Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 41-60 z 254.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • W związku z tym, że rozwiązanie analityczne zamieszczonego wzoru uogólnionego nie jest problemem trywialnym, przeprowadziłem obliczenia numeryczne w celu wyznaczenia średniego wydatku antymaterii dla wszystkich możliwych konfiguracji prawdopodobieństw 'p' i 'q' (961 możliwości) dla pierwszych 20 wartości 'm' i 'n' (400 możliwości). Ilość iteracji każdej z sum przyjąłem na 300 ponieważ błąd jest wówczas pomijalnie mały. W ten sposób uzyskane 961*400 = 384400 wartości tabelarycznych może posłużyć …

  • Postanowiłem zamieścić drobne wyjaśnienie wzoru Forumowego Asa i zaproponować jego uogólnienie dla przypadków, kiedy magazyny nie pozwalają na jedną turę wymian i trzeba i ich odpowiednio "m" i "n". 1/ Komentarz do wzoru Forumowego Asa Skupię się jedynie na wyjaśnieniu szeregu szeregów czyli nieskończonej sumy sum. Otóż sumujemy tam wszystkie możliwe wersje zdarzań (przypadki o danym prawdopodobieństwie) i mnożymy przez funkcję max(j,k). Skutkuje to tym, że mnożymy po prostu przez liczbę, dla kt…

  • Eureka! Dziękuję za zamieszczenie wyprowadzenia tego pięknego równania dla @Forumowy As. O ile łatwiej jest przecież obliczyć na kalkulatorze takie równanie niż iterować model Markowa 100 razy i następnie go sumować. Oczywiście obydwie metody obliczeniowe prowadzą do takich samych wyników. Postanowiłem zacytować ten fragment pracy do pierwszego postu aby wszystko było w jednym miejscu. Dziękuję raz jeszcze za wkład i poświęcony czas!

  • Jak ktoś chce się jeszcze pobawić rynkiem to na bermude, nie wszędzie zniknął.

  • Mówię przecież że to prawie żaden zarobek (1 farma). Używam fuzyjnej i nie przejmuje się jej spalaniem. Ale dopałki bardziej przydatne są jest potrzeba energii na kliknięcie budynku - niesławnego doku albo terra lub grawitonów. Innych zastosowań nie widzę.

  • Cytat od I am back: „Predzej to sie przyda niz te glupie dopalki energii. ” Tak tylko nawiasem jak się pali fuzyjną to nie aż takie głupie. Z włączoną +80% wyciągałbym 6000dex/godz dodatkowo (fuzyjna z 90% na 40%), a z +10% dexu 8300dex/godz. Cena w anty jest nieadekwatna ale zyski są jak za pół-darmo kupione. Cenowo ten przedmiot będzie wart do 3* 1kk dexu = 3kk surki.mety czyli dla mnie 1 farma, mało opłacalne, ale zawsze cos.

  • To dorzucam, myślę też że największa szansę miałyby itemy relokacji.

  • A może takie itemy do któregoś z działów które proponowałem (licytacja, przetargi losowanie)? offizitems7yk0b.png Mógłby być też item na przenoszenie planet.

  • Jeżeli interesuje waz bardziej praktyczne zastosowanie tej wiedzy, oto moje wskazówki: - Zakładamy ile jesteśmy w stanie wydawać antymaterii (prezentowana tabela) i na tej podstawie wybieramy nasze przeliczniki "d", "k", i "m". - Trzeba pamiętać, że zakładamy średni wydatek antymaterii na minimalny przelicznik co gwarantuje że: - Koszty przy każdej wizycie u handlarza surowców nie będą takie same; - Wylosowany przelicznik będzie większy bądź równy założonemu, a więc mogą pojawić się wartości mak…

  • Temat należy traktować jako poradnik korzystania z Handlarza Surowców, gwiezdnego kupca, którego ogranicza jedynie pojemność magazynów. uc Podziękowania za wykonanie danych statystycznych dla: @Aurora Borealis Podziękowanie za opracowanie wzoru na średni wydatek antymaterii i metody przybliżonej uogólnionego wzoru: @Forumowy As1/ Wstęp: - W temacie Rynkowa wymiana surowców: dane statystyczne + kalkulator wymiany można znaleźć dane statystyczne wykonane dla 6000 przywołań gwiezdnego kupca oraz st…

  • 8 się najbardziej opłacają jak się pakiety mety kupuje, inaczej dyskusujnie z 15

  • W dłuższym okresie czasu pełzacze przyniosą większy zysk nie 2 dopałki dexu plantyna. Podobnie z 3 rangą - czy przez tydzień dodatkowe 2 sloty zrobią więcej niż pełny pakiet? Fajne to jest zrobione bo wszystko zależy od poziomu rozwinięcia konta lub wybranej klasy i dla każdego coś jest. Chyba że na pakiety patrzymy 4-wymiarowo, że w przyszłości wydobycie będzie większe. Takiego wyboru trzeba dokonać w 5 randze - decydujemy czy meta czy dex lepiej ale pożna założyć że cegoś w przyszłości będziem…

  • Cytat od Forumowy As: „To jest dobry pomysł. Ktoś może błędnie zrozumieć to co jest teraz w kalkulatorze. ” Jasne, ja siedzę w temacie od początku a mimo to popełniłem błąd, co dopiero ktoś czytający to z marszu.

  • Racja, racja, nie ogarnąłem tego, ale mam propozycję dodatnia jeszcze jednej rubryki która sumuje już wydaną antymaterię z prognozowanym wydatkiem. Takie rozróżnienie rozwieje wątpliwości.

  • Cytat od Forumowy As: „Nie ” Dobra to działa analogicznie jak dla zakresu 36-40 to wyświetlanie, rozumiem.

  • A to nie jest tak, że 30478 jednostek wydamy, ale już uwzględniamy wydane 6000 i nie należy tego dodatkowo sumować do 36478? Bo kalkulator podaje dla zakresu 46-50 wydatek 6000 a to zakres nie możliwy dla następnej negocjacji do zaistnienia.

  • Dzięki kolego ;), żeby ci tylko ta ironia w gardle nie stanęła.

  • Cytat od Nonick: „Dałbym od siebie jeszcze może przedmiot niespodziankę. Skrzynka np złota ze znakiem zapytania. I może tam być cokolwiek złotego. ” Panie Nonick propozycja dodana do tematu ponieważ uważam, że jest sensowna w formia w jakiej została przedstawiona. Cytat od Qwant-holon: „Oferowanie co jakiś czas przedmiotów w ciemno - kontener z pytajnikiem jak w imporcie/eksporcie. ” Cytat od Nonick: „Ogólnie ta część gry ma spory, moim zdaniem niewykorzystany potencjał. ” Zgadzam się, nie każdy…

  • Temat zaktualizowany, odwołuję teraz do pierwszego postu: board.pl.ogame.gameforge.com/i…ostID=8793750#post8793750

  • A wracając do tematu lotto, całkiem fajne mogłoby też być gdyby 1 raz dziennie był faktycznie losowany jakiś cenny przedmiot i każdy wpłacałby nań sumę surowców wedle własnego uznania. Szansa wygrania przez takiego delikwenta to po prostu: Jego_oferta/Suma_wszystkich_ofert