Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 121-140 z 363.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • [NM] 28.01.2019 19:41:53 - indigo [LOWCY] - 116,43% Atak na księżyc 28.01.2019 19:41:53 Od: dowódca floty Twoja flota z: Muromachi [3:342:9] dotarła do księżyca planety Księżyc [3:332:4]. Twoja gwiazda śmierci kieruje na niego swoje działo grawitonowe. Potężna fala uderzeniowa wstrząsa księżycem, który zaczyna się deformować i w końcu eksploduje. Ogromne odłamki skał szybuje w kierunku twojej floty. Nie ma szans na unik. Twoja flota ulega doszczętnemu zniszczeniu. Szansa na zniszczenie księżyca:…

  • [NM] 28.01.2019 01:55:08 - indigo [LOWCY] - 423,50% Atak na księżyc 28.01.2019 01:55:08 Od: dowódca floty Flota z Muromachi [3:342:9] dotarła do księżyca planety Księżyc [3:342:6]. Gwiazda śmierci wystrzeliwuje grawitony w kierunku księżyca, rozrywając go. Wszystkie budynki na księżycu zostają zniszczone - pełny sukces. Flota wraca na swoją rodzimą planetę. Szansa na zniszczenie księżyca: 8 % Szansa na zniszczenie GŚ: 46 %

  • Widzę, że wokół mojego zgłoszenia powstał niemały szum. Od razu uspokajam, jest to moje pierwsze S&D i zapisałem się głównie dla zabawy. Oczywiście, liczę na wygraną, ale to zależy raczej głównie od mojej przyszłej drużyny. Nie planowałem robić niczego co mogłoby wypaczyć rywalizację (no może planowałem rozbijać się o bunkry na niski procent). Przyłączam się do pytania KAyto, to o czym pisał jest widoczną lukę w systemie S&D, choć zgaduję, że pierwszy raz w historii ta luka jest aż tak widoczna.

  • indigo Nev World Order [NWOR] GG - brak 4 Flota: Lekkie Myśliwce: Ciężkie myśliwce: Krążowniki: Okręty Wojenne: Bombowce: Niszczyciele: Gwiazdy Śmierci: 4 Pancerniki:

  • Serio? Ten temat złomu z obrony nadal jest tu podnoszony? Głupota, nie bez powodu na Betletośtam było przed fuzją najmniej aktywnych graczy. Złom z obrony powoli zabije górników, którzy stanowią 90% universum, przeczesze flociarzy, którzy nie będą mieli na co latać i do kolejnej uf zostanie 50 graczy. Powinno się stawiać na pomysły, które raczej przedłużą żywot jak największej ilości graczy. Niektórzy piszą, że po uf tylko górnicy coś dostali (eko x7), więc zapytam, 7-razy większe zyski z farm, …

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Strzelam, w związku z dużym (nie wiadomo dlaczego) "uzależnieniem" Churchilla od tej osoby myślę, że był to Neville Chamberlain.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Zgadza się

  • O jakim państwie mowa?

    indigo - - Nauka

    Post

    Bo tak ma brzmieć... Twoja kolej.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Nie, birmańska to raczej Chiny.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Seria walk toczących się w drugiej połowie 1942 roku, będących częścią planu przerwania połączeń między Australią i Stanami Zjednoczonymi. Walki toczyły się głównie na wąskiej ścieżce, od której wzięła nazwę kampania, przechodzącej przez góry sięgające 2000 m.n.p.m. Główny wpływ na walki miały trudności w zaopatrzeniu, choroby tropikalne dziesiątkujące żołnierzy oraz nierzadkie przypadki kanibalizmu. Proszę o podanie nazwy kampanii.

  • O jakim państwie mowa?

    indigo - - Nauka

    Post

    Nie pamiętam, ale gdzieś już wcześniej spotkałem się z opisem tych wydarzeń, inaczej tak szybko bym nie skojarzył. Niewielkiej wielkości państwo zajmujące wschodnią część pewnej wyspy. Do lat 70. kolonia, potem praktycznie do końca XX wielu okupowane przez inne państwo. Jest pierwszym państwem, które uzyskało niepodległość w XXI wieku.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Brazylia, korpus ekspedycyjny w ilości ok 26000, front włoski.

  • O jakim państwie mowa?

    indigo - - Nauka

    Post

    Nepal

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Zgadza się

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Jedno z pierwszych starć niemiecko-amerykańskich. Zakończone całkowitą klęską wojsk amerykańskich i cofnięciem o kilkadziesiąt kilometrów, spowodowanych słabym dowodzeniem, brakiem doświadczenia i przestarzałym wyposażeniem. Bitwa spowodowała dymisje i przesunięcia w dowództwie amerykańskim oraz zmianami w organizacji wojsk.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Belgia

  • Ja mam jeszcze inną propozycję do ankiety, pisałem to już na Nekkar, no ale tam to jakoś przepadło. Trochę statystyki: * * Taurus * Xanthus * Nekkar * 68 * TOP1 * 161 mln * 186 mln * 252 mln * 434 mln * TOP10 * 64 mln * 95 mln * 138 mln * 221 mln * TOP100 * 21 mln * 35 mln * 63 mln * 119 mln Jak widać mocno odstajemy punktowo od unii, z którymi zostaniemy (prawdopodobnie) połączeni przy kolejnej fuzji. Nekkar dostał już ankietę, (prawdopodobnie) przegłosują eko x7. Z racji tego, że wszystkie (pr…

  • O jakim państwie mowa?

    indigo - - Nauka

    Post

    Jako że nie ma zbyt wielu państw bez dostępu do morza z widocznym miejscem, które może przeciąć je na pół... Czechy.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Tak, zadajesz.

  • II wojna światowa

    indigo - - Nauka

    Post

    Nadal nie... Biorąc pod uwagę datę tej operacji można by łączyć ją z operacją "Barbarossa", ale nie do końca. Jeszcze jako podpowiedź dodam, że celem tej operacji był ważny port.