Manchester United

    • Mourinho nie jest taki straszny jakim go rysują. Czytałem wywiady z nim w bardziej 'publicystycznych' dziennikach, tj. poza sportowych czasopismach i to jest normalny facet z rodziną.
      Wybitny trener, ale jeśli nie miałbym gwarancji, że zostanie u nas co najmniej na parę lat (5 i więcej) to podziękuje. Najlepiej oczywiście byłoby znaleźć kogoś kto będzie chciał trenować United do końca życia, jak nasi najwięksi trenerzy.
      No i żeby Mourinho zaczął stawiać na młodzież...
    • piciak napisał(a):

      No co wy Alex zostanie jeszcze na 2lata, a jak będzie odchodził to prawdopodobnie przyjdzie ten trener bordeaux zapomniałem nazwiska, bo sam Ferguson kiedyś mówił, że chciałby aby został on jego następcą


      Ferguson już kilku trenerów wymieniał jako swoich następców, będzie odchodził to się przekonamy. Na dobrą sprawę może on odejść w każdej chwili, ale ja myślę że z 3 lata co najmniej jeszcze będzie trenował MU. Wszystko zależy od zdrowia, jakby mu pozwoliło to może tak do 2016 roku ? i 30 lat ^^ coś niesamowitego...
    • David Silva w Manchesterze - tyle, ze City ;)
      Władze Valencii i Manchesteru City uzgodniły warunki przejścia
      Davida Silvy do Premier League. Sumy transferu nie podano do publicznej
      wiadomości, angielskie media mówią jednak o 26 mln funtów.
      Widzialo go sporo osob w United, a tutaj taki psikus. Z nowym sezonem City na bank znajdzie sie w pierwszej 4 8-)
    • Pimp, z budzetem jakim dysponuje City powinni byc w finale lm i premier league. Ale na szczescie pieniadze w pilce noznej to nie wszystko..
      "Natura deszczu jest taka sama, pozwala rosnąć cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"
      "My z poprawczaka", Orfeusz Nowakowski.
    • arem napisał(a):

      Pimp, z budzetem jakim dysponuje City powinni byc w finale lm i premier league. Ale na szczescie pieniadze w pilce noznej to nie wszystko..
      Tyle, ze calego budzetu jaki maja nie moga wydac podczas 1 okienka transferowego - szejq zeby dac musi widzec, ze to idze w dobrym kierunku. Dla PL lepiej, ze kolejna druzyna sprowadzajac klasowych pilkarzy podwyzszy poziom gry, ktory i tak jest wg mnie najlepszy ze wszystkich lig na swiecie.
    • To ze angielska jest najlepsza to nikt klucic sie nie bedzie. Sam fakt, ze najwiecej druzyn startuje tam "z miejsca" do LM. Tam takie Stoke City potrafi wygrac z Chelsey, a np w hiszpanii? Jest Real, Barcelona, czasami Atletico i Valencia.. A co z reszta? We wloszech czy francji bardzo podobnie jak w hiszpanii, a pozostale ligi sa juz slabsze.
      "Natura deszczu jest taka sama, pozwala rosnąć cierniom na bagnach, jak i kwiatom w ogrodach"
      "My z poprawczaka", Orfeusz Nowakowski.
    • arem napisał(a):

      To ze angielska jest najlepsza to nikt klucic sie nie bedzie. Sam fakt, ze najwiecej druzyn startuje tam "z miejsca" do LM. Tam takie Stoke City potrafi wygrac z Chelsey, a np w hiszpanii? Jest Real, Barcelona, czasami Atletico i Valencia.. A co z reszta? We wloszech czy francji bardzo podobnie jak w hiszpanii, a pozostale ligi sa juz slabsze.


      W Hiszpanii jest Barca,Real, Atletico, Valencia i SEVILLA :P Jest jeszcze Villarreal CF chociaż jakoś niewidoczny ostatnio. Real Mallorca w tym sezonie zagrała dobrze, tak samo jak Getafe, tak więc nie jest źle ;) We Włoszech liga strasznie się wyrównała, jest kilka silnych zespołów, Francja to samo tylko jest o klasę niżej od innych lig, Bundesliga ma kilka silnych zespołów. Mimo to nie ma co ukrywać, że Angielska jest najtrudniejsza ligą, tylko też różnie można na to patrzeć. ;)

      A derby Manchesteru w tym sezonie mogą być jeszcze ciekawsze :D
    • Firo napisał(a):

      Valencii w nastepnym sezonie już nie będzie :P .
      Bez Davida Villi i Silvy ten zespół może pograc co najwyzej o 6-8 miejsce w lidze hiszpańskiej...


      Valencia zawsze mądrze gospodarowała pieniądze. Nie jestem pewien czy to oficjalne, ale zdaje się, że w miejsce Villi kupili Soldado czyli kolejny młody napastnik hiszpański przed którym stoi kariera.
      Stawiałbym ich na 4 miejscu w tym sezonie.

      EDIT:

      Dzięki bERN za potwierdzenie. Ten młokos to maszynka do strzelania bramek. Zdaję się od paru sezonów już strzela całkiem konkretnie. Villa się zestarzeje to Barca się po Soldado zgłosi. No chyba, że Real będzie chciał spowrotem swojego wychowanka :)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yamato Damashi ().

    • Konserwatywni klerycy muzułmańscy w Malezji ostrzegają wyznawców Islamu przed ubieraniem się w koszulki Manchesteru United. Uważają, że "promują one kult diabła".


      od dziś na mecze MU przeciwnicy będę przynosić krzyże i inne takie rzeczy by ich zwalczyć XD


      a tak poważnie już to średnio podoba mi się ten napis sponsora... jakoś mi nie pasuje :)
    • Witam Was wszystkich ponownie na forum po tylu miesiącach :)

      Yamato Damashi napisał(a):

      To tylko stroje. Przywykniecie, a w następnym sezonie już będą inne. Nie zapomnijcie, że oni nie mają w nich wyglądać, tylko mają zaspokoić wymagania sponsora. Jeśli te koszulki mają nam zapewnić paru zdolnych młodzików więc nich tak będzie!


      Yamato zdecydowanie muszę się z Tobą zgodzić, w końcu ManU to najlepsza fabryka światowych graczy, a co do koszulek to nie ma się co spierać. Sponsor to sponsor, także ma swoje wymogi, ale np. wyjazdowe stroje są całkiem w porządku. Zresztą w jakich koszulkach by nie grali i tak zawsze będą grać tak samo, dla swoich kibiców. Uwielbiamy ich za gre, a nie za koszulkę sponsora jaką noszą.


      Uni 16: TOP 200 OFF
      Uni 34: TOP 30 OFF
      Uni Cosmos: TOP 600 ON
    • GoToSleep napisał(a):

      Witam Was wszystkich ponownie na forum po tylu miesiącach :)

      Yamato Damashi napisał(a):

      To tylko stroje. Przywykniecie, a w następnym sezonie już będą inne. Nie zapomnijcie, że oni nie mają w nich wyglądać, tylko mają zaspokoić wymagania sponsora. Jeśli te koszulki mają nam zapewnić paru zdolnych młodzików więc nich tak będzie!


      Yamato zdecydowanie muszę się z Tobą zgodzić, w końcu ManU to najlepsza fabryka światowych graczy, a co do koszulek to nie ma się co spierać. Sponsor to sponsor, także ma swoje wymogi, ale np. wyjazdowe stroje są całkiem w porządku. Zresztą w jakich koszulkach by nie grali i tak zawsze będą grać tak samo, dla swoich kibiców. Uwielbiamy ich za gre, a nie za koszulkę sponsora jaką noszą.


      To żeś zaszalał z tą najlepszą fabryką światowych gracy XD
    • **PIMP** napisał(a):

      Edwin się wykreował w Holandii - do Manchesteru przybył już ze statusem gwiazdy =)


      1990–1999 w tych latach grał w Ajax Amsterdam, a od 2005 gra w MU, wcześniej był Juventus i Fulham... Był dobrym piłkarzem reprezentacyjnym ale moim zdaniem poprzez grę w MU wszedł na trochę wyższy poziom ;)

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez G R A N T ().

    • G R A N T napisał(a):

      **PIMP** napisał(a):

      Edwin się wykreował w Holandii - do Manchesteru przybył już ze statusem gwiazdy =)


      1990–1999 w tych latach grał w Ajax Amsterdam, a od 2005 gra w MU, wcześniej był Juventus i Fulham... Był dobrym piłkarzem reprezentacyjnym ale moim zdaniem poprzez grę w MU wszedł na trochę wyższy poziom ;)
      Znaczy sie, ze dosyc pozno zaczales sie interesowac pilka nozna ;)
    • Beckham, Cantona, Staam, Ronaldo, Neville, Van Nistelrooy? Kurde, tyle ich było, że aż ciężko sobie poprzypominać ich wszystkich. Niekoniecznie wychowankowie, ale zdobyli światową sławę i mieli swój szczyt właśnie w United. Często przechodzili w młodym wieku, świat o nich nie słyszał.
      Grucha ten fakt akurat nawet kibice Barcy nie mogą podważyć. Mam jeszcze odpalić Wikipedię i przeglądać składy żeby Ci wymienić następnych?


      EDIT: Ukształtowanych? Raczej nie. Żadnego doświadczenia w grze w największych klubach, często wyłapywanych ze słabych lig. Grali w piłkę, tylko tyle.

      Post był edytowany 1 raz, ostatnio przez Yamato Damashi ().

    • **PIMP** napisał(a):

      G R A N T napisał(a):

      **PIMP** napisał(a):

      Edwin się wykreował w Holandii - do Manchesteru przybył już ze statusem gwiazdy =)


      1990–1999 w tych latach grał w Ajax Amsterdam, a od 2005 gra w MU, wcześniej był Juventus i Fulham... Był dobrym piłkarzem reprezentacyjnym ale moim zdaniem poprzez grę w MU wszedł na trochę wyższy poziom ;)
      Znaczy sie, ze dosyc pozno zaczales sie interesowac pilka nozna ;)



      jak na swój młody wiek obecnie uważam, że zacząłem dość szybko interesować się piłką nożną. Z wieku 8 lat nie mogę pamiętać wszystkiego a wtedy (no prawie wtedy) Edwin odchodził z Ajaxu :)

      Post był edytowany 2 razy, ostatnio przez G R A N T ().