Jak badać Grawitony

Ta strona wykorzystuje pliki cookies (ciasteczka). Kontynuując jej przeglądanie, zgadzasz się na wykorzystywanie przez nas plików cookies. Więcej informacji

  • Jak badać Grawitony

    CO?


    1. Rozwój grawitonów na 1 poziom pozwala w konsekwencji budować Gwiazdę Śmierci - czy warto to już inna kwestia. Rozwój grawitonów jest badaniem i żeby to badanie zrobić należy spełnić dwa warunki:
    2. posiadać na planecie laboratorium na 12 poziomie oraz
    3. zgromadzić na tejże planecie 300.000 jednostek energii
      [/list=a]


      [align=center]JAK?[/align]

      300.000 energii? Toż to przecież niemożliwe! Otóż możliwe, ale tylko dzięki satelitom słonecznym. I już tutaj pojawiają się dwa główne nurty robienia grawitonów:
      1. Zrobić je na planecie nr 1 - bo jest tam największa temperatura i wystarczy 6000 satelit
      2. Zrobić je na większej planecie ale zimniejszej - pozycja 4 - trochę więcej satelit
      3. Można jeszcze oczywiście inaczej to zrobić - nawet na 15 pozycji - kwestia upodobań i wyliczenia kosztów
        [/list=1]


        [align=center]LICZBY[/align]

        Tak naprawdę wszystko zależy od tego jak grasz. Prześledzę teraz koszty jakie musisz ponieść żeby zbudować potrzebne instalacje do przeprowadzenia badania.
        • 12 lvl laboratorium - żeby dojść do tego poziomu musisz wydać razem(!) 819k metalu 1.638k kryształu oraz 819k deuteru
        • Dalej na pewno będą potrzebne fabryki robotów (bo bez nanitów się nie obędzie), czyli:
          10 lvl robotów kosztuje ogółem: 409k metalu, 122k kryształu oraz 204k deuteru
        • 3 lvl nanitów (ogółem): 7.000k metalu, 3.500k kryształu oraz 700k deuteru
        • 4 lvl nanitów (ogółem): 15.000k metalu 7.500k kryształu oraz 1.500k deuteru
          (czemu podałem dwie wartości dla nanitów okaże się później)
        • Oraz stocznia orbitalna (przyjąłem w obliczeniach) 10 lvl 409k metalu, 204k kryształu oraz 102k deuteru

        Uwaga! koszt surowców jest sumą kosztów jakie należy ponieść żeby dojść do danego poziomu (czyli 1 lvl + 2 lvl + 3 lvl ...)
        Razem wychodzi przy 3 lvl nanitów: 8.637k metalu, 5.465k kryształu oraz 1.825k deuteru.
        Oraz przy 4 lvl nanitów: 16.437k metalu, 9.465k kryształu oraz 2.625k deuteru
        Z czego wychodzi że te instalacje dają Tobie 15k punktów (z 3 lvl nanitów) oraz 28k punktów (przy 4 lvl nanitów)

        Teraz, przy 3 lvl nanitów satelity będą się budować (zakładając że na planecie nie ma innych źródeł energii):
        1. (czyli z maksymalną temperaturą) 2dni 6 godzin 32 minuty 43 sekundy
        2. (czyli z temperaturą np. 69 stopni) 3 dni 1 godzinę 43 minuty 5 sekund

        Przy 4 lvl nanitów proces będzie trwał:
        1. 1 dzień 3 godziny 16 minut 21 sekund
        2. 1 dzień 12 godzin 51 minut 32 sekundy


        Koszty satelit:
        1. Będzie to 6000 satelit (które kosztować będą 12.000.000 kryształu oraz 3.000.000 deuteru
        2. Będzie to 8.109 satelit, które kosztować będą (w przybliżeniu) 16.218.000 kryształu oraz 4.055.000 deuteru


        Podsumowanie kosztów:

        • Koszty wszystkiego na 1 planecie z 3 lvl nanitów wyniosą 8.228.200 metalu, 17.260.960 kryształu oraz 4.723.600 deuteru

        • Koszty na 1 planecie z 4 lvl nanitów wyniosą 16.228.200 metalu, 21.260.960 kryształu oraz 5.523.600 deuteru

        • Koszty na 4 planecie z 3 lvl nanitów wyniosą 8.228.200 metalu, 21.478.960 kryształu oraz 5.778.600 deuteru

        • Koszty na 4 planecie z 4 lvl nanitów wyniosą 16.228.200 metalu, 25.478.960 kryształu oraz 6.578.600 deuteru

        Jak widać rozstrzał między najcieplejszą planetą z 3 lvl nanitów a zimniejszą z 4 lvl wynosi 8 mln metalu, 8 mln kryształu oraz 2 mln deuteru

        Wyjaśnienie. Dlaczego podawałem dla 3 lvl oraz 4 lvl nanitów - wiadomo chodzi o czas, ktoś może uważać że 3 wystarczy a ktoś chce robić z 4 poziomu. Z wyliczeń wychodzi jasno i czytelnie ile czasu zajmie budowa satelit i teraz kwestia odpowiedzenia sobie na pytanie czy można zaryzykować 2-3 dni czy lepiej nie. Zwłaszcza że w kosztach widać ile należy dopłacić.


        [align=center]WNIOSKI[/align]


        Wg. Mnie wnioski nasuwają się same, liczby jasno pokazują że różnica w kosztach tak naprawdę nie jest tak duża. Lepiej jest więc zainwestować w satelity na 4 pozycji z temperaturą 69 stopni z dodatkowych jeszcze powodów, które podam teraz.
        - planetę tę można wykorzystać w późniejszej fazie gry, można tam spokojnie rozwijać kopalnie ze względu na większą liczbę pól
        - małym ale zawsze plusem jest to że można tam mieć Elektrownie (słoneczne i fuzyjne) które dają też trochę energii
        - małą planetę należałoby zniszczyć po zrobieniu grawitonów bo tak naprawdę do niczego więcej się nie przyda a szkoda tych kilku punktów i czasu zmarnowanego


        Proszę jeszcze pamiętać o tym że możemy zebrać złom ze zniszczonych satelit (czego nie uwzględniłem w liczbach ale samemu łatwo można to obliczyć - 30% z kryształu) i może się pojawić księżyc - na planecie do kasacji byłby to smutny dzień dla nas bo nie wiadomo co w takim wypadku zrobić.


        Dalej, nie wspomniałem nic o obronie, a jest to kolejny aspekt ale chyba na inna rozprawę. Weszło łączenie flot, tak więc nie wiem czy będzie sens budować bunkier ale jak już wspomniałem to kiedy indziej.

        Mój wniosek jest taki - nanity na 4 lvl i 4 planeta od słońca - jasno pokazują to liczby.

        PS W trakcie robienia tego małego artykułu korzystałem z programu OGame Kalkulator. Część liczb jest zaokrąglona przez kalkulator.

        PS2 w razie jakiś błędów w liczeniu oraz innych sugestii proszę zgłosić ten post