II wojna światowa

• Quiz
    • II wojna światowa

Proponuję zrobić mały konkurs: 1 osoba zadaje pytanie, potem kotś odpowiada i zadaje następne pytanie.

Pierwsze pytanie:

Jaki czołg niemiecki miał mieć przejęte działo z pancernika Gneisenau ( pozdro, GO u 26 :P ). Opisz ten czołg.

Kajo, dzięki za sygnę
    • RE: Zagadki dot. II wojny światowej

anoonim napisał(a)
      Proponuję zrobić mały konkurs: 1 osoba zadaje pytanie, potem kotś odpowiada i zadaje następne pytanie.

Pierwsze pytanie:

Jaki czołg niemiecki miał mieć przejęte działo z pancernika Gneisenau ( pozdro, GO u 26 :P ). Opisz ten czołg.

Taki temat jak GRA to do SPAMu ale tam nie uda ci się aż tak inteligentna a tu nie można więc prawdopodobnie temat będzie zamknięty choć byłbym za tym aby tak nie było moze w tej formie łatwiej bym historie przyswoił ;)
    • Taki temat jak GRA to do SPAMu ale tam nie uda ci się aż tak inteligentna a tu nie można więc prawdopodobnie temat będzie zamknięty choć byłbym za tym aby tak nie było moze w tej formie łatwiej bym historie przyswoił

Tak, interpunkcję też wypadałoby sobie przyswoić...

Ad. tematu - sorry za offa, jak będę znał odpowiedź na coś, napiszę sensownie ;).
    • RE: Zagadki dot. II wojny światowej

anoonim napisał(a)

Pierwsze pytanie:

Landkreuzer P-1000 Ratte

Z jakiego powodu Ribbentrop został zwolniony z wojska w 1919 roku ? I gdzie później trafił?
    • Zadam za niego. Będzie o wiele prostrze.

Ile fabryk 'ciężkiej wody' zniszczono Niemcom podczas całej II Wojny Światowej? Proszę podać daty (przybliżenie do miesiaca) i miejscowości, gdzie te fabryki się znaajdowały.
    • Prom zatopili Alianci, gdy Niemcy chcieli zapasy ciężkiej wody i surowce do jej produkcji wysłać do swojego kraju w celu uruchomienia nowego zakładu przeróbkowego ;). Zakład ten jednak ruszył dopiero w styczniu 1945r.

Dobrze - w Norwegii. A miasto?
    • Miasto nazywało się Rjukan :)
      Teraz moje pytanie.
      Opiszę po krutce pewnego człowieka który powinien już kilka razy nie żyć :) Miał wielkie szczęście :)
      Najpierw jego samolot został zestrzelony (wszystko działo się podczas ataku na Sycylię), potem, podczas próby ratowania kolegów, maszyna wybuchła, a kapitan został odrzucony i stracił przytomność. Został znaleziony przez dwóch włoskich żołnierzy, którzy oddali go do niemieckiego szpitala. W kilka dni potem szpital został zdobyty przez Kanadyjczyków, a nasz kapitan został przeniesiony do kanadyjskiego punktu sanitarnego. Lecz jako nieustraszony żołnierz uciekł ze szpitala, aby włączyć się do walk. Po drodze natknął się na czterech Niemców. Doszło do strzelaniny, a kapitan ciężko ranny musiał opierać się na lewym ramieniu gdyż prawe uległo poparzeniu. Udało mu się zabić wszystkich Niemców, jednak granat poranił go bardzo ciężko. Na wpół nieprzytomnego kapitana znaleźli kanadyjscy medycy. Zapakowali go do ambulansu, jednak w drodze do punktu ewakuacyjnego ambulans zaatakowała Luftwaffe i... obok karetki wybuchła bomba. Eksplozja wyrzuciła Amerykanina przez tylne drzwi. Miał złamaną rękę. Gdy kapitan dotarł w końcu do północnej Afryki, stwierdził: "Hitler pokpił sprawę. Szwaby nie storpedowały mojego statku".

Pytanie brzmi: Jak nazywał się owy Kapitan? :)

The post was edited 2 times, last by Atriades ().

• Daty: 27 II 1943 i 19 II 1944
      Pierwsza data: miejsce akcji norw. ruchu oporu
      Druga data: Miejsce akcji bryt. komandosów
      Cel: zniszczenie wytwórni i zapasów tzw. ciężkiej wody w zakładach koncernu Norsk Hydro.

Dobrze napisałem? :)
    • Druga data to dzień przed dniszczeniem promu przwożącego zapasy ciężkiej wody do Niemiec. Pierwsza data się zgadza.

Brakuje juz tylko jednej daty... ;)
    • Druga data to chyba 16 listopad 1943 roku kiedy 140 bombowców totalnie zrównało z ziemą fabryke.
      Tym razem trafiłem?
      Al Ganonimie może Ty spróbujesz rozwiązań moje zadanie? Patrz poprzedni post :D
      Pozdro!
      Atri
    • Kapitan Mark Shelley :) długo szukałem ale znalazłem :)

moje pytanie

"Mało jest zalet, których by Polacy nie mieli i mało błędów, których udałoby im się uniknąć."
      kto i kiedy wypowiedział te słowa??

The post was edited 2 times, last by ja113 ().

• To słowa Winstona Churchilla wypowiedziane w 1945 roku.

Jeśli dobrze odpowiedzialem to teraz moje pytanie:
      Jaka wielka bitwa miala miejsce 5 lipca 1943 roku?
    • Górska twierdza Keren w Afryce upadła po 7 tygodniach oblężenia

Kiedy urodził się Hitler ?? :D

The post was edited 1 time, last by ja113 ().

• skapitulowały wojska norweskie lub Włochy wypowiedziały wojnę Francji i Wielkiej Brytanii.

Ile strat w cywilach poniosła Polska w bilansie II Wojny Światowej?
    • ]ja113 napisał(a)
      Kapitan Mark Shelley (...)

BINGO! Chyba musze zadawać trudniejsze pytania :D

The post was edited 2 times, last by Atriades ().

• Populous napisał(a)
      Kiedy Gdańsk został przyłączony do Polski i na mocy jakiej konferencji?

W 1454 roku Gdańsk został przyłączony do Polski, no i zaraz po Wojnie w 1945 roku..... Chyba :)
    • Atriades napisał(a)
      ]ja113 napisał(a)
      Kapitan Mark Shelley (...)

BINGO! Chyba musze zadawać trudniejsze pytania :D

Wystarczy wiedzieć gdzie i jak szukać :D

The post was edited 1 time, last by ja113 ().

• W 1939 roku miała miejsce największa bitwa polskiej wojny obronnej. Pytanie brzmi: Jak nazywała się ta bitwa, Kiedy się rozpoczeła i kto dowodził polskimi wojskami :)
      Wydaje mi się, że to nie będzie łatwe zadanie :D

The post was edited 1 time, last by Atriades ().

• Była to bitwa nad rzeką Bzurą zwana bitwą pod Kutnem (9-22 września). W walkach uczestniczyły dwie polskie armie - armia "Poznań" i armia "Pomorze".
      Dowodzącym całością był generał dywizji Tadeusz Kutrzeba, dowódca armi "Poznań".

The post was edited 1 time, last by Logos ().