • Zdarzenia astronomiczne

    Marvin - - Nauka

    Post

    Wow, nie znałem tego No to jeszcze indeks Kp: swpc.noaa.gov/rt_plots/kp_3d.html Niestety jest aktualizowany co 3 godziny.

  • Zdarzenia astronomiczne

    Marvin - - Nauka

    Post

    Ja będę monitorował prognozy NOAA, jeśli będzie coś fajnego się działo, to postaram się pojechać możliwie daleko od centrum Wrocławia przez okno też zapewne nieraz zajrzę. Rzucam od razu linki: swpc.noaa.gov/pmap/ swpc.noaa.gov/ovation/ Na zorze bezpośrednio nad Polską raczej nie ma co liczyć, więc pewnie warto będzie spojrzeć na północ.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    W jaki sposób, widoczny nawet podczas obserwacji przez niewielki teleskop, uwidacznia się konwekcja na Słońcu?

  • Cytat od Madzia: „Cytat od Marvin: „Taaak? No to chyba Cię odstawię na kolejny milion wyzwanie przyjęte? 1500 \o/” Gratuluje 1,5k postów - jesteś spamer. A co do wyzwania: Challenge-accepted.png” 66 stay [N-A] Clyde (-321.690) 6.378.485 163 down (2) [N-A] Bonnie (10.564) 4.366.181 No, nie można powiedzieć, żeby mi to długo zajęło - 8 dni. To co, kolejny milion?

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Deneb.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Za proste zadajesz.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Ups. Sorki, zamuliłem troszkę fdp1AgD.gif Powyższe zdjęcie przedstawia ślady uderzenia pewnego ciała niebieskiego w Jowisza. Co to było za ciało niebieskie, jak się nazywało i kiedy owe zderzenie miało miejsce?

  • Cytat od Gully: „Skoro wprowadzamy 2b, to dam coś od siebie 2b. Pułapka na planecie z niszczeniem moona obrońcy” Ok Fajnie, że temat zaczął się ożywiać - może jeszcze parę osób za jakiś czas zauważy i znów zacznie się wypowiadać

  • Przy odpowiedniej sytuacji można mieć pewność. Kolonizator we flocie + różnica dexu przed wysłaniem fsa i po jego powrocie. Często to daje pewność co, gdzie i jak. I właśnie m.in. to mam na myśli poprzez świetne obserwacje. Poza tym trzeba mieć na uwadze, że przy podzieleniu kolonizuj punkt z widoczną planetą przy kolonizacji byłby teraz niemożliwy do zaliczenia Anyway, szykuję się powoli do aktualizacji - poniżej, ponownie w spoilerze, umieszczę wszystkie informacje (o czymś mogę zapomnieć, póź…

  • Kolonizuj da się wyliczyć z dokładnością co do sekundy, tylko właśnie potrzeba szczęścia w postaci rażącego błędu obrońcy oraz świetnych obserwacji.

  • @NoName - takie akcje to musi być prawdziwa rzadkość i po to jest właśnie punkt 17 inaczej właśnie sprawa się ma z niszczeniem moona obrońcy, gdzie - jak Gully wspomniał - pojawia się coraz więcej tego typu akcji. W tym wypadku byłbym na nie. @Leonidas - do każdego RW potrzeba szczęścia, mianowicie w postaci błędu obrońcy. Źle puszczony fs - chociażby na zbieraj (nawet z wabikami) - wyliczenie wymaga finezji, ale trzeba mieć szczęście, żeby ktoś popełnił tego typu błąd. To miałem na myśli poprze…

  • Kolonizuj bym nie rozbijał. Każdy ze sposobów tak naprawdę można rozbić na mniejsze podpunkty, a nie o to chodzi. Warunki się zmieniają i trzeba się dostosowywać - kto wie, czy GF nie wymyśli za miesiąc czy za rok czegoś nowego, podpadającego pod kolejny podpunkt. Szczęśliwi ci, którzy zaliczyli w łatwiejszych czasach, szacun dla tych, którzy zaliczyli w obecnych czasach (choć tu tak naprawdę jeszcze więcej szczęścia potrzeba) - tak czy inaczej było to wyliczenie fsa z kolonizuj. Dziś późnym wie…

  • Tak, to dobry pomysł. Ten sposób złomowania na pewno należy do finezyjnych, a warto go wyróżnić ponad zwykłą podstawkę na planetę. Proponowałbym podział 2 punktu na 2a - zgodne z obecnym opisem oraz 2b - przy niszczeniu moona obrońcy.

  • 12 bardzo trudno zaliczyć, zawsze tak było, możesz sobie przejrzeć wpisy z ostatnich 3 lat był skan, więc to od razu eliminuje RW pod kątem tego punktu. Sam piszesz, że ujrzałeś flotę minutę przed bum, że zawisnąłeś na moonie, żeby przeskanować i sprawdzić, czy nie było podstawki, itp. To już kilka powodów, aby odrzucić to RW. Co do kontry - ok, w takim razie podmieniam Ci to rw na 10a.

  • No i 17-tkę osobiście bym zaliczył, ale nie wiem jak inni. Lot na pustego moona był wcześniej zaliczany pod 17, choć zgodnie z zasadami KFZ - zaliczone RW nie są podstawą do zaliczania kolejnych. Dlatego właśnie czekam na opinie. 12-tka jak dla mnie ok, ale też poczekajmy i zobaczmy co inni powiedzą.