Wyniki wyszukiwania

Wyniki wyszukiwania 61-80 z 253.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Tak.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Nie będę blokował i zadam łatwe pytanie: jaka jest najbardziej masywna znana nam gwiazda?

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Gwiazdozbiór Jaszczurki.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    I słusznie.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Gwiazda ta, znana przez ludzi m.in. ze względu na "rolę" w dość znanym filmie, jest w rzeczywistości bardzo ciekawym obiektem. Jej szybka rotacja powoduje znaczne spłaszczenie równikowe. Charakteryzuje się również wyjątkowo niską metalicznością. Istnienie dysku pyłowego wokół niej wskazuje na możliwość istnienia planet. Dodatkowego smaczka dodaje fakt, że gwiazda ta leży dość blisko Ziemi. O jakiej gwieździe mowa?

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    M43

  • Geograficzny!

    Marvin - - Nauka

    Post

    Zadajesz.

  • Geograficzny!

    Marvin - - Nauka

    Post

    Ile razy i w jakich okresach miały miejsce masowe wymierania? (bez uwzględnienia teoretycznego obecnego)

  • Geograficzny!

    Marvin - - Nauka

    Post

    No tak, teraz mi wyszło nieco ciekawiej. Nieopodal piramid w Gizie, ale można za to winić już błędy w dokładności, to tylko kwestia kilometrów.

  • Geograficzny!

    Marvin - - Nauka

    Post

    15000 km? To prawie połowa wysokości orbity geostacjonarnej :o Dla 15000 km wyszedł mi środek Atlantyku, ale policzyłem też dla 15000 m. Wtedy wychodzi Irak, blisko granicy z Arabią Saudyjską. BTW, jeśli faktycznie chodzi Ci o 15000 km, to nie można tutaj mówić o prędkości dźwięku. Wtedy już znajdujemy się w próżni, a tam, jak wiadomo, dźwięk się nie rozchodzi.

  • Biologiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Człowiek

  • Cytat od Indestructible: „Więc mówiłam, że to dobrze! Nigdy w życiu nie jest tak, że wiesz coś na sto procent. A Ty, zamiast być nietypowy i stanąć oko w oko z życiem i mówić zawsze prawdę, to się z nim utożsamiasz. Gdzie tu indywidualność kebabowa? Nie trzeba łamać wszelkich schematów na każdym kroku, żeby być indywidualnym - właściwie to niewiele z indywidualnością ma wspólnego, wręcz przeciwnie. A szkoda, bo francuski, to.. język miłości. Wybacz, ale używanie w jednym zdaniu słów "francuski" …

  • Cytat od Indestructible: „Wcale mnie nie zaskoczyłeś. To było do przewidzenia. Mów tak, żeby Ci nie było smutno. Prawda jest taka, że czasem dla sportu lubię gdziekolwiek wpleść jakiekolwiek kłamstwo. Nigdy nie wiesz, czy mówię prawdę Je ne comprends pas anglais. Est-ce que tu parle francais? Non. Żyj w kłamstwie dalej. o/ /me szykuje kajdanki... Wczułeś się? /me ...szykuje i pejcz.” [/quote] I nie fikaj, bo znowu nie będziesz mogła usiąść

  • Cytat od Indestructible: „To chyba dobrze, prawda? Byłoby dobrze, gdyby nie to, że... kłamałem A zaśpiewasz mi.. Jesteś szalona, coś tam, coś tam? Mogę Ci zaśpiewać "ona tańczy dla mnie", oczywiście jak zatańczysz. If you know what I mean. Prosisz mnie.. a o co dokładnie? Proście, a będzie Wam dane. Nie w tym sensie; ja nie proszę, ja wydaję rozkazy Mistrzu mój. Tak?” [/quote]

  • Cytat od Indestructible: „Chciałbyś potestować swoje umiejętności na mnie? <;” Nie. Cytat od Indestructible: „postID=16866969 No zaszalałaś. Hm, widzisz? Fajnym trzeba się urodzić. Napisałeś post nr. 96, prawie jak 69, to znaczy, że.. jesteś na dobrej drodze, ale musisz jeszcze trochę poćwiczyć. :D” Proszę Cię, ja tutaj jestem szpec! Cytat od Banshee: „ Jak tak dalej pójdzie, to zaczniesz jeszcze odpowiadać na nick, rangę, sygnaturę i godzinę wpisu, droga Pani redaktor. ” Ja już komentuję jej nu…

  • Cytat od Indestructible: „Wolisz stracić na szczerości czy zyskać na kłamstwie? Oczywiście, że wolę stracić.. Nie raz już straciłam, ale myślę, że wyszło mi to na lepsze. Życie w kłamstwie jest jak czar, który prędzej czy później pryśnie jak bańka mydlana. (;” Jak się nie umie kłamać to owszem postID=16866969 No zaszalałaś.

  • Biologiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    James Lovelock. Pytanie oddaję Witcherowi, to jego wina.

  • Biologiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Głosy w mojej głowie (i w moim mIRCu) mówią mi, że to Jan Boklov.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    Właściwie bez tego L na końcu, czyli MOA-2011-BLG-262, ale tak. Chodzi o tę wdzięczną i łatwą do zapamiętania nazwę. Zadajesz.

  • Astronomiczny

    Marvin - - Nauka

    Post

    A można wiedzieć co w takim razie miałeś na myśli? Jak nazywa się jedyny znany nam (prawdopodobnie) egzoksiężyc?